Aktuální zpravodajství

V Praze policie rozháněla nelegální párty, účastnilo se jí přes sto lidí

iDnes.cz - 21 min 26 sek starý
Policisté museli v noci na sobotu zasahovat v centru Prahy kvůli nelegální párty. Konala se v klubu v Anenské ulici, kam přišlo minimálně 150 lidí. Podle informací televize Nova jich mohlo být až 300. Po razii policisté vyvedli desítky účastníků.

Nadšenci hledají úlomky meteoritu, který spadl v Jizerkách

Novinky.cz - 25 min 24 sek starý
U pouhých pětatřiceti meteoritů na světě znají vědci jejich historii, tedy čas a místo dopadu. V pořadí šestatřicáté s rodokmenem by mohly být meteority, které pozorovali astronomové 8. listopadu nad Jizerskými horami. Pokud se je však podaří dohledat.

Blatný po měsíci: Pomohli jsme vnést do boje s covidem řád

ČTK - České noviny - 35 min 26 sek starý
Praha - Jak si Česko na covid-19 zvyká, sílí strach z toho, co způsobuje ve společnosti. Postupně se ale snad začíná dařit měnit strach v respekt, řekl v rozhovoru s ČTK ministr zdravotnictví...

Test nošovického Hyundai Kona Electric: Zapomeňte na kompromisy

Novinky.cz - 1 hod 7 min starý
Elektrická Kona vyvrací mýty o tom, že s elektroautem musíte jezdit jen kolem komína a že za spoustu peněz dostanete mizernou kvalitu zpracování, protože baterie je drahá. Kona Electric je vážně povedené auto a kdyby nevypadala tak, jak vypadá, nechtělo by se mi ji vracet.

V Japonsku prodávají roušky s perlami i diamanty za miliony. Zájemci jsou

iDnes.cz - 1 hod 7 min starý
V Japonsku si zákazníci mohou koupit luxusní roušky zdobené perlami či diamanty. Společnost Cox jimi chce pozvednout módní průmysl, který jako mnoho dalších odvětví utrpěl koronavirovou krizí, a potěšit lidi. Zájemce přijde ochrana úst a nosu v přepočtu na zhruba 200 tisíc korun.

TELEVIZIONÁŘ: Předvídal umělou inteligenci, ocitl se na internetu

iDnes.cz - 1 hod 16 min starý
Premiérový životopis Tesla, který v neděli odvysílá Max, začal svou dráhu v lednu na proslulém festivalu Sundance, jenže v září se už musel spokojit s americkou premiérou na internetu.

Lidí v předčasném důchodu přibývá

Novinky.cz - 1 hod 26 min starý
V Česku přibývá lidí, kteří jsou v předčasném starobním důchodu. Loni ho pobíralo už 643 tisíc obyvatel, což je téměř 27 procent ze všech starobních důchodců. O pět let dříve evidoval Český statistický úřad (ČSÚ) o 80 tisíc méně předčasných důchodů, v roce 2009 jich pak nebylo ani 400 tisíc.

Restaurace nabízí extrémní hamburger. Před jídlem po vás budou chtít podpis

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
Už samotný název hamburgeru, který prodává australský řetězec restaurací Burger Urge, naznačuje, že se rozhodně nejedná o mírumilovný pokrm. Double Decker Death Wish burger má totiž kromě pořádné porce masa uvnitř extrémně ostrou omáčku. Abyste si mohli burger objednat, musíte dokonce podepsat písemný souhlas, ve kterém na sebe berete veškerou zodpovědnost.

Nové lasery nad elektrárnou rozeznají ptáka od případného útočícího dronu

iDnes.cz - 1 hod 43 min starý
Neviditelná síť laserových paprsků posílila ochranu vzdušného prostoru nad jadernými elektrárnami Dukovany a Temelín. Cílem nového bezpečnostního systému je zajistit vzdušný prostor například i proti dronům. Ty dokáže inteligentní systém dobře rozeznat například od ptáků.

Írán obvinil Izrael z vraždy významného jaderného fyzika

Novinky.cz - 2 hod 3 min starý
Íránský prezident Hasan Rúhání obvinil z vraždy významného íránského jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeha Izrael. Zavražděného označil za mučedníka a řekl, že jeho smrt Írán nezastaví. Fachrízádeh podlehl v nemocnici zraněním, která utrpěl při pátečním útoku nedaleko Teheránu.

