Školství

Škola, school , scuola, iskola nebo také esuela.Ať už jsme z České republiky , Anglie, Itálie, Maďarska nebo například Španělska všichni jsme tam chodíli nebo dopusud navštěvujem zmíněný ústav. Každodenní vstávání a povinnosti nás mají připravit na dospělý život.Dospělý život ?Co se nachází pod tou ,,slubkou,, ?
Profesoři, kantoři, učitelé...jejich hlavními znaky by měla být objektivnost, nezaujatost a individualita ke každému žáku .
Žádná protekce a stejné měřítko všem studentům. Myslím si , že učitelé jsou tak objektvní jako když se všichni žácí připravují poctivně na hodinu...
Každý člověk dá na první dojem a až s postupem času zjistí zda-li se v onom člověku zmínil.Ve škole by to tak taky mělo být?Podle mě určitě NE! Student se může snažit sebevíc ale co je mu to naplat ,když si na něj učitel zasadne z neznámého důvodu .Jak potom máme prokázat ,že jsme si známku zasloužili lepší a ,že nás učitel špatně ohodnotil?
Máme si stěžovat třídnímu učiteli? Nebo rovnou říct ,že se známkou nesohlasíme? Vtom případě si nás jistý učitel ,,podá,, v hodině na těžší látku a rozhovor se žákem ukončí větou :Opravdu si myslíte ,že máte na lepší známku ?To raději spoustu z nás zatne zuby .
Tak jako učitelé konstantují :,, nehážeme všechny studenty do jednoho ,, pytle,, ´´ tak i já se přidávám ktomuto heslu a slovo student nahrazuji pojmem učitel. Určitě, se teď na mě celý školní sbor mračí .Táži se Vás tedy upřímně nikdy jste žádnému žáku nepřidali na známce z pouhé sympatie ? Jestli opravdu ne ,vtom případě smekám kloubouk a všem dotčeným se omlouvám.....

Komentáře

Pozor na pravopis

Dávala bych si být tebou větší pozor na pravopis a překlepy. Čtenáře pak takový článek rozladí a často ani nemá chuť ho dočíst celý. Co se týče obsahu...chtělo by si to utřídit hlavní myšlenky a pak je souvisle a nikoli takto zbrkle komentovat. Celkově mi výtvor přijde jako výřez textu z osobního deníčku studentky s ostrými, nikoli však inteligentně vyjádřenými myšlenkami na vcelku zajímavou záležitost zvanou školství, která by se určitě dala pojmout mnohem lépe.

Huso, můj výpotek je

Huso, můj výpotek je akorát mašle. Jinak originál musí zůstat originálem. A takových denně 30. Asi nevíš o čem píšeš.

Pravopis

Co myslíš, kdo to psal? Jsem také rozčarován. Tady někdy člověk kouká jak puk. :o)