iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 59 min 48 sek

Tropický týden vystřídá pád teplot, o víkendu se ochladí o deset stupňů

1 hod 44 min starý
Začínající pracovní týden bude opět ve znamení veder a minima srážek. S výjimkou úterý se teploty vyšplhají až ke tropickým 30 stupňům. Citelný zlom by měl přijít o víkendu, kdy teploty klesnou ke dvacítce. Na následující dny pak meteorologové předpovídají další propad, až na 18 stupňů.

Zapálené stany i auta. Kvůli migrantům z Venezuely roste v Brazílii napětí

1 hod 59 min starý
Brazílie pošle více vojáků na hranice s Venezuelou, kde se o víkendu vyhrotilo napětí mezi místními obyvateli a imigranty z Venezuely. Vláda čelí výzvě, aby dočasně uzavřela hranice. Napětí roste v posledních dnech i u hranic Kolumbie s Ekvádorem.

Kopec, který je děravý jak ementál. Jeskyně lákají takřka půl století

2 hod 14 min starý
Bozkovské dolomitové jeskyně svou miliony let vytvářenou krásou lákají lidi do svých chodeb už téměř půl století. První amatérští jeskyňáři je objevili v roce 1947 a později i zdokumentovali.

Pole se mají zastavět kvůli výrobně radiofarmak, jejíž vznik není potvrzený

3 hod 53 min starý
MF DNES prozkoumala dokumenty, které určily jako jediné vhodné místo pro stavbu nového vědeckého parku pozemky o rozloze více než čtyřiceti hektarů s nejúrodnější ornicí mezi Olomoucí a Hněvotínem. Patří holdingu Gemo a vlivnému podnikateli Jaromíru Uhýrkovi.

Osmiletá Anička se po narození vešla do dlaně. Teď je ve škole premiantkou

8 hod 43 min starý
Monika Hašková přišla do jiného stavu až ve čtyřiceti letech. Do šestého měsíce probíhalo těhotenství bez problémů, pak přišel zvrat. Lékaři museli sáhnout k císařskému řezu, aby dítě zachránili. Anička vážila pouhých 440 gramů a lékaři netajili obavy. Letos dívka absolvovala první třídu a se samými jedničkami.

Další zemětřesení zasáhlo turistický ostrov Lombok, má jednu oběť

Ne, 19/08/2018 - 20:43
Turisty hojně vyhledávaný indonéský ostrov Lombok v neděli zasáhlo několik dalších zemětřesení, z nichž nejsilnější dosahovalo 6,9 stupně. Tedy tolik, co počátkem měsíce, kdy tam přišlo o život přes 460 lidí. Nyní zemřel jeden člověk. V rezidenčních oblastech vyvolalo zemětřesení paniku a vyhnalo lidi z domů.

Trendy Česko. Za půl roku přijelo pět milionů turistů, skokanem je Plzeň

Ne, 19/08/2018 - 20:03
Počet turistů letos nejspíše opět trumfne loňský rekord. Jen za první polovinu roku přijelo do Česka téměř pět milionů zahraničních návštěvníků. Pokud to tak půjde dál, letošní čísla by mohla být nejvyšší od ekonomické recese v roce 2012. Nárůst zaznamenaly všechny kraje. Nejvíce Plzeňský, kam zavítalo o třicet procent více hostů.

Jakarta se potápí. Indonéské město může být v roce 2050 úplně pod vodou

Ne, 19/08/2018 - 20:00
Desetimilionová indonéská metropole je nejrychleji se potápějícím městem na světě. Na některých místech se ponoří až o 25 centimetrů ročně. Pokud místní úřady nepřijmou zásadní opatření, může Jakarta do roku 2050 navždy zmizet pod hladinou. Situaci navíc komplikuje ilegální čerpání podzemní vody, které celý problém zhoršuje.

Žena spadla z lodi do Jadranu. Než ji zachránili, deset hodin plavala

Ne, 19/08/2018 - 19:59
Deset hodin plavala v Jaderském moři Britka, která čtvrt hodiny před sobotní půlnocí spadla z velké výletní lodi Norwegian Star. Při rozsáhlé záchranné akci ženu teprve dopoledne objevila a vylovila loď chorvatské pobřežní stráže.

Nový lék může utlumit trýznivé migrény. Doktoři je zlehčují, tvrdí ženy

Ne, 19/08/2018 - 19:00
Lidé sužovaní velmi silnými bolestmi hlavy budou mít k dispozici nový lék. Injekce Erenumab snižuje četnost migrén, v Česku bude v prodeji na konci roku. Vědci letos zjistili, že ženy trpí migrénami třikrát častěji než muži. Pacientky, které pro iDNES popsaly své potíže, upozornily, že někteří lékaři je neberou dostatečně vážně.

