Aktuální zpravodajství

Švýcarský soud zakázal na deset let pobyt radikálnímu imámovi

Novinky.cz - Pá, 24/11/2017 - 00:45
Švýcarský soud ve čtvrtek potrestal radikálního imáma z Etiopie desetiletým zákazem pobytu v zemi za podněcování k zabíjení místních muslimů, jimž podle něho chybí dostatečné náboženské zapálení. Pětadvacetiletý islámský kazatel také dostal podmínečný trest 18 měsíců vězení, uvedla švýcarská agentura ATS.

Zobrazení sochy Davida se nesmí používat pro komerční účely, rozhodl soud

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 23:21
Soud v italské Florencii ve čtvrtek rozhodl, že zobrazení sochy Davida od Michelangela Buonarrotiho se nesmí bez svolení domovské galerie renesančního skvostu využívat pro komerční účely. Zákaz platí nejen v Itálii, ale i v celé Evropě.

Medvěd na Sibiři ukradl lovci dvě pušky, muž teď musí zaplatit pokutu

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 23:05
Pokutu v neznámé výši musí zaplatit sibiřský lovec, kterého ruské úřady potrestaly za ztrátu dvou střelných zbraní. Přišel o ně pozoruhodnou náhodou: z jeho chaloupky uprostřed zasněžené tajgy je odnesl medvěd.

Zeman: Impozantní hlasování ve Sněmovně ukazuje na menšinovou vládu

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 22:52
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na TV Barrandov uvedl, že věří v sestavení velké koalice. S ohledem na počet hlasů, které získal Radek Vondráček (ANO) při hlasování pro post šéfa Sněmovny, je však podle něj menšinová vláda nasnadě. Vondráčka podpořilo celkem 135 poslanců.

Ve Dvoře Králové někdo zabil ženu, policie obvinila 42letého muže

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 22:42
Ze čtvrteční vraždy devětadvacetileté ženy ve Dvoře Králové nad Labem policie obvinila dvaačtyřicetiletého muže. Bezvládné tělo ženy se našlo v jednom z tamních bytů. Muže policie zadržela asi půl hodiny po útěku z domu, kde zřejmě s ženou bydlel. Hrozí mu až 18 let vězení.

Nová vláda s důvěrou vznikne během tří měsíců, předvídá Zeman

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 22:34
Jednání o nové vládě budou podle prezidenta Miloše Zemana trvat dva až tři měsíce. Předpokládá, že Andrej Babiš sestaví menšinový kabinet, který budou tolerovat některé politické strany. Řekl to v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov.

Zimbabwe prožívá historický moment, podle MMF musí okamžitě konat

ČTK - České noviny - Čt, 23/11/2017 - 21:36
Harare - Zimbabwe bude mít s největší pravděpodobností po 37 letech od pátku nového lídra. Odchod Roberta Mugabeho mnozí považují za zlomový moment v dějinách země, jejíž obyvatelé...

Zikmund vydává novou knihu. Je poslední, říká nestárnoucí cestovatel

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 21:20
Před 65 lety vydali cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund svou první knihu Afrika snů a skutečnosti. Teď přichází na pulty knižní vydání úspěšného filmu Století Miroslava Zikmunda doplněné novými vzpomínkami a fotografiemi.

Mugabe shromáždil obrovský majetek, jeho rodina jezdí v Batmobilu

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 21:01
Odstupující zimbabwský prezident Robert Mugabe nashromáždil během téměř čtyř desítek let v úřadu ohromné bohatství. On i jeho rodina žili v luxusu, zatímco kvalita života obyvatel země postupně klesala. Jeho příbuzní jezdí v drahých automobilech, na sociálních sítích se chlubí novými hodinkami a do školy dojíždějí třeba Batmobilem.

V ohroženém korálovém útesu začala každoroční doba rozmnožování

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 20:48
Velký bariérový útes u pobřeží Austrálie, největší živý ekosystém světa zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, poslední desetiletí trpí. I letos jeho podstatná část umřela. Nyní však nastalo každoroční období alespoň částečné regenerace útesu. Několik dní staré záběry ukazují, jak se vytvářejí budoucí generace korálů, ze kterých mořský útvar sestává.

