Novinky.cz

Syndikovat obsah Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: před 59 min 39 sek

Při nehodě autobusu MHD v Praze se zranilo 10 lidí

1 hod 9 min starý
Deset lehce zraněných lidí si v pondělí ráno vyžadala srážka autobusu a osobního auta v pražských Střešovicích, uvedli mluvčí zdravotnické záchranné služby a policie. Kvůli nehodě byl krátce omezen provoz autobusů a tramvají.

Rakovina děložního čípku - jak ji zjistit včas, jak jí předejít

1 hod 23 min starý
Rakovina děložního čípku je jednou z nejčastějších příčin úmrtí na nádorové onemocnění u žen. Existují však efektivní způsoby, jak jí předejít. Nebo jak odhalit včas prekancerózní stav, který vzniku zhoubného nádoru předchází. K tomu slouží klasické cytologické testy, které vyhodnocují stěr z děložního čípku. Šance, že zachytí podezřelé buňky, se u nich obvykle pohybuje mezi 60 až 70 procenty. Objevil se ovšem nový test, jehož efektivita je přes 90 procent.

Angry Birds už netáhnou? Zisk Rovia dramaticky klesl

1 hod 37 min starý
Společnosti Rovio Entertainments, která je tvůrcem hry Angry Birds, ve druhém čtvrtletí klesl očištěný provozní zisk na šest miliónů eur (154,4 miliónu Kč) z loňských srovnatelných 16 miliónů eur. Populární hru Angry Birds uvedlo Rovio na trh v roce 2009. Se stejnojmennou značkou pak expandovala společnost také do televizního seriálu, filmu či na vzdělávací dětská hřiště. Jinou obdobně populární elektronickou hru ale od té doby nevytvořila.

V mezonetovém bytě v centru Prahy zůstal zachován genius loci

2 hod 4 min starý
Respektovat vzhled domu a zachovat jeho originální historické prvky, ale zároveň vytvořit moderní a funkční prostor k bydlení - to jsou časté výzvy pro architekty. V následující reportáži si můžete prohlédnout luxusní mezonet zrekonstruovaný tak, aby na člověka dýchlo nejen pohodlí, ale i atmosféra staré Prahy.

Kvůli migraci z Venezuely roste napětí, Brazílie posílá k hranicím vojáky

2 hod 24 min starý
Brazílie pošle více vojáků na hranice s Venezuelou, kde se o víkendu vyhrotilo napětí mezi místními obyvateli a venezuelskými imigranty. Rozhodla o tom brazilská vláda na nedělním mimořádném zasedání. Napětí roste v posledních dnech i u hranic Kolumbie s Ekvádorem, kde se po zpřísnění požadavků na vstup do země hromadí venezuelští migranti. Podobné zpřísnění chystá i Peru.

Brazílie vyšle další vojáky k hranicím s Venezuelou

2 hod 24 min starý
Brazílie pošle více vojáků na hranice s Venezuelou, kde se o víkendu vyhrotilo napětí mezi místními obyvateli a imigranty z Venezuely. Rozhodla o tom brazilská vláda na nedělním mimořádném zasedání. Napětí roste v posledních dnech i u hranic Kolumbie s Ekvádorem, kde se po zpřísnění požadavků na vstup do země hromadí venezuelští migranti . Podobné zpřísnění chystá i Peru.

Drastická kúra zabrala, Řecko se pouští záchranného lana

2 hod 34 min starý
Řecko v pondělí oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci od věřitelů, převážně ostatních zemí eurozóny, získalo celkem 86 miliard eur. Od této chvíle se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i jiné státy.

Řecko opouští záchranný program, začíná si půjčovat samo

2 hod 34 min starý
Řecko v pondělí oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci od věřitelů, převážně ostatních zemí eurozóny, získalo celkem 86 miliard eur. Ode dneška se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i jiné státy.

Boj o Senát: Bělobrádek se utká s policejním exprezidentem, Pilný se Semelovou

3 hod 14 min starý
Senátní volby letos nabídnou až pikantní souboje. Předseda lidovců a bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek se střetne s někdejším policejním prezidentem Martinem Červíčkem. Expremiér a někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek se například o křeslo utká s horolezcem a pokořitelem Mt. Everestu Leopoldem Sulovským.

