Aktuální zpravodajství

Policie evakuovala kvůli hrozbě bomby návštěvníky i zaměstnance Eiffelovy věže

Novinky.cz - 45 min 58 sek starý
Policisté evakuovali návštěvníky a zaměstnance Eiffelovy věže, stejně tak další lidi, kteří se pohybovali v okolí pařížské dominanty. Podle listu Le Parisien obdržela policie anonymní telefonát, že je na památce bomba.

Prymula: Hospody do 22 hodin, venkovní akce do 50 lidí. Školy víc neomezíme

iDnes.cz - 47 min 37 sek starý
Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu potvrdil další preventivní opatření proti šíření nákazy novým koronavirem. Omezí se otevírací doba restaurací do 22 hodin, počet diváků na venkovních sportovních akcích se omezí na dva tisíce, na vnitřních na tisíc. Nová nařízení mají platit 14 dní. Prymula nepřistoupil k omezení provozu škol.

Koronavirus bychom neměli bagatelizovat. Jasně ohrožuje provoz nemocnic, varuje neurochirurg Chrobok

Novinky.cz - 48 min 35 sek starý
Koronavirus ohrožuje nejen zdraví veřejnosti, ale i zdravotníků, a tedy i provoz nemocnic, říká přední neurochirurg Nemocnice Na Homolce Jiří Chrobok. Ten Novinkám poskytl rozhovor krátce poté, co Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zveřejnil počty nakažených lidí pracujících ve zdravotnictví, přičemž se ukázalo, že jeden lékař s infekcí zemřel. Celkem je v Česku 259 nakažených zdravotníků.

Zloděj si přišel třikrát nacpat bundu kosmetikou, prodavačku ignoroval

iDnes.cz - 54 min 37 sek starý
Po zloději, který vyrazil třikrát během jednoho dne do stejného obchodu, pátrají už téměř tři týdny olomoučtí policisté. Obrátili se proto nyní s žádostí o pomoc na veřejnost a zveřejnili video z bezpečnostních kamer zachycující muže při činu.

Gang okrádal seniory v obchodech, útočil i na špatně pohyblivé invalidy

iDnes.cz - 57 min 37 sek starý
Pražští kriminalisté zadrželi organizovanou skupinu, která podle vyšetřovatelů kradla tašky seniorům a invalidům. Pachatelé působili během léta v obchodech, a to na různých místech v Česku. Podle policistů mohou mít na svědomí přes čtyřicet krádeží, ale poškozených může být i více.

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

ČTK - České noviny - 1 hod 37 sek starý
Praha - Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se omezí na 2000, na vnitřních na 1000 sedících lidí, pokud jde o akce s více sektory. Novinářům to dnes řekl ministr...

Přijetí uprchlíků bude možné nařídit. Musíte být solidární, říká šéfka EK

iDnes.cz - 1 hod 7 min starý
Evropská komise ve středu představila návrh nového azylového a migračního sytému, do kterého by se podle ní měly solidárně zapojit všechny státy Evropské unie. Balíček, kterým komise hodlá nahradit současný systém vyvolávající spory mezi členskými zeměmi, má urychlit a zefektivnit návraty migrantů do místa jejich původu.

Libanonský návrhář představil svoji novou kolekci luxusních šatů v lese

Novinky.cz - 1 hod 11 min starý
Protikoronavirová opatření se dotkla všech. Módní průmysl nevyjímaje. Některé akce byly zrušeny zcela, jiné jsou zase velmi striktně omezeny. Libanonský návrhář Elie Saab se proto rozhodl svoji novou kolekci na podzim/zimu 2020/2021 nafotit v lese.

Obří masakr stovek kulohlavců, o život bojují poslední z nich

Novinky.cz - 1 hod 14 min starý
Stovky kytovců, zejména kulohlavců, uvázly na pobřeží Tasmánie. Tamní úřady napočítaly přes 400 živočichů, většina z nich zahynula a poslední jedinci bojují o život. Má se jednat o jedno z nejtragičtějších hromadných uhynutí kytovců v oblasti v historii.

Moravský kras se bojí druhé vlny koronaturistů

Novinky.cz - 1 hod 16 min starý
Pokud bude druhá vlna koronaviru spojena s uzavíráním obchodních center a s výrazným rušením společenských akcí, čeká chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Moravský kras další vlna neukázněných turistů.

