Aktuální zpravodajství

Schick nastřílel při výhře Leverkusenu nad Fürthem čtyři góly

ČTK - České noviny - 16 min 5 sek starý
Berlín - Reprezentační útočník Patrik Schick vstřelil při výhře Leverkusenu v německé fotbalové lize 7:1 nad Fürthem poprvé v kariéře čtyři góly v jednom utkání, navíc přidal...

Schopnosti tanečních párů ve StarDance prověří výrazový tanec

Novinky.cz - 46 min 3 sek starý
Účastníci taneční soutěže StarDance, aneb Když hvězdy tančí, dostanou v sobotu večer pěkně do těla. Čeká je totiž nejen paso doble, jive, a valčík, ale také výrazový tanec. V soutěži zůstávají z původních deseti tanečních párů už jen čtyři. Spolu s profesionálními tanečníky je v nich zpěvačka Tereza Černochová, farářka Martina Viktorie Kopecká, herec Jan Cina a krasobruslař Tomáš Verner.

Chci certifikát, vakcínu ne. Ital se nechal „naočkovat“ do falešné paže

iDnes.cz - 55 min 5 sek starý
Originální způsob získání covid pasu vymyslel italský antivaxer, který do zdravotnického zařízení v městě blízko Turína v severním regionu Piemontu přišel se záměrem nechat se naočkovat do falešné paže. Za silikonovou náhradu vlastního těla zaplatil podle odhadu médií stovky eur. Plán mu překazila zdravotnice, která na falešné kůži nemohla najít žíly.

Před lety Tálibán vyhodil sochy Buddhů do vzduchu. Teď zve na místo turisty

iDnes.cz - 55 min 5 sek starý
Před dvaceti lety islamistické hnutí Tálibán zničilo proslulé masivní kamenné sochy Buddhů, které téměř dva tisíce let shlížely na úrodné údolí Bámján. Nyní, po ovládnutí Afghánistánu, Tálibán zve turisty, aby se na trosky podívali.

O popravě táty mi řekli až po letech, říká dcera Rudolfa Slánského

iDnes.cz - 55 min 5 sek starý
Byly jí pouhé dva roky, když přišla o otce. Jako šéf ÚV KSČ pomáhal nejprve Rudolf Slánský po boku Klementa Gottwalda roztáčet kola teroru politických procesů, v prosinci 1952 byl sám po vykonstruované kauze popraven. Martu Slánskou s matkou a bratrem odsunuli do Slezska. Kvůli následné činnosti v disentu byla až do sametové revoluce v hledáčku StB. Jak se jako dítě dokázala vyrovnat s tím, že byla označovaná za dceru zrádce a jak se dnes dívá na kontroverzní postavu svého otce?

Byla jsem v prázdné třídě a nevěděla, co dělat. Učitelé líčí těžké začátky

iDnes.cz - 55 min 5 sek starý
Teoreticky jsou po pětiletém vysokoškolském studiu pedagogiky připraveni. Jenže nedostatečná praxe a malá pomoc starších kolegů je uvádějí do spirály problémů, nejistoty a pochyb nad sebou samými. Začínajícím učitelům se přechod do zaměstnání značně komplikuje, a tak nezřídka přemýšlí o jiné profesi. Pomoci by jim měla novela zákona o pedagogických pracovnících, která zavádí statut uvádějícího učitele.

Do muzea v Kunovicích dorazil z Prahy konvoj se stíhačkou MiG-23

ČTK - České noviny - 1 hod 22 min starý
Praha - Pár minut před 19. hodinou do leteckého muzea v Kunovicích dorazil konvoj s nadzvukovou stíhačkou MiG-23MF z pražských Malešic. Demontáž a naložení letounu v areálu LOM Praha...

Poslední rozloučení s Petrem Uhlem bude symbolicky na Den lidských práv

Novinky.cz - 1 hod 31 min starý
Poslední rozloučení s Petrem Uhlem se uskuteční ve strašnickém krematoriu 10. prosince, symbolicky na Den lidských práv, sdělila jeho rodina. Novinář a publicista, někdejší disident, politický vězeň a signatář Charty 77 Petr Uhl, který se během komunistického režimu i v polistopadové éře zasazoval o ochranu lidských práv, zemřel 1. prosince. Bylo mu 80 let.

Covid mi přinesl novou kariérní příležitost, vzpomíná právník žijící v Dubaji

iDnes.cz - 1 hod 54 min starý
Mladý právník Antonín Sobek, původem z Brna, žije už více jak deset let v zahraničí a mluví pěti jazyky. Vystudoval právo na prestižních univerzitách v Londýně, New Yorku a Paříži, kde také prožil první vlnu koronaviru. I díky ní se mu naskytla nová kariérní příležitost v mezinárodních arbitrážích. A proto se minulý rok v září odstěhoval do Dubaje.

