Aktuální zpravodajství

Vláda schválila růst důchodů, průměrná penze se zvýší o 475 korun

ČTK - České noviny - 0 sekund starý
Praha - Průměrný měsíční důchod vzroste od ledna příštího roku o 475 korun. Nařízení o valorizaci schválila dnes vláda, informoval na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Růst...

Policie pokládá Třískův pád za nešťastnou náhodu, hledá svědky

ČTK - České noviny - 1 min 6 sek starý
Praha - Tragický pád herce Jana Třísky z Karlova mostu byl podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan....

Iráčtí Kurdové po referendu nehodlají měnit hranici

ČTK - České noviny - 39 min 6 sek starý
Irbíl - Důsledkem referenda o nezávislosti iráckého Kurdistánu nebude vytyčování nových hranic. Řekl to dnes předseda kurdské regionální vlády Nečirvan Barzání. Na severu Iráku...

Tři miliardy pro vysoké školy budou, shodlo se vedení vlády

ČTK - České noviny - 42 min 6 sek starý
Praha - Předsednictvo vlády se dnes shodlo na zvýšení rozpočtu vysokých škol na příští rok o tři miliardy korun. ČTK to během jednání vlády, na kterém budou ministři schvalovat...

Šéf CSU Seehofer zpochybnil společnou frakci s CDU

ČTK - České noviny - 44 min 6 sek starý
Berlín - Šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer chce podle německých médií otevřít debatu o tom, jestli má jeho strana mít společnou frakci v parlamentu se sesterskou Křesťanskodemokratickou...

Trump versus fotbalisté. Hráči klečí při hymně, prezident je uráží

iDnes.cz - 47 min 6 sek starý
Protesty amerických sportovců proti prezidentu Donaldu Trumpovi se stupňují. Hráči Národní fotbalové ligy vyjadřují pokleknutím během hymny podporu hnutí proti policejnímu násilí na černoších, tři týmy dokonce zůstaly v tunelu. Vyburcoval je k tomu Trumpův páteční vulgární projev.

Šála ani klobouk nepomůžou. Bezpečnostní kamery si obličej domyslí

Novinky.cz - 49 min 5 sek starý
Bezpečnostní kamery jsou zase o něco chytřejší. Už se před nimi neschováte dokonce ani tehdy, když si nasadíte sluneční brýle, klobouk a šálu. Amarjot Singh a další odborníci z univerzity v Cambridgi totiž naučili kamery, aby si zbytek vašeho obličeje „domyslely“.

První oficiální trailer z dramatu o Miladě Horákové

Novinky.cz - 57 min 5 sek starý
Už 2. listopadu vstoupí do kin drama o Miladě Horákové popravené komunisty po zinscenovaném procesu. Film Milada nabízí první oficiální trailer.

Vláda před volbami přidává důchodcům, státním zaměstnancům i učitelům

Novinky.cz - 58 min 3 sek starý
Důchodci si od ledna 2018 přilepší. Vláda se v pondělí shodla, že jim navýší důchody v průměru o 475 korun. Kabinet zároveň rozhodl, že státní zaměstnanci a členové bezpečnostních sborů dostanou od listopadu přidáno 10 procent. Učitelům se platy zvýší o 15 procent.

Festival komedie vyhrál Anděl Páně 2

Novinky.cz - 58 min 4 sek starý
Hlavní cenu – Zlatý Prim – získal na 39. ročníku Festivalu české filmové a televizní komedie, který skončil v sobotu v Novém Městě nad Metují, snímek Anděl Páně 2. Jeho režisér, Jiří Strach, dostal od festivalové poroty také Cenu za nejlepší režii.

Auto srazilo na přechodu v Hodoníně školačku, policie hledá svědky

iDnes.cz - 1 hod 2 min starý
Nezletilou dívku srazila na přechodu pro chodce v hodonínské Měšťanské ulici řidička jedoucí od kruhového objezdu. Dopravní policisté hledají svědky, kteří pomohou nehodu objasnit.

