Novinky.cz

Syndikovat obsah Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: před 4 min 44 sek

V Chorvatsku našli mrtvolu v mrazáku, nejspíš jde o 18 let pohřešovanou studentku

8 min 26 sek starý
Neobvyklý případ vraždy, který vzbudil pozornost po celé zemi, řeší od uplynulého víkendu policisté na severu Chorvatska. V mrazáku v rodinném domku ve vesnici Palovec, která leží nedaleko slovinských a maďarských hranic, se totiž našlo ženské tělo zamotané v igelitu. Jak píší chorvatská média, jde nejspíš o více než 18 let pohřešovanou studentku, která v domě žila s rodiči.

Na jaro je brzy. Kvetoucí petrklíče nečekejme

18 min 25 sek starý
Ačkoliv to v posledních dnech tak nevypadá, na příchod jara je třeba si ještě počkat. Slunečné počasí s teplotami vysoko nad bodem mrazu totiž vystřídá ještě do konce týdne občasný déšť a navečer se přemění ve sněžení. Teploty klesnou opět tak, jak to má v zimě být, pod bod mrazu.

V Dubaji vyroste elegantní věž Burdž Jumeira. Základna připomíná otisk prstu šejka Muhammada

32 min 26 sek starý
Panoramatu dubajské čtvrti Al Sufouh ve Spojených arabských emirátech v příštích letech přibude nová ikona. Stane se jí věž Burdž Jumeira (čti Džumera), kterou díky výšce 550 metrů opravdu nikdo nepřehlédne. Staví ji investiční společnost Dubai Holding. Design věže je inspirován písečnými dunami a oázami. Obzvláštní zajímavostí je pak vzor nádvoří u její paty. Ten designéři vytvořili dle otisku prstu dubajského panovníka, šejka Muhammada bin Rašíd Al Maktúma.

Dívka v umělém spánku porodila. Ani nevěděla, že je těhotná

42 min 26 sek starý
Večer si šla lehnout do postele, protože ji příšerně bolela hlava. Probudila se o čtyři dny později jako novopečená matka. To je příběh 18leté Ebony Stevensonové z anglického Oldhamu, která netušila o svém těhotenství a setkání s dcerou pro ni byl pořádný šok, napsal server Manchester Evening News.

Pro malé i velké hráče. Zabavte se deskovou hrou

58 min 26 sek starý
Ačkoli by se mohlo zdát, že s příchodem chytrých mobilů, spousty počítačových her nebo těch na konzolích klasickým „deskovkám“ odzvonilo, opak je pravdou. Deskové hry vůbec neztrácejí na oblíbenosti a dělají společnost dětem i dospělým v řadě domácností.

Maduro ohlásil dodávky léků z Ruska

1 hod 20 min starý
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v televizi ohlásil nadcházející dodávku stovek tun léků, zaslaných z Ruska. Současně znovu odmítl vpustit do strádající země americkou humanitární pomoc a léky, jak se domáhá opozice. Podle něj jde o „politickou show“ a „past“, nastraženou na žádost opozičního předsedy parlamentu Juana Guaidóa.

Rusové žijící na Kurilách odmítají předání ostrovů Japonsku

1 hod 57 min starý
Drtivá většina Rusů žijících na Jižních Kurilách je pro to, aby tyty ostrovy zůstaly Rusku. Vyplývá to podle ředitele státní agentury VCIOM z průzkumu, podniknutého tento měsíc na ostrovech Kunašir, Iturup a Šikotan, na něž stále vznáší nároky Japonsko. Územní spor i desítky let po skončení války brání uzavření mírové smlouvy mezi oběma státy.

Daně 2018: Zvýšilo se zvýhodnění na první dítě i školkovné

1 hod 58 min starý
Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za loňský rok je pro rodiny s dětmi příznivější než za rok 2017. Důvodem je zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě a školkovného. Celková daňová úspora u jednoho dítěte tak může být proti loňsku vyšší až o 3000 korun.

Spojené státy nás nerozdrtí, tvrdí zakladatel společnosti Huawei

2 hod 4 min starý
Spojené státy naši firmu nezničí, prohlásil v rozhovoru pro BBC Žen Čeng-fej, zakladatel čínské telekomunikační firmy Huawei. K zatčení své dcery Meng Wan-čou, finanční ředitelky společnosti, řekl, že tuto kauzu považuje za politicky motivovanou.

Na Janka vzpomínají sousedé v dobrém

2 hod 50 min starý
V obci Veľká Mača se před rokem odehrála tragédie, která otřásla celým Slovenskem. Před rodinným domem na Brezové ulici, kde zavraždili investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, stále hoří svíčky.

