iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 10 min 12 sek

Praha ví, co přijde po takových fintách, zní z Ruska kvůli Vrběticím

21 min 35 sek starý
Praha se zřejmě rozhodla zavřít své velvyslanectví v Moskvě, komentoval vyhoštění osmnácti ruských diplomatů z Prahy nejmenovaný ruský diplomatický zdroj pro agenturu Interfax. Předseda zahraničního výboru Rady federace Vladimir Džabarov pak má tvrzení české vlády, že ruští agenti mají podíl na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích za absurdní. Zpráva z Česka už obletěla i světová média.

Policie hledá kvůli Vrběticím stejné agenty, kteří chtěli otrávit Skripala

57 min 35 sek starý
Do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014 jsou zapletení stejní agenti ruské tajné služby GRU jako do otravy Sergeje Skripala v anglickém Salisbury o čtyři roky později. Policie po nich vyhlásila pátrání. V Česku se nejdříve prokázali ruskými pasy na jména Alexander Petrov a Ruslan Boshirov.

Rusko se podílelo na výbuchu ve Vrběticích, Česko vyhostí 18 diplomatů

1 hod 18 min starý
Česko vyhostí 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli identifikováni jako členové ruských tajných služeb. Důvodem je, že do výbuchu skladu výbušnin ve Vrběticích v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské vojenské služby GRU. Na mimořádné tiskové konferenci to oznámili premiér Andrej Babiš a ministr vnitra pověřený i řízením ministerstva zahraničí Jan Hamáček.

Vyhostit velvyslance! Summit EU! Politická scéna bouří kvůli Vrběticím

1 hod 28 min starý
Zapojení ruských agentů do výbuchu ve Vrběticích pobouřilo téměř celou českou politickou scénu. Rozhodnutí vlády o vyhoštění osmnácti identifikovaných agentů z ruské ambasády vesměs vítají, ačkoliv část by byla ještě pro přísnější potrestání. Zmiňují také ruskou hybridní válku kolem očkování i debaty o dostavbě jaderné elektrárny Dukovany.

Vrbětická exploze: od tun munice přes 2 mrtvé po soudy a ruské agenty

1 hod 47 min starý
K prvnímu výbuchu v muničním skladu číslo 16 ve Vrběticích došlo 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak explodoval 3. prosince téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Oba sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice uložená v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena. Česká policie nyní pátrá po dvojici ruských agentů, kteří z Česka odletěli v den výbuchu.

Arenberger si vybral nové spolupracovníky. Černý už není náměstkem

2 hod 58 min starý
Mezi náměstky na ministerstvu zdravotnictví přichází přednostka pneumologické kliniky pražské Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková. Klinickou skupinu ke koronaviru nově vede náměstek Martin Havrda, Národní dispečink lůžkové péče přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Motole Tomáš Vymazal. Na twitteru to oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Stálo to za to? Veteráni se dívají na stažení z Afghánistánu s hořkostí

3 hod 23 min starý
Rozhodnutí amerického prezidenta Joe Bidena stáhnout z Afghánistánu k dvacetiletému výročí 11. září americké vojáky se setkalo u veteránů nejdelší americké války s rozpačitými reakcemi. Někteří jej vítají, další ale přiznávají, že cítí frustraci a ztrátu. Říkají si, zda měl jejich boj vůbec cenu.

KOMENTÁŘ: Školy na prahu nové normality. S respirátory a testováním

3 hod 40 min starý
Otevření škol za současného sanitárního režimu není návratem k předchozímu normálu, ale důležitým stavebním kamenem nastupující „normalizace“ či nové normality. Její pojem nám covid asi navždy proměnil, píše v komentáři publicista Michal Semín.

Liberecká firma vyvíjí vlastní lék na covid. Má zabránit cytokinové bouři

3 hod 56 min starý
Liberecká farmaceutická společnost InStar Technologies vyvinula vlastní experimentální lék na covid-19. Medikament ve formě tenkého papírku by měl pomoci předejít stavu nazývanému cytokinová bouře. Než však bude dostupný, musí projít klinickým hodnocením.

Filip ustál pokus o palácový převrat v KSČM, povede stranu na podzim do voleb

4 hod 15 min starý
Vojtěch Filip ustál snahu jeho odpůrců sesadit ho po patnácti letech z čela KSČM a povede tak komunisty i do podzimních voleb. Při jednání širšího vedení v Nymburku nezískali odpůrci současného šéfa dost hlasů. „Teď není čas řešit vnitrostranické spory,“ řekl Filip. K jeho odvolání byly třeba hlasy od dvou třetin členů z devíti desítek členů ÚV KSČM.