Afghánský prezident udělal razantní krok, vyhlásil příměří s Tálibánem

Ne, 19/08/2018 - 18:55
Afghánský prezident Ašraf Ghaní v neděli ohlásil příměří s islámským radikálním hnutím Tálibán, a to v souvislosti se začínajícím muslimským svátkem oběti. Není však jasné, zda budou extremisté klid zbraní dodržovat. Hnutí zatím pouze oznámilo, že propustí stovky zajatců. Zdůvodnilo to však rovněž tím, že muslimové slaví.

Ostravské stopy: První záskok budu mít vždy spojený s Ostravou, říká Trojan

Ne, 19/08/2018 - 18:55
Známý herec Ivan Trojan sleduje dění v Ostravě od konce 80. let, kdy se do ní podíval v rámci svého prvního záskoku. Tehdy začínal, kdežto dnes patří k nejuznávanějším hereckým představitelům své generace. V seriálu MF DNES Ostravské stopy vypráví o vztahu k městu.

Sociální sítě omezují projev republikánů, postěžoval si Trump na twitteru

Ne, 19/08/2018 - 18:30
Americký prezident Donald Trump se v sobotu obul do sociálních sítí. Ty podle něj omezují svobodu projevu konzervativců a tím formují veřejnou debatu. Společnosti, které nejmenoval, takto prý provádějí cenzuru. Ke svému sdělení si tradičně vybral twitter.

Barokní zámek už nehoří. Hasiči budou v noci na spáleniště dohlížet

Ne, 19/08/2018 - 18:17
V Horním Maršově na Trutnovsku v neděli ráno kolem páté hodiny začal hořet barokní zámek. Požár zničil střechy na celém objektu, který má čtyři křídla, zkáze podlehla i věž. Zůstaly jen zděné části. Požár už mají hasiči pod kontrolou. Dělají dohašovací práce uvnitř objektu, rozebírají trámy a plechy.

VIDEA TÝDNE: Pád mostu v Janově, požár na Ještědu a pařížské pisoáry

Ne, 19/08/2018 - 17:21
Celý svět v úterý šokovala zpráva o zřícení části dálničního mostu v italském Janově. Bilance tragédie je 43 mrtvých. Reportér iDNES.tv testoval, jak složité je pro řidiče obelstít letištní parkovací systém. Na Ještědu propukl požár, který musela kromě hasičů ze vzduchu hasit i letadla. Paříž řeší nové pisoáry v ulicích. Jsou sice ekologické, ale lidem vadí jejich umístění. Pozornosti neunikla ani faceliftovaná Škoda Fabia.

Loď s migranty čeká. Malta ji posílá Itálii, ta hrozí vrácením lodi do Libye

Ne, 19/08/2018 - 17:01
Mezi Itálií a Maltou se v neděli dále vyostřil spor o to, kdo přijme loď se 177 migranty na palubě. Ta čeká už třetím dnem na pokyny u italského ostrova Lampedusa. Podle maltského ministra Michaela Farrugia musí plavidlo zakotvit v italském přístavu. Italský ministr vnitra Matteo Salvini to tvrdě odmítl a trvá na tom, aby si pasažéry rozebraly země EU.

Německé učňáky plní Afghánci a Syřané, Merkelové to může pomoct

Ne, 19/08/2018 - 17:00
Německé odborné vzdělávání přilákalo za poslední dva roky více než trojnásobný počet žadatelů o azyl. Syřané a Afghánci tak pomáhají německým firmám, protože zaplňují místa, o které domorodci ztrácejí zájem. Vývoj nahrává i kancléřce Angele Merkelové.

Vrtákový zloděj nahání v Českém ráji strach majitelům rodinných domů

Ne, 19/08/2018 - 15:57
Vrtákový znovu řádil v Turnově. Před několika dny v noci neslyšně udělal otvor do rámu francouzského okna v rodinném domě a majitele připravil o peníze a cennosti v hodnotě 300 tisíc korun.

Češi objevili místo přežívajících kultů, bádají v albánských horách

Ne, 19/08/2018 - 15:16
Čeští vědci bádají v albánských horách, kde prastaré obřadní rituály žijí dodnes. Horská vesnička Nivica je jednou z nejizolovanějších lokalit v Albánii. Dodnes za ní stojí stará pastevecká svatyně, kam si místní chodí usmiřovat démony.

Majitel auta zapomněl po zaparkování zavřít okno. Stálo ho to 200 tisíc

Ne, 19/08/2018 - 15:12
Muž po zaparkování svého vozu zapomněl zavřít okno u spolujezdce. Doplatil na to hned dvakrát. Za jednu noc přišel o téměř dvě stě tisíc korun.