Novinky.cz

Syndikovat obsah
Novinky.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 12 min 47 sek

Myslivec na lovu divočáků postřelil kolegu

14 min 8 sek starý
Bruntálští kriminalisté vyšetřují nešťastnou událost, která se stala v pátek v lesích na Bruntálsku. Dva myslivci v seniorském věku si vyrazili na lov zvěře a jeden nedopatřením postřelil toho druhého.

V Přerově loupil dvanáctiletý chlapec

20 min 8 sek starý
Přerovským kriminalistům se podařilo dopadnout lupiče, kteří loni na Silvestra večer napadli a okradli ve městě dva mladistvé. Jedním z pachatelů je dvanáctiletý kluk, jeho komplicem byl o devět let starší muž, který už má za sebou násilnou trestnou činnost. Informovala o tom policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Byl to přítel, lituje Zeman Kuberova úmrtí

32 min 6 sek starý
Za svého přítele označil Jaroslava Kuberu (ODS), který v pondělí nečekaně zemřel, prezident Miloš Zeman. Prezidentovo vyjádření prezentoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zlínský Testosteron bude v Pardubicích soutěžit o titul nejlepší komedie

38 min 8 sek starý
Co udělá s mužem, když nevěsta neřekne „ano“? To se brzy dozvědí návštěvníci 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice. Do soutěžní sekce se letos totiž probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče.

Kubera by mohl mít státní pohřeb. Jak obřad probíhá?

44 min 8 sek starý
Předseda Senátu Jaroslav Kubera, který zemřel v neděli ve věku 72 let, by mohl mít státní pohřeb, pokud s tím bude souhlasit rodina. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Státní pohřeb měl v České republice naposledy Václav Havel.

Vláda Baleárských ostrovů přijala dekret proti pijácké turistice

52 min 8 sek starý
Vláda Baleárských ostrovů, které patří ve Španělsku k nejoblíbenějším turistickým cílům, schválila omezení konzumace alkoholu. Opatření, které tento týden vstupuje v platnost, se týká dvou oblastí na Mallorce a jednoho místa na ostrově Ibiza. Právě tam jsou podle místních úřadů už několik let největší problémy s opilými turisty, informovala španělská média.

Kvůli požáru evakuovali ze školy 66 dětí a dospělých

1 hod 7 sek starý
Celkem 66 dětí a dospělých bylo v pondělí evakuováno ze školy v Písařově na Šumpersku poté, co zde vypukl požár v dokončované přístavbě k učebnám. Budovu zaplnil dým, nikomu se nic nestalo. Informoval o tom mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Slušný a osobitý, vzpomínají na Kuberu politici

1 hod 5 min starý
Informace o náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) jeho politické kolegy zaskočila. I ti, kteří s ním v mnoha otázkách nesouhlasili, jej uznávali jako čestného člověka a výraznou osobnost tuzemské politiky po roce 1989. Vyzdvihují rovněž Kuberův smysl pro humor.

Nepálské dny v Brně: výstavy, přednášky i nepálská kuchyně

1 hod 11 min starý
Česko-nepálský spolek (dříve Česko-nepálská společnost) již od roku 2002 přibližuje české veřejnosti Nepál z různých pohledů. Nejen nejznámější osmitisícovky, ale i kulturu, náboženství, tradice. Letos se zaměří na méně navštěvované oblasti. Představí nejvyšší horu západního Nepálu - Api.

První vyrobená Corvette C8 se prodala za šílenou sumu

1 hod 14 min starý
Za nové auto je řada lidí schopna utratit neřestné sumy. Tím spíš, když je to auto úplně první vyrobené a celá suma půjde na charitu. První vyrobený Chevrolet Corvette C8 se prodal v aukci za tři miliony dolarů, tedy asi 67,9 milionu korun.

Madonna zase zrušila koncert, oznámila to jen 45 minut předem

1 hod 16 min starý
Madonna zrušila další vystoupení v rámci turné Madame X ze zdravotních důvodů. Již delší dobu trpí bolestmi.

Programátoři potupili dopravní fond. Zakázka na e-shop pro dálniční známky bude zrušena

1 hod 16 min starý
„Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát!” S touto větou šel podnikatel v oblasti IT Tomáš Vondráček do pondělního jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně zakázky na e-shop pro dálniční známky za 400 milionů korun. Po schůzce s předsedou vlády oznámil, že se stát pokusí tuto zakázku zrušit nebo zredukovat. Příští víkend Vondráček uspořádá veřejný hackathon, na němž vývojáři vytvoří e-shop zdarma.

Nový šéf Senátu by mohl být do konce ledna, ústavní krize nehrozí, říká právník

1 hod 17 min starý
Nástupce nečekaně zesnulého šéfa horní komory parlamentu Jaroslava Kubery by senátoři mohli zvolit už na nejbližší schůzi Senátu, která začíná 29. ledna. Podle ústavního právníka Jana Kysely se jeho pravomoci zatím rozdělí mezi místopředsedy a organizační výbor.

Českým internetem loni nejvíce hýbal Karel Gott, ale také hokej

1 hod 23 min starý
Hokej, prezident Miloš Zeman či eurovolby. To jsou jen některá témata, která hýbala v uplynulém roce českým internetem. Statistiky Vyhledávání společnosti Seznam.cz nicméně poznamenaly i smutné události, například úmrtí zpěváka Karla Gotta.

Babiš: Kuberu jsem měl rád, byl vtipný

1 hod 28 min starý
Úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) je pro premiéra Andreje Babiše (ANO) šok. Novinářům v pondělí řekl, že ho měl rád a rozuměl si s ním.

Sáňkař v Krkonoších vjel do cesty projíždějícímu autu, je těžce zraněný

1 hod 29 min starý
Těžké zranění utrpěl v neděli sáňkař v Malé Úpě na Trutnovsku. Muž na saních vjel do cesty projíždějícímu autu, které ho srazilo.

Přední světový proktolog školil ve Vítkovické nemocnici lékaře z celé republiky

1 hod 47 min starý
Světově uznávaného lékaře Gabriela Naldiniho z Univerzitní nemocnice v Pise pozvala do Ostravy Vítkovická nemocnice, aby zde v pátek 17. ledna pro odborníky na proktologii z celé republiky vedl praktický workshop.

Změny u trojkového BMW. Zahazuje tříválec, dvoulitrový diesel byl elektrifikován

1 hod 49 min starý
Čerstvě oceněné Auto roku 2020 v České republice vstupuje do nového roku s významnými změnami ve spodní části motorové nabídky. Mild hybridní ústrojí se stěhuje i do střední třídy a verze 18i už není taková, jakou ji znáte.

Muž původem z Česka zastřelil na Havaji dva policisty

1 hod 50 min starý
Muž původem z Česka pobodal v neděli na Havaji bytnou a zastřelil dva zasahující policisty, napsala agentura AP. Dům, v němž se incident stal, následně zachvátil požár, který se rozšířil do sousedství. Osud útočníka není znám. Motivem mohl být spor o vystěhování. Muž, kterého policie znala kvůli problematickému chování a neshodám se sousedy, opakovaně čelil žalobám.

Jaké šaty vynesly celebrity na udílení cen SAG Awards 2020

1 hod 50 min starý
V pondělí 20. ledna se v americkém Los Angeles odehrálo prestižní předávání cen SAG Awards 2020. O ostře sledovaném galavečeru se traduje, že předznamenává jména vítězů dlouho očekávaných Oscarů. Jaké herečky se akce zúčastnily a co měly na sobě?