Otrávenému agentovi Skripalovi se znovu přitížilo, napsal list

3 hod 8 min starý
Zdravotní stav Sergeje Skripala (67), exagenta britských tajných služeb a ruské vojenské rozvědky GRU, který se téměř před rokem stal společně s dcerou Julijou v jihoanglickém Salisbury terčem útoku nervovým plynem novičok, se zhoršil a vyžaduje lékařskou pomoc.

Honda zavře továrnu v britském Swindonu. O práci přijde 3500 lidí

Út, 19/02/2019 - 00:05
Japonská automobilka Honda v nejbližší době zveřejní plán na uzavření továrny v britském Swindonu. S informací v pondělí přišla televize Sky News. Továrna s 3500 pracovními místy má skončit v roce 2022.

Mladá žena v Praze nepřežila pád ze sedmého patra

Po, 18/02/2019 - 22:36
Pravděpodobně sebevraždu spáchala pětadvacetiletá žena v pondělí večer na pražských Petřinách. Zemřela po pádu ze 7. patra. Případem se zabývají kriminalisté.

Kalifornie žaluje Trumpovo vyhlášení stavu nouze, další státy se připojí

Po, 18/02/2019 - 22:28
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Prokurátor Xavier Bercerra zpravodajské televizi CNN řekl, že žaloba bude podána ještě v pondělí. Připojí se k ní podle něj nejméně 12 amerických států.

Byla Budeč, kde se učil kníže Václav, čarodějnickou školou?

Po, 18/02/2019 - 21:15
Ostroh nad nynější obcí Zákolany byl osídlen již v době bronzové. Postupně tu vyrostlo mohutné hradiště, kde se usadili Keltové. Slované ho silně opevnili a zbudovali tu své mocenské centrum. Hradiště mělo tvar trojúhelníku, s dvojitými valy, zbytek je patrný pod hřbitovní zdí.

Český experiment pomůže s objevováním vesmíru

Po, 18/02/2019 - 20:57
Není větší než dvě poštovní známky položené vedle sebe, a přesto může pomoci s dalším dobýváním vesmíru. Jde o zařízení, které je schopno změřit, nakolik vesmírná radiace ovlivňuje měřicí elektroniku používanou v kosmu. Co když zkresluje data o nově objevených planetách i o povrchu Marsu? Odpověď přinese měřicí zařízení vyvinuté Jiřím Hofmanem z Ústavu mikroelektroniky a centra SIX Vysokého učení technického (VUT) v Brně.

Nejdražší mobilní data v Evropě mají Češi. Operátoři to ale vidí jinak

Po, 18/02/2019 - 19:55
Češi platí za jeden gigabyte (GB) stažených dat prostřednictvím mobilní sítě LTE nejvíce v Evropě. V průměru je vyjde na 6,5 dolaru (150 Kč). Následuje Španělsko a Nizozemsko s cenou přes pět dolarů, naopak nejméně jeden GB stojí ve Finsku, Švýcarsku a Rakousku, a to kolem deseti centů. Vyplývá to z analýzy společnosti Point Topic za třetí čtvrtletí loňského roku podle parity kupní síly na jednotlivých trzích. Operátoři to nicméně vidí jinak.

Probuďte v sobě dítě: Na úplňkovou večeři lanovkou a zpět do hotelu na sáňkách

Po, 18/02/2019 - 19:47
Ve snaze přilákat turisty na lyžařské dovolené dělají zimní střediska často první poslední. Tu se snaží nalákat na zlevněné ubytování, jindy na dětské skipasy zdarma a někdy prostě na neotřelé zajímavosti. Nejinak tomu je i v italském Jižním Tyrolsku, kde chystají už tento pátek akci, která musí nadchnout snad úplně každého.

Zloděje královských klenotů, nalezených v koši, usvědčila krev

Po, 18/02/2019 - 19:27
Dvaadvacetiletý Švéd podezřelý z krádeže švédských královských klenotů z výstavy v katedrále v městě Strängnäs západně od Stockholmu loni v červenci se k uloupení přiznal. Stalo se tak poté, kdy kriminalisté na skvostech nalezených předminulý týden v odpadkovém koši ve městě Akersberga severně od Stockholmu objevili stopy jeho DNA.

Puma se v USA zatoulala do města, hasiči ji sundali z patnáctimetrové výšky

Po, 18/02/2019 - 19:19
Hasičské jednotky všude na světě vyjíždějí jednou za čas ke kočkám, které uvízly ve větvích stromu. Ta, k níž zavolali v sobotu hasiče v americkém městě Hesperia v Kalifornii, však měla poněkud větší rozměry. Na stromě se ve výšce zhruba 15 metrů nad zemí uvelebila puma.