iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 40 min 45 sek

Rusové u místa srpnového výbuchu rakety zadrželi tři americké diplomaty

1 hod 27 min starý
Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři americké diplomaty, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se zvýšila radioaktivita.

Rusko proniklo do bojů v Sýrii, spolu se syrskou armádou vstoupilo do Kobani

2 hod 9 min starý
Syrská armáda doprovázená ruskými vojáky ve středu večer vstoupila do severosyrského pohraničního města Kobani. Ještě v úterý Rusové hlídkovali u Manbidže západně od řeky, kde oddělili syrské vojáky od tureckých. Příchod syrských vládních vojsk se uskutečnil poté, co se z města stáhli američtí vojáci a Kurdy vedená koalice Syrské demokratické síly (SDF).

Žádné zbraně Turecku. Lidé v Praze a Brně demonstrovali na podporu Kurdů

2 hod 14 min starý
Na podporu Kurdů se ve středu v podvečer sešlo v Praze na Klárově asi sedm set demonstrantů. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Za stejným účelem se lidé sešli také v Brně, podle strážníků jich bylo kolem čtyř stovek.

Gretina sestra Beata čelí šikaně a posměchu, platí za její klimatický boj

2 hod 43 min starý
Švédská aktivistka Greta Thunbergová prohlásila, že její mladší sestra Beata Ernmanová čelí soustavné šikaně a posměchu. Podle Thunbergové to souvisí s jejím veřejným bojem za záchranu klimatu, se kterým někteří lidé nesouhlasí. Obtěžování už vyšetřuje švédská policie.

Ilegální trh se škodlivými plyny vzkvétá, může za to prudký nárůst cen

3 hod 5 min starý
V Evropě vzkvétá ilegální trh s hydrofluorouhlovodíky. Tyto plyny se běžně používají v klimatizacích do auta, tepelných čerpadlech či lednicích. Na jeho prodej jsou předepsané kvóty, podle analýzy Environmental Investigation Agency je však objem, se kterým se v Evropě obchoduje, zdaleka přesahuje.

Média mají odposlechy ze slovenské korupční kauzy Gorila, trvají 39 hodin

3 hod 30 min starý
Do médií unikla nahrávka z korupční aféry, která se týká podezření z uplácení politiků a vysokých úředníků finanční skupinou Penta v letech 2005 a 2006 výměnou za její vliv na privatizaci a na chod některých podniků. Penta nekalé jednání v kauze dlouhodobě popírá, nahrávky označila na nezákonný materiál a kvůli jejich úniku ohlásila podání trestního oznámení.

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný se k výslechu dostavil v uniformě SNB

3 hod 32 min starý
Starosta Řeporyjí a bavič Pavel Novotný (ODS) čelí obvinění za podněcování k vraždě. Předmětem vyšetřování je jeho komentář na Twitteru a výrok, že by komunistický poslanec Zdeněk Ondráček „měl viset“ za vlastizradu kvůli cestě do Doněcké lidové republiky. K výslechu se Novotný ve středu dostavil v uniformě SNB. Informoval o tom Blesk.cz.

Šéfka pražských Pirátů a manažer JCDecaux se stýkali i po jeho obvinění

3 hod 41 min starý
Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová se scházela s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem, který je souzen za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami. Záznamy o jejich schůzkách na pirátském webu ale chybí. Podle Pirátů kvůli tomu, že se netýkaly lobbingu.

Pražští strážníci zpřísnili dohled v modrých zónách, odtáhnou víc aut

3 hod 58 min starý
Stání v placených modrých zónách v Praze bude na tři měsíce pod větším drobnohledem strážníků. Podle nich řidiči zóny nerespektují a parkují v nich bez placení. Napravit by je měl zvýšený počet odtahových hlídek, které město nasadilo od úterý.

