Aktuální zpravodajství

Americká špionáž věděla o koronaviru od listopadu, měla ho za hrozbu

iDnes.cz - 22 min 52 sek starý
Americké zpravodajské služby vystopovaly šíření nákazy novým koronavirem v Číně už loni v listopadu. První zprávy tak do Washingtonu přicházely už několik týdnů předtím, než byla informace o nebezpečném viru poprvé zařazena do tajného briefingu pro prezidenta Donalda Trumpa, uvedla ve čtvrtek stanice CNN s odvoláním na armádní zdroje.

Unikátní mapa: Jak se šíří koronavirus jednotlivými okresy

Novinky.cz - 35 min 50 sek starý
Každý okres v České republice má nějaké případy nákazy koronavirem. Dobrá zpráva při tom všem ale je, že ve všech se počty lidí, u nichž byl virus zjištěn, zvyšují tempem, které odpovídá souhrnným celorepublikovým údajům. Jinými slovy, izolace a preventivní opatření zafungovala všude a nikde nyní nedochází k dramatickému nárůstu.

Premiér Babiš dnes vystoupí s projevem v ČT - video

ČTK - České noviny - 42 min 52 sek starý
Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer vystoupí s projevem v České televizi. ČTK bude od 20:05 projev živě vysílat. V neděli v poledne vystoupí v ČT s projevem také prezident Miloš...

Bohumínské kino se připojuje k projektu vašekino.cz, nové filmy lze sledovat z domova

Novinky.cz - 44 min 50 sek starý
Provozovatelé kin se po uzavření sálů kvůli zamezení šíření koronaviru zapojili do projektu vašekino.cz. Od čtvrtka 9. dubna se k nim přidává i Bohumín. Lidé si na webu městské kulturní organizace K3 Bohumín koupí online vstupenku, díky níž budou moci sledovat vybraný film z pohodlí domova.

New York bojuje na frontě mrtvých, patologové nemají kam dávat těla

iDnes.cz - 46 min 52 sek starý
Zaměstnanci newyorských márnic už jsou zcela vyčerpaní. Kromě zdravotníků pečujících o nemocné jsou pod tlakem také patologové, jejichž práce je pro pochopení nemoci covid-19 zásadní. „Lidé musí vědět, že v této válce je další přední fronta, která čelí mrtvým,“ říká jeden z nich. Koronaviru v americkém městě podlehlo už více něž 4 500 lidí a zlepšení situace je zatím v nedohlednu.

Pomoc přes poukazy je podle CK správná, ale zákon je nedokonalý

ČTK - České noviny - 49 min 52 sek starý
Praha - Možnost nabízet klientům místo hotovosti poukazy v hodnotě zaplacených záloh za zájezdy tuzemské cestovní kanceláře (CK) vítají. K návrhu zákona ministerstva pro místní rozvoj...

V USA zemřelo přes 15.700 lidí nakažených koronavirem

ČTK - České noviny - 53 min 52 sek starý
Washington - Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již více než 15.700 obětí. Dnes to oznámila agentura Reuters, která si vede vlastní statistiku. Americká Univerzita...

Příští týden se otevřou další obchody, úřady nejspíš 20. dubna

ČTK - České noviny - 1 hod 2 min starý
Praha - Příští týden budou otevřeny další obchody, které vláda nařídila v březnu uzavřít ve snaze zamezit šíření koronaviru v Česku. Seznam doladí ministerstva průmyslu a zdravotnictví...

Za zprávy se platí, rozhodl úřad ve Francii. Google se mu podřídí

iDnes.cz - 1 hod 10 min starý
Americký internetový gigant Google bude muset francouzským vydavatelským společnostem a zpravodajským agenturám platit za používání jejich obsahu. Rozhodl o tom ve čtvrtek francouzský úřad pro regulaci hospodářské soutěže. Společnost Google krátce poté uvedla, že se rozhodnutí úřadu podřídí.

Uzdravených z nemoci covid-19 je v ČR více než 300, úmrtí je 112

ČTK - České noviny - 1 hod 14 min starý
Praha - V Česku je již více než 300 lidí uzdravených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Od dnešního rána jich přibylo 58 na celkem 301. Počet lidí, kteří s nákazou...

