Novinky.cz

Syndikovat obsah Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: před 9 min 1 sek

S jarem raší trable s migranty. Italové jsou v pohotovosti

34 min 45 sek starý
Rozbití pašeráckého gangu cílícího na bohatou migrační klientelu či rozhodnutí soudu propustit španělskou loď, jež zachránila běžence. Oba tyto případy potvrdily, že se zlepšujícím se počasím se do Itálie naplno vrací palčivé téma náporu uprchlíků. A Italové jsou kvůli tomu v plné pohotovosti.

V Plzni bylo téměř 30 stupňů. V Česku padaly teplotní rekordy

57 min 45 sek starý
Již třetí den po sobě padaly v Česku teplotní rekordy. Nová maxima si pro datum 21. dubna přepsala asi stovka z bezmála 150 tuzemských meteorologických stanic. Některé rekordy padly po více než třech dekádách. Uvedla to Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Sekta zneužívala sexuálně ženy. Podle policie ji vedla i herečka ze Smallville

1 hod 6 min starý
Americkou herečku Allison Mackovou v pátek zadržela policie kvůli tomu, že údajně spoluvedla tajný spolek sexuálně zneužívající ženy. Pětatřicetiletá herečka známá především ze seriálu Smallville byla obviněna ze spiknutí a kuplířství. Pokud bude odsouzena, může dostat až desítky let vězení, uvedla televize CNN.

Šestnáctiměsíční dítě spolklo kleštičky na nehty

1 hod 26 min starý
Nezáviděníhodný zážitek má za sebou teprve šestnáctiměsíční chlapec z města Čchang-čchun ležícím v čínské provincii Ťi-lin. Při úterním stříhání nehtů sebral matce z ruky kleštičky na nehty, vložil si je do úst a následně kovový nástroj spolkl. Lékařům se naštěstí podařilo cizí předmět z těla batolete bezpečně odstranit, píše deník Daily Mail.

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

2 hod 1 min starý
Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch Filip. Na to prakticky okamžitě reagoval premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který mu pogratuloval. Zároveň prohlásil, že věří, že se nyní konečně podaří sestavit vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny.

Neonacisté oslavují narození Hitlera. Německý festival doprovází obří policejní manévry

2 hod 20 min starý
Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké obce Ostritz. Jindy poklidné městečko se tento víkend kvůli rozsáhlému festivalu neonacistů, kteří si připomínají výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera, proměnilo ve zřejmě nejstřeženější místo v Německu. Vedle policistů jsou hodně vidět i místní, kteří v rámci několika protestních akcí dávají jasně najevo, co si o přítomnosti pravicových extremistů myslí.

Indie zavádí trest smrti za zneužití dětí mladších dvanácti let

3 hod 7 min starý
Indická vláda v sobotu schválila výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze sexuálního zneužívání dětí mladších 12 let odsoudit k trestu smrti. Nařízení podepsal šéf kabinetu Naréndra Módí, do šesti měsíců ho musí schválit parlament a podepsat prezident. Výnos je však platný okamžitě, uvedla AP.

Lídrem ANO pro podzimní volby v Praze bude Patrik Nacher

3 hod 17 min starý
Lídrem hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva bude poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. V primárkách porazil náměstkyni primátorky Evu Kislingerovou a dva pražské radní, Karla Grabeina Procházku a Libora Hadravu. Řekl to krajský manažer hnutí Martin Haushalter. O lídrovi hlasovali členové hnutí od čtvrtka do sobotních 14:00, volební účast byla 63 procent.

Už je na světě. Kamera zachytila porod kriticky ohrožené gorily

3 hod 43 min starý
V zoologické zahradě The Smithsonian's National ve Washingtonu mají důvod k radosti. Minulou neděli se tam narodilo mládě kriticky ohrožené gorily nížinné, informovala agentura Reuters. Ihned po porodu, který zachytily kamery, začala samice novorozeně láskyplně „pusinkovat“.

Letní počasí vydrží ještě tři týdny. Pak se citelně ochladí

4 hod 20 min starý
Nezvykle teplé počasí, které připomíná spíše léto než jaro, vydrží i v nadcházejících týdnech. V polovině května by však měla rtuť v teploměrech citelně klesnout. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.