Jenovéfa Boková: Když chvilku nemám práci, nezblázním se z toho

Novinky.cz - 2 hod 10 min starý
V televizní minisérii Herec, situované do 50. let minulého století, si zahrála odbojnou Anežku. Také se nedávno stihla stát bakalářkou houslí. Hru na tento nástroj studuje na pražské HAMU. „Sólistkou ale být nechci,“ upozorňuje osmadvacetiletá herečka Jenovéfa Boková.

RECENZE: Únosy letadel měly kdysi i bohulibé důvody

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Když se řekne únos letadla, na mysli zpravidla vytanou neblaze proslulé události 11. září. Jak ovšem dokládá vybroušená non-fikce Nebe patří nám amerického novináře Brendana Iana Koernera, před několika dekádami byly motivace vzdušných pirátů mnohem nevinnější než v nedávné historii.

V pátek přibylo opět méně covidu než před týdnem, PES je stále 57

ČTK - České noviny - 2 hod 20 min starý
Praha - V pátek přibylo v Česku 4458 potvrzených případů nemoci covid-19, o 1350 méně než před týdnem. Nakažených novým typem koronavirus je aktuálně skoro 83.000 lidí a počet lidí,...

V pátek přibylo opět méně covidu než před týdnem, PES je stále 57

iDnes.cz - 2 hod 21 min starý
V pátek přibylo v Česku 4 458 potvrzených případů nemoci covid-19, o 1 350 méně než před týdnem. Nakažených novým typem koronaviru je aktuálně skoro 83 tisíc lidí a počet lidí, kteří s koronavirem zemřeli se blíží 8 000. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo pro dnešek na 57 bodech, šestý den se tak drží v prostředním z pěti stupňů pohotovosti.

ON:LINE: V pátek přibylo 4458 případů

Novinky.cz - 2 hod 32 min starý
V České republice bylo v pátek potvrzeno dalších 4458 případů nákazy koronavirem. Je to o 1350 méně než minulý pátek. Skore PES stále zůstává na 57 bodech, což značí třetí stupeň opatření.

Doručovací služby se připravují na vánoční shon, letos bude rekordní

Novinky.cz - 2 hod 33 min starý
Prosinec je obvykle nejvytíženějším měsícem pro doručovací služby, které rozvážejí vánoční dárky. Kvůli zavřeným obchodům ale letos firmy očekávají nápor ještě větší. Doručovací služby se na Vánoce připravují již několik měsíců dopředu, i v době koronaviru jsou proto optimistické, že vysoký počet zásilek zvládnou doručit.

Lékař: Debaty o úmrtí "na covid" nebo "s covidem" nedávají smysl

ČTK - České noviny - 2 hod 35 min starý
Praha - Zhruba devět z deseti lidí, kteří v pražské vinohradské nemocnici zemřou nakaženi koronavirem, umře právě v důsledku této nové infekce. ČTK to řekl lékař Viktor Kubricht,...

Těžkooděnci v centru Prahy ukončili nelegální party, dveře vyrazili beranidlem

Novinky.cz - 2 hod 42 min starý
Až zákrok policejních těžkooděnců ukončil v noci na sobotu nelegální party v klubu v Anenské ulici v centru Prahy. Uvnitř se bavila asi stovka lidí.

Ovdovělý otec tří synů vyhrál v charitativní loterii dům za miliony

Novinky.cz - 2 hod 55 min starý
Velké štěstí se usmálo na Iana Garricka z anglického města Mablethorpe v hrabství Lincolnshire. Muž, kterému před pěti lety zemřela manželka na rakovinu, vyhrál v charitativní loterii dům v hodnotě milionu liber (30 milionů korun).

Rážová: Nic se nemá uspěchat

Novinky.cz - 2 hod 57 min starý
Hlavní hygienička Jarmila Rážová je jednou těch, která bude mít konečné slovo ohledně případného přesunu do nižšího stupně pohotovosti v rámci systému PES. V rozhovoru pro Novinky uvedla, že je spíše pro „klidnější postup”, protože čísla neklesají tak, jak se čekalo a rychlé rozvolnění by mohlo opět situaci zhoršit.
Syndikovat obsah