Žena naletěla hned dvěma falešným vojákům, přišla o půldruhého milionu

iDnes.cz - 1 hod 17 min starý
Jako velmi nepoučitelná se ukázala čtyřicetiletá žena z Královéhradecka. Naposílala statisíce korun muži, který se na sociálních sítích vydával za amerického lékaře v Afghánistánu. Půl roku nato se podobně zapletla s údajným americkým vojákem na misi v Sýrii.

Batole na Chebsku na sebe svrhlo konev s vroucí vodou

Novinky.cz - 1 hod 22 min starý
S opařeninami na rukách a také na břichu skončilo ve středu dopoledne v nemocnici zhruba roční batole, které se na Chebsku opařilo vroucí vodou. Dítě bylo letecky přepraveno do péče lékařů popáleninové kliniky.

Místo respirátorů seniorům jimi měli být vybaveni učitelé, říká šéf ODS Fiala

iDnes.cz - 1 hod 25 min starý
Vláda zanedbala ochrana učitelů, je přesvědčen šéf opoziční ODS Petr Fiala. „Místo respirátorů seniorům jimi měli být vybaveni učitelé,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fiala. Zásadní je podle něj nechat co nejdéle otevřené školy. A kdyby vláda přišla znovu s návrhem na nouzový stav kvůli koronaviru, občanští demokraté to podle Fialy nepodpoří.

Nová kapela Krajina Ró natočila klip o hotelu, který má pokoj pro každého

Novinky.cz - 1 hod 26 min starý
Představuje se skupina Krajina Ró. Její vznik inicioval kapelník formace Jablkoň Michal Němec a jeho kolegy jsou kytarista Tomáš Frolík, zpěvačka Anna Břenková, baskytarista Johnny Judl Jr a bubeník Michael Nosek. Pětice natočila klip k titulní skladbě Hotel Blázen z debutové desky, která vyjde za měsíc. Klip má na Novinkách.cz premiéru.

Hamáček čeká do týdne až 6 tisíc nakažených denně. Hřiba do štábu nevzal

iDnes.cz - 1 hod 26 min starý
Vzhledem k dosavadnímu tempu růstu počtu nakažených denně se dá koncem měsíce očekávat, že za den bude nově pozitivních tři až šest tisíc lidí, oznámil ve středu šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček. Požadavek Prahy, aby ve štábu mohl být i primátor Zdeněk Hřib, Hamáček probral s hejtmany. Shodli se podle něj, že není nutná.

Dálnici D1 uzavřela u Brna hromadná nehoda, zemřeli dva dospělí a dítě

iDnes.cz - 1 hod 28 min starý
Na dálnici D1 na okraji Brna se na 188. kilometru srazilo několik aut. Tři lidé zemřeli. Při nehodě začal hořet kamion a částečně další dva vozy. Dálnice byla zavřená v obou směrech, po poledni byl zprovozněn směr na Prahu.

Hasič ujel nevěstě ze svatby, doutnalo osm metrů čtverečních hrabanky

iDnes.cz - 1 hod 31 min starý
Milan Albrecht z Borovna na Plzeňsku je hasičem tělem i duší. Že nejde jen o planá slova, dokázal v den, kdy se ženil. Když své nevěstě řekl ano a došlo na focení svatebčanů s hasičským vozem, jednotce byl vyhlášen požární poplach. Ženich neváhal ani vteřinu, převlékl se do zásahového obleku a vyrazil k požáru hrabanky.

Brífink ministra Prymuly k novým epidemiologickým opatřením

Novinky.cz - 1 hod 36 min starý
Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve středu na tiskové konferenci představil nová epidemiologická opatření. Brífink nabídly Novinky živě.

Koalice se shodla na kurzarbeitu, stát přispěje na 70 procent mzdy

iDnes.cz - 1 hod 44 min starý
Koaliční strany překlenuly dosavadní neshody a oznámily dohodu na podobě kurzarbeitu. Toto opatření má pomoci firmám překlenout krizová období, během něhož by stát přispíval zaměstnancům na mzdy, aby se předešlo propouštění. Příspěvek státu za dobu nepřidělování práce má činit 70 procent předchozí čisté mzdy.

Vstávejte, hoří, čekejte na balkoně, budili strážníci rozespalé kvůli požáru

iDnes.cz - 1 hod 44 min starý
V pondělí krátce před půlnocí budili strážníci několik rodin na pardubickém sídlišti Labský palouk. Zvonili na zvonky a nakonec i pomocí houkaček varovali obyvatele zakouřeného paneláku, kde hořela technická místnosti.
Syndikovat obsah