Muž zastřelil ženu v nashvillském kostele, zpacifikoval ho odvážný farník

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Jednu mrtvou a sedm zraněných si v neděli vyžádala střelba v kostele a na přilehlém parkovišti na předměstí Nashvillu v americkém státě Tennessee. Střelec se během incidentu nechtěně sám postřelil, když se mu předtím na odpor postavil odvážný ceremoniář. Podle policie byl útočníkem pětadvacetiletý muž původem ze Súdánu.

Sobotkova vláda zvýšila od ledna penze. V průměru o 475 korun

iDnes.cz - 1 hod 6 min starý
Necelý měsíc před volbami se důchodci od vlády dozvěděli, že se jim od ledna zvýší penze. „V průměru důchody porostou o 475 korun, základní výměra se všem zvýší o 150 korun,“ oznámil premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Vláda to schválila svém pondělním jednání při jednání o státním rozpočtu.

Pětaosmdesátiletému muži se nepodařilo naskočit do vlaku, přišel o nohu

iDnes.cz - 1 hod 7 min starý
Velmi těžké zranění utrpěl pětaosmdesátiletý muž, kterého v neděli těsně před devatenáctou hodinu přejel v Ústí nad Orlicí rychlík. Seniorovi, který se zřejmě snažil naskočit, odjíždějící vlak amputoval nohu.

Ve skotském venkovském sídle byl nalezen téměř 400 let starý Rubensův obraz

Novinky.cz - 1 hod 15 min starý
Ve venkovském sídle Pollok House bylo objeveno významné dílo barokního malíře Petera Paula Rubense ze 17. století. Malba ze sbírky glasgowského muzea, na níž je vyobrazen George Villiers, první vévoda z Buckinghamu, se považovala za kopii ztraceného originálu. Odborníci na umění ale potvrdili, že se jedná o téměř 400 let starý originál, napsal list Daily Mail.

Nebyla to sebevražda, řekla policie k pádu Třísky z Karlova mostu

Novinky.cz - 1 hod 25 min starý
Pražská policie se při vyšetřování pádu Jana Třísky z Karlova mostu kloní k variantě, že šlo o nešťastnou náhodu. Novinkám to řekl její mluvčí Tomáš Hulan. Policisté zároveň prosí o svědectví veřejnost, která se v té době na mostě a v okolí pohybovala. Tříska v pondělí zemřel v nemocnici. Sebevraždu vyloučil i Jiří Mádl, který měl režírovat nový film s Třískou v hlavní roli.

Tříska byl profesionál s osobním a procítěným hraním, míní přátelé

ČTK - České noviny - 1 hod 25 min starý
Praha - VVýjimečný člověk a mimořádný umělec, který své okolí učil profesionalitě, je ve vzpomínkách spolupracovníků a přátel herec Jan Tříska. Zemřel dnes v Praze po sobotním...

Terst: Nejmenší italské město Apeninského poloostrova

Novinky.cz - 1 hod 31 min starý
Terst leží v severní části Jadranu, až u hranic se Slovinskem, a pro nás má zvláštní význam. Právě zde geniální vynálezce Josef Ressel poprvé demonstroval pro lidstvo přelomový vynález – lodní šroub. Pro rakouské mocnářství představoval Terst důležitou spojnici mezi střední Evropou, Středomořím, tehdy ještě dost drsným Balkánem i tajemnou Levantou.

Na okraji Prahy někdo zbil cizince, policie pátrá v okolí

iDnes.cz - 1 hod 36 min starý
Před základní školou v Újezdu nad Lesy na východní hranici hlavního města našla v pondělí ráno policie zbitého cizince. Pachatele zatím nezadržela.

Třískův pád do řeky nebyla sebevražda, řekla policie. Hledá svědky

iDnes.cz - 1 hod 38 min starý
Pražská policie vyloučila, že by Jan Tříska na Karlově mostě spáchal sebevraždu. Mluví o náhodě. Herec spadl do řeky v sobotu, dnes v noci zemřel.
Syndikovat obsah