iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 17 min 11 sek

Ovčáček by měl složit funkci a Zeman vyhodit přikyvovače, říká Rychetský

6 hod 9 min starý
„Zdá se mi že osoby zvolené do funkce prezidenta, mají potřebu se obklopovat lidmi, které lze nazvat přikyvovači. To skutečně platilo o všech třech dosavadních českých prezidentech po rozdělení Československa,“ říká předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru pro MF DNES.

Malta odmítla přijmout loď s migranty mířící do Evropy, uvedla Itálie

Pá, 22/06/2018 - 20:30
Itálie dala v pátek opětovně najevo, že znovu nepřijme ve svém přístavu další loď s dvěma stovkami migrantů, která vyplula od libyjských břehů směrem k Evropě. A následně kritizovala Maltu, že učinila to samé. Odpovědnost za Lifeline plující pod nizozemskou vlajkou a provozovanou německou humanitární organizací odmítlo v pátek přijmout i Nizozemsko.

Muž, který zranil Kvitovou, brutálně přepadával a okrádal důchodce

Pá, 22/06/2018 - 20:02
Muž, který v roce 2016 přepadl a pořezal tenistku Petru Kvitovou v jejím Prostějovském bytě, byl již v minulosti trestán. Kvitová jako útočníka identifikovala Radima Ž. Ten byl součástí gangu, který v letech 2008 až 2010 přepadával seniory a ukradl přes milion korun. Za přepadení slavné tenistky mu hrozí až dvanáct let vězení.

Jsme ještě vojenská velmoc? Pochyby Mayové naštvaly britské generály

Pá, 22/06/2018 - 19:36
Britští generálové bijí na poplach. Premiérka Theresa Mayová nastolila otázku, jestli by se Spojené království mělo dále snažit být vojenskou velmocí. O výbušných slovech pronesených na setkání s ministrem obrany informoval list The Financial Times.

Plán útoku i Žukovův rozkaz. Rusko ukázalo dokumenty k Operaci Barbarossa

Pá, 22/06/2018 - 19:25
Rusko si v pátek připomíná výročí vpádu nacistů do Sovětského svazu. Ministerstvo obrany při té příležitosti zveřejnilo na svém webu řadu odtajněných dokumentů. Je mezi nimi i první písemný rozkaz sovětského velení z rána osudného 22. června 1941 či kořistní německá mapa s plánem Operace Barbarossa.

Horlivá obhájkyně Babiše a investorka z televize. Kdo jsou nové tváře vlády

Pá, 22/06/2018 - 19:05
Premiér Andrej Babiš v pátek odtajnil jména tří osobností, které by měly v jeho vládě zaujmout nové pozice. Jsou jimi poslankyně Taťána Malá, podnikatelka Marta Nováková a policista a exministr vnitra Lubomír Metnar. Největší pozornost vzbuzuje zejména Malá. Kritici připomínají její vzdělání a střet zájmů.

Babiš zveřejnil návrh složení nové vlády. Budou v ní Malá i Nováková

Pá, 22/06/2018 - 18:55
Premiér Andrej Babiš zveřejnil svou nominaci do vlády. Ministerstvo spravedlnosti má nově vést poslankyně za hnutí ANO Taťána Malá, ministerstvo průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministerstvo obrany Lubomír Metnar, který se přesune z vnitra. Kandidát na ministra zahraničí, europoslanec Miroslav Poche, zamířil za prezidentem Milošem Zemanem.

Přelomový vládní den, soud kvůli smrti královny pokeru a svatby homosexuálů

Pá, 22/06/2018 - 18:05
Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, dozvíte se, že prezident Zeman jednal s kandidátem na šéfa diplomacie Pochem i s předsedou ČSSD Hamáčkem a hnutí ANO řeklo jména, se kterými počítá do vlády. Ukážeme vám muže, který je v Plzni souzený kvůli loňské smrti britské královny pokeru Fryerové a řekneme o návrhu vlády v demisi, která podporuje svatby homosexuálů.

OBRAZEM: Besip radí motorkářům a řidičům, jak spolu na silnici vycházet

Pá, 22/06/2018 - 18:03
Od začátku roku zemřelo na silnicích už dvacet pět motorkářů a víc než sto utrpělo těžká zranění. Besip proto vytipoval jedenáct nejrizikovějších situací, ve kterých se na silnici potkávají motorkáři a řidiči aut. V přehledné grafice ukazuje rozdíly obou strojů a radí, jak se mají v kritických okamžicích řidiči i motorkáři zachovat.

