Aktuální zpravodajství

V tramvaji v pražských Kobylisích byl nalezen mrtvý muž

Novinky.cz - 1 hod 39 sek starý
V tramvaji v pražských Kobylisích byl ve čtvrtek večer nalezen mrtvý muž. Podle prvotních informací se na jeho smrti neměl podílet nikdo cizí.

Na stanici Chodov spadl člověk do kolejiště. Provoz metra C je plně obnoven

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
Na lince C pražského metra byl ve čtvrtek večer obousměrně přerušený provoz mezi stanicí Kačerov a konečnou Háje. Důvodem byl pád člověka do kolejiště na Chodově.

Prezidentská debata na Nově byla umírněná, prostor dostaly i manželky

ČTK - České noviny - 1 hod 22 min starý
Praha - Poslední televizní debata prezidentských kandidátů před druhým kolem volby v televizi Nova se nesla ve výrazně umírněnějším duchu než v případě předchozích střetnutí Petra...

Pád člověka do kolejiště metra na Chodově zastavil část linky C

Novinky.cz - 1 hod 27 min starý
Na lince C pražského metra je obousměrně přerušen provoz mezi stanicí Kačerov a konečnou stanicí Háje. Na Chodově spadl člověk do kolejí.

Meteorologové varují před ledovkou, tvořit se má hlavně na jižní polovině Čech

iDnes.cz - 1 hod 40 min starý
Ledovka se může v noci na pátek tvořit na většině území Česka. Meteorologové rozšířili výstrahu, platí nově pro celé Čechy i část Moravy a Slezska.

Jsme rády, že to končí. Manželky kandidátů promluvily o manželech a budoucnosti

iDnes.cz - 1 hod 43 min starý
Monika Babišová a Eva Pavlová promluvily o svých manželech, Andreji Babišovi a Petru Pavlovi. V rozhovorech krátce před druhým kolem voleb odpovídaly obě manželky prezidentských kandidátů v pořadu Showtime na podobné otázky. Jedna z nich se už za dva dny stane naší první dámou.

V noci na pátek se bude v části Čech tvořit ledovka

ČTK - České noviny - 2 hod 2 min starý
Praha - V noci na pátek se bude v části Čech zřejmě tvořit ledovka. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před ledovkou platí...

Zlatá labuť otevřela své brány na TV Nova

Novinky.cz - 2 hod 3 min starý
Televize Nova ve čtvrtek vypustila do světa nový dobový seriál Zlatá labuť. Premiérově uvedla první díl na své platformě Voyo. Do běžného vysílání půjde projekt od 2. února. Nova plánuje, že mu vyhradí následující čtvrteční večery. „Natáčení začalo v říjnu a stále běží,“ uvedl ke všemu režisér Biser A. Architev, který se o post dělí s Braňo Holičkem.

Zemana vyslýchala na Hradě BIS. Má jít o vyzrazení utajovaných informací

iDnes.cz - 2 hod 5 min starý
Prezident Miloš Zeman byl na Pražském hradě necelé dva měsíce před koncem mandátu vyslýchán Bezpečnostní informační službou. Ta se zabývá podezřením na vyzrazení utajovaných informací. S odvoláním na tři zdroje z blízkosti hlavy státu to uvedl web Deník N.

Prezidenta Zemana údajně vyslýchala BIS

Novinky.cz - 2 hod 6 min starý
Prezidenta Miloše Zemana ve středu vyslýchali příslušníci inspekce Bezpečnostní informační služby (BIS), kteří se zabývají podezřením na vyzrazení utajovaných informací. S odvoláním na tři zdroje z blízkosti hlavy státu to uvedl web Deník N.

Hrozí ledovka, varují meteorologové

Novinky.cz - 2 hod 7 min starý
Až do pátečního dopoledne se může na většině území České republiky tvořit ledovka, varoval ve čtvrtek večer Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstrahu původně vyhlásil pro jižní polovinu Čech a následně rozšířil na další regiony.

