Aktuální zpravodajství

Maduro ohlásil dodávky léků z Ruska

Novinky.cz - 1 hod 4 min starý
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v televizi ohlásil nadcházející dodávku stovek tun léků, zaslaných z Ruska. Současně znovu odmítl vpustit do strádající země americkou humanitární pomoc a léky, jak se domáhá opozice. Podle něj jde o „politickou show“ a „past“, nastraženou na žádost opozičního předsedy parlamentu Juana Guaidóa.

Rusové žijící na Kurilách odmítají předání ostrovů Japonsku

Novinky.cz - 1 hod 41 min starý
Drtivá většina Rusů žijících na Jižních Kurilách je pro to, aby tyty ostrovy zůstaly Rusku. Vyplývá to podle ředitele státní agentury VCIOM z průzkumu, podniknutého tento měsíc na ostrovech Kunašir, Iturup a Šikotan, na něž stále vznáší nároky Japonsko. Územní spor i desítky let po skončení války brání uzavření mírové smlouvy mezi oběma státy.

Daně 2018: Zvýšilo se zvýhodnění na první dítě i školkovné

Novinky.cz - 1 hod 42 min starý
Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za loňský rok je pro rodiny s dětmi příznivější než za rok 2017. Důvodem je zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě a školkovného. Celková daňová úspora u jednoho dítěte tak může být proti loňsku vyšší až o 3000 korun.

Spojené státy nás nerozdrtí, tvrdí zakladatel společnosti Huawei

Novinky.cz - 1 hod 48 min starý
Spojené státy naši firmu nezničí, prohlásil v rozhovoru pro BBC Žen Čeng-fej, zakladatel čínské telekomunikační firmy Huawei. K zatčení své dcery Meng Wan-čou, finanční ředitelky společnosti, řekl, že tuto kauzu považuje za politicky motivovanou.

Na Janka vzpomínají sousedé v dobrém

Novinky.cz - 2 hod 34 min starý
V obci Veľká Mača se před rokem odehrála tragédie, která otřásla celým Slovenskem. Před rodinným domem na Brezové ulici, kde zavraždili investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, stále hoří svíčky.

Otrávenému agentovi Skripalovi se znovu přitížilo, napsal list

Novinky.cz - 2 hod 52 min starý
Zdravotní stav Sergeje Skripala (67), exagenta britských tajných služeb a ruské vojenské rozvědky GRU, který se téměř před rokem stal společně s dcerou Julijou v jihoanglickém Salisbury terčem útoku nervovým plynem novičok, se zhoršil a vyžaduje lékařskou pomoc.

Trumpův stav nouze zažalovalo 16 států

ČTK - České noviny - 3 hod 8 min starý
Washington (USA) - Koalice 16 amerických států v čele s Kalifornií zažalovala rozhodnutí vlády prezidenta Donalda Trumpa vyhlásit stavu nouze ve snaze opatřit peníze na stavbu zdi na hranici...

Zakladatel Huawei: USA nás nedokážou rozdrtit

ČTK - České noviny - 5 hod 6 min starý
Peking - Zakladatel čínské telekomunikační firmy Huawei Žen Čeng-fej řekl britské televizní a rozhlasové stanici BBC, že zatčení své dcery, finanční ředitelky Huawei Meng Wan-čou...

Babiš bude v Izraeli jednat s Netanjahuem, navštíví i firmy

ČTK - České noviny - 5 hod 11 min starý
Jeruzalém - Premiér Andrej Babiš bude dnes v Jeruzalémě jednat se svým izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem. Původně se měl na místě konat summit zemí visegrádské skupiny (V4;...

Češi nejvíce poškozují životní prostředí elektrárnami a chovem prasat

iDnes.cz - 6 hod 40 min starý
Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace vepřového masa jsou největšími hříchy průměrného Čecha vůči životnímu prostředí. Zjistila to nejnovější studie vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Honda zavře továrnu v britském Swindonu. O práci přijde 3500 lidí

Novinky.cz - Út, 19/02/2019 - 00:05
Japonská automobilka Honda v nejbližší době zveřejní plán na uzavření továrny v britském Swindonu. S informací v pondělí přišla televize Sky News. Továrna s 3500 pracovními místy má skončit v roce 2022.