Hamáček může dočasně vést souběžně vnitro i zahraničí. Místo Pocheho

Pá, 22/06/2018 - 18:02
Spor o to, kdo povede ministerstvo zahraničí, může skončit tím, že ho bude dočasně řídit šéf ČSSD Jan Hamáček, který bude zároveň ministrem vnitra. Hamáček to připustil po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, který přijal i kandidáta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho.

Bahna lákají na legionáře i dnešní hrozby, v akci bude přes tisíc vojáků

Pá, 22/06/2018 - 17:38
Armádní cvičiště Zadní Bahna v Brdech u Strašic na Rokycansku se v sobotu promění v obří přehlídkovou zónu, kde se před očima diváků odehrají historické a současné vojenské operace. Oslavu Dne pozemního vojska můžete sledovat živě na iDNES.cz.

Soukromníci se do voleb spojili nejen s ODS, ale i se Slušnými lidmi

Pá, 22/06/2018 - 17:16
Brněnské hnutí Slušní lidé, které ministerstvo vnitra označilo za extremistické a nedávno se zviditelnilo protesty proti divadelní hře, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, půjde do komunálních voleb se Soukromníky. Ti mají zároveň podepsanou dohodu o spolupráci do podzimních voleb s parlamentní ODS.

Jako tříletá prchala s rodiči před komunisty. V Rozstřelu odpoví mecenáška

Pá, 22/06/2018 - 16:28
Georgina Sehnoutka Steinsky pochází z rodiny vlivných textilních továrníků z východních Čech, která v roce 1949 uprchla do Kanady. V Kanadě působila jako náměstkyně ministra a v 90. letech pomáhala společnosti Baťa s návratem na tuzemský trh. O osudech rodiny promluví v pořadu Rozstřel v sobotu ve 12:30.

Podivín ozbrojený nožem na Sokolovsku ohrožoval rodinu s dětmi

Pá, 22/06/2018 - 16:27
Strach o život svůj i svých blízkých mělo ve středu odpoledne několik lidí v Kynšperku nad Ohří. S nožem tam na ulici řádil agresivní dvaatřicetiletý muž.

Populismus se šíří Evropou jako lepra, říká Macron. Podle Salviniho žvaní

Pá, 22/06/2018 - 16:18
Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že se populismus šíří Evropou jako lepra. A Evropané by s ním podle něj měli bojovat raději než kritizovat proevropské vlády jako tu jeho. Konkrétní zemi sice nezmínil, Italové ale vytušili, že se jedná o ně. Protiútok na sebe nenechal dlouho čekat.

Kobra zasáhla proti daňovým únikům, razie se dotkla i podnikatele Kočky

Pá, 22/06/2018 - 16:10
Kriminalisté z týmu Daňová Kobra v minulých dnech provedli rozsáhlý zásah proti praní špinavých peněz a krácení daní. V případu s krycím názvem Úklid bylo obviněno 25 lidí a čtyři firmy. Měli vytvářet fiktivní obchody v úklidových službách. Podle informací České televize je mezi obviněnými i pražský podnikatel Jan Kočka.

Na poli ležela několikadenní štěňata bez feny, některá z nich uhynula

Pá, 22/06/2018 - 16:03
Jedenáct štěňat někdo odložil na pole u Radkovic na Klatovsku. Šest z nich přežilo, ostatní uhynula. Podle pracovnice útulku v Klatovech, která se o nalezence stará, jim není více než čtrnáct dní. Případem se zabývá i policie.

Z poutního místa zloděj ukradl kamenný kříž, nejspíš ho odvezl autem

Pá, 22/06/2018 - 15:28
Jen spoušť zůstala na poutním místě Rovinka na Šumpersku po řádění zloděje. Ten z kamenného podstavce i navzdory ocelovým výztuhám odlámal kříž, pro který pravděpodobně musel přijet autem. Policie nyní žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli.

Řidič po najetí do policejního auta skončil ve vazbě. Policie ukázala video

Pá, 22/06/2018 - 15:27
Soud vzal do vazby řidiče, který se na Karlovarsku pokusil ujet od dopravní nehody a při policejní honičce naboural policejní vůz. Policie nyní zveřejnila video z pronásledování.

Vážná nehoda u Českého Brodu, auto sjelo z mostu do potoka

Pá, 22/06/2018 - 15:24
Na Českobrodsku se v pátek zřítilo osobní auto ze silnice do potoka. Hasiči z vozidla vyprostili vážně zraněnou ženu a dvě děti. Na místo přiletěly dva vrtulníky. Informace hasičů o nehodě dalších aut se nakonec nepotvrdily.