Aktuální zpravodajství

Proti reformě justice osmým dnem protestovaly tisíce Poláků

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 23:11
Tisíce Poláků v neděli již osmým dnem protestovaly proti zákonům, kterými chce vládní strana Právo a spravedlnost zreformovat polskou justici. Aby vstoupily v platnost, chybí po schválení v Sejmu a Senátu již jen podpis prezidenta Andrzeje Dudy. Demonstranti požadují, aby hlava státu normy vetovala.

Hasiči pomohli zachránit bobra ze soukromého bazénu

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 22:24
Spatřit bobra v blízkosti lidského sídla není už sice nic zvláštního, přímo v soukromém bazénu doma na zahradě už to tak obvyklé není. V Pňovicích na Olomoucku ovšem tento úkaz vyburcoval do akce i profesionální a místní dobrovolné hasiče.

Izraelská ambasáda v Jordánsku se stala terčem útoku, jeden muž zemřel

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 21:56
Jeden Jordánec byl zabit a dva lidé, včetně jednoho Izraelce, utrpěli zranění při incidentu, který se udál v neděli večer na izraelské ambasádě v jordánské metropoli Ammánu. Uvádí se to podle agentury Reuters v oficiálním sdělení jordánské policie. Policie po střelbě uzavřela čtvrť na západě města, v níž se izraelský úřad nachází.

Na pouti v Ostravě vypadl opilý muž z kolotoče. Houpal se a nakláněl

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 21:56
Nešťastná událost se v neděli odpoledne stala v ostravské městské části Polanka nad Odrou. Na pouti vyletěl z kolotoče muž, který podle prvotních informací nedodržoval zásady bezpečné jízdy. Pro zraněného letěl vrtulník záchranářů.

Starší Japonci loví středoškolačky. Jsou z obliga, kritici osočují dívky

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 21:02
Středoškolské randění? V mnoha částech světa naprosto běžná, normální věc. V Japonsku to však znamená něco poněkud jiného než to, co vás zřejmě napadá. Tady se zranitelné středoškolačky ve školních uniformách vodí se staršími muži. Čtyřicátníky a padesátníky.

Američané spekulují, že se Trump chystá udělit milost sám sobě

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 20:51
Hlava Spojených států má pravomoc kohokoli omilostnit, napsal v sérii rozhořčených komentářů na Twitteru Donald Trump. Podpořil tím spekulace, že v takzvané ruské kauze zvažuje milost pro svou rodinu, poradce a dokonce i pro sebe. Trumpovi právníci posléze uvedli, že se touto možností vůbec nezabývá, napsala agentura AP.

Na izraelské ambasádě v Ammánu zabit Jordánec, Izraelec zraněn

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 20:39
Jeden Jordánec byl zabit a jeden Izraelec těžce zraněn v incidentu, který se stal v neděli večer na izraelské ambasádě v jordánské metropoli. Policie uzavřela čtvrť na západě města, v němž se izraelský úřad nachází.

V Polance nad Odrou vypadl muž z kolotoče, skončil v nemocnici

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 20:36
Ostravská policie vyšetřují nehodu, která se stala v neděli odpoledne v Polance nad Odrou u Ostravy. Muž ve středním věku tam na místní pouti vyletěl z jedné z atrakcí. Záchranáři ho se středně těžkým zraněním převezli do nemocnice.

Froome byl v Paříži počtvrté dekorován králem Tour de France

ČTK - České noviny - Ne, 23/07/2017 - 20:23
Paříž - Počtvrté v kariéře a zároveň počtvrté za posledních pět let byl Chris Froome dnes v Paříži korunován vítězem Tour de France. Triumf si britský cyklista pojistil už v sobotní...

Česká turistka spadla na Grossglockneru do trhliny, zranila se jen lehce

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 20:16
Naštěstí pouhým lehkým zraněním skončila nehoda dvaatřicetileté české turistky na nejvyšší hoře Rakouska Grossglockner. Žena se vydala na túru na nejvyšší horu a spadla do pukliny v ledovci. Zachytil ji muž, který ji doprovázel, vytáhnout ji ale museli až záchranáři, informovala agentura APA.