Koronavirus v Česku: přes 300 uzdravených, 5 467 nakažených a 112 obětí

iDnes.cz - 1 hod 23 min starý
Nákaza onemocnění covid-19 se v Česku prokázala už u 5 467 lidí, informovalo ve čtvrtek v podvečer ministerstvo zdravotnictví. Počet obětí nemoci přesáhl stovku, podle posledních údajů zemřelo 112 lidí. Přes tři stovky pacientů se z nemoci uzdravilo. Laboratoře ve středu provedly rekordních 8 164 testů na koronavirus, celkem už přes sto tisíc.

Senátoři kývli na 25 tisíc korun pro OSVČ i na ulehčení pro výplatu dávek

iDnes.cz - 1 hod 25 min starý
Tři návrhy, jimiž vláda reagovala na pandemii koronaviru, hladce schválil Senát. Podpořil příspěvek 25 tisíc pro OSVČ. Kývl i na to, že při žádosti o dávky nebudou muset lidé dokládat příjmy za první letošní tři měsíce. Bude se vycházet z předchozích měsíců. Podle třetího přijatého návrhu se nezaměstnaní budou moci hlásit do evidence uchazečů o zaměstnání i na dálku.

Ovladač PlayStationu 5 zapojí do hry další lidský smysl

Novinky.cz - 1 hod 34 min starý
Televizní konzole PlayStation 5 by si měla odbýt prodejní premiéru až před Vánocemi. Společnost Sony nicméně postupně o chystané novince prozrazuje stále více detailů. Nyní už například víme, jak bude vypadat bezdrátový ovladač, který mimochodem dostane i nové jméno.

Z covid-19 se v Nizozemsku zotavila 107letá žena, 12 lidí kolem ní zemřelo

iDnes.cz - 1 hod 41 min starý
V Nizozemsku se z nákazy koronavirem zotavila 107letá žena, která se tak stala zřejmě nejstarší přeživší současné celosvětové pandemie. „Nečekali jsme, že tohle přežije,“ řekla její neteř místním novinám.

Dva Poláci překročili hranice do Česka, autem jeli skrz les

iDnes.cz - 1 hod 42 min starý
Dva Poláci ve čtvrtek ráno nelegálně vstoupili na území České republiky. Německo - českou hranici překročili nedaleko přechodu Petrovice. Dopadli je však policisté, kteří je předají zpátky do Polska.

iDNES Premium přináší zábavu i poučení až domů. Nyní na tři měsíce jen za korunu

iDnes.cz - 1 hod 48 min starý
V časech, kdy je bezpečnější zůstávat doma, přináší iDNES Premium svým čtenářům celý svět až do jejich obývacích pokojů. Čerstvé noviny, aktuální vydání časopisů, filmová představení i koncerty - to vše v digitální podobě můžete příštího čtvrt roku sledovat za jednu korunu měsíčně. Vyberte si od nás sváteční nadílku, mimořádná nabídka platí jen od Velkého pátku do Velikonočního pondělí.

Nová zeleň zkrášluje jedno z karvinských náměstí

Novinky.cz - 1 hod 57 min starý
Náměstí v Karviné-Hranicích u obchodního centra Permon bylo zkrášleno několika výraznými solitérními prvky v podobě borovic vsazených do obrovských dřevěných květináčů.

Mladík, který v opilosti zabil autem v Praze studentku, si zbytek trestu odsedí doma

Novinky.cz - 1 hod 57 min starý
Nyní 29letý Marek Půček, který v roce 2014 v opilosti na pražském Smíchově srazil autem studentku, která zemřela, a poté od nehody utekl, uspěl s žádostí, aby si mohl zbytek z šestiletého trestu odsedět doma.

Nezletilý člen odloučeného kmene v Amazonii se nakazil koronavirem

iDnes.cz - 1 hod 58 min starý
Brazílie potvrdila první případ nákazy koronavirem u indiánů z odloučeného kmene Yanomami v Amazonském pralese. O případu ve čtvrtek informovalo brazilské ministerstvo zdravotnictví. Virem se již dříve nakazilo nejméně sedm domorodců z jiných komunit, nyní se prokázal u patnáctiletého mladíka.

Senior se omylem katapultoval z francouzské stíhačky

Novinky.cz - 2 hod 10 min starý
Jedna z nejpozoruhodnějších leteckých nehod se udála v březnu loňského roku, tento týden vyšla závěrečná zpráva, která popisuje bizarní souhru lidských pochybení a technických závad, které vedly k tomu, že se francouzský senior vystřelil z dvoumístné stíhačky Rafale B.
Syndikovat obsah