Novinky.cz

Syndikovat obsah
Novinky.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 32 min 40 sek

Většina muzikantů zatím žije z úspor, jiní pracují ve skladu, vyřezávají či malují

46 min 30 sek starý
Většina zpěváků a hudebníků, kteří měli obvykle dost koncertů na to, aby se jimi uživili, zatím žije z úspor. Někteří už ale začali dělat jinou práci a další se po ní poohlížejí. Vyhlídky totiž nejsou příliš dobré a je pravděpodobné, že koncerty jen tak nebudou.

Netolický je potřetí hejtmanem Pardubického kraje, omluvil se zastupitelům ANO

1 hod 24 min starý
S vyloučením veřejnosti, ale jinak standardní prezenční formou se v pondělí uskutečnilo první zasedání nově zvoleného zastupitelstva Pardubického kraje. Hlavním bodem programu byla volba hejtmana. Již potřetí za sebou se jím stal Martin Netolický (ČSSD).

Kupředu plout, volá Radůza se symfoniky

1 hod 31 min starý
Radůza vydá 30. října koncertní album Kupředu plout. Hudba vznikla na objednávku Symfonického orchestru Českého rozhlasu a koncert se odehrál pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery v roce 2018 v pražském Foru Karlín.

Historický zlom? Bidena by do Bílého domu mohl poslat Texas

1 hod 52 min starý
Texaští demokraté vyzvali stranického kandidáta na prezidenta Joea Bidena, aby v největším jižanském státu více investoval do kampaně. Nejnovější průzkumy v této historicky republikánské baště totiž ukazují neobvykle vyrovnaný souboj. Bidenův volební štáb se zatím dalšímu utrácení brání, sám Biden do Texasu ještě nezavítal.

Nouzový stav až do prosince? Vláda rozhodne v úterý

2 hod 6 min starý
Epidemiologická situace v Česku se i přes přijatá opatření stále zhoršuje. Vláda proto v úterý projedná na mimořádné schůzi návrh, aby požádala Sněmovnu o souhlas s prodloužením nouzového stavu. Kabinet ho může prodloužit jen po předchozím souhlasu poslanců.

Vláda prodloužila Antivirus B do konce roku

2 hod 9 min starý
Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám, které musely kvůli výpadku poptávky, surovin či personálu omezit výrobu a služby. Na Twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

V Británii bude v prodeji rychlotest na covid-19, výsledek má být do 12 minut

2 hod 13 min starý
Řetězec lékáren Boots v následujícím týdnu uvede v Británii na trh koronavirový rychlotest, který poskytne výsledek do 12 minut. K dostání bude v 50 obchodech po celé zemi a stát bude 120 liber (asi 3600 korun). V pondělí o tom informovala stanice BBC.

Klub na Přerovsku fungoval pro členy dál, navzdory opatřením

2 hod 15 min starý
Přerovští policisté odhalili v Kokorách na Přerovsku klub, který navzdory vládním opatřením fungoval dál. V jeho prostorách byl v pátek před půlnocí provozovatel a dalších devět lidí, informovala v pondělí mluvčí policie Miluše Zajícová.

Muže při vykládce v Praze zavalily skruže

2 hod 18 min starý
Betonové skruže zavalily v pondělí odpoledne pracovníka v Praze. Na pomoc mu vyrazili hasiči a záchranářský vrtulník.

Zpřísní se ještě opatření? Čekáme na tiskovou konferenci vlády

2 hod 20 min starý
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) se v pondělí sešla kvůli epidemii koronaviru, která se každým týdnem zhoršuje. Rozhodnout by mohla o dalších opatřeních. Jednání se také v pondělí zřejmě naposledy zúčastnil současný ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

Koalice v Olomouckém kraji podepsala smlouvu

2 hod 35 min starý
Zástupci Pirátů a STAN, ODS a Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj podepsali v pondělí odpoledne před budovou hejtmanství koaliční smlouvu. Koalice má v zastupitelstvu většinu 32 z 55 hlasů.

Chytrý reproduktor ukryli do koule. Češi si ho ale nekoupí

2 hod 40 min starý
Ve stínu nových iPhonů odhalila společnost Apple minulý týden také chytrý reproduktor HomePod Mini. Ten má ambice stát se středobodem chytré domácnosti – neplatí to však pro tuzemské domácnosti. V Česku se totiž s oficiálním prodejem stejně jako u předchozí generace zatím nepočítá.

Přehledně: Jak stát pomůže lidem a firmám

2 hod 42 min starý
Vláda kvůli šíření koronaviru opět dočasně zakázala či výrazně omezila řadu podnikatelských i dalších aktivit. Mnoho lidí se prakticky přes noc ocitlo bez příjmů. Stát stejně jako na jaře se jim to alespoň částečně snaží kompenzovat úlevami i finanční pomocí.

Všechny ženy z letadla musely na letišti v Kataru do naha. Prohlédli je, jestli nerodily

2 hod 43 min starý
Velmi nepříjemný zážitek za sebou mají pasažérky letu QR908 společnosti Qatar Airways z Dauhá do Sydney. Před odletem musely všechny ženy vystoupit z letadla a podrobit se lékařskému vyšetření. V odletové hale bylo totiž na záchodech nalezeno novorozeně.

Ticho, prázdno a nejistota. Muzea optimismem nehýří

2 hod 43 min starý
Návštěvníkům v rozlehlých sálech s klenutými stropy, které hostí sbírky starých holandských mistrů v amsterodamském Rijksmuseu, v těchto dnech musí připadat, že mají celé toto místo jen pro sebe. Před propuknutím pandemie se tu denně tísnilo asi 10 tisíc lidí, dnes jich chodí asi 800.

Šlechtová chce konec Faltýnka v čele klubu ANO, dalším osloveným nevadí

2 hod 57 min starý
Jaroslava Faltýnka (ANO) jako šéfa poslaneckého klubu potřebujeme, shodli se vesměs Novinkami oslovení poslanci ANO. Výjimku představuje Karla Šlechtová, která ho vyzvala k rezignaci. Faltýnek kvůli středečnímu setkání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v uzavřené restauraci odchází z postu prvního místopředsedy hnutí ANO, na což se ale chystal tak jako tak. Sněmovní funkci si ponechal.

Zeman si u veřejnosti pohoršil, dostal by tři minus

3 hod 10 min starý
Prezident Miloš Zeman si v očích veřejnosti ve srovnání s jarními měsíci pohoršil, na školní stupnici by dostal „horší trojku”. Veřejnost je k hlavě státu kritická zejména kvůli chování během nynější koronavirové krize. Plyne to z šetření agentury STEM/MARK. Podle průzkumu by lidé za Zemanova nástupce preferovali prozápadního extroverta či charismatickou ženu.

Francie plánuje zdanit těžká auta kvůli emisím, ale ne všechna

3 hod 11 min starý
Nová auta s provozní hmotností nad 1800 kg budou ve Francii zatížena novou daní, vyjma elektromobilů a hybridů. Do limitu se v některých verzích těsně vejde i největší SUV francouzských automobilek, Renault Koleos.

Točí film o Kunderovi. Jenže spisovatel s ním nemluví

3 hod 13 min starý
Režisér a producent Miloslav Šmídmajer pracuje na filmu o nejvýznamnějším žijícím českém spisovateli Milanu Kunderovi. Jde o první český filmový dokument o brněnském rodákovi, který letos oslavil 91. narozeniny.

Babiš podal návrh na zrušení superhrubé mzdy a razantní snížení daně

3 hod 18 min starý
Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.