Aktuální zpravodajství

Britští operátoři varují před rychlým odstřižením od Huawei

Novinky.cz - 1 hod 26 min starý
Přední britští telekomunikační operátoři BT a Vodafone varovali, že pokud by britská vláda nařídila příliš rychlé odstranění telekomunikačních zařízení čínské společnosti Huawei z mobilních sítí, mohlo by to způsobit výpadky signálu a narušit oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Informují o tom agentura Reuters a server BBC.

Z francouzského cirkusu zachránili další týrané lvy

Novinky.cz - 1 hod 29 min starý
Celkem čtyři týrané lvice se podařilo zachránit organizaci One Voice z francouzského cirkusu. Potkal je tak stejný osud, jako nedávno zachráněného lva Jona, který musel podstoupit akutní operací zubů. Vyzáblé zvíře se nyní zotavuje v péči zoologů, uvedla agentura AP.

Na Kutnohorsku začala platit přísnější hygienická opatření

ČTK - České noviny - 6 hod 29 min starý
Kutná Hora - Na Kutnohorsku začala dnes platit přísnější hygienická opatření kvůli korionaviru. Ve veřejných vnitřních prostorech musejí lidé nosit roušky, omezeny jsou hromadné...

Myslivci unikli přísnější kontrole. Lesníci se o zvěř starat nebudou

iDnes.cz - 6 hod 39 min starý
Myslivci přetlačili vlastníky lesů. Loňská novela zákona o myslivosti platit nezačne, místo ní koncem června schválila vláda novelu jinou. Podle ní nebudou myslivci pod tak přísným dohledem státní správy a nadále se ohledně lovu přemnožené zvěře budou domlouvat jen s vlastníky honebních pozemků.

Přemnožená klíšťata nakazila 2x víc lidí. Ohniska jsou na Vysočině i v Praze

iDnes.cz - 6 hod 39 min starý
Nebezpeční paraziti jsou mimořádně aktivní. Může za to především vlhko i mírné teploty, které jsou pro ně ideální. Nakažených Čechů od přemnožených klíšťat je víc než loni. Odborníci varují, že ani repelent nemusí být dosti účinnou ochranou.

Chybějící vitamin, či rasismus? Covidem-19 častěji onemocní etnické menšiny

iDnes.cz - 6 hod 39 min starý
Na nákazu koronavirem podle britských statistik častěji onemocní etnické menšiny než Evropané. Jak je možné, že černoši, Asijci a další minority onemocní covidem-19 častěji než lidé evropského původu? Jako jeden z důvodů se uvádí rasismus a diskriminace, ale problém nakonec může být i jinde.

Karanténu jsme zmírnili kvůli falešně pozitivním testům, říká Maďar

iDnes.cz - 6 hod 39 min starý
Ministerstvo zdravotnictví v pátek rozhodlo, že k ukončení izolace bezpříznakových osob nově nebude potřeba negativní test na covid-19. Podle epidemiologa a vedoucího pracovní skupiny pro rozvolňování opatření Rastislava Maďara je totiž řada lidí falešně pozitivních. „Rekordmankou je paní, která byla pozitivní osmnáctkrát,“ říká.

Železniční doprava z Prahy na Moravu kvůli srážce vlaků zkolabovala

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 22:30
Doprava z Prahy směrem na Moravu v pátek večer zcela zkolabovala. Lidé, kteří v podvečer vyjeli z hlavního města, se v deset hodin nedostali ani do Kolína. Kvůli srážce vlaků v Běchovicích byl totiž uzavřen koridor vlaky a jezdily po náhradní trati přes Lysou nad Labem. Tam se ale jezdí kvůli rozsáhlé rekonstrukci trati a mostu přes Labe jen po jedné koleji. Navíc se mezi Nymburkem a Poděbrady porouchalo trakční vedení.

Zemřel francouzský řidič, kterého napadli kvůli rouškám

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 22:27
Řidič autobusu, který se stal terčem nedělního brutálního útoku ve francouzském městě Bayonne, v pátek zemřel po několika dnech ve stavu mozkové smrti. Šofér nechtěl nechat do vozu nastoupit čtveřici mužů bez povinných roušek a platných jízdenek. Dva mladíci jsou obviněni z pokusu o zabití, druzí dva z neposkytnutí pomoci, po smrti muže mohou policisté obvinění ještě změnit.

U Běchovic se srazil osobní vlak s rychlíkem. Zranili se tři lidé

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 21:51
U Běchovic u Prahy se v podvečer srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů vykolejilo. Stalo se to v místě, kde byl omezen provoz kvůli srážce vlaku s člověkem. Při nehodě se lehce zranili tři lidé, hasiči pomáhali zhruba 300 lidem vystoupit z poškozených souprav.