V USA se objevila fotografie Billyho Kida s jeho vrahem. Odborníci potvrdili její pravost

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 20:32
Dosud neznámou fotografii desperáta Billyho Kida zřejmě před časem koupil na bleším trhu americký právník Frank Abrams. Zvláštností snímku je, že je na něm proslulá postava Divokého západu nejspíš zachycena s mužem, který jej později zabil, informoval server BBC. Jinou nově objevenou fotografii pistolníka předloni ocenili na pět miliónů dolarů (108 miliónů korun).

V Luhansku proběhl převrat, vůdce separatistů odjel do Ruska

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 20:29
V Luhanské lidové republice se po dvou dnech završil mocenský převrat. Naznačují to informace ruských médií, podle nichž dosavadní vůdce povstaleckého pseudostátu na východě Ukrajiny Igor Plotnický odjel do Ruska. Ulice Luhansku v úterý obsadili ozbrojenci v neoznačených uniformách.

Islámský stát sťal patnáct vlastních bojovníků

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 20:10
Organizace Islámský stát na východě Afghánistánu sťala patnáct vlastních bojovníků. Oznámily to úřady provincie Nangarhár. V provinčním hlavním městě Džalálabádu mezitím ve čtvrtek najel sebevražedný útočník Islámského státu (IS) s autem naloženým výbušninami do davu a zabil nejméně osm lidí.

Debaty o vydání Babiše a Faltýnka se potáhnou nejméně do Vánoc

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 19:41
K definitivnímu rozhodnutí o vydání či nevydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotaci na výstavbu farmy Čapí hnízdo by mohlo dojít až v průběhu příštích týdnů, dokonce možná až kolem Vánoc či po Novém roce.

Špatná komunikace soudců a znalců zdržuje soudní jednání

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 19:14
Stále více lidí se v poslední době obrací na úřad Veřejného ochránce práv se stížností na průtahy v soudním řízení. V mnoha případech jsou přitom prostoje způsobené znalci, kteří nedodávají včas posudky. Podle zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka je mnohdy na vině špatná spolupráce mezi soudy a právě znalci.

Ochranka mi hrozila přelámáním rukou, tvrdí žena. Obchod to popírá

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 19:08
Štěpánka Šimlová, pedagožka pražské FAMU, popsala na Facebooku incident, kvůli němuž podává stížnost na ochranku obchodu Tesco na Národní třídě i policii. Čtyři členové ochranky obchodu ji podle ní neprávem napadli a vyhrožovali jí. Firma pochybení odmítá, policie se k případu nechtěla vyjádřit.

Rohingové se smějí vrátit do Barmy. Mělo by to ukončit vlnu represí

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 18:49
Barma a Bangladéš podepsaly memorandum o repatriaci příslušníků menšiny Rohingů do Barmy. Bangladéšské úřady uvedly, že návrat uprchlíků by měl být zahájen během dvou měsíců. Kolik z více než 600 000 Rohingů, kteří od léta do Bangladéše uprchli, se bude moci do Barmy vrátit, ale není jasné.

Připravte se na navýšení vojenské produkce, vyzval ruské firmy Putin

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 18:42
Všechny velké podniky v Ruské federaci musí být připraveny k navýšení objemu vojenské produkce. Ruský prezident Vladimir Putin to prohlásil ve středu na poradě s činiteli ministerstva obrany a představiteli vojensko-průmyslového komplexu v letovisku Soči.

Exředitel Pražské strojírny bral léta plat na základě neplatné smlouvy

iDnes.cz - Čt, 23/11/2017 - 18:37
Odvolaný šéf městské společnosti Pražská strojírna Vladimír Říha, který podle auditu firmu výrazně zadlužil a utrácel například za drahé večeře, módu nebo dárky, má další problém. Soud prohlásil jeho pracovní smlouvu za neplatnou. Říha přitom díky ní pobíral několik let plat ve výši 100 tisíc korun měsíčně.

Penny Market bude mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno

Novinky.cz - Čt, 23/11/2017 - 18:24
Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů, otevřeno do 12 hodin. Další řetězce pro letošek podobný krok zatím neplánují.
Syndikovat obsah