Návrh koaliční smlouvy v Praze snad začátkem příštího týdne

Novinky.cz - 2 hod 21 min starý
Vyjednávací týmy pražského Spolu, Pirátů a STAN chtějí mít na začátku příštího týdne hotový návrh koaliční smlouvy včetně příloh s programovými body, rozdělením kompetencí a koaličními mechanismy či ustanovením zastupitelských výborů. Dokumenty následně projednají stranické orgány a v případě Pirátů v referendu krajské fórum. Dořešit musí strany ještě kompetence radních. Novinářům to ve čtvrtek řekli zástupci stran.

Deník N: Prezidenta Zemana vyslýchala BIS

ČTK - České noviny - 2 hod 23 min starý
Praha - Prezidenta Miloše Zemana ve středu vyslýchali příslušníci inspekce Bezpečnostní informační služby (BIS), kteří se zabývají podezřením na vyzrazení utajovaných informací....

Češi budou v zahraničí volit na 110 místech. Hlasování začalo v Americe

iDnes.cz - 2 hod 33 min starý
Češi v zahraničí začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby. První volební místnosti se otevřely v Argentině, Brazílii, Chile, USA či Kanadě. V Česku mohou od čtvrtečních 8:00 hodin hlasovat voliči v pobytových zařízeních, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci.

Češi v Americe začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby

ČTK - České noviny - 2 hod 47 min starý
Praha - Češi v zahraničí začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby. První volební místnosti se otevřely v Argentině, Brazílii a v Chile. Na dotaz ČTK to potvrdili čeští diplomaté,...

Vinařstvím roku 2022 se stalo Víno Kadrnka z Březí u Mikulova

ČTK - České noviny - 2 hod 48 min starý
Brno - Vítězem 13. ročníku oborové soutěže Vinozoom Vinařství roku 2022 se stalo Víno Kadrnka z Březí u Mikulova na Břeclavsku. Zvítězilo i v kategorii malých vinařství s produkcí...

Spolupracovník Hladíka má obří štěstí. Získal byt, teď práci na ministerstvu

iDnes.cz - 3 hod 2 min starý
Martin Polívka, pravá ruka kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka, má neuvěřitelné štěstí. Když se losovaly v Brně v roce 2018 startovací byty s nízkým nájemným, Polívka si podal poprvé žádost a v losování uspěl. Třebaže o každý z bytů měly zájem tři až čtyři manželské páry, Polívka (a s ním i Hladíkova asistentka) uspěli napoprvé. A nyní měl Polívka podobné štěstí. Když přišel po volbách o práci na brněnském magistrátu, poslal životopis na ministerstvo životního prostředí a uspěl.

Prezident má své strážce navždy. Kandidáti je získali podle preferencí voličů

iDnes.cz - 3 hod 21 min starý
Prezidentské volby jsou pod bedlivým dohledem policie, vytipovává si kandidáty podle volebních preferencí a následně jim zajišťuje bezpečnost. Stejně jako tomu je u zvoleného prezidenta, jsou postupy utajené, nicméně některé aspekty této služby objasnil pro iDNES.cz Lumír Němec, bývalý člen ochranné služby s řadou zahraničních zkušeností.

Policisté pátrají po vězni, který utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech

iDnes.cz - 3 hod 27 min starý
Policisté pátrají po jednačtyřicetiletém vězni. Ten ve čtvrtek utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech na Kladensku. Hledaný muž není nebezpečný.

Zklidnění v debatě. Nechutného už bylo hodně, řekl na začátku Pavel

Novinky.cz - 3 hod 38 min starý
Prezidentští kandidáti Andrej Babiš (ANO) a Petr Pavel se ve čtvrtek večer setkali na předposlední prezidentské debatě, kterou vysílala TV Nova. Pavel před začátkem v krátkém prohlášení v narážce na falešnou zprávu o své smrti uvedl, že nechutného už bylo v kampani hodně. Babiš s tím souhlasil. Debata se nesla v klidnějším duchu než předchozí duely.
Syndikovat obsah