Aktuální zpravodajství

Cestu Vondráčka do Ruska považujeme za skandální, řekl Pirát Lipavský

iDnes.cz - 41 min 58 sek starý
Vysvětlení cesty předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska, toho, s kým vším jednal a o čem přesně, budou požadovat některé opoziční strany. „Navrhnu, aby to Radek Vondráček vysvětlil. Tu cestu považujeme za skandální,“ řek poslanec zahraničního výboru za Piráty Jan Lipavský.

Žena ztropila u soudu hysterickou scénu a poplivala obhájkyni. Za vraždu dostala 13 let

Novinky.cz - 49 min 57 sek starý
Nadávky a urážky zněly v úterý dopoledne u Krajského soudu v Ostravě poté, co soudce Miroslav Mucha vynesl rozsudek nad 28letou Martou Leškovou. Za vraždu 40letého muže z letošního března jí soud vyměřil třináctiletý trest ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Vrah saúdského novináře sedmkrát volal korunnímu princi Salmánovi. V den vraždy

Novinky.cz - 50 min 57 sek starý
Muž, který na saúdskoarabském konzulátu v tureckém Istanbulu zavraždil saúdského investigativního novináře a disidenta Džamála Chášakdžího, v den vraždy sedmkrát telefonoval saúdskému korunnímu princovi Muhammadovi bin Salmánovi. V úterý o tom informoval deník The Daily Mail.

Očima Saši Mitrofanova: Rudá žába, oranžová žába, marné elektrošoky

Novinky.cz - 52 min 55 sek starý
Dne 26. 1. 1781 si italský přírodovědec a lékař Luigi Galvani všiml, že žabí stehýnka položená na plechové podložce, na které stál také elektrický přístroj, sebou při dotyku kovového nože na nerv samovolně škubají, pokud je přístroj v chodu.Po necelých 237 letech od této chvíle již nemohli členové a funkcionáři dvou českých levicových stran dále skrývat před sebou i před veřejností, že stav jejich partají se rapidně blíží stavu mrtvých žab. Stehýnka, tělíčka i hlavičky ale ještě mají pohromadě, a tak se minulou sobotu svolaly nezávisle na sobě ústřední výbory, aby se rozhodlo, co dál s chřadnoucími organismy.Rudá žába jakékoli experimenty na sobě, byť ve vlastní režii, rezolutně odmítla. Žádné restarty. Pojede se sice dál močálem oligarším podél rudých skal, ale bez rozvracečů Skálů. Strana ještě nějaký čas prostě musí mít Filipa.Oranžová žába je šibalka masochistka. Nejdříve vystoupí předseda Hamáček, vyzve k jednotě, volá po ukončení vnitrostranické války v médiích a následně se vyloupne toto zde.Zdá se, že těmto bezocasým obojživelníkům není pomoci. Jen proto, že se jim sešli ve vedení a jinde neschopní jedinci? Příčina je přece jen hlubší.Čeští komunisté nově začali následovat ruské bratry ve věci, která za jejich vládnutí možná nebyla: „My, komunisté, máme společného s učením Ježíše Krista víc než současná KDU-ČSL. Co dělal Ježíš Kristus? Pomáhal slabým, chudým, nemocným, uzdravoval.“ (Vysokoškolský učitel a odborník na ústavní právo Richard Pokorný z Plzně, kritik Vojtěcha Filipa). Jenže pozdě Krista honit, soudruzi.Víra v to, že komunismus je spravedlivé učení navazující na křesťanství, tady už byla, i když to neofyté tehdy nahlas neříkali. Komunisty dlouho zakazovaný snímek ruského režiséra Alexeje Germana Můj přítel Ivan Lapšin je o partě kriminalistů věřících, že jejich nuzný život je nutnou obětí pro vstup do říše spravedlnosti.Prototypy hrdinů filmu, jehož děj se odehrává v půlce 30. let, zakrátko semlela mašinérie sloužící nikoli Kristovi, ale Stalinovi. V českém kulturním a společenském prostoru je obdobná doba výmluvně zachycena například zde.Také je zpravidla pryč masová průmyslová výroba ve velkých podnicích, která v dobách minulých vytvářela buď levicové radikály, nebo umírněné sociální demokraty. Svět je rozdrobenější a zdá se, že ani elektrošoky by nevrátily rudé či oranžové žábě někdejší elán. Když dnes někdo touží po vůdci, který řekne, kdo za to může a koho je třeba zničit, často zvažuje barvu, která se dere do módy v nové dějinné sezóně. Hnědou.

