Aktuální zpravodajství

PŘÍMÝ PŘENOS: S bývalou první dámou Bushovou se loučí i čtyři exprezidenti

iDnes.cz - 5 min 5 sek starý
V Houstonu se v sobotu rodina a nejbližší přátelé loučí s bývalou první dámou Barbarou Bushovou, která zemřela v úterý ve věku 92 let. Mezi smutečními hosty neveřejného pohřbu je i několik bývalých amerických prezidentů, nynější hlava státu Donald Trump ale přítomen není.

Neonacisté v německém Ostritzu oslavují Hitlera, město střeží policie

iDnes.cz - 5 min 5 sek starý
Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké obce Ostritz. Jindy poklidné městečko se tento víkend kvůli rozsáhlému festivalu neonacistů, kteří si připomínají výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera, proměnilo ve zřejmě nejstřeženější místo v Německu.

Policie neonacistům v Ostritzu zabavila trička a plakáty

ČTK - České noviny - 23 min 5 sek starý
Ostritz (Německo) - Policie dnes na rozsáhlém neonacistickém festivalu ve východoněmecké obci Ostritz zabavila trička, plakáty a transparenty se zakázanými nápisy. Pravidelně také kontroluje,...

S jarem raší trable s migranty. Italové jsou v pohotovosti

Novinky.cz - 27 min 3 sek starý
Rozbití pašeráckého gangu cílícího na bohatou migrační klientelu či rozhodnutí soudu propustit španělskou loď, jež zachránila běžence. Oba tyto případy potvrdily, že se zlepšujícím se počasím se do Itálie naplno vrací palčivé téma náporu uprchlíků. A Italové jsou kvůli tomu v plné pohotovosti.

V Plzni bylo téměř 30 stupňů. V Česku padaly teplotní rekordy

Novinky.cz - 50 min 3 sek starý
Již třetí den po sobě padaly v Česku teplotní rekordy. Nová maxima si pro datum 21. dubna přepsala asi stovka z bezmála 150 tuzemských meteorologických stanic. Některé rekordy padly po více než třech dekádách. Uvedla to Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Mše za kardinála, prezident u komunistů a pohřeb první dámy

iDnes.cz - 58 min 5 sek starý
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Uvidíte záběry ze mše za kardinála Josefa Berana, jehož ostatky se po téměř půl století vrátily do vlasti. Dozvíte se také, co řekl prezident Zeman na komunistickém sjezdu a kdo se stal předsedou KSČM. Ukážeme vám i monumentální cvičení čínského námořnictva u tchajwanských břehů a naším prostřednictvím se budete moci rozloučit s bývalou první dámou USA Barbarou Bushovou.

Sekta zneužívala sexuálně ženy. Podle policie ji vedla i herečka ze Smallville

Novinky.cz - 59 min 3 sek starý
Americkou herečku Allison Mackovou v pátek zadržela policie kvůli tomu, že údajně spoluvedla tajný spolek sexuálně zneužívající ženy. Pětatřicetiletá herečka známá především ze seriálu Smallville byla obviněna ze spiknutí a kuplířství. Pokud bude odsouzena, může dostat až desítky let vězení, uvedla televize CNN.

Experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní přijeli do Dúmy, odebrali vzorky

ČTK - České noviny - 1 hod 3 min starý
Damašek - Experti Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes zahájili práci v syrské Dúmě při vyšetřování chemického útoku, který tam byl údajně spáchán před dvěma týdny....

Čtyřicet let na zámku. Kastelánka Raduně Kolářová na konci roku odchází

iDnes.cz - 1 hod 8 min starý
Se zámkem v Raduni na Opavsku spojila svůj profesní život na dlouhých čtyřicet let. Památka se během toho proměnila z vybydlené ruiny ve vyhledávaný turistický cíl a kastelánka Eva Kolářová jeho přerod dokáže popsat do posledního detailu.

Šestnáctiměsíční dítě spolklo kleštičky na nehty

Novinky.cz - 1 hod 19 min starý
Nezáviděníhodný zážitek má za sebou teprve šestnáctiměsíční chlapec z města Čchang-čchun ležícím v čínské provincii Ťi-lin. Při úterním stříhání nehtů sebral matce z ruky kleštičky na nehty, vložil si je do úst a následně kovový nástroj spolkl. Lékařům se naštěstí podařilo cizí předmět z těla batolete bezpečně odstranit, píše deník Daily Mail.

