Aktuální zpravodajství

Povolit půl promile alkoholu za volantem? Většina stran říká ne

iDnes.cz - 2 hod 58 min starý
Po Velikonocích hodlá ODS předložit návrh, který řidičům umožní dát si před cestou dvě desetistupňová piva anebo dvě deci vína. Zhruba takové množství odpovídá 0,5 promile alkoholu v krvi, byť na každého pití působí jinak. MF DNES oslovila zástupce všech sněmovních stran a návrh nejspíš neprojde. A vše naopak může skončit zpřísněním trestů.

Tygr napadl návštěvnici slovenské zoologické zahrady

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 22:33
V soukromé zoologické zahradě na severu Slovenska napadl návštěvnici tygr a těžce ji zranil, napsala agentura DPA s odkazem na informace policie. Ta má k dispozici videozáznam, který natočil na mobilní telefon další návštěvník zoo.

Výstup na nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 22:32
Při pohledu na Bílé Karpaty dominuje vrchol Velká Javořina s nezaměnitelnou siluetou vysílače. Celoročně sem vystoupají turisté a cyklisté po některé ze značených tras a nechávají se kochat výhledy na česká i slovenská pohoří a odkud jsou prý při velkém štěstí vidět i první vrcholky rakouských Alp.

Zelenského vítězství provázejí naděje na změny k lepšímu

ČTK - České noviny - Ne, 21/04/2019 - 22:01
Kyjev - Žádné speciální oslavy v neděli večer v centru Kyjeva po ohlášeném vítězství herce Volodymyra Zelenského v prezidentských volbách na Ukrajině nepropukly. Na kyjevském "Václaváku",...

Ve věku 94 let zemřel bývalý slovenský premiér Peter Colotka

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 20:16
Ve věku 94 let zemřel bývalý dlouholetý československý komunistický funkcionář, místopředseda československé vlády a slovenský premiér v době federální ČSSR Peter Colotka. Oznámil to v neděli server Sme. Roku 1990 Colotku stíhala policie za zneužití pravomocí, po čtyřech letech byl však zproštěn viny.

Slavia navzdory prohře ovládla základní část, Plzeň jen remizovala

ČTK - České noviny - Ne, 21/04/2019 - 20:13
Praha - Fotbalisté Slavie sice v předposledním 29. kole nečekaně prohráli 0:1 ve Zlíně, ale díky remíze druhé Plzně v Příbrami v předstihu vyhráli základní část první ligy. Překvapivou...

Naslouchat lidem je činnost, která mi jde fakt dobře, říká spisovatel Formánek

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 20:09
Spisovatel Josef Formánek je jeden z posledních bohémů. Založil magazín Koktejl, a prošel i protialkoholní léčebnou. Jako cestovatel žil s domorodci na ostrově Siberut v Indonésii. Ti mu říkali „prsatý muž“. Dnes bydlí na samotě v Českém středohoří a čeká na další filmová zpracování jeho knih.

Videa týdne: Hořící katedrála, slávisté v Londýně a Assange na skejtu

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:53
V uplynulém týdnu diváky webu iDNES.tv nejvíce zaujala videa hořící pařížské katedrály Notre-Dame. Aby ale videa týdne nebyla monotematická, vybrali jsme i další záběry, na které jste klikli. Uvidíte slávistické fanoušky v Londýně, ukážeme vám Juliana Assange, jak jezdí na skejtu ve svém azylu, mladá matka vám vysvětlí, proč nekojí venku a podíváte se na záchranářské cvičení na ruzyňském letišti.

Ukrajinu zřejmě povede herec Zelenskyj, prezident Porošenko uznal porážku

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:20
Příštím ukrajinským prezidentem by se podle předběžného průzkumu u volebních uren měl stát herec Volodymyr Zelenskyj, exprezident Petro Porošenko obhajující mandát neuspěl. Vyplývá to z informací sociologických společností, o nichž informovala ukrajinská média. Volební účast se podle předběžných informací pohybovala kolem 58 procent.

