Aktuální zpravodajství

Teroristu ze Štrasburku oslavují džihádisté, před svátky vyhrožují Západu

Novinky.cz - 1 hod 2 min starý
Chérifa Chekatta podezřelého z teroristického útoku ve Štrasburku oslavují džihádisté z Islámského státu (IS). Tvrdí, že jeho čin je výsledkem jejich „kampaně“ na internetu, kde radili „osamělým vlkům“, jak udeřit.

AMD půjde po krku Nvidii, chystá extrémně výkonné grafiky

Novinky.cz - 1 hod 3 min starý
Práce na grafikách pro hráče potvrdila šéfka společnosti AMD Lisa Su. Zároveň prozradila, že její podnik chystá konkurenci pro tři karty od firmy Nvidia, které aktuálně kralují hernímu trhu. Novinek bychom se měli dočkat v průběhu příštího roku.

Dejme obědy zdarma důchodcům, vtipkuje Kubera o nápadu rozdávat je školákům

iDnes.cz - 1 hod 8 min starý
Často vtipkující senátor Jaroslav Kubera z ODS si tentokrát jako terč vybral politiky, kteří slibují zdarma obědy pro školáky. Když se šéfem Senátu tento týden setkala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD, Kubera jí řekl, že by stejně tak zadarmo mohli dostávat obědy důchodci. A ve čtvrtek večer o tom mluvil i v televizi Barrandov.

Slovem roku se v Německu stal výraz Heisszeit - doba horká

iDnes.cz - 1 hod 15 min starý
Letošním německým slovem roku se stal termín doba horká či horké období (Heisszeit), které odkazuje nejen na extrémní letní vedra, ale i na oteplování zemského klimatu. V pátek to oznámila Společnost pro německý jazyk (GfdS), která slovo roku vyhlásila po dvaačtyřicáté.

Od ňader Venuše až po vinné sklípky. Na nové logo kraje se snáší kritika

iDnes.cz - 1 hod 15 min starý
Od nového loga si vedení Jihomoravského kraje slibuje modernější pojetí komunikace. Na modrý nápis se zvýrazněným růžovým písmenem „m“ však přicházejí rozporuplné reakce a podoba nového vizuálního stylu nenašla zastání ani u odborníků.

Kosovský parlament schválil vznik armády, může to destabilizovat region

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Kosovský parlament v pátek velkou většinou schválil transformaci Kosovských bezpečnostních sil na pravidelnou armádu. Informují o tom tiskové agentury. Srbsko už dříve varovalo, že tento krok ohrozí mír v regionu. Zákonodárci z řad etnických Srbů hlasování bojkotovali.

Ovce se proháněly mezi auty na Strakonické, zahnali je jezdci na koních

Novinky.cz - 1 hod 18 min starý
Stádo ovci naháněli ve čtvrtek strážníci na koních na frekventované Strakonické ulici v Praze. Neposlušné ovce se podařilo po chvilce uklidit do bezpečí, kde si je vyzvedl majitel.

Armáda bude, schválili kosovští poslanci plán vlády

iDnes.cz - 1 hod 32 min starý
Kosovští poslanci velkou většinou schválili vznik pravidelné armády s lehkou výzbrojí. Proti tomu protestuje Srbsko, podle kterého jde o hrozbu pro mír. Zákonodárci z řad etnických Srbů páteční hlasování bojkotovali.

Končí kauza tragického pádu dítěte z vlaku, žalobce nepodá dovolání

iDnes.cz - 1 hod 39 min starý
Definitivní konec má po téměř dvou a půl letech kauza tragického pádu dvouleté dívky ze dveří vlaku na Olomoucku. Žalobce nenapadne u Nejvyššího soudu verdikt krajského soudu, který zprostil vlakvedoucí a průvodčí obžaloby z usmrcení z nedbalosti kvůli nedostatečné kontrole dveří před odjezdem soupravy.

Nakrmte hladové děti, apeluje Valachová na Plagu. Ten obědy zdarma nechce

iDnes.cz - 1 hod 40 min starý
Ministr školství se v názorech rozchází s koaličními partnery z ČSSD. Nelíbí se mu plány Kateřiny Valachové o bezplatných obědech pro mateřské školy i první stupeň. Vadí mu především myšlenka plošného zavedení, která je podle ministra neefektivní. „Stojí za námi tvrdá data, že tisíce dětí jsou bez oběda,“ říká Valachová.

