Aktuální zpravodajství

Plzeň doma porazila Ostravu, Sparta v Teplicích jen remizovala

ČTK - České noviny - 43 min 20 sek starý
Praha - Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z druhého poločasu. Fotbalisté Sparty jen remizovali...

Kočka se schovala majitelům do kufru. Odhalili ji až na letišti

Novinky.cz - 1 hod 15 min starý
Dobrodružnou povahu projevila kočka Candy, která vyrazila na cesty se svými majiteli. Ti o ní ovšem nevěděli. Černého pasažéra objevili až ve chvíli, kdy byl jejich kufr, kam se zvíře schovalo, vybrán k náhodné prohlídce na letišti. Manželé Coolovi byli nepřekvapivě poněkud v šoku, napsal server Independent.

Švédsko zvýšilo vojenské výdaje kvůli ruské ponorce, jež nikdy neexistovala

iDnes.cz - 1 hod 24 min starý
V roce 2014 Švédsko tvrdilo, že ve svých vodách zaznamenalo nelegálně plující ruskou ponorku. Na základě obav z možné přípravy Ruska na vojenský úder začalo masivně investovat do obrany. Nyní však vyšlo najevo, že žádná ruská ponorka nikdy neexistovala, tvrdí list The Moscow Times.

Život jednoho z nejvýznamnějších plzeňských podnikatelů mapuje výstava pod širým nebem

Novinky.cz - 1 hod 27 min starý
Ve Smetanových sadech v Plzni je k vidění výstava s názvem Škodovy závody, která připomíná 180. výročí narození Emila Škody.

Lepší základna díky programu Globus Lepší svět

Novinky.cz - 1 hod 46 min starý
Globus lepší svět je dlouhodobý program, který podporuje komunitní projekty. Díky němu může Pionýrská skupina Ještěr z Ostravy udělat dětem Lepší svět, minimálně na své turistické základně Šance v Beskydech.

V Drážďanech demonstrovalo hnutí Pegida i tisíce jeho odpůrců

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v Drážďanech proti hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida), které před pěti lety uspořádalo v saské metropoli svou první akci a dnes si toto výročí na shromáždění v centru města připomnělo. Protest proti Pegidě zorganizoval spolek Srdce místo štvaní, kterému se nelíbí aktivity protiimigračního a protiislámského hnutí, uvedla agentura DPA.

V Čisté se rozezněl největší zvon za poslední tři roky, vysvětil ho kardinál

iDnes.cz - 2 hod 20 sek starý
I v obci s necelou tisícovkou obyvatel se mohou dít velké věci. V neděli před polednem v Čisté u Litomyšle byla z iniciativy místních zvoníků završena obnova zvonu sv. Mikuláše ve stejnojmenném farním kostele. Od roku 2017 jde v Česku o největší nový zvon a největší zvon odlitý u nás za posledních osm let.

Promenáda v plavkách se zakazuje. Svůdnost je sexistická, rozhodli Britové

iDnes.cz - 2 hod 12 min starý
Úřad regulující reklamu ve Velké Británii zakázal vysílání reklamního spotu módní značky Misguided. Přišla na ni totiž stížnost, že se dopouští vnímání žen, jako sexuálních objektů. Reklama zachycuje modelky v plavkách ve svůdných pózách. Firma se brání tvrzením, že ženy zobrazuje jako emancipované a sebevědomé.

Rodiče „šťastné loutky“ hledali pomoc, čeští experti kývli na výzkum

iDnes.cz - 2 hod 19 min starý
Kvůli častému smíchu se pacientům s Angelmanovým syndromem přezdívá „šťastné loutky“. Další příznaky už ale tak veselé nejsou. Když se rodina Matějkových o diagnóze svého syna Olivera dozvěděla, nechtěla to nechat jen tak. Oslovila proto vědce, zda by syndrom nechtěli zahrnout do svého bádání. Ti na výzvu kývli.

Zloději podlehli svědomí. Okradli lékárníka, ale ne seniorku

iDnes.cz - 2 hod 25 min starý
Brazílie žije případem lupičů s jakýmsi zbytkem charakteru. Dvojice ozbrojených mužů si tam po zaměstnanci lékárny vynutila vydání hotovosti. Odmítli ale okrást starou zákaznici, která jim vystrašením nabízela i své peníze.

