Novinky.cz

Syndikovat obsah
Novinky.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 7 min 41 sek

Patnáctiletého chlapce z Brna se stále nedaří najít

10 min 20 sek starý
Už třetí den hledají policisté patnáctiletého Tomáše Pospíšila z Brna. Ani sobotní pátrací akce neskončila jeho nalezením. Chlapec je pohřešovaný od středečního večera, kdy jeho zmizení krátce před půlnocí ohlásila rodina.

Havlíček: Informace o Vrběticích mohou ovlivnit účast Rosatomu v tendru na Dukovany

14 min 20 sek starý
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v reakci na informace o zapojení příslušníků ruských tajných služeb do výbuchů ve Vrběticích v roce 2014 uvedl, že pokud se potvrdí, budou mít vliv tendr na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Jedním z uchazečů je ruský Rosatom.

Absurdní, Češi asi chtějí zavřít ambasádu v Moskvě, reagují Rusové

2 hod 16 min starý
Praha se zřejmě rozhodla zavřít své velvyslanectví v Moskvě, řekl v souvislosti s oznámením o vyhoštění 18 ruských diplomatů z ČR agentuře Interfax nejmenovaný ruský diplomatický zdroj. Za absurdní označil tvrzení o podílu ruských tajných služeb na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích první zástupce předsedy zahraničního výboru Rady federace (horní komory parlamentu) Vladimir Džabarov.

Politici hovoří v souvislosti s odhalením tajných služeb o válce a terorismu

2 hod 48 min starý
Opoziční označili informace o zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích za teroristický akt ze strany Ruska. Připomínají v této souvislosti zvažované zapojení ruského Rosatomu do dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

Kvůli výbuchu ve Vrběticích hledá policie dvojici, která měla otrávit Skripala novičokem

3 hod 12 min starý
V souvislosti s podezřením, že ruská tajná služba GRU byla zapojená do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, hledá česká policie dva muže s ruskými pasy. Dvojice se měla na podzim 2014, kdy k neštěstí došlo, pohybovat v ČR, zejména na Moravě. Policie zveřejnila jejich fotografie a jsou na nich stejní muži, které ve Velké Británii podezírají z otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala novičokem v roce 2018.

Babiš: Rusko bylo zapojeno do výbuchu ve Vrběticích

4 hod 7 min starý
Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích.

Polonahá aktivistka narušila minutu ticha za prince Philipa

4 hod 42 min starý
Navzdory prosbám Buckinghamského paláce, aby se lidé během pohřbu prince Philipa dodržovali protikoronavirová opatření, shromáždily se u Windsorského hradu davy lidí. Toho využila i jedna z aktivistek, která polonahá svým křikem přerušila minutu ticha.

Navalnyj je v kritickém stavu a hrozí mu selhání ledvin, tvrdí lékaři

6 hod 18 min starý
Ruský opozičník Alexej Navalný, který od konce března drží hladovku ve vězení, čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Tvrdí to představitelé ruských lékařských odborů, kteří prozkoumali Navalného laboratorní výsledky, i jeho osobní lékařka.

Sanitka skončila na boku po nehodě v obci u Prahy, pět zraněných včetně pacienta

6 hod 37 min starý
Zraněními pěti lidí skončila u Prahy srážka dvou osobních aut a sanitky z Vysočiny. Záchranka ošetřila lehká zranění dvoučlenné posádky zdravotnického vozu, podobně lehce se navzdory hrozivě vypadajícím následkům nehody, kdy sanitka skončila na boku, zranil i pacient. Ten byl přitom na cestě za transplantací. Záchranáři ošetřili ještě další dva lidi. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Děti od května ve školkách by měly být naprostou prioritou, uvedla Maláčová

7 hod 23 min starý
Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by měl být prioritou vlády návrat dětí do mateřských škol k 1. květnu. Maláčová to v sobotu uvedla po jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech. Rozhodující slovo budou mít odborníci a ministerstvo zdravotnictví.

Pohřeb prince Philipa

8 hod 9 min starý
Na hradě Windsor se britská královská rodina v sobotu odpoledne rozloučila s princem Philipem, manželem královny Alžběty II. Princ zemřel minulý týden ve věku 99 let. Obřadu se kvůli epidemii koronaviru mohlo zúčastnit pouze 30 hostů.

