Aktuální zpravodajství

Hledali jsme ty, kteří ještě žili, popisují hasiči zásah ve Vejprtech

iDnes.cz - 49 min 8 sek starý
„Vběhli jsme poslepu do kouře, nebylo vidět na centimetr. Začali jsme se plazit, lézt po čtyřech a hledat cestu barákem po hmatu. Jedna skupina měla termokameru a tou jsme hledali v jednotlivých pokojích lidi, kteří ještě žili,“ vypráví dobrovolný hasič z Vejprt na Chomutovsku Petr Vodochodský.

KOMENTÁŘ: Megxit neboli únos prince. Británie lituje Harryho a nenávidí Meghan

iDnes.cz - 49 min 8 sek starý
Britská královna má za sebou tolik rodinných krizí svých dětí, až to vypadá, jako by královskou rodinu pronásledoval zlý osud. Asertivní Američanku Meghan Markleovou si Britové nejdříve oblíbili, ale pak ji rychle úplně zavrhli.

Trump před soudem: demokraté si naběhli na vlastní bodák

iDnes.cz - 49 min 8 sek starý
Proces proti Donaldu Trumpovi vstupuje do finále, tudíž nikam. Ale užijte si to, protože až to skončí, bude to zapomenuto úplně stejně jako Russiagate, jestli si na ni ještě matně vzpomínáte.

TEST: Polsko je levnější, v Česku je lyžování zábavnější

iDnes.cz - 49 min 8 sek starý
Jestliže chcete strávit týden na horách s dětmi, vydejte se na české svahy. Je to lacinější než v Alpách a atraktivnější než v mnoha skicentrech za hranicemi. Návštěva u sousedů vám však může jarní prázdniny příjemně zpestřit.

Monopol matek ztrácí půdu. Otců a dětí se ale občas musí zastat Ústavní soud

iDnes.cz - 49 min 8 sek starý
Časy, kdy otec po rozvodu mohl vidět své dítě maximálně jednou za čtrnáct dní, se pomalu mění. Redakce iDNES.cz se zaměřila na rozhodnutí Ústavního soudu, která ukazují, že soudnictví stále více dbá na práva obou rodičů - jak matky, tak i otce a také na názor dítěte. „Nastává evoluce rodinného práva,“ říkají odborníci.

Mimořádný stav ve Virginii. Do ulic vyšlo 22 tisíc ozbrojených příznivců zbraní

Novinky.cz - Út, 21/01/2020 - 00:28
Přes 22 tisíc ozbrojených stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně vyšlo v pondělí do ulic Richmondu, hlavního města státu Virginie. Demokratický virginský guvernér Ralph Northam z obav před možnými násilnostmi vyhlásil mimořádný stav a zakázal ozbrojeným lidem vstup do blízkosti richmondského Kapitolu, tedy sídla vlády a místního zákonodárného sboru. Obavy z nepokojů se ale nepotvrdily.

PŘEHLEDNĚ: Na postu ministra dopravy Česka se vystřídalo 18 politiků

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 23:18
Prezident Miloš Zeman v pondělí přijal návrh premiéra Andreje Babiše na odvolání ministra dopravy a svého spolustraníka Vladimíra Kremlíka. Ten na svém postu zůstal necelých devět měsíců, ministerstvo nově povede ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Kremlík byl osmnáctým šéfem dopravního resortu v éře samostatné České republiky.

Souhlas s návratem přívrženkyně Islámského státu rozbil norskou vládu

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 22:20
Norská Strana pokroku (Frp) opouští koaliční vládu, která tak přichází o parlamentní většinu. Rozhodnutí oznámila v pondělí odpoledne šéfka strany Siv Jensenová. Tímto krokem pohrozila už před týdnem v reakci na informaci, že Norsko povolí návrat ze Sýrie ženě spojené s Islámským státem (IS) a dvěma jejím dětem, z nichž jedno je vážně nemocné.

Greta natáčela polskou uhelnou elektrárnu, dovnitř ji nepustili

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 22:09
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová v Polsku natáčela film o největší uhelné elektrárně v Evropě Belchatów. Do objektu ji však nevpustili, musela se proto pod dohledem policie spokojit se záběry z veřejně přístupné vyhlídky na elektrárnu a přilehlý hnědouhelný důl. Polská televize TVN 24 uvedla, že mladá Švédka jako hlas generace inspiruje a strhává davy.

Muž českého původu zabil na Havaji dva policisty, zavinil požár sedmi domů

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 22:04
Muž původem z Česka v neděli v Honolulu na Havaji pobodal bytnou a zastřelil dva zasahující policisty. Dům, ve kterém se incident stal, následně zachvátil požár, který se rozšířil do sousedství. Podle policie zůstal útočník spolu se dvěma zatím neidentifikovanými ženami v domě a vyšetřovatelé předpokládají, že v plamenech zemřel.