Je třeba se z Afghánistánu postupně stáhnout, řekl exministr Zaorálek

iDnes.cz - 57 min 58 sek starý
Pro stažení českých vojáků se vyslovil exministr zahraničí, šéf zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek z vládní ČSSD. „Situace v Afghánistánu se zhoršuje, budeme na to muset reagovat,“ řekl Zaorálek. „Je třeba hledat cestu, jak kontingent postupně stáhnout. Afghánistán je cíl, který je mlhavý,“ řekl.

Do čela ČSA míří vysocí manažeři Travel Service

Novinky.cz - 58 min 56 sek starý
Valná hromada akcionářů Českých aerolinií v úterý obměnila dva ze tří členů představenstva. V něm posílí zástupci většinového vlastníka ČSA, společnosti Travel Service. Kdo nahradí na postu předsedy představenstva končícího Jozefa Sinčáka, rozhodne až příští zasedání. Travel Service také mění název na Smartwings Group.

Jsme zpovykaní Pražané, trvá na svém výroku Krnáčová

iDnes.cz - 1 hod 3 min starý
V pořadu Rozstřel dnes Adriana Krnáčová komentovala svou politickou kariéru i to, co bude dělat po předání primátorského řetězu. Také řekla, že s premiérem Andrejem Babišem má dobrý vztah a obdivuje ho. Za svou kariéru lituje pádu lávky v Troji a uzavření Libeňského mostu.

Voják padlý v Afghánistánu miloval psy, zůstaly po něm dvě děti

iDnes.cz - 1 hod 5 min starý
Dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš Procházka, který padl v pondělí v Afghánistánu, žil s rodinou v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Před radnicí vlaje černý prapor, ve vestibulu vznikne pietní místo s jeho fotografií. Lidé tam budou moci zapalovat svíčky.

Zeman podpoří vládu při rozpočtu, komunisté taky, ale mají podmínky

iDnes.cz - 1 hod 8 min starý
Prezident Miloš Zeman přijde do Sněmovny podpořit vládu při jednání o státním rozpočtu na příští rok. Opoziční TOP podle Miroslava Kalouska navrhne kvůli schodku 40 miliard korun vrátit rozpočet vládě k přepracování, ale vládu ANO a ČSSD podrží komunisté. Podpoří výši schodku, ale nedávají vládě bianco šek, že podpoří i konečné schválení rozpočtu.

Muž tasil nůž na ženu ve výtahu metra, pátrá po něm policie

iDnes.cz - 1 hod 12 min starý
Žena ve stanici metra Kobylisy doběhla zavírající se výtah, do kterého poté nastoupila. Malé zdržení se však nelíbilo muži v kabině, proto na ni vytasil nůž. Agresora nyní hledají policisté a žádají veřejnost o pomoc.

Hynek: Zákazu vývozu zbraní do Saúdské Arábie by ohrozil export

ČTK - České noviny - 1 hod 15 min starý
Praha - Případné zastavení vývozu zbraní a vojenského materiálu z Česka do Saúdské Arábie by na odvetných krocích dopadlo na český export do této země. Na dotaz ČTK to dnes řekl...

Zeman zaskočí ve Sněmovně za Babiše při projednávání rozpočtu

Novinky.cz - 1 hod 19 min starý
Pod palbou opoziční kritiky je rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard. Podle některých poslanců by ho měla vláda přepracovat. Parametry rozpočtu bude Sněmovna schvalovat ve středu ráno. Premiér Andrej Babiš (ANO) při tom ale nebude, protože jede na pracovní cestu do Londýna. „Zákon roku“ přijde do dolní komory hájit prezident Miloš Zeman.