Při čelní srážce aut na Rakovnicku zemřel řidič, další dva lidé jsou těžce zraněni

Novinky.cz - 2 hod 12 min starý
Jedno úmrtí a dvě těžká zranění si v sobotu odpoledne vyžádala čelní srážka dvou osobních aut na Rakovnicku. Jedno auto dostalo zřejmě na kluzké vozovce smyk a přejelo do protisměru, kde se střetlo s druhým vozem.

V Africe přibývá dětských vojáků. Za posledních pět let jsou to tisíce

iDnes.cz - 2 hod 32 min starý
Dvacet jedna tisíc. Přesně tolik dětí naverbovaly do svých řad armády v západní a střední Africe v uplynulých pěti letech. Za totéž období bylo v tomto regionu vystaveno sexuálnímu násilí přes 2 200 dětí. Ve zprávě o situaci dětí v zemích západní a střední Afriky, kde přibývá ozbrojených konfliktů, to napsal Dětský fond OSN (UNICEF).

Ve Vídni demonstruje 40 tisíc odpůrců očkování a uzávěry

Novinky.cz - 3 hod 27 min starý
Komplikace v dopravě, nasazení pepřového spreje, přes 1200 policistů v akci a vyhrocené emoce. V centru Vídně se v sobotu odpoledne sešly tisíce odpůrců lockdownu a povinného očkování.

Sněžení od rána komplikuje dopravu, na dálnicích se tvoří dlouhé kolony

iDnes.cz - 4 hod 3 min starý
Husté sněžení a silný vítr komplikují provoz na dálnici D8 u Ústí nad Labem. Ta byla v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu, uzavřena. Provoz už byl však obnoven. Na Sněžku kvůli větru nejezdí horní lanovka, ve středních Čechách zase nabírají zpoždění autobusy. Řidiči by si měli dávat pozor především na vymrzlé silnice.

Brněnští strážníci kontrolovali nošení respirátorů, hlavně v MHD

ČTK - České noviny - 4 hod 12 min starý
Brno - Brněnští strážníci po poledni ve městě kontrolovali, zda lidé nosí respirátory tam, kde jim to nařízení vlády jako součást proticovidových opatření ukládá. Zaměřili se...

Na Jávě vybuchla sopka, jeden mrtvý a 41 zraněných

Novinky.cz - 4 hod 27 min starý
Při výbuchu sopky Semeru na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu zemřel nejméně jeden člověk, dalších 41 utrpělo zranění, uvedly místní úřady. Sopka vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Desítky lidí utrpěly popáleniny.

Konvoj s nadzvukovou stíhačkou MiG-23 vyrazil z Prahy do muzea v Kunovicích

iDnes.cz - 4 hod 29 min starý
Krátce po sobotní poledni vyjel konvoj s nadzvukovou stíhačkou MiG-23MF z pražských Malešic do leteckého Muzea v Kunovicích. Demontáž a naložení letounu v areálu LOM Praha trvalo přes dvě hodiny, následně se transport vydal na dálnici D1, po které bude pokračovat na Moravu.

Němečtí policisté našli v domě u Berlína pět mrtvých, z toho tři děti

iDnes.cz - 4 hod 39 min starý
Německá policie našla v sobotu pět mrtvých v domě ve městě Königs Wusterhausen jižně od Berlína. Policisté předpokládají, že všech pět lidí, z nichž byly tři děti ve věku čtyř, osmi a deseti let, někdo zavraždil, informovala agentura DPA.

Korektní disneyland. Plány na úpravu katedrály Notre-Dame vzbudily kritiku

iDnes.cz - 4 hod 39 min starý
Plány rekonstrukce slavné pařížské katedrály Notre-Dame poničené požárem vzbudily pobouření u některých komentátorů a architektů. Podle nich přidání modernějších prvků změní katedrálu v disneyland. Iniciátoři změn kritiku odmítají.

Žádné hranice ani vysoké ploty nezastaví změnu klimatu

Novinky.cz - 5 hod 8 min starý
Informovat o závažnosti klimatické a ekologické krize, blížících se hrozbách a reálném východisku je cílem celosvětové on-line konference s názvem „Globální krize. Čas pravdy“. Jaká je skutečná situace na planetě a proč se klima stále rychle mění i při existenci mezinárodních dohod, jejichž cílem je zastavit změnu klimatu? K jakým ekologickým dopadům vede bezohledný spotřebitelský přístup?

Při požáru dílny se popálil majitel, vznikla škoda za dva miliony korun

Novinky.cz - 5 hod 16 min starý
Škodu za dva miliony korun způsobil v pátek odpoledne požár dílny a přilehlého stavení v obci Slabčice na Písecku. Hasiči na místě likvidovali následky požáru několik hodin a majitel skončil v nemocnici.
Syndikovat obsah