Ve Francii zadrželi sedm mužů kvůli terorismu

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 21:45
Sedm mužů zadržela francouzská policie v Bretani a na severozápadě země kvůli podezření z terorismu. Muži podle agentury AFP plánovali teroristický útok, není však jasné, zda si již určili konkrétní cíl.

Do táborských havranů se pustí americká káňata

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 21:41
Kolonie nadmíru hlučných havranů se v Táboře má nač těšit. Už za pár dní ji přijedou plašit sokolníci s káňaty Harrisovými. Zatím však nikdo s jistotou neví, zda se jim to podaří.

Na území Brna bývalo teplé moře plné korálů

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 21:26
Na geologickou historii Brna starou více než půl miliardy let má upozornit nová turistická trasa a průvodce, kterého vydalo ve spolupráci s vědci Mendelovy univerzity městské turistické informační centrum. Upozornit mají na mnoho geologicky zajímavých míst přímo uprostřed moravské metropole, která zatím lidé míjejí takřka bez povšimnutí.

Spojení MD a MPO může dávat podle odborníků smysl, agenda je rozsáhlá

ČTK - České noviny - Po, 20/01/2020 - 21:01
Praha - Spojení ministerstev dopravy a průmyslu může dávat smysl, problémem však je, že agenda obou úřadů je velmi rozsáhlá. Shodli se na tom zástupci oborových asociací, které oslovila...

Žádná hádka nebyla, řekl Zeman o Soukupovi. Nemělo to už šťávu, míní

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 21:01
Mnohé diváky TV Barrandov překvapilo, že se po novém roce na nevrátil čtvrteční pořad Týden s prezidentem, kde Miloš Zeman pravidelně komentoval aktuální dění. Objevily se spekulace o tom, zda se Zeman s moderátorem pořadu a zároveň majitelem televize Jaromírem Soukupem nějak nepohodl. Zeman jakékoliv rozepře popírá.

Nechtěl jsem zdržení, vysvětluje Kremlík, proč hájil předraženou zakázku

Novinky.cz - Po, 20/01/2020 - 20:52
Končící ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) respektuje rozhodnutí premiéra Andreje Babiše navrhnout jeho odvolání z vlády. V tiskovém prohlášení a na Twitteru večer zdůraznil, že jeho prioritou bylo spustit systém elektronických dálničních známek tak, aby se nijak nezdržel. Věřil Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI), že má zakázku na informační systém pod kontrolou, proto ji na rozdíl od premiéra nechtěl zrušit, uvedl.

Panamská rodina musela vstoupit do ohně, sekta ji sťala mačetou

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 20:35
Panamská domorodá komunita, která minulý týden při náboženském obřadu zabila šest dětí a jednu těhotnou ženu, přinutila oběti v rámci rituálu projít ohněm. Pokud lidé nedokázali činit pokání podle představ mučitelů, zaútočili na ně sektáři mačetami. Mezi pachateli je podle vyšetřovatelů také dědeček zavražděných dětí.

Šoféři vytuněných aut si ze silnic u Modravy udělali závodní dráhu

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 20:29
Někteří řidiči si silnice kolem šumavské obce Modrava pletou s dráhou pro závody rallye. V noci zkoušejí, jak jejich vytuněná auta zvládnou rychlou jízdu na zasněžených a namrzlých komunikacích. Policisté slibují, že se na nebezpečné šoféry zaměří.

Ministru Kremlíkovi zlomila vaz zakázka na elektronické dálniční známky

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 20:25
Vladimír Kremlík končí ve funkci ministra dopravy. Prezident Miloš Zeman vyhověl návrhu premiéra Andreje Babiše, aby Kremlíka odvolal. Řízením dopravy bude pověřen vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Není to dočasné řešení,“ řekl Babiš. Kremlíkovi zlomila vaz zakázka na informační systém na e-shop pro elektronické dálniční známky za 401 milionů korun.

Stát se pokusí zakázku na e-shop dálničních známek zrušit či zúžit

iDnes.cz - Po, 20/01/2020 - 20:13
Stát se pokusí zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky zrušit, případně výrazně zredukovat. Po schůzce s premiérem Andrejem Babišem to řekl podnikatel v informačních technologiích Tomáš Vondráček. Babiš řekl, že právníci tuto možnost analyzují. Ale nový ministr dopravy, vicepremiér Karel Havlíček uvedl pro iDNES.cz, že zakázku musí zrušit.
Syndikovat obsah