Aktuální zpravodajství

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

Novinky.cz - 24 min 57 sek starý
Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta Jana Hrazdiru, který je členem rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k mýtnému tendru. Společnost to oznámila v pondělí. Podle firmy mohl Hrazdira zneužít svou pravomoc, a ovlivnit tak výsledek řízení ve prospěch ministerstva dopravy, Hrazdira výtky Kapsche označil za nesmysl.

Konec her na vojáky. Směrnice o zbraních se dotkne i těch historických

iDnes.cz - 31 min 58 sek starý
Radek Balcárek je hlavním pořadatelem každoroční rekonstrukce bitvy u Hradce Králové z roku 1866. „Nedávno jsem si spočítal, že moje projekty už navštívil milion lidí,“ uvedl. Když Česko převezme evropskou směrnici o zbraních, tak Balcárkovy vojenské linie zřejmě prořídnou.

Páru dopomohlo ke zplození potomka 1616 injekčních stříkaček

Novinky.cz - 38 min 57 sek starý
Když se Patricia O'Neillová se svou manželkou Kimberly z americké Arizony rozhodly zplodit pomocí umělého oplodnění dítě, myslely si, že to bude jednoduchý proces. Více se však mýlit nemohly, neboť cesta za vytouženým cílem trvala čtyři roky, během níž musely překonat tři potraty a využít 1616 injekčních stříkaček. V srpnu se jim však nakonec narodila dcera London, píše server CNN.

Zámek v Horním Maršově nejspíš někdo zapálil, vzorky zkoumá laboratoř

iDnes.cz - 50 min 58 sek starý
Vyšetřovatelé hasičů dopoledne odebrali vzorky z vyhořelého barokního zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Po ohledání požářiště vyloučili technickou závadu. Oheň podle nich nejspíš někdo zapálil. Otázkou zůstává, zda úmyslně, nebo z nedbalosti. Odhalit to má laboratoř.

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

Novinky.cz - 56 min 57 sek starý
Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na elektromobily, dále ztrácejí na hodnotě. Před pondělním otevřením burzy klesly o víc než čtyři procenta, uvedl Bloomberg. Jedním z důvodů může být prohlášení analytika banky JPMorgan Ryana Brinkmana, že to rozhodně nevypadá, že by financování možného převzetí Tesly jejím šéfem Elonem Muskem bylo zajištěné.

Drahoš by jako senátor chtěl řešit dopravu v Praze

Novinky.cz - 57 min 56 sek starý
Hledejme lidi, se kterými se shodneme, podpořme každého, kdo odporuje zlu, vyzval finalista prezidentské volby Jiří Drahoš. Ten v pondělí zahájil kampaň pro zvolení do Senátu, kam kandiduje ve čtvrtém pražském obvodu. Důraz klade na lokální téma výstavby trasy metra D.

PolyBand nabídne expresivitu a zvukové stěny

Novinky.cz - 1 hod 2 min starý
Amsterdamský kytarista Jasper Stadhouders se pohybuje na nizozemské scéně improvizovaného rocku, která se utvořila okolo skupiny The Ex. Stál u zrodu tria The Black Napkins i u dalšího tria Cactus Truck. Ve středu vystoupí v pražské klubu Punctum s dalším projektem, proměnlivým PolyBandem.

Průmyslové kamery zachytily okamžik pádu mostu v Janově

Novinky.cz - 1 hod 15 min starý
Italská policie zveřejnila záběry z průmyslových kamer, které zachytily okamžik zhroucení části dálničního mostu v Janově. Tragédie si minulé úterý vyžádala 43 životů a šokovala celou zemi.

Kamion namáčkl převrácené auto na stěnu Lochkovského tunelu

iDnes.cz - 1 hod 18 min starý
Dopravní nehoda časně odpoledne zablokovala Lochkovský tunel na Pražském okruhu ve směru na dálnici D5 na 12,6 kilometru. Po střetu s kamionem v něm zůstalo osobní auto převrácené na bok a přimáčknuté ke stěně tubusu. Zranili se dva lidé. Před půl čtvrtou odpoledne policisté tunel zprůjezdnili.

