Aktuální zpravodajství

Zemřela významná spisovatelka sci-fi Ursula Le Guinová

Novinky.cz - 8 min 10 sek starý
V pondělí zemřela v 88 letech proslulá americká autorka sci-fi a fantasy románů Ursula Le Guinová. Během svého života obdržela několik cen Hugo a Nebula. Autorka přispěla k polidštění sci-fi, odsunula do pozadí technologii a soustředila se na sociální a psychologickou identitu a rozdílné kultury. Proto se označuje za představitelku soft sci-fi.

Dominantou bytu mladé rodiny se stal designový nábytek

Novinky.cz - 10 min 9 sek starý
Pořízení nemovitosti před jejím dokončením ve většině případů nabízí možnost ledacos ovlivnit. Toho využila i mladá rodina, která ve fázi přípravy výstavby bytu oslovila designérku Kateřinu Pečeňovou, aby s ní konzultovala nejen klientské změny, ale postupně i návrh celého interiéru.

Ačkoliv je slepý, stal se elektrikářem

Novinky.cz - 18 min 9 sek starý
Osmapadesátiletý Munthir Sa‘doun z iráckého hlavního města Bagdádu ve svých 20 letech přišel o zrak. Ani to ho však neodradilo od hledání vhodného zaměstnání kvůli zabezpečení své rodiny. Ačkoliv se to zdá být neuvěřitelné, na živobytí momentálně vydělává tím, že opravuje elektrická zařízení.

Sedavé zaměstnání jako novodobý zabiják

Novinky.cz - 28 min 10 sek starý
Člověk je konstituován tak, aby ušel 30 kilometrů za den. Místo toho ale mnozí z nás tráví většinu dne vsedě. Ne náhodou nás tak trápí celá řada zdravotních problémů od bolestí zad, přes poškození páteře, po kardiovaskulární potíže a psychické problémy. A jak ukazují výzkumy, příliš mnoho času stráveného vsedě zvyšuje i riziko předčasné smrti.

Show jednoho egocentrika, televarieté, píší o prezidentské debatě na Slovensku

Novinky.cz - 1 hod 1 min starý
Slovenský deník Sme konstatoval, že pokud měl někdo někdy pocit, že politické diskuse ve skutečnosti nemají smysl, protože se jedná o nesmyslný souboj větších či menších egocentriků, úterní duel Miloše Zemana a Jiřího Drahoše ho nemohl přesvědčit o opaku.

Plíšková nestačila ve čtvrtfinále Australian Open na Halepovou

ČTK - České noviny - 1 hod 8 min starý
Melbourne - Karolína Plíšková skončila stejně jako loni na Australian Open ve čtvrtfinále. Česká tenistka sice v Melbourne dobře začala duel se Simonou Halepovou z Rumunska, ale světové...

Babiš nese na Hrad demisi, druhý pokus má jistý. Čeká se na sjezd ČSSD

iDnes.cz - 1 hod 12 min starý
Po 43 dnech v úřadu podává zimní menšinová vláda Andreje Babiše demisi. Šéf ANO ji dopoledne přinese na Hrad prezidentu Miloši Zemanovi, který ho vzápětí pověří jednáním o vládě nové. Hnutí ANO ještě ve středu čekají jednání s ODS i s křesťanskými demokraty, obě strany ale odmítají vládu s účastí trestně stíhaného politika.

Brusel mírní pravidla pro DPH. Pleny by mohly zlevnit

Novinky.cz - 1 hod 20 min starý
Dětské pleny a možná i některé další výrobky by mohly v Česku do dvou let zlevnit. Evropská komise (EK) totiž navrhuje radikální změnu v pravidlech pro určování daně z přidané hodnoty (DPH) v rámci Evropské unie, která by členským státům umožnila přeřadit některé zboží do nižší sazby DPH.

Drahošův poradce: Naše pravidla jsou nadřazena víře a zvykům migrantů

Novinky.cz - 1 hod 21 min starý
Bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář (55) původně sám zvažoval kandidaturu na Hrad, ale nakonec se stal poradcem Jiřího Drahoše. V rozhovoru pro deník Právo mluvil například o tom, co by podle něj měl Drahoš prosazovat nebo proč svou vlastní zvažovanou kandidaturu nakonec zavrhl.