Stav nouze je protiústavní, míní kalifornský prokurátor. Podá žalobu

iDnes.cz - Po, 18/02/2019 - 22:46
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce americký prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Prokurátor Xavier Bercerra řekl, že žaloba bude podána v pondělí. Připojí se k ní podle něj nejméně 12 amerických států.

Mladá žena v Praze nepřežila pád ze sedmého patra

Novinky.cz - Po, 18/02/2019 - 22:36
Pravděpodobně sebevraždu spáchala pětadvacetiletá žena v pondělí večer na pražských Petřinách. Zemřela po pádu ze 7. patra. Případem se zabývají kriminalisté.

Kalifornie žaluje Trumpovo vyhlášení stavu nouze, další státy se připojí

Novinky.cz - Po, 18/02/2019 - 22:28
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Prokurátor Xavier Bercerra zpravodajské televizi CNN řekl, že žaloba bude podána ještě v pondělí. Připojí se k ní podle něj nejméně 12 amerických států.

V ČR padaly teplotní rekordy, zaznamenala je více než polovina stanic

iDnes.cz - Po, 18/02/2019 - 21:59
Teplotní rekordy padaly na více než polovině meteorologických stanic v Česku. V Hejnicích na Liberecku naměřili v pondělí až 16,8 stupně Celsia. Teplotní rekord zaznamenalo 79 z celkových 151 stanic, které měří alespoň třicet let. V polovině týdne se mírně ochladí, na víkend se do Česka znovu vrátí jaro.

Byla Budeč, kde se učil kníže Václav, čarodějnickou školou?

Novinky.cz - Po, 18/02/2019 - 21:15
Ostroh nad nynější obcí Zákolany byl osídlen již v době bronzové. Postupně tu vyrostlo mohutné hradiště, kde se usadili Keltové. Slované ho silně opevnili a zbudovali tu své mocenské centrum. Hradiště mělo tvar trojúhelníku, s dvojitými valy, zbytek je patrný pod hřbitovní zdí.

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

iDnes.cz - Po, 18/02/2019 - 21:07
Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali za úkol i samotní politici, nikdo z nich zatím s touto situací nic neudělal. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková je další, kdo si na nich nejspíš vyláme zuby.

Havel byl v únoru 1989 naposledy odsouzen. Protesty probudily společnost

iDnes.cz - Po, 18/02/2019 - 20:59
Hru Podněcování a trest Václav Havel nikdy neplánoval napsat. A vlastně ji ani nenapsal. Vznikla tak, že jeho švagrová Dagmar přímo v soudní síni tajně pořídila zvukový záznam soudního přelíčení a přepsala ho jako divadelní „hru“. Hlavní role hrají Havel a soudkyně Helena Hlavatá. Za autorství téhle hry zaplatil čtyřmi měsíci na Pankráci.

Český experiment pomůže s objevováním vesmíru

Novinky.cz - Po, 18/02/2019 - 20:57
Není větší než dvě poštovní známky položené vedle sebe, a přesto může pomoci s dalším dobýváním vesmíru. Jde o zařízení, které je schopno změřit, nakolik vesmírná radiace ovlivňuje měřicí elektroniku používanou v kosmu. Co když zkresluje data o nově objevených planetách i o povrchu Marsu? Odpověď přinese měřicí zařízení vyvinuté Jiřím Hofmanem z Ústavu mikroelektroniky a centra SIX Vysokého učení technického (VUT) v Brně.

Vandalové poškodili náhrobek Karla Marxe v Londýně, letos podruhé

iDnes.cz - Po, 18/02/2019 - 20:29
Neznámí útočníci pomalovali náhrobní kámen Karla Marxe na hřbitově Highgate v Londýně. Cílem vandalů byl podruhé za poslední dva týdny. Tentokrát použili sytě červenou barvu. Památník slavného politického filozofa je na seznamu významných britských památek.
Syndikovat obsah