Sobota je zatím nejteplejší den roku, meteorologové naměřili až 29 stupňů

iDnes.cz - 1 hod 35 min starý
Teploty se v sobotu vyšplhaly až téměř k tropické třicítce. Nejtepleji bylo v Plzni-Bolevci, kde meteorologové naměřili 29,2 stupně. Z celkových 147 stanic v České republice byl teplotní rekord překonán na stovce z nich. Podle meteorologů je dnešní den zřejmě zatím nejteplejším z letošního roku.

Spoluvedla sektu, která zneužívala ženy, viní herečku ze seriálu Smallville

iDnes.cz - 1 hod 41 min starý
Americkou herečku Allison Mackovou v pátek zadržela policie kvůli tomu, že údajně spoluvedla tajný spolek sexuálně zneužívající ženy. Pětatřicetiletá herečka známá především ze seriálu Smallville byla obviněna ze spiknutí a kuplířství. Pokud bude odsouzena, může dostat až desítky let vězení, uvedla televize CNN.

Horko vydrží do pondělí, pak se ochladí, dnes opět padaly teplotní rekordy

ČTK - České noviny - 1 hod 43 min starý
Praha - Mimořádně teplé počasí vydrží do pondělí, kdy teploty dosáhnou 27 stupňů, na jihovýchodě Moravy mohou místy naměřit až 29 stupňů Celsia. Poté přijde studená fronta,...

Filip si přes mizerný výsledek KSČM udržel post předsedy strany

iDnes.cz - 1 hod 51 min starý
Vojtěch Filip si udržel post předsedy strany, když ve druhém kole volby porazil představitele ortodoxního křídla strany Josefa Skálu. Neuspěla mladá europoslankyně Kateřina Konečná. Filip vede stranu od října 2005 a svůj post obhájil proti pěti vyzyvatelům, i přes historicky nízký zisk KSČM ve volbách. Ani první místopředseda se nemění, zůstává jím Petr Šimůnek.

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

Novinky.cz - 1 hod 54 min starý
Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch Filip. Na to prakticky okamžitě reagoval premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který mu pogratuloval. Zároveň prohlásil, že věří, že se nyní konečně podaří sestavit vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny.

Neonacisté oslavují narození Hitlera. Německý festival doprovází obří policejní manévry

Novinky.cz - 2 hod 13 min starý
Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké obce Ostritz. Jindy poklidné městečko se tento víkend kvůli rozsáhlému festivalu neonacistů, kteří si připomínají výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera, proměnilo ve zřejmě nejstřeženější místo v Německu. Vedle policistů jsou hodně vidět i místní, kteří v rámci několika protestních akcí dávají jasně najevo, co si o přítomnosti pravicových extremistů myslí.

Zaměstnanci posilovny v New Jersey odmítli vpustit černochy, dostali padáka

iDnes.cz - 2 hod 48 min starý
Majitelé posilovny LA Fitness v americkém státě New Jersey vyhodili manažera a dva další zaměstnance kvůli rasistickému chování. Personál odmítl pustit do fitness centra dva muže černé pleti a zavolal na ně policii.

Kandidátem na primátora Prahy bude za ANO na podzim Patrik Nacher

iDnes.cz - 2 hod 52 min starý
Lídrem hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva bude poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. Členové hnutí mu dali v primárkách přednost před současnou náměstkyní primátorky Evou Kislingerovou a dvěma pražskými radními, Karlem Grabeinem Procházkou a Liborem Hadravou.

Úložiště Na Skalním byl pro místní šok, protestovat přišly stovky lidí

iDnes.cz - 2 hod 57 min starý
Před pár měsíci obyvatelé obcí poblíž Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíčsku zažili šok. Dozvěděli se, že ve zdejší lokalitě Na Skalním může být hlubinné úložiště radioaktivního odpadu. Tato oblast se potají dostala mezi devět vhodných lokalit. V sobotu proti tomu přišlo protestovat 520 lidí.

Indie zavádí trest smrti za zneužití dětí mladších dvanácti let

Novinky.cz - 3 hod 3 sek starý
Indická vláda v sobotu schválila výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze sexuálního zneužívání dětí mladších 12 let odsoudit k trestu smrti. Nařízení podepsal šéf kabinetu Naréndra Módí, do šesti měsíců ho musí schválit parlament a podepsat prezident. Výnos je však platný okamžitě, uvedla AP.
Syndikovat obsah