Vydejte se za historickými památkami a událostmi do Nymburka

Novinky.cz - 2 hod 54 min starý
Město Nymburk nabízí od jara letošního roku pravidelné komentované prohlídky města – po trase historických památek a událostí. Zasvěcenými průvodci jsou členové Společnosti přátel starého Nymburka.

Erdogan čeká, že USA dodrží sliby a nepoužijí zdržovací taktiku

ČTK - České noviny - 3 hod 17 min starý
Ankara/Ammán - Turecko očekává, že Spojené státy dodrží slib a nepoužijí zdržovací taktiku, aby donutily Ankaru pozastavit operaci na severovýchodě Sýrie. Pokud se kurdští bojovníci...

Čeští vědci chtějí vypěstovat odrůdu superpšenice, která vydrží sucho

iDnes.cz - 3 hod 24 min starý
Brzy se na polích možná bude vlnit pšenice, jejíž sklizeň neovlivní sucho, bude odolnější vůči chorobám a škůdcům, a navíc bude mít více vlákniny. Sci-fi? Spíše nezbytnost, protože suchu bude do konce tohoto století zřejmě čelit více než polovina oblastí, kde se pšenice pěstuje.

Společný koncert flétnistky Michaely Koudelkové a souboru Ensemble Opera Diversa

Novinky.cz - 3 hod 39 min starý
Vedle skladeb pro sólovou flétnu a smyčcový orchestr význačných autorů 20. století, zazní v premiéře na objednávku Ensemble Opera Diverda vzniklá skladba Petry Čtveráčkové Quasi lontano. Koncert se koná 22. října v 19.00 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně.

Erdogan popohání Američany: Nezdržujte odsun Kurdů, mám nabito

Novinky.cz - 3 hod 42 min starý
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan si vůči představitelům Spojených států servítky nebere, v neděli jim vzkázal, ať dodrží své sliby a nezdržují stažení kurdských bojovníků z dohodnuté oblasti. Jinak po uplynutí 120hodinové lhůty dohodnuté ve čtvrtek obnoví útoky proti Kurdům. Arabsko-kurdská koalice SDF mezitím oznámila, že už stáhla své bojovníky z hraničního syrského města Rás al-Ajn.

Ve švýcarských volbách vyhráli opět nacionalisté, ale se ztrátami

iDnes.cz - 3 hod 49 min starý
Volby do švýcarského parlamentu v neděli vyhrála nacionalistická Švýcarská lidová strana (SVP), oproti hlasování před čtyřmi lety však utrpěla ztráty. Vyplývá to z prognózy, kterou zveřejnila veřejnoprávní stanice SRF. Výrazně posílily ve volbách obě strany zelených, které v součtu získaly více než 20 procent hlasů.

Lovit drahé lidi není řešení. Firmy by měly vzdělávat, říká ekonom

iDnes.cz - 3 hod 54 min starý
Spousta zaměstnavatelů si stěžuje, že nemůže najít kvalifikované zaměstnance, kteří by dokázali obstát v digitální době. „Přetahování od konkurence přinese jen růst mezd. Problém to nevyřeší,“ říká lucemburský partner poradenské společnosti PwC Christian Scharff. Řešení podle něj spočívá v digitálním „upskillingu“, tedy cíleném vzdělávání vytipovaných vlastních zaměstnanců.

Nemáme přátele, pouze hory. Moderní dějiny Kurdů jsou plné zrady

iDnes.cz - 3 hod 59 min starý
Už zase nás Západ zradil, mohou si říkat Kurdové. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie a uvolnit tak cestu tureckým tankům je totiž další ukázkou cynického přístupu Spojených států k třicetimilionovému etniku bez vlastního státu.

Ostravské stopy: Policie naháněla party mániček, vzpomíná kytarista Vitásek

iDnes.cz - 3 hod 59 min starý
Jednou z prvních rockových kapel v Ostravě byla formace Star. K jejím členům patřil také kytarista Petr Vitásek, který za svou pestrou uměleckou dráhu prošel mnoha sestavami – působil jako hráč v doprovodné kapele Věry Špinarové a spolupracoval také s Pepou Štreichlem i dalšími muzikanty ostravské scény. Právě on se stal další osobností v seriálu Ostravské stopy.
Syndikovat obsah