Nová alba: Mandrage, Black Label Society, Fall Out Boy a Magnum

Novinky.cz - 1 hod 30 min starý
V dalším lednovém týdnu se na hudebním trhu hlásí o slovo alba výrazných skupin. Novinku vydali plzeňští Mandrage, stejně tak zahraniční hvězdy Black Label Society, Fall Out Boy a Magnum.

Pes se zaklínil do nárazníku, řidič to zjistil až po pěti kilometrech

iDnes.cz - 1 hod 40 min starý
S velmi neobvyklým případem se setkali dopravní policisté na Bruntálsku. Auto se totiž střetlo s volně pobíhajícím psem, zvíře zůstalo zaklíněno v nárazníku. Řidič si nedobrovolného pasažéra všiml až po pěti kilometrech, tomu se nejspíš nic zlého nestalo.

Výroba osobních aut dosáhla loni rekordního počtu

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Tuzemská výroba osobních aut loni stoupla o pět procent na rekordních 1,414 miliónu vozů. Ovlivnila jí vysoká poptávka v ČR i v Evropě. Export se zvýšil o pět procent, domácí prodej pak téměř o sedm procent. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu. Výroba však rostla jen ve Škodě, dalším automobilkám výroba malinko klesla. Stoupla i výroba autobusů.

Výroba osobních aut dosáhla loni rekordního počtu

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Tuzemská výroba osobních aut loni stoupla o pět procent na rekordních 1,414 miliónu vozů. Ovlivnila jí vysoká poptávka v ČR i v Evropě. Export se zvýšil o pět procent, domácí prodej pak téměř o sedm procent. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu. Výroba však rostla jen ve Škodě, dalším automobilkám výroba malinko klesla. Stoupla i výroba autobusů.

Jatka nechtějí prasata, která mají morový „cejch“. Vepřínům pomůže stát

iDnes.cz - 1 hod 50 min starý
Nízké výkupní ceny masa a africký mor prasat drtí velkochovatele domácích vepřů na Zlínsku. Počty chovaných prasat klesají v celém Zlínském kraji. Ministerstvo zemědělství proto od února zmenší zamořenou zónu, aby v ní velkochovy nebyly.

Člen vedení AfD v Braniborsku konvertoval k islámu, strana problém nevidí

iDnes.cz - 1 hod 56 min starý
Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) se ráda staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve spolkové republice. Nyní k němu však přispěl i jeden z jejích vlastních politiků. Člen předsednictva strany v Braniborsku Arthur Wagner totiž podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu.

V čele Fedu vystřídá Yellenovou Powell

Novinky.cz - 1 hod 58 min starý
Nástupcem Janet Yellenové ve funkci šéfa americké centrální banky (Fed) bude Jerome Powell. Většinou hlasů 85 ku 12 jej v úterý večer schválil americký Senát, uvedly agentury Reuters a AP.

Atentáty v Benghází mají přes třicet obětí

Novinky.cz - 2 hod 1 min starý
Nejméně na 33 mrtvých a desítky zraněných se zvýšila bilance dvou úterních bombových útoků ve druhém největším libyjském městě Benghází. S odvoláním na zdejší úřady to v úterý oznámila agentura Reuters. Agentura AP uvádí 27 mrtvých.

Člen vedení braniborské AfD konvertoval k islámu

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Člen předsednictva protimigrační Alternativy pro Německo v Braniborsku Arthur Wagner podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu. Strana se přitom staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve spolkové republice.

Člen vedení braniborské Alternativy pro Německo konvertoval k islámu

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Člen předsednictva protimigrační Alternativy pro Německo v Braniborsku Arthur Wagner podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu. Strana se přitom staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve spolkové republice.

Dřevostavbu pro svou rodinu si majitel vybudoval zcela sám

Novinky.cz - 2 hod 19 min starý
Dům pro svou tříčlennou rodinu si postavil náš čtenář Tomáš z Posluchova zcela sám. Informace nejprve sbíral, kde se dalo, nejvíce na internetu. Při přípravě projektu pro stavební úřad spolupracoval s profesionálním projektantem. Dále pak ale zase postupoval sám. Jeho dům je jednoduchý, dobře promyšlený a navíc útulný.
Syndikovat obsah