Novinky.cz

Syndikovat obsah Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: před 34 min 30 sek

Umírněné pití alkoholu neškodí? Mýtus

1 hod 10 min starý
Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství. Kdo by neznal a občas se neřídil okřídlenou hláškou z filmu Limonádový Joe. Názor, že umírněné pití alkoholu neškodí nebo naopak prospívá zdraví, je i kvůli doporučení některých lékařů v české společnosti silně zakořeněný.

Ukrajina má novou národní církev v čele s metropolitou

1 hod 36 min starý
Představitelé ukrajinských pravoslavných církví v sobotu na církevním sněmu v Kyjevě schválili sloučení tří organizací v nezávislou ukrajinskou národní církev. Ta by měla být zcela nezávislá na Moskvě. Potvrdil to podle světových tiskových agentur ukrajinský prezident Petro Porošenko. Synod podle Porošenka zvolil hlavu nové církve - metropolitu kyjevského Epifanije.

Potyčka v Plzni skončila smrtí, pachatel je v cele

2 hod 3 min starý
Potyčka mezi sedmapadesátiletým a o jedenáct let mladším mužem, která se odehrála v pátek odpoledne před plzeňským centrálním autobusovým nádražím, skončila smrtí mladšího z aktérů.

Příběh o prozření ze snu roku 1968

2 hod 18 min starý
Letos sedmdesátiletý britský prozaik a dramatik Simon Mawer se po Skleněném pokoji, inspirovaném brněnskou vilou Tugendhat, znovu ponořil do československých dějin. Román Pražské jaro (Kniha Zlín, přeložil Lukáš Novák, 368 stran) spojuje příběhy lásky i nevěry s dějinnou zkušeností z roku 1968, kdy skončil sen o socialismu s lidskou tváří.

První laboratorní biftek je na světě, ještě ale potřebuje vylepšit

2 hod 31 min starý
Izraelský startup Aleph Farms tento týden ukázal podle svého vyjádření první steak, který nepochází ze zvířete, ale z laboratoře. Zatím se však jedná jen o prototyp.

Slovenské úřady potvrdily, že čeština v místních médiích je srozumitelná

2 hod 58 min starý
Rada pro vysílání a retransmisi, slovenská licenční rada, opětovně potvrdila, že ve vysílání slovenských médií splňuje čeština požadavek srozumitelnosti. Reagovala tak na podněty některých diváků, kterým ve vysílání slovenských televizních stanic vadí čeština nebo český dabing.

Komunisty povede do eurovoleb Konečná

3 hod 13 min starý
Kandidátku KSČM pro volby do europarlamentu povede nynější europoslankyně Kateřina Konečná. Zvolilo ji v sobotu širší vedení strany. Protikandidátem byl europoslanec Jaromír Kohlíček, který dostal asi čtvrtinu hlasů. Vítězství Konečné tak bylo v tajném hlasování přesvědčivé.

Střílel do aut a výloh. Recidivista skončil opět ve vazbě

3 hod 19 min starý
Za krádeže i střelbu vzduchovou pistolí, při níž poškodil okna několika aut, dveře úřadu a výlohu soukromé firmy, putoval v uplynulých dnech do vazební věznice třiadvacetiletý mladík z Otrokovic. Způsobil škodu za 42 tisíc korun. Není to navíc jeho první prohřešek.

Francouzská stanice se omluvila za odehrání písničky I Shot the Sheriff k záběrům ze Štrasburku

3 hod 25 min starý
Francouzská zpravodajská stanice BFMTV se omluvila za to, že ve čtvrtek ve svém vysílání zahrála písničku Boba Marleyho s názvem I Shot the Sheriff (Zastřelil jsem šerifa). Výběr hudby vyvolal pobouření kvůli tomu, že song zazněl jako podkres k záběrům ze Štrasburku poté, co policisté zastřelili pachatele atentátu na vánoční trhy Chérifa Chekkata. Informovala o tom agentura AFP.

Francouzská stanice se omluvila za nevhodnou hudbu ve vysílání

3 hod 25 min starý
Francouzská zpravodajská stanice BFMTV se omluvila za to, že ve čtvrtek ve svém vysílání zahrála písničku Boba Marleyho s názvem I Shot the Sheriff (Zastřelil jsem šerifa). Výběr hudby vyvolal pobouření kvůli tomu, že song zazněl jako podkres k záběrům ze Štrasburku poté, co policisté zastřelili pachatele atentátu na vánoční trhy Chérifa Chekkata. Informovala o tom agentura AFP.