Vondráčka čeká ve Sněmovně grilování kvůli cestě do Ruska

Novinky.cz - 1 hod 24 min starý
Cesta do Ruska, kterou minulý týden podnikl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), je terčem kritiky opozičních poslanců. V úterý odpoledne by měl Vondráček poslancům říci, s kým v Moskvě jednal a jaká témata řešil. Do programu jednání Sněmovny to chtějí zařadit Piráti a většina poslanců bude zřejmě pro. Pirátům to prý přislíbilo i hnutí ANO, proti budou komunisté, poslanci SPD se zdrží hlasování.

Potkani vládli městům vždy, ti venkovští třeli bídu s nouzí, tvrdí studie

iDnes.cz - 1 hod 31 min starý
Výhodou měst v porovnání s venkovem je bohatství a hojnost. Platilo to v dávné minulosti, je to tak i dnes. Z dostatku ale netěžili jen lidé a jejich zvířecí mazlíčci, ale také další živočichové, kteří se s nimi o životní prostor dělí – potkani. Tuto skutečnost potvrzují dokonce i archeologické průzkumy.

Sto let republiky. Pražská muzea, památky i desítky koncertů budou zdarma

Novinky.cz - 1 hod 37 min starý
Slavnostní akce Pražská muzea 1918–2018 se koná 27. a 28. října. Muzeum hlavního města Prahy slibuje vstup do všech svých objektů zdarma kromě vil a Svatomikulášské městské zvonice. Navíc se chystají desítky skupin a zpěváků vystoupit v centru Prahy.

Ohnivý oblak nad Mexico City. Explodovala tam nádrž v továrně na alkohol

Novinky.cz - 1 hod 58 min starý
V pondělí kolem čtvrté hodiny místního času explodovala nádrž v továrně na alkohol ve čtvrti Atlampa v mexické metropoli Mexico City. Během výbuchu byl těžce zraněn jeden člověk, další dva tisíce lidí úřady evakuovaly vzhledem k obrovskému množství dalších hořlavých látek. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během několika hodin.

Nechci vidět další mrtvé vojáky. Měli bychom se z Afghánistánu stáhnout, řekl Zaorálek

Novinky.cz - 2 hod 1 min starý
Pravda je ještě tvrdší, než jsme si mysleli, český kontingent by se měl z Afghánistánu postupně stáhnout. V reakci na úmrtí rotného Tomáše Procházky to ve Sněmovně prohlásil exministr zahraničních věcí a šéf zahraničního výboru Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Svědka muž nechal umírat v žumpě. Měl proti němu svědčit v případu zneužívání dívky

Novinky.cz - 2 hod 4 min starý
Únosem a smrtí zaplatil 22letý muž z Mladoboleslavska údajně za to, že chtěl svědčit proti 47letému muži. Ten podle obžaloby zneužíval sedmiletou holčičku a svědka letos v lednu nechal utopit v žumpě. Případ začal v úterý rozplétat Krajský soud v Plzni.

Šestnáctiletý mladík sesadil z trůnu krále tetrisu

Novinky.cz - 2 hod 10 min starý
V pořadí již devátý ročník mistrovství světa ve známém titulu Tetris se konal v americkém Portlandu. Klání nejlepších hráčů snad ze všech koutů světa nakonec ovládl překvapivě nováček soutěže, teprve šestnáctiletý Joseph Saelee.

Letošní hvězdou Designbloku bude španělský tvůrce Jaime Hayon

Novinky.cz - 2 hod 11 min starý
Čtyřiačtyřicetiletý španělský designér Jaime Hayon uvede koncem října v rámci přehlídky Designblok průřez svojí tvorbou na výstavě Manifest v pražském Colloredo-Mansfeldském paláci. Je nejvýraznější osobností, na kterou chtějí pořadatelé letos návštěvníky nalákat. V rámci instalace vznikne i expozice připomínající dort, na kterém budou umístěna jeho nejvýznamnější díla.
Syndikovat obsah