Další eskalace. Rusové do Černého moře přesouvají flotilu vojenských lodí

8 hod 22 min starý
Dvě ruské vojenské lodě spolu s dalšími 15 menšími plavidly v sobotu propluly přes Bospor do Černého moře. Lodě slouží k vylodění vojáků na pobřeží a jejich podpoře, uvedla agentura Reuters. Podle agentury se v blízké době očekává připlutí dalších dvou ruských vojenských lod.

Pravidla pro venkovní sportování se změní, rozestupy budou menší

8 hod 47 min starý
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v sobotu po jednání se zástupci sportovců oznámil, že stávající pravidla, podle nichž lze trénovat ve dvojicích, kterých může být na jednom hřišti maximálně šest v desetimetrových rozestupech, se změní. Rozestupy se mají zkrátit na šest metrů.

Lékař: Jednomu ze sta hrozí při covidu úmrtí, trombóza až tisíckrát méně

9 hod 12 min starý
Úmrtí hrozí při nákaze koronavirem nejméně jednomu pacientovi ze sta. Trombóza jako nežádoucí účinek po očkování proti covidu-19 se může vyskytnout u jednoho z 40 000 až 100 000. V rozhovoru to řekl lékař Aleš Linhart, předseda České kardiologické společnosti. Kvůli několika desítkám případů z milionů podaných vakcín v současné době evropské a americké úřady pro regulaci léčiv zkoumají očkovací látky od firem AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Dlouhý: Chystáme aplikaci pro návrat do života

9 hod 35 min starý
Hospodářská komora našla způsob, kterým by mohla uvolnit cestu k otevření restaurací, hospod, obchodů i služeb. Je to aplikace pro mobilní telefony, která prokáže, že její držitelé byli očkováni, mají protilátky na covid nebo byli nedávno testováni, řekl Právu prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Rodinná idyla: Palác zveřejnil soukromou fotku Alžběty a prince Philipa

10 hod 24 min starý
V rámci vzpomínání na prince Philipa Buckinghamský palác zveřejnil řadu dosud nepublikovaných fotografií z jeho života. V předvečer jeho pohřbu pak řadu Britů dojala fotografie prince s královnou Alžbětou II., která poukazuje na jejich idylické manželství.

Postkoitální dysforie aneb Když vám po sexu není do zpěvu

10 hod 28 min starý
V současné společnosti se o sexu mluví výhradně v superlativech. Oslavujeme vášeň, která utužuje vztah, a slova chvály padají také na oxytocin, díky kterému klesá hladina stresu v našem těle. Neměli bychom ale zapomínat ani na to, že milování může u některých lidí způsobit postkoitální dysforii, nepříjemný pocit, který se podobá depresi.

Rozvodová válka: Zničí Angelina Bradovu kariéru?

10 hod 29 min starý
Jak blízko má láska k nenávisti, o tom vědí své Angelina Jolie (45) a Brad Pitt (57). Z dvojice snů se stali nepřátelé na život a na smrt. Rozvodová bitva mezi hvězdami Hollywoodu dosáhla nyní, čtyři a půl roku po rozchodu na podzim 2016, truchlivého dna. Herečka chce, aby děti u soudu veřejně vypovídaly proti otci. Tím by je nezvratně postavila proti němu.

Malebná Vratislav je polská, ale trochu i česká

11 hod 10 min starý
Město, jímž neprotéká řeka, nemá poetickou duši, říkají znalci. Polská Vratislav je z tohoto pohledu městem požehnaným, stéká se tam hned pět řek. Mezi nimi dominuje Odra, do níž se čtyři ostatní vlévají.

Invaze v Zátoce sviní selhala, Castra nesvrhla

11 hod 13 min starý
Na čtrnáct set kubánských emigrantů se v noci na 17. dubna 1961 vylodilo v Zátoce sviní. Měli svrhnout režim Fidela Castra, který od revoluce v roce 1959 na Kubě zaváděl socialismus. Operace připravená tajnou službou CIA však skončila fiaskem, kubánským revolucionářům se podařilo během dvou dní zlikvidovat všechny útočníky pod heslem Patria ó murte (vlast nebo smrt).