Letní škola o nanomateriálech vítá talentované studenty

Novinky.cz - 1 hod 22 min starý
Několik desítek talentovaných mladých lidí se zájmem o fyziku, chemii a biologii se v tomto i příštím týdnu zúčastní letní školy Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského Akademie věd ČR. Zabývat se budou zejména nanomateriály.

V Zoo Ostrava bude antilopa Derbyho v hlavní roli

Novinky.cz - 1 hod 27 min starý
Antilopa Derbyho je největší a zároveň nejohroženější antilopa světa. Sobota 25. srpna bude v ostravské zoologické zahradě patřit právě jí. Už podeváté se zde skuteční akce organizovaná spolkem Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje.

Rakouský kancléř chce migrantům zavřít evropské přístavy

Novinky.cz - 1 hod 35 min starý
Buď Evropa začne konečně Itálii pomáhat s přílivem migrantů, nebo Italové začnou zachráněné běžence převážet do libyjských přístavů, hrozí italský ministr vnitra Matteo Salvini. S tvrdými opatřeními, která by měla omezit migraci, nezůstává pozadu ani rakouský kancléř Sebastian Kurz. Jak napsal server Standard, Kurz chce, aby se uzavřely všechny evropské přístavy pro lodě s migranty.

Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

ČTK - České noviny - 1 hod 40 min starý
Moskva/Praha - Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra...

Motorkář se srazil s autem, hořící benzin mu popálil hlavu i končetiny

iDnes.cz - 1 hod 42 min starý
K dopravní nehodě doprovázené požárem museli vyjíždět hasiči, záchranáři a policisté na Šumpersku. Při srážce osobního auta a motorkáře totiž ze stroje vytekl benzin a vzňal se.

Násilníka s kočárkem, který v metru napadl cestujícího, vypátrala policie

Novinky.cz - 1 hod 51 min starý
Pražské policii se podařilo díky zveřejnění videozáznamu v médiích vypátrat muže podezřelého z napadení cestujícího v metru. Muže incident mrzí a vše přičítá alkoholu, který vypil. Policie případ řeší jako výtržnictví a ublížení na zdraví.

Za zneužívání studentů dostal exředitel střední školy tři roky

iDnes.cz - 1 hod 51 min starý
Bývalého ředitele pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumíra Kymra poslal Obvodní soud pro Prahu 6 za zneužívání studentů na tři roky do vězení. Rozsudek není pravomocný. Za znásilnění, sexuální nátlak a ohrožení výchovy dítěte hrozilo Kymrovi až desetileté vězení.

Jedině společně dáme Česko dohromady, řekl Drahoš. Chce do Senátu

iDnes.cz - 1 hod 53 min starý
Jiří Drahoš se pokouší o politický reparát. Poté, co se dokázal probojovat do druhého kola volby prezidenta, v němž prohrál s Milošem Zemanem, se nyní pokouší dostat do Senátu za Prahu 4. „Prahu a Českou republiku můžeme dát dohromady jen společně,“ řekl Drahoš při startu své volební kampaně.

Thom Artway: Sziget byl obrovský zážitek

Novinky.cz - 2 hod 3 min starý
Písničkář Thom Artway vystoupil letos na legendárním týdenním festivalu Sziget v Budapešti v jeho závěrečný den, tedy 14. srpna. Celotýdenní tropická vedra ale přinesla na úterý bouřku, která koncert jediného českého zástupce ukončila. Thom Artway celou situaci vyřešil s nadhledem a z festivalu si odváží pozitivní dojmy.

České dráhy vyčíslují škody za překopnuté kabely, půjdou do statisíců

iDnes.cz - 2 hod 7 min starý
České dráhy vyčíslují, kolik je stály komplikace na konci července, kdy dělníci na brněnském hlavním nádraží poškodili kabely. Vlaky nabíraly několikahodinové zpoždění, protože nefungovala elektřina a řízení provozu se museli ujmout výpravčí.

Mercedes krále rock'n'rollu se objeví v aukci

Novinky.cz - 2 hod 9 min starý
Na světě snad není gramotného člověka, který by neznal jméno Elvis Presley. Jeden z nejslavnějších muzikantů historie měl mimo jiné rád mercedesy a model 280 SEL z jeho garáže bude k mání v aukci.
Syndikovat obsah