Novinky.cz

Syndikovat obsah
Novinky.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 7 min 45 sek

Syřané a Afghánci se v táboře na ostrově Samos pobili na nože

12 min 26 sek starý
Několik týdnů po požáru a potyčkách v přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos se v pondělí pozdě večer a v noci na úterý odehrály stejné výjevy na ostrově Samos. „Zranění utrpělo deset lidí,“ potvrdil policejní mluvčí Theo Sandoupolous.

Kurdové nejsou žádní andílci, obul se Trump do bývalých spojenců

24 min 26 sek starý
Americký prezident Donald Trump ve středu bagatelizoval současnou situaci na severovýchodě Sýrie, kde minulý týden zahájilo ofenzivu proti syrským Kurdským milicím Turecko. „Není to naše hranice,” řekl Trump v Oválné pracovně a doplnil, že Kurdové „nejsou žádní andílci”. Informovala o tom televize NBC.

Ficovu tiskovou konferenci ke Gorile přerušil opoziční poslanec

38 min 26 sek starý
Předseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Robert Fico svolal ve středu odpoledne tiskovou konferenci, na které označil to, co se děje na Slovensku kolem nahrávky z kauzy Gorila za obludné. Na záznamu se totiž objeví i jeho hlas. Při schůze s šéfem Penty si řekl o kolu. Tiskovou konferenci přerušil protest opozičního poslance Igora Matoviče.

Ve středu dohoda o brexitu nebude, tvrdí zdroj z britské vlády

1 hod 49 min starý
Podle zdroje z britské vlády se ve středu nepodaří dojednat dohodu o brexitu. Důvodem jsou přetrvávající rozpory mezi Evropskou unií a severoirskou Demokratickou unionistickou stranu (DUP), která podporuje menšinovou vládu Borise Johnsona. Jednání kabinetu s DUP dále pokračuje.

V bizarním případu z Nizozemska je možná všechno jinak. Údajní vězni mohli být na farmě dobrovolně

2 hod 18 min starý
Nizozemská policie se snaží rozplést bizarní případ šestičlenné rodiny, která byla držena devět let na odlehlé farmě v Ruinerwoldu. Vyšetřování podle listu The Guardian ukázalo, že případ je složitější. Podle původních informací šlo o muže, který ve sklepě na farmě věznil jiného muže a jeho pět dětí, které nebyly v žádném kontaktu se světem. Ve skutečnosti ale mohlo být všechno jinak.

Policie dopadla podezřelého z 24 let staré vraždy v Německu

2 hod 32 min starý
Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém městě Saská Kamenice (Chemnitz). V České republice se skrýval pod falešnou identitou. Už ho převzali policisté z Německa, kde mu hrozí až doživotní vězení. Vražda se stala ve vietnamské komunitě. Uvedla to ve středu televize Nova.

Obezita zabíjí už i české děti

3 hod 11 min starý
K pediatrovi přicházejí už i děti předškolního věku, které se kvůli obezitě ani nevyškrábou na vyšetřovací lůžko. Lékaři mluví o epidemii dětské obezity.

Američané představili nové skafandry pro misi na Měsíc. Vhodné pro muže i ženy

3 hod 53 min starý
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) představil dva nové skafandry určené pro misi Artemis, jejímž cílem je do roku 2024 vrátit lidi, konkrétně Američany, znovu na Měsíc. Oba obleky jsou navrženy pro lepší mobilitu a pohodlí astronautů, ale hlavně pro zvýšení jejich bezpečnosti, a to pro muže a ženy. Právě žena by se měla v rámci této mise na Měsíc poprvé vypravit.

Stovky lidí v Praze i Brně demonstrovaly proti turecké ofenzivě v Sýrii

4 hod 12 min starý
V Praze na Klárově ve středu demonstrovalo asi 700 lidí proti tureckému vojenskému zásahu v Sýrii. Za doprovodu policistů se průvod vydal na Malostranské náměstí a zhruba po hodině došel před ministerstvo zahraničních věcí na Loretánské náměstí. V Brně se sešlo asi 400 lidí.

V Bohumíně vzniká kolem Vrbického jezera další část in-line stezky

4 hod 18 min starý
Cyklisté a in-line bruslaři v Bohumíně se už brzy dočkají další části stezky kolem Vrbického jezera. Výstavba téměř 1,3kilometrového úseku už začala. Navázat by měla na tři předchozí čtyřkilometrové pasáže, které kolem jezera vyrostly v předchozích letech. Město za ni zaplatí 4,5 milionu korun.