Policie kvůli sražené chodkyni na Žižkově hledá taxikáře, kteří vezli podezřelé

Novinky.cz - 1 hod 47 min starý
Pražská policie hledá taxikáře, kteří mohli vézt v noci na pátek dva muže, jenž jsou podezřelí z ujetí od vážné nehody na Žižkově, řidič vozu tam srazil 24letou chodkyni. Žena je vážně zraněna. Muži podle policie nechali auto v jedné z ulic a odjeli na Ládví.

Václav Kuneš: Přijde mi fantastické, že národ žije tancem

Novinky.cz - 1 hod 54 min starý
Tanečník a mezinárodně uznávaný choreograf současného tance Václav Kuneš (43) ani na minutu nezalitoval, že kývl na nabídku usednout v porotě populární taneční soutěže StarDance. „Sedím a dívám se na tanec, jemuž se věnuji celý život. Sobotní večery se tak zabývám svým koníčkem. Ideální!“ pochvaluje si.

Odvetná cla na americká auta od ledna rušíme, potvrdil Peking

Novinky.cz - 2 hod 2 min starý
Čínská lidová republika v pátek potvrdila středeční informaci, že sníží cla na dovoz amerických automobilů ze 40 na 15 procent. Staronová sazba začne platit od prvního ledna, uvedla agentura Reuters. Vstřícný krok by podle listu Financial Times mohl předznamenat uklidnění obchodních sporů mezi oběma zeměmi.

Žena dostala za jízdy záchvat, osmiletý syn odstavil auto do bezpečí

Novinky.cz - 2 hod 17 min starý
Osmiletý Brit Ben Hedges zachoval obrovskou porci duchapřítomnosti, když jeho matka Lauren dostala za volantem vozu jedoucího stokilometrovou rychlostí záchvat a omdlela. Chlapec popadl volant a auto v klidu navedl mimo silnici.

Román o Hemingwayovi, vášni i válkách

Novinky.cz - 2 hod 18 min starý
Mohlo by se zdát, že o známých lidech, jako je Ernest Hemingway (1899–1961), bylo už řečeno vše. Nositel Nobelovy i Pulitzerovy ceny, autor nesmrtelné novely Stařec a moře byl dostatečně využit za svého života i později, kdy se potomci snažili získat z jeho věhlasu co nejvíc.

Dopravní zácpu v New Jersey způsobil déšť peněz

Novinky.cz - 2 hod 21 min starý
Příčinou dopravní zácpy je často nehoda anebo prostě jen příliš silný provoz na daném úseku silnice. Na dálnici NJ-3 (New Jersey) v americkém městě East Rutherford, které je součástí aglomerace New York City, však problémy ve čtvrteční ranní špičce způsobilo něco zcela jiného, co člověk tak často na silnici nepotká - peníze.

Dopravní zácpu v New Jersey způsobil nečekaný úkaz

Novinky.cz - 2 hod 21 min starý
Příčinou dopravní zácpy je často nehoda anebo prostě jen příliš silný provoz na daném úseku silnice. Na dálnici NJ-3 (New Jersey) v americkém městě East Rutherford, které je součástí aglomerace New York City, však problémy ve čtvrteční ranní špičce způsobilo něco zcela jiného, co člověk tak často na silnici nepotká - peníze.

Pokud dohoda o brexitu padne, irská pojistka má udržet Severní Irsko v celní unii

Novinky.cz - 2 hod 22 min starý
V případě, že Spojené království nepřistoupí na návrh obchodní dohody v době pobrexitové, plánuje sedmadvacítka aktivovat takzvanou irskou pojistku. Ta ošetří pravidla na hranicích unijního Irska a Severního Irska, které je součástí Británie, tak, že Severní Irsko zůstane v celní unii. S opatřením má problém část vládních poslanců, lídři EU ujišťují Brity, že má jít jen o dočasnou záležitost.

Nový hotel v Dubaji má stropy ze zlata. Nejdražší pokoj vyjde na 160 000 korun

Novinky.cz - 2 hod 23 min starý
Stropy ze čtyřiadvacetikarátového zlata, tisícovka křišťálových lustrů a závratné ceny za pokoje. Nově otevřený hotel Emerald Palace Kempinski v Dubaji je tak opulentní, jak si jen člověk dovede představit. Interiér inspirovaný evropskými paláci překypuje bohatou výzdobou a bohatí musejí být i hosté. Nejdražší apartmá tu vyjde na 160 000 korun za noc, píše server Daily Mail.
Syndikovat obsah