Vojtěch Filip obhájil křeslo předsedy KSČM

4 hod 35 min starý
Na mimořádném sobotním sjezdu v Nymburku byl zvolen předsedou komunistů Vojtěch Filip. Vítězství to nicméně bylo poměrně těsné, staronový předseda totiž ve druhém kole volby získal 165 hlasů. Jeho soupeř Josef Skála jich měl 143. Celkem bylo odevzdáno 208 platných hlasů. Křeslo prvního místopředsedy obhájil Petr Šimůnek.

O křeslo předsedy KSČM se ve finále utkají Filip a Skála

4 hod 35 min starý
Předseda komunistů na mimořádném sobotním sjezdu k Nymburku v prvním kole zvolen nebyl. Do druhého kola se dostal současný předseda Vojtěch Filip a Josef Skála. Filip získal 110 hlasů, Skála 105 hlasů. Na předsedu kandidovalo nejméně sedm kandidátů.

Kdo zavraždil novorozence v Teplicích? Policie dopadla podezřelou osobu

4 hod 46 min starý
Policisté v sobotu v souvislosti s případem nalezeného mrtvého novorozeněte v kontejneru v Teplicích zadrželi podezřelou osobu. Právu to řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Zeman čelí kritice, že byl na sjezdu KSČM a ne na pietě za kardinála Berana

4 hod 52 min starý
Prezident Miloš Zeman sobotním vystoupením na sjezdu KSČM podle svých oponentů porušil nepsané pravidlo, že prezident na sjezdy komunistů nejezdí. Ve stejné době se přitom převážely ostatky kardinála Josefa Berana do svatovítské katedrály. Jako první na to poukázal při bohoslužbě arcibiskup Dominik Duka.

Newyorské metro hostí výstavu o Bowiem

4 hod 53 min starý
Stanice newyorského metra Broadway-Lafayette v jižní části Manhattanu poskytla své prostory pro výstavu věnovanou zpěvákovi Davidu Bowiemu, který tuto část velkoměsta dlouho považoval za svůj domov.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Ženu si podrobují muži, kteří ji neumějí získat

5 hod 46 sek starý
Ženy často sní o ideálním muži, o panu Úžasňákovi, se kterým budou žít v krásném a harmonickém vztahu. Problém je, že takový muž většinou existuje jen v romantických filmech a v románech pro ženy.

On se z toho vyspí, poradili hasiči majitelce mývala pod vlivem marihuany

5 hod 46 min starý
Zoufalá majitelka mývala se v americkém státě Indiana uprostřed noci obrátila na hasiče, protože její zvíře bylo pod těžkým vlivem marihuany. Hasiči po zkušenostech s obdobnými případy u lidí ženě doporučili, aby otupělé zvíře nechala v klidu, neboť se prý z toho vyspí.

Odlehlé město v Mexiku se zastavilo v čase. Turisty přitahuje tajemnou atmosférou

6 hod 3 min starý
Skoro každý, kdo zavítá do odlehlé mexické vesnice Real de Catorce, ji popisuje jako místo, v němž se zastavil čas. Obec, která jako by vypadla z filmů o americkém Divokém západě, je dnes na půli cesty k tomu stát se vylidněnou. Ale turisté si do ní i přes ztíženou dostupnost nacházejí cestu, mimo jiné kvůli tajemné atmosféře místa.

Odlehlé město v Mexiko se zastavilo v čase. Turisty přitahuje tajemnou atmosférou

6 hod 3 min starý
Skoro každý, kdo zavítá do odlehlé mexické vesnice Real de Catorce, ji popisuje jako místo, v němž se zastavil čas. Obec, která jako by vypadla z filmů o americkém Divokém západě, je dnes na půli cesty k tomu stát se vylidněnou. Ale turisté si do ní i přes ztíženou dostupnost nacházejí cestu, mimo jiné kvůli tajemné atmosféře místa.

Demonstranti chtěli proniknout na sjezd KSČM, zasáhla policie

6 hod 6 min starý
Několik účastníků protestu proti rostoucímu vlivu komunistů se pokusilo asi hodinu po poledni proniknout do Obecního domu v Nymburku, kde se v sobotu koná volební sjezd KSČM. Policisté jim v tom zabránili, vytlačili je ze schodiště. Na místě jsou i členové antikonfliktního týmu.