Praha by měla podle Babiše převést budovy nemocnice Na Bulovce na stát

4 hod 55 min starý
Praha by měla podle premiéra Andreje Babiše převést své budovy v Nemocnici Na Bulovce na stát, a to za symbolickou jednu korunu. Na rozdíl od ostatních krajů podle něj neplatí zdravotnictví, ale Pražané využívají státní nemocnice. Jednat je ale podle Babiše možné i o směně, například za státní podíl v Kongresovém centru Praha.

VIDEO: Lupič přepadl benzinku, potřeboval peníze na letenku do Ruska

5 hod 14 sek starý
Lupiče, který s punčochou na hlavě a pistolí z hračkárny přepadl před měsícem čerpací stanici na okraji Karlových Varů, už chytila policie. Za peníze, které lapka odnesl, si koupil letenku do Ruska, kde žije jeho přítelkyně. Kriminalisté si pro něj došli krátce nato, co se vrátil z návštěvy.

Ježíšovy boty stojí nekřesťanské peníze, v podrážce mají svěcenou vodu

5 hod 23 min starý
Svěcená voda v podrážkách, krucifix na tkaničkách a vůně kadidla, takovými přidanými hodnotami se může pochlubit pár „Ježíšových bot“. Přišla s nimi značka Mischief a během jedné minuty jich prodala 24 párů. Za jedny si účtovala 1 425 dolarů (téměř 33 a půl tisíc korun). Teď jsou k prodeji za víc jak dvojnásobek.

Muž na Dačicku zavinil deset požárů, zapaloval i túrováním mopedu

5 hod 30 min starý
S neobvyklým případem se setkali policisté z Jindřichohradecka, kteří vyšetřují desítku drobných požárů v okolí Dačic. Muž zde zapaloval hospodářské objekty a klestí s hrabankou v okolních lesích. K zakládání požárů si pomáhal i nastartovaným a túrovaným mopedem, jehož výfuk směřoval k hořlavým objektům.

V Japonsku by za tu dobu měli dálnici, vítali v Brandýse vysněný bankomat

5 hod 37 min starý
Jen málokteré město v zemi nemá na náměstí nebo jinde v centru bankomat. Tento přístroj ale dosud chyběl v Brandýse nad Orlicí, jehož vedení usilovalo o instalaci automatu na peníze řadu let.

Jaká byla Husákova role během totality? Zeptáme se autora jeho biografie

5 hod 44 min starý
Česko si letos připomíná 30 let svobody a tedy konec komunistického režimu. S normalizační érou 70. a 80. let je úzce spjata osoba prezidenta Gustáva Husáka. Jaká byla jeho role v udržování totalitní atmosféry v někdejším Československu? Nejen na to odpoví ve čtvrtečním Rozstřelu od 12:30 historik Michal Macháček, autor oceňované biografie o Husákovi.

Na ledvinu se čeká rekordně krátkou dobu, čas by mohl být ještě kratší

6 hod 14 sek starý
Na transplantaci ledvin čekají pacienti v České republice zhruba jeden rok. Na západě Čech je to jen kolem čtvrt roku. Aby čekací doby byly ještě kratší, lékaři z plzeňské nemocnice volají po větších odměnách pro zdravotníky, kteří dostatek ledvin i dalších orgánů pro transplantace zajišťují.

Miloš Zeman bude do neděle v nemocnici. Chce být fit na 28. října

6 hod 5 min starý
Prezident ve čtvrtek odpoledne nastoupí na čtyři dny do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Půjde o rekondiční pobyt, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru. Miloš Zeman byl naposledy v nemocnici na konci září, tehdy přiznal, že se jeho zdraví horší.

Obyvatele domu vyděsily kaluže krve, opilec s ránou na hlavě spal doma

6 hod 16 min starý
Četné krvavé stopy u vchodových dveří, na chodbě i ve výtahu vystrašily obyvatele jednoho z hodonínských domů. Přivolaní policisté zjistili, že krev patří zraněnému muži, který v opilosti doma usnul.