Poslance Feriho zbili na Moravě, nadávali mu do negrů

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:09
Dva muži napadli v neděli odpoledne v Boršicích na Zlínsku poslance TOP 09 Dominika Feriho. Incident se odehrál při ochutnávce vína. Podle svědků muži na Feriho pokřikovali, že „negři do politiky nepatří”. Zákonodárce skončil v nemocnici, byl lehce otřesený a zřejmě se podrobí drobnému chirurgickému zákroku.

Prezidentem Ukrajiny bude herec Zelenskyj

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:09
Vítězem prezidentských voleb na Ukrajině se stal populární herec Volodymyr Zelenskyj. Tvrdí to průzkum, který zveřejnila televize 112. Zelenskyj získal 74 procent hlasů nad současnou hlavou státu Petro Porošenkem, který získal 26 procent hlasů. Podle jiného průzkumu vyhrál Zelenskyj se 73 procenty, Porošenko získal 27 procent.

Prezidentem Ukrajiny se stal herec Zelenskyj

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:09
Vítězem prezidentských voleb na Ukrajině se stal populární herec Volodymyr Zelenskyj. Tvrdí to průzkum, který zveřejnila televize 112. Zelenskyj získal 74 procent hlasů nad současnou hlavou státu Petro Porošenkem, který získal 26 procent hlasů. Podle jiného průzkumu vyhrál Zelenskyj se 73 procenty, Porošenko získal 27 procent.

Zelenskyj bude zřejmě prezidentem, Porošenko porážku uznal

ČTK - České noviny - Ne, 21/04/2019 - 19:09
Kyjev - Ukrajina vstupuje do nové, ale nejisté éry, když voliči unavení vleklou konfrontací s Ruskem a chabými výsledky boje s korupcí pravděpodobně vynesli do nejvyššího úřadu politického...

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice

ČTK - České noviny - Ne, 21/04/2019 - 19:08
Uherské Hradiště - Poslance TOP 09 Dominika Feriho v neděli odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl s řeznou ránou...

Poslance Feriho na vinařské slavnosti napadli dva muži, skončil v nemocnici

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 19:02
Poslance TOP 09 Dominika Feriho napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice v Uherském Hradišti, kde byl odpoledne ošetřen.

Australský soud odmítl žalobu muže, kterého šéf obtěžoval pšouky

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 18:41
Odvolací soud v australském Melbourne zamítl žalobu jistého stavebního inženýra, který obvinil svého nadřízeného, že ho šikanoval, když před ním schválně pšoukal. Soud potvrdil verdikt soudu nižší instance, podle kterého muž nemá nárok na odškodnění ve výši 1,8 milionu australských dolarů (29,3 milionu korun) od svého bývalého zaměstnavatele.

Lidé by vám dali i poslední zrnko rýže, říká Čech o životě na Srí Lance

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 18:20
To, co se stalo na Srí Lance, je velmi zvláštní. Lidé jsou tu velmi usměvaví a bez ohledu na svou víru spolu tráví čas na plážích a oslavují, říká Čech Roman Helcl, který v Negombu nedaleko od hlavního města země vede malý hotel. Po útoku se podle něj okamžitě rozběhla série opatření a vláda se snaží udržet vše v poklidu.

Rozhodují dolary. Úplatky udržují kastovní systém na univerzitách v USA

iDnes.cz - Ne, 21/04/2019 - 17:53
Úplatky pro přijímání dětí prominentů na prestižní univerzity ve Spojených státech potvrzují, jak funguje tamní kastovní systém ve vzdělávání. Ohromuje i to, jak málo Američanů hlasitě protestuje proti těmto nespravedlnostem. Většinou zůstávají zajatci svého egoismu, tvrdí zpravodaj německého deníku Süddeutsche Zeitung v USA.

Jaroslav Krček: Krása je daná přírodními zákony

Novinky.cz - Ne, 21/04/2019 - 17:30
Hudebník, dirigent, sbormistr a skladatel Jaroslav Krček oslaví v pondělí 22. dubna osmdesátiny. Svůj život zasvětil lidovým písním, jejich sbírání i interpretaci se souborem Musica Bohemica, a také soudobé vážné hudbě.
Syndikovat obsah