Aktuální zpravodajství

Kvůli Zimolovi panuje v ČSSD pat

Novinky.cz - 1 hod 1 min starý
Předsednictvo ČSSD trvá na tom, že bývalý hejtman Jiří Zimola nebude kandidovat na jihočeské kandidátce do Sněmovny. Tamní organizace soc. dem. zase stále jeho jméno na listině chce. Patovou situaci se nepodařilo rozlousknout ani na pátečním jednání grémia ČSSD a zástupců jihočeské organizace.

Při střelbě v Chomutově zemřel muž, podezřelého zadrželi na místě

iDnes.cz - 1 hod 10 min starý
Kriminalisté z ústeckého kraje vyšetřují smrt muže, který byl v noci na sobotu zastřelen v Chomutově. Střelce policisté zadrželi na místě, zatím není jasné, z čeho bude obviněn.

V Chomutově se v noci střílelo, jeden muž zemřel

ČTK - České noviny - 1 hod 14 min starý
Chomutov - V Chomutově se dnes v noci střílelo, na následky střelného poranění tam zemřel sedmatřicetiletý muž. Podezřelého, který střílel, policisté na místě zadrželi. ČTK o...

Gabčík a Kubiš útočili na Heydricha, kilometr od místa skutečného atentátu

iDnes.cz - 1 hod 17 min starý
U příležitosti 75. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha se v Praze konala rekonstrukce útoku. Neuskutečnila se však na místě útoku před památníkem V Holešovičkách. Kvůli rekonstrukci ulice Jozef Gabčík a Jan Kubiš útočili u tramvajové zastávky U Kříže. Akci přinesl iDNES.cz v přímém přenosu.

Koptští křesťané v Egyptě pohřbili oběti útoku. Pomstíme se za ně, volali

iDnes.cz - 1 hod 20 min starý
Na pohřeb sedmi obětí pátečního útoku na kopty se v sobotu v kostele v malé egyptské vesnici Dajr Džarnús dostavilo několik tisíc koptských křesťanů. Nářky a pláč se po chvíli proměnily ve vztek a mladí koptové zahájili protestní pochod, při němž prohlašovali, že budou svou víru bránit, napsala agentura Reuters. Egyptské letectvo po útoku provedlo nálety na „tábory džihádistů“ v Libyi.

Koalice se STAN má podle Bělobrádka zabránit mocenskému monopolu ANO

iDnes.cz - 1 hod 22 min starý
Lidé opět podle šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka nevědí, koho volit, a hledají co nejrozumnější alternativu. „Sami bychom je však neoslovili. Pokud mají lidé KDU-ČSL zaškatulkovanou jako maximálně desetiprocentní stranu, je velmi obtížné to zlomit. V tomto je skutečný smysl naší koalice se STAN,“ napsal Bělobrádek pro volební sjezd v Praze.

V Británii žije až 23 tisíc džihádistů, připouštějí úřady

Novinky.cz - 1 hod 36 min starý
Ve Velké Británii v současnosti žije na 23 tisíc džihádistů. Pod dohledem tajných služeb jsou ale jen tři tisíce z nich. Důvod? Britská kontrarozvědka MI5 totiž prověřovat víc lidí najednou nezvládne. Na víc nemá kapacitu. A to může být odpověď na otázku, jak je možné, že atentátník z Manchesteru uspěl, napsal s odkazem na vládní zdroje list The Times. Ministerstvo pro bezpečnost odhadovaný počet džihádistů potvrdilo.

Muzeum veteránů v Nové Bystřici má nové skvosty, Lincoln i Pontiac

iDnes.cz - 1 hod 45 min starý
Muzeum veteránů v Nové Bystřici se chystá na začátek sezony. Návštěvníkům letos ukáže téměř osmdesát nablýskaných automobilů. Na slavnostním zahájení v sobotu 27. května se představují nové kousky.

Simona Lewandowská: Nový cirkus, mě vždy dostane do kolen

Novinky.cz - 1 hod 55 min starý
Polovina jejího rodu pochází z Polska, polovina jsou kočovníci. Měla před sebou slibnou dráhu modelky, po přijetí na konzervatoř však dala přednost herectví. Působí bezprostředním dojmem a svých prvních rolí si považuje. Její učitelé o ní hovoří jako o slibném talentu. „Občas sním o tom, že si založím kočovnou společnost,“ prozrazuje sedmnáctiletá herečka.