Češka zraněná v Hurgadě zatím zůstane v káhirské nemocnici

ČTK - České noviny - Ne, 23/07/2017 - 19:50
Káhira/Praha - Češka zraněná minulý týden v pátek Hurgadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Do Česka se nebude vracet dnes ani...

Jsou skryté majáky ok? Nehoda zažehla diskuse o policejních stíhačkách

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 19:41
Znovu zaznívají hlasy kritiků, že policejní auta se skrytými majáky jsou nebezpečná, protože majáky nejsou vidět. Policie to odmítá s tím, že auta mají pro provoz výjimku a majáky jsou za skly ze všech stran. Diskusi odstartovala nedávná nehoda u Písku, při níž se s neoznačeným policejním vozem srazil motorkář. Případ je téměř totožný jako podobná, ovšem tragická nehoda před pěti lety v Dobříši, kde motorkář zemřel.

Seehofer: Merkelová je jediná, kdo drží pohromadě svobodný svět

ČTK - České noviny - Ne, 23/07/2017 - 19:35
Mnichov - Německá kancléřka Angela Merkelová je v současnosti jedinou osobností, která drží pohromadě svobodný svět. Řekl to dnes bavorský premiér Horst Seehofer, který se v uplynulých...

Češka zraněná v Hurghadě zatím zůstane v káhirské nemocnici

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 19:02
Češka zraněná minulý týden v pátek Hurgadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. O zdravotním stavu ženy a jejím případném převozu do ČR jednali v neděli zástupci české ambasády v Egyptě s její rodinou a ošetřujícími lékaři.

Merkelová je „kotvou stability“, překvapil notorický kancléřčin kritik

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 18:50
Německá kancléřka Angela Merkelová je v současnosti jedinou osobností, která drží pohromadě svobodný svět. Řekl to dnes bavorský premiér Horst Seehofer, který se v uplynulých letech profiloval jako jeden z nejostřejších kancléřčiných kritiků, především kvůli jejímu postoji v migrační krizi. Nyní Merkelovou označil za „kotvu stability“.

TÝDEN OBRAZEM: Krotitel hyen, světelná show a koupel sibiřských tygrů

iDnes.cz - Ne, 23/07/2017 - 18:03
Třiadvacetiletý mladík v Etiopii krotí hyeny, Švýcarsko rozzářila všemi barvami světelná show a v čínské zoo se sibiřští tygři pravidelně chodí zchladit do nádrže. Podívejte se na výběr nejlepších snímků zahraničních agentur za uplynulý týden.

Hotel měsíce: Splněný sen uprostřed africké divočiny

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 18:00
Národ Samburů uhranul nejen Michaela Horáčka, ale také spisovatele a novináře Riccarda Orizia. Michaela Horáčka Samburové inspirovali ke studiu etnografie a Riccarda k tomu, že se rozhodl stát se součástí jejich světa. Vznikl tak projekt SARUNI.

Legendární mexická sopka se stala oblíbeným cílem UFO

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 18:00
Znáte hru na asociace? Vyslovíte slovo a ostatní k němu začnou přiřazovat další, která je bezprostředně napadnou. Na Mexiko tak dostanete expresivní spršku výraziva jako kaktus, pyramida, indián, tortilla, tequila, teplo, slunce… Jen málokdo však do toho výběru přidá jméno boha ohně – Vulkána.

Odchod Katalánska poškodí ekonomiku, tvrdí šéfové firem

Novinky.cz - Ne, 23/07/2017 - 17:57
Hnutí za odtržení Katalánska může podle téměř tří čtvrtin šéfů španělských firem ohrozit domácí ekonomiku. Ukázal to průzkum konzultační firmy Deloitte, který v neděli zveřejnil list El País. Katalánská regionální vláda plánuje referendum o oddělení hospodářsky silného regionu od Španělska na 1. října, třebaže španělské soudy označily tuto akci za neústavní.

K Jadranu se jelo bez zdržení, příští víkend se čeká kolaps

ČTK - České noviny - Ne, 23/07/2017 - 17:54
Praha - Náročný víkend mají za sebou řidiči cestující z Česka a dalších států Evropy na dovolenou k Jaderskému moři. Výrazně horší byla situace v sobotu, kdy cestu do Chorvatska...
Syndikovat obsah