Navalnému hrozí selhání ledvin, pusťte ho do nemocnice, naléhají lékaři

4 hod 18 min starý
Předák ruské opozice Alexej Navalnyj, který od konce března drží hladovku ve vězení, čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Tvrdí to představitelé ruských lékařských odborů, kteří prozkoumali Navalného laboratorní výsledky, i jeho osobní lékařka. Vyzývají také k jeho hospitalizaci mimo vězení.

„Prasata mi snědla úkol.“ Kanci, hyeny a šakali útočí na izraelská města

4 hod 24 min starý
Divoké prase rozvalující se na matraci u popelnic, v dětském bazénku anebo kráčející s ostatními chodci na přechodu: v Haifě už to nikoho nepřekvapuje, ale divoká zvířata si oblíbila i jiná izraelská města.

Deskovkám se během pandemie daří. Francouzská firma skupuje ty nejoblíbenější

4 hod 40 min starý
Společenské deskové hry mají bezpochyb velkou základnu fanoušků a během pandemie krátí mnohým dlouhou chvíli. Nenápadná francouzská společnost Asmodee proto začala budovat monopol v tomto odvětví a od roku 2007 skoupila jedny z nejpopulárnějších her na trhu.

Maláčová v čele pražské kandidátky ČSSD? Ministryně to nevyvrátila

4 hod 49 min starý
Za spekulace označila v sobotu místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová informace o tom, že by mohla nahradit Tomáše Petříčka v čele pražské kandidátky sociálních demokratů pro říjnové volby do Sněmovny. Maláčová to nevyloučila, rozhodne podle ní ale předsednictvo strany.

Inspiroval odvahou, statečností a vírou. Královna s rodinou vyprovodili Philipa

5 hod 19 min starý
Na hradě Windsor pohřbili zesnulého prince Philipa. Manžel britské královny Alžběty II. zemřel ve věku 99 let. Ještě za života chtěl, aby byl jeho pohřeb bez ceremonií a „zbytečných cavyků“. Veřejnost se tak s oblíbeným monarchou mohla rozloučit jen doma u televize. Přímý přenos z obřadu a online reportáž nabídl také portál iDNES.cz.

Ostravský kulturák slaví 60 let. Pamětníky vyzývá ke sdílení vzpomínek

5 hod 30 min starý
Sotva v dubnu 1960 vyletěl první člověk do vesmíru a vládnoucí KSČ oslavila 40. výročí, v Ostravě otevřeli největší kulturní dům v Československu. Neoklasicistní budova architekta Jaroslava Fragnera je dnes běžně vnímána jako Dům kultury města Ostravy (DKMO).

Nutně musím být na vládě, tvrdí Hamáček, proč neletí do Moskvy

5 hod 47 min starý
Ministr vnitra Jan Hamáček v sobotu potvrdil, že na plánované jednání o dodávkách ruské vakcíny Sputnik V do Moskvy nepojede. Cestu mu v pátek večer podle informací MF DNES zatrhl premiér Andrej Babiš. Hamáček však tvrdí, že nepoletí kvůli tomu, že je nutná jeho účast na pondělním jednání kabinetu.

Seriál Hra o trůny slaví desáté narozeniny. Dostane jiné finále?

5 hod 56 min starý
Před deseti lety, 17. dubna 2011, měl premiéru první díl seriálu Hra o trůny. Připsal si řadu rekordů včetně obřích ztrát z pirátského stahování i spoustu kontroverzí, z nichž tu nejsilnější, fanouškovskou bouři nevole nad podobou finále celé fantasy ságy, nyní televize HBO nechtěně oživila.

Na pražském Barrandově se srazila tramvaj, dodávka a autobus

6 hod 35 sek starý
Pražští policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v sobotu odpoledne na pražském Barrandově. Střetla se tam tramvaj, dodávka a autobus. Nikdo se nezranil, vznikla ale škoda na vozidlech i dopravním značení.

Chcípl PES bude objíždět zemi s kadeřnictvím. Zahájí tak kampaň

6 hod 53 min starý
Hnutí Chcípl PES ve středu 21. dubna zahájí předvolební kampaň pod heslem Vezeme k vám normální svět. Vyjede od pražské restaurace Šeberák a plánuje jezdit po obcích a městech s pojízdným kadeřnictvím.