ČSSD vzdala hledání místopředsedy

3 hod 29 min starý
Nejen že soc. dem. dlouho trvá obsadit post ministra zahraničí, stále nemá kompletní tým ani v grémiu. Volný zůstává post pátého místopředsedy, který se nepodařilo obsadit na sjezdu v dubnu. Původně měl být dovolen na Ústředním výkonném výboru, nakonec však špičky strany usoudily, že křeslo nechají bez obsazení až do příštího roku.

Patnáctiletý ruský satanista podle úřadů vypálil unikátní dřevěný chrám

3 hod 44 min starý
Patnáctiletý ruský školák je podezřelý z vypálení unikátního pravoslavného chrámu z 18. století v Karélii na severu země. Podle úřadů měl v dřevěném Chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodičky na ostrově Kiži v Oněžském jezeře úmyslně založit požár, který nenávratně zničil památku.

Češi už neposílají pohlednice ani o prázdninách

3 hod 59 min starý
Bývalo železným pravidlem pro řadu Čechů posílat z prázdnin a dovolených svým blízkým pohlednice. Ročně jich ovšem citelně ubývá, a to kvůli konkurenci mobilů, ale i zdražování.

Potápěč si udělal originální selfie s keporkakem

4 hod 14 min starý
Fotku, která se člověku povede možná jednou za život, si pořídil Australan Adam Stern. Ten se vydal potápět k pobřeží ostrovního státu Tonga, když spatřil, jak se k němu blíží keporkak. Neváhal, vytáhl foťák a doplaval si s majestátním kytovcem pořídit selfie, napsal britský deník Daily Mail.

Vyšetřovatelé FBI vyslechli předního právníka Bílého domu

Ne, 19/08/2018 - 22:31
Přední právník Bílého domu Donald McGahn se dobrovolně přihlásil k výslechu v rámci vyšetřování údajného ruského vlivu na americké prezidentské volby. Napsal to v sobotu list The New York Times.

Extrémní sucho decimuje stromy v lesích

Ne, 19/08/2018 - 20:54
Letošní extrémní letní klima nesvědčí úrodě semen lesních dřevin. Ukazuje se, že úroda letos nebude kvůli suchu tak velká, jak se ještě v červnu odhadovalo.

Pošlete fotku kreditky. Poznat podvod na internetu je stále obtížnější

Ne, 19/08/2018 - 20:25
Spotřebitelé se začínají ztrácet v poučkách, co je na internetu bezpečné a co ne. Hackeři vymýšlejí stále rafinovanější pasti, jak se dostat k osobním údajům a číslům platebních karet, záhy je však přebíjejí rady a další bezpečnostní opatření seriózních obchodníků a bank, přičemž ovšem internetoví piráti zase vymyslí ještě záludnější lákadlo.

V padlém H-Systemu zmizelo 1,5 miliardy. Věřitelé zatím dostali jen 185 miliónů

Ne, 19/08/2018 - 20:00
Konkurzní správci zkrachovalého H-Systemu mezi věřitele rozdělili zhruba 185 miliónů korun – zjistilo Právo ze soudního registru, kde je zaznamenán každý krok, který udělali. V kauze přišlo minimálně 1095 lidí o více než 980 miliónů korun a dalších 600 miliónů získala firma na úvěrech od Komerční banky (KB).

Dálnici D1 uzavřely opravy vedení vysokého napětí

Ne, 19/08/2018 - 19:46
Kvůli opravě vedení vysokého napětí byla v neděli večer přibližně na hodinu a tři čtvrtě uzavřena dálnice D1 na Vysočině. Auta se úsekem mezi 90. a 112. kilometrem znovu rozjela krátce před 23:45, uvedlo Národní dopravní informační centrum.

Dálnici D1 uzavřou opravy vedení vysokého napětí

Ne, 19/08/2018 - 19:46
Kvůli opravě vedení vysokého napětí bude v neděli 19. srpna od 22 hodin uzavřena dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 112. kilometrem. Podle předpokladu bude dálnice obousměrně uzavřená hodinu, nejedná se o plánovanou akci, ale urgentní opravu, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude nutné

Ne, 19/08/2018 - 18:02
Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude potřeba, aby stabilizovala situaci v regionu. V neděli to podle agentury Reuters uvedl mluvčí koaličních vojsk plukovník Sean Ryan. Spojené státy mají v současnosti v Iráku zhruba 5200 vojáků.