Muž zemřel po noční střelbě v Chomutově

Novinky.cz - 1 hod 59 min starý
V Chomutově se v noci z pátku na sobotu střílelo, na následky střelného poranění tam zemřel sedmatřicetiletý muž. Podezřelého, který střílel, policisté na místě zadrželi. Informoval o tom mluvčí policie Daniel Vítek.

Žena si po 36 letech vzala lásku svého života. Železniční stanici

Novinky.cz - 2 hod 20 min starý
Pětačtyřicetiletá Američanka Carol si nedávno vzala lásku svého života. Za normálních okolností by na tom nebylo nic zvláštního. Jenže onou životní láskou je železniční stanice Santa Fe v kalifornském San Diegu, které Carol říká Daidra. Svazek sice není právně ošetřený, ale to ženě vůbec nevadí. Informovaly o tom například portály Daily Mail či New York Post.

Zemřel „jestřáb“ studené války Brzezinski, radil Kennedymu i Carterovi

iDnes.cz - 2 hod 32 min starý
Ve věku 89 let zemřel v pátek ve Spojených státech bývalý americký bezpečnostní poradce prezidenta Jamese Cartera a politolog Zbigniew Brzezinski. O úmrtí muže, který měl desítky let výrazný vliv na utváření americké zahraniční politiky, v sobotu informovala agentura AFP s odvoláním na Brzezinského rodinu.

RECENZE: Já stále ještě jsem Marlene Dietrich!

Novinky.cz - 2 hod 37 min starý
V pražském Divadle Ungelt hledají vždy hry pro konkrétní herce. A vždy se to vyplatí. Je to i případ hry britské dramatičky Gail Louwové Miss Dietrich lituje, v níž legendární hvězdu stříbrného plátna a kabaretu hraje Regina Rázlová a její dceru Mariu Rivu Simona Postlerová.

Britská policie zatkla v Manchesteru další dva podezřelé

ČTK - České noviny - 3 hod 8 min starý
Manchester/Londýn - Ozbrojení policisté budou o víkendu střežit stovky akcí po celé Británii. Posílení bezpečnostních opatření následuje po pondělním bombovém útoku v Manchesteru,...

Do dražby jdou de Chirico i gotický obraz

Novinky.cz - 3 hod 18 min starý
O víkendu se uskuteční několik dražeb uměleckých předmětů. Aukční domy nabídnou sběratelům širokou paletu děl v rozptylu od gotiky až po surrealismus.

Erdogan chce odstranit z názvů stadiónů v Turecku slovo aréna

Novinky.cz - 3 hod 26 min starý
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce odstranit z názvů všech stadiónů v Turecku slovo „aréna”, protože má původ ve Starém Římě, kde v arénách umírali lidé. Erdogan to prohlásil v Istanbulu před studenty jedné z náboženských škol imam hatip. Turecký prezident se též ohradil proti kritice vlády, že tyto náboženské školy upřednostňuje.

Rita Lowy, č. 351. V Terezíně pomáhala loupat slídu, díky tomu přežila

iDnes.cz - 3 hod 36 min starý
Z Klatov byly v roce 1942 vypraveny dva velké transporty: Cd a Ce. V tom prvním bylo 650 Židů, ve druhém 619. Konce války se dožilo 69 z nich. Jednou z přeživších byla i Rita Lowy. Její příběh je jedním z těch, které jsou představeny na výstavě Cíl byl jasný: Heydrich v klatovském kulturním domě.

Senátní výbor žádá po Trumpově štábu dokumenty z kampaně

Novinky.cz - 3 hod 39 min starý
Výbor Senátu pro zpravodajské služby, který vyšetřuje údajné vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016, vyzval volební štáb Donalda Trumpa, aby mu předal veškeré dokumenty vztahující se k Rusku z volební kampaně. Informoval o v sobotu dnes list The Washington Post.

Trumpův zeť Kushner chtěl tajnou telefonní linku do Moskvy, tvrdí deník

Novinky.cz - 3 hod 46 min starý
Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajně počátkem prosince žádal ruského velvyslance Sergeje Kisljaka o zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem. Uvedl to v sobotu list The Washington Post s odvoláním na nejmenované americké činitele.
Syndikovat obsah