Zemřel francouzský řidič, kterého napadli, když vyžadoval roušky

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 21:37
Ve francouzském městě Bayonne v pátek zemřel řidič autobusu, který se stal v neděli terčem brutálního útoku. Muž nechtěl nechat do vozu nastoupit čtveřici mužů bez povinných roušek a platných jízdenek. Informovala o tom agentura AFP. Případ vyvolal ve Francii pobouření, do Bayonne v sobotu kvůli tomu přijede i nový ministr vnitra.

Pátek přinesl teplotní rekordy. Na severovýchod země se ale ženou bouřky

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 21:18
Pátek byl zatím nejteplejším dnem od začátku roku. Na šesti místech v Česku padly teplotní rekordy. V jihomoravském Brodě nad Dyjí teplota vystoupala na 34,2 stupně Celsia. Teploty se v pátek pohybovaly mezi 29 a 33 stupni, na Karlovarsku bylo nepatrně chladněji. Do dneška bylo nejtepleji 13. června, kdy na stanicích v Doksanech a Přerově naměřili 32,3 stupňů. Na severovýchod Česka se ale valí silné bouřky.

Po návratu ze Srbska či Černé Hory bude nově třeba test, nebo karanténa

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 21:10
Ministerstvo zdravotnictví přesunulo Srbsko a Černou Horu mezi státy s vysokým rizikem nákazy koronavirem. Češi musí od pondělí 13. července po návratu z obou zemí absolvovat test na covid-19, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace v těchto státech.

Sagan migranty nepašoval, budu za něj bojovat a očistím ho, říká Zdechovský

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 21:10
Podle europoslance Tomáše Zdechovského byl Čech Jiří Sagan za převážení migrantů odsouzen neprávem. Podle něj neexistuje nic, co by pašování dokazovalo. Zdechovský se aktivně zapojuje do řešení podobných případů a dle vlastních slov budou on i Sagan bojovat, dokud nedojde k úplnému očištění Saganova jména.

Boskovice zadrží i tisíciletou vodu

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 20:48
Vodohospodáři dokončili technicky náročnou rekonstrukci vodní nádrže Boskovice na Blanensku. Vodní dílo je nyní schopno zadržet až tisíciletou vodu. Práce přišly na 160 milionů korun.

Po návratu z Černé Hory a Srbska bude třeba test, nebo karanténa

ČTK - České noviny - Pá, 10/07/2020 - 20:47
Praha - Ministerstvo zdravotnictví přesunulo Srbsko a Černou Horu mezi státy s vysokým rizikem nákazy koronavirem. Češi musí od pondělí 13. července po návratu z obou zemí absolvovat...

Srbsko a Černá Hora už nejsou bezpečné země. Češi po návratu musí na testy

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 20:43
Srbsko a Černou Horu přesunulo ministerstvo zdravotnictví z kategorie zelených zemí do červených zemí s vysokým rizikem nákazy, pro které platí specifická ochranná opatření. Při příjezdu z těchto zemí bude od pondělí třeba se prokázat negativním testem na covid-19 nebo nastoupit do karantény. Červené zůstává i nadále Švédsko.

Z muzea mešitou za 14 dnů. Erdogan oznámil první modlitby v Hagii Sofii

iDnes.cz - Pá, 10/07/2020 - 20:24
Chrám Boží Moudrosti v Istanbulu, známý také jako Hagia Sofia, se definitivně změní na mešitu. Přestavbu z muzea posvětil v pátek soud. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan pak v pátek večer oznámil, že první modlitby se v chrámu uskuteční už 24. července.

Svět má nejvíce nakažených za den. Největší hrozbou není koronavirus, míní šéf WHO

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 19:50
Světová zdravotnická organizace (WHO) zaznamenala v pátek 228 102 nových případů koronaviru na celém světě. Jedná se o dosud nejvyšší denní číslo. Podle krizového experta WHO Mikea Ryana je vymýcení koronaviru nepravděpodobné. Šéf organizace Tedros Ghebreyesus pak poznamenal, že virus sám není největší hrozbou, čímž zřejmě narážel na politiky.

Tělo pohřešované hvězdy muzikálového seriálu se možná nikdy nenajde, připustila policie

Novinky.cz - Pá, 10/07/2020 - 19:44
Tělo pravděpodobně utonulé herečky Nayi Riverové se nikdy nemusí objevit. Připustila to policie, která po hvězdě muzikálového seriálu Glee zatím neúspěšně pátrá. Riverová byla naposledy spatřena ve středu odpoledne, když si půjčila loď na jezeru Piru v Kalifornii.
Syndikovat obsah