O vánočním týdnu bude nad nulou, přituhne o Silvestru

3 hod 43 min starý
Nadcházející měsíc, co se počasí týče, nezaznamená podle dlouhodobého výhledu Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) žádné extrémy. Počasí bude průměrné co do teplot i množství srážek.

O vánočním týdnu se mírně oteplí, přituhne o Silvestru

3 hod 43 min starý
Nadcházející měsíc, co se počasí týče, nezaznamená podle dlouhodobého výhledu Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) žádné extrémy. Počasí bude průměrné co do teplot i množství srážek.

Město na Aljašce se celé vešlo do jedné budovy

4 hod 1 min starý
Přezdívá se mu město pod jednou střechou. A název je to více než příznačný, protože většina obyvatel Whittieru na Aljašce skutečně žije v jediné budově. V bývalých kasárnách z období studené války ale nemají jen své domovy, nacházejí se v nich také obchody, policejní stanice, klinika nebo kostel.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Jaký typ lidí si užívá nejlepší sex

4 hod 3 min starý
Romantika, vášeň nebo spontánnost jsou v sexu nepochybně velice příjemné. Sexuologická praxe však ukazuje, že nejen v běžném, ale i v intimním životě lidí častěji vítězí méně oslnivé vlastnosti, jako je třeba svědomitost, plánování nebo disciplína.

Policie už stíhá „krále české tantry“ za znásilnění

4 hod 13 min starý
Několik týdnů poté, co Právo zveřejnilo sérii textů o znepokojivé a kontroverzní praxi nejznámějšího a mediálně nejviditelnějšího samozvaného učitele tantry Richarda Vojíka (42), zahájili policisté v případu „gurua Richarda“ trestní stíhání. Právo má informaci potvrzenou ze čtyř důvěryhodných zdrojů.

Jsem v Praze! přesvědčoval brněnské strážníky muž klečící uprostřed křižovatky

4 hod 45 min starý
Brněnského strážníka v pátek dopoledne zaujal na kameře pohled na muže klečícího uprostřed rušné křižovatky. Vzhledem k tomu, že služebna městské policie je v bezprostřední blízkosti dané křižovatky, mohla hlídka okamžitě zasáhnout. Zjistila, že muž po požití piva Braník je skálopevně přesvědčen, že je v Praze-Braníku.

Policie pátrá po patnáctileté dívce z Karlových Varů

5 hod 9 min starý
Karlovarští kriminalisté pátrají po pohřešované 15leté Valentině Vaculové, která by měla být na útěku s 19letým mladíkem. Podle policie je dívka 164 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a delší hnědé rovné vlasy po ramena.

Herec Marek Daniel: Mísení žánrů mě odjakživa bavilo

5 hod 14 min starý
Herce Marka Daniela proslavila postava lobbisty Tondy Blaníka v seriálu Kancelář Blaník a filmu Prezident Blaník, anebo role Václava Havla v televizním Českém století. Snad ještě víc je ale známý ze stand-up pořadu Na stojáka. Nyní nastudoval hlavní roli úspěšného stand-up komika Steva Johnstona ve hře irského dramatika Owena McCaffertyho Jak zabít komika. Česká premiéra se koná 18. prosince v pražském Divadle Ungelt.

Z krádeže opiátů v nemocnici obvinili záchranáře

6 hod 13 min starý
Několik měsíců rozplétali plzeňští kriminalisté krádež opiátů z plzeňské fakultní nemocnice. Nyní podle informací Práva zahájili trestní stíhání jednoho dnes již bývalého zaměstnance.

Začalo zatýkání. Egypt bere nelegální výstup na pyramidu smrtelně vážně

6 hod 14 min starý
Výstup dánského fotografa Andrease Hvida a jeho norské kamarádky na Velkou pyramidu v Gíze má pokračování. Egyptská policie měla zatknout dvě osoby v souvislosti s nelegálním proniknutím na jeden z divů světa. Hvid nedávno zveřejnil video, ve kterém dvojice vystoupala na pyramidu a na vrcholu pořídila lechtivé snímky. S informací přišel server Egypt Today.