Lidé dál nosí na Bertramku svíčky

4 hod 32 min starý
U domu zesnulého zpěváka Karla Gotta na pražské Bertramce za poslední den přibylo několik svíček a květin, spontánně vzniklé pietní místo se ale příliš nerozšiřuje. Ulici u vily, kterou Gottovi fanoušci od 2. října zcela zaplnili záplavou svíček, kytic, fotografií a darů, nechalo hlavní město uklidit v noci na úterý.

Ulice Alberta je skvostem rižské secese

4 hod 36 min starý
Největší město v Pobaltí, lotyšská Riga, i přes značnou devastaci v průběhu 2. světové války má turistům co nabídnout. Lotyši po vyhlášení samostatnosti a osvobození se od ruské nadvlády v 90. letech minulého století postupně obnovili zničené památky a zároveň otevřeli cestu i moderní architektuře.

Pokud se do soboty nedosáhne dohody o brexitu, Johnson požádá o odklad

4 hod 47 min starý
Britský ministr pro brexit Stephen Barclay uvedl podle listu The Guardian, že pokud se nedosáhne do soboty dohody o brexitu, britský premiér Boris Johnson dostojí liteře zákona a požádá o jeho odklad. Mezi EU a Británií stále panují neshody ohledně podoby dohody. Johnson se ve středu snažil získat podporu severoirských unionistů a zastánců tvrdého brexitu, jimž se ústupky Londýna nelíbí.

Pošleme mapu Ruska, vzkázala Moskva. Americké diplomaty vysadili ve vojenské zóně z vlaku

5 hod 11 min starý
V Rusku vysadili z vlaku tři americké diplomaty. Projížděli v něm ve vojenské oblasti, kde v srpnu došlo k výbuchu rakety, při němž unikla radioaktivita a zahynulo několik expertů. Americká ambasáda přitom ruské úřady o cestě diplomatů předem informovala, ty ovšem tvrdí, že cesta Američanů měla vést do Archangelsku, a nikoli do Severodvinsku.

Rusové v Sýrii míří k turecké hranici, aby se Syřané a Turci nedostali k sobě

5 hod 46 min starý
Ruské jednotky v Sýrii překročily řeku Eufrat a přesunuly se k syrskému městu Kobani na hranicích Turecka. Uvedla to ve středu s odvoláním na své zdroje exilová organizace SOHR monitorující dění v Sýrii. Podle libanonské televize Al-Majadín jsou v Kobani už syrští vojáci a zaujímají své posty.

Microsoft chce vyzbrojit stylusy dotykovými displeji

5 hod 49 min starý
Microsoft je jedním z předních výrobců počítačů, který láká na modely s dotykovými obrazovkami. Právě proto jsou jeho stroje často vyzbrojeny speciálními stylusy. Ty podle patentové přihlášky čeká zásadní vylepšení, mohly by dostat vlastní displeje.

USA hlásí obvinění lidí z 12 zemí včetně Česka kvůli dětskému pornu

6 hod 32 sek starý
Celkem 337 lidí z dvanácti zemí světa včetně České republiky bylo zadrženo a obviněno během vyšetřování webových stránek s dětskou pornografií. Podle agentury DPA to oznámilo ve středu americké ministerstvo spravedlnosti. Internetové stránky nazvané Welcome To Video (Vítejte u videa), které byly zablokovány loni, obsahovaly přes čtvrt milionu videí.

Luxus na vinylu. Festival se Santanou, Claptonem, B.B. Kingem a Jeffem Beckem

6 hod 2 min starý
Kytarové orgie na nejvyšší úrovni v prosinci potěší fajnšmkery. Záznam z festivalu pod názvem Crossroads Revisited: Selections From The Crossroads Guitar Festival bude dostupný nejen na CD, ale i na šesti gramofonových deskách.

G. Love se vrací po dvou dekádách do Evropy

6 hod 11 min starý
Americký zpěvák a kytarista Gareth Dutto známější jako G. Love vystoupí sólově 20. října v pražském Lucerna Music Baru a o den později v brněnském Kabinetu Múz. G. Love, který na sebe upozornil v polovině devadesátých let osobitým spojením bluesového písničkářství a hip hopu, do Evropy přijíždí po 21 letech.

Z letadla vypadly kusy motoru, pomozte nám je najít, prosí veřejnost francouzský letecký úřad

6 hod 13 min starý
Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) hledá dobrovolníky, kteří by mu pomohli najít příslovečnou jehlu v kupce sena: díly z leteckého motoru, které dopadly do lesa ve francouzském departementu Yonne jižně od Paříže. Oznámila to francouzská média.