iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 9 min 18 sek

PŘÍMÝ PŘENOS: S bývalou první dámou Bushovou se loučí i čtyři exprezidenti

13 min 8 sek starý
V Houstonu se v sobotu rodina a nejbližší přátelé loučí s bývalou první dámou Barbarou Bushovou, která zemřela v úterý ve věku 92 let. Mezi smutečními hosty neveřejného pohřbu je i několik bývalých amerických prezidentů, nynější hlava státu Donald Trump ale přítomen není.

Neonacisté v německém Ostritzu oslavují Hitlera, město střeží policie

13 min 8 sek starý
Několik policistů na metr čtvereční je možné napočítat v částech východoněmecké obce Ostritz. Jindy poklidné městečko se tento víkend kvůli rozsáhlému festivalu neonacistů, kteří si připomínají výročí narození nacistického vůdce Adolfa Hitlera, proměnilo ve zřejmě nejstřeženější místo v Německu.

Mše za kardinála, prezident u komunistů a pohřeb první dámy

1 hod 6 min starý
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Uvidíte záběry ze mše za kardinála Josefa Berana, jehož ostatky se po téměř půl století vrátily do vlasti. Dozvíte se také, co řekl prezident Zeman na komunistickém sjezdu a kdo se stal předsedou KSČM. Ukážeme vám i monumentální cvičení čínského námořnictva u tchajwanských břehů a naším prostřednictvím se budete moci rozloučit s bývalou první dámou USA Barbarou Bushovou.

Čtyřicet let na zámku. Kastelánka Raduně Kolářová na konci roku odchází

1 hod 16 min starý
Se zámkem v Raduni na Opavsku spojila svůj profesní život na dlouhých čtyřicet let. Památka se během toho proměnila z vybydlené ruiny ve vyhledávaný turistický cíl a kastelánka Eva Kolářová jeho přerod dokáže popsat do posledního detailu.

Sobota je zatím nejteplejší den roku, meteorologové naměřili až 29 stupňů

1 hod 43 min starý
Teploty se v sobotu vyšplhaly až téměř k tropické třicítce. Nejtepleji bylo v Plzni-Bolevci, kde meteorologové naměřili 29,2 stupně. Z celkových 147 stanic v České republice byl teplotní rekord překonán na stovce z nich. Podle meteorologů je dnešní den zřejmě zatím nejteplejším z letošního roku.

Spoluvedla sektu, která zneužívala ženy, viní herečku ze seriálu Smallville

1 hod 49 min starý
Americkou herečku Allison Mackovou v pátek zadržela policie kvůli tomu, že údajně spoluvedla tajný spolek sexuálně zneužívající ženy. Pětatřicetiletá herečka známá především ze seriálu Smallville byla obviněna ze spiknutí a kuplířství. Pokud bude odsouzena, může dostat až desítky let vězení, uvedla televize CNN.

Filip si přes mizerný výsledek KSČM udržel post předsedy strany

1 hod 59 min starý
Vojtěch Filip si udržel post předsedy strany, když ve druhém kole volby porazil představitele ortodoxního křídla strany Josefa Skálu. Neuspěla mladá europoslankyně Kateřina Konečná. Filip vede stranu od října 2005 a svůj post obhájil proti pěti vyzyvatelům, i přes historicky nízký zisk KSČM ve volbách. Ani první místopředseda se nemění, zůstává jím Petr Šimůnek.

Zaměstnanci posilovny v New Jersey odmítli vpustit černochy, dostali padáka

2 hod 56 min starý
Majitelé posilovny LA Fitness v americkém státě New Jersey vyhodili manažera a dva další zaměstnance kvůli rasistickému chování. Personál odmítl pustit do fitness centra dva muže černé pleti a zavolal na ně policii.

Kandidátem na primátora Prahy bude za ANO na podzim Patrik Nacher

3 hod 8 sek starý
Lídrem hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva bude poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher. Členové hnutí mu dali v primárkách přednost před současnou náměstkyní primátorky Evou Kislingerovou a dvěma pražskými radními, Karlem Grabeinem Procházkou a Liborem Hadravou.

Úložiště Na Skalním byl pro místní šok, protestovat přišly stovky lidí

3 hod 5 min starý
Před pár měsíci obyvatelé obcí poblíž Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíčsku zažili šok. Dozvěděli se, že ve zdejší lokalitě Na Skalním může být hlubinné úložiště radioaktivního odpadu. Tato oblast se potají dostala mezi devět vhodných lokalit. V sobotu proti tomu přišlo protestovat 520 lidí.

Police má podezřelého z vraždy novorozence, jehož tělo našli mezi odpadky

3 hod 36 min starý
Kriminalisté dopadli podezřelého z vraždy novorozeněte, jehož tělíčko ve čtvrtek objevil náhodný nálezce v kontejneru na odpadky vzdáleném jen několik desítek metrů od nemocnice s babyboxem. Koho z činu podezřívají, policisté neupřesnili.

České orly hubí jedovaté návnady, s jejich hledáním pomáhá psí komando

3 hod 48 min starý
V Česku žije jen několik párů mimořádně vzácných orlů královských, a to jen na jižní Moravě. Přesto na ně lidé líčí jedovaté návnady. Dopadnout traviče pomáhá policistům psí jednotka.

Jsme přesnější než Norové. Nyní i v mobilu, říká nový šéf meteorologů

3 hod 50 min starý
Pro zprávy o počasí využívají Češi hlavně aplikace Aladin, Meteor nebo norský Yr.no. Už za pár dní si budou moci stáhnout novou aplikaci, kterou nechal vytvořit Český hydrometeorologický ústav. „Máme přesnější a podrobnější informace než Norové. Proč je tedy neposkytnout veřejnosti?“ říká nový ředitel meteorologů Mark Rieder.

Bomba, křičel klient azylového domu z okna. Pyrotechnik vyjel zbytečně

4 hod 2 min starý
Deset lidí museli v sobotu odpoledne evakuovat policisté z azylového domu v pražské Bubenči. Jeden z klientů zařízení křičel z okna, že je uvnitř bomba, a nářky zaslechl kolemjdoucí, který vše oznámil na tísňovou linku. Přivolaný pyrotechnik žádnou výbušninu nenašel.

Za znásilnění dětí trest smrti. Indie schválila tvrdší tresty

4 hod 15 min starý
Indická vláda schválila výnos, podle kterého je možné osobu usvědčenou ze znásilnění dětí mladších 12 let odsoudit k trestu smrti. Nařízení podepsal šéf kabinetu Naréndra Módí, do šesti měsíců ho musí schválit parlament a podepsat prezident. Mezitím je výnos i přesto právně platný.

Na konci příštího týdne se ochladí, druhý květnový týden proprší

4 hod 20 min starý
Mimořádně teplé počasí vydrží do pondělí, kdy teploty dosáhnou 27 stupňů, na jihovýchodě Moravy mohou místy naměřit až 29 stupňů Celsia. Poté přijde studená fronta, která příští týden přinese zataženou oblohu, srážky, bouřky a ochlazení. Nejvíc pršet bude v týdnu od 7. května.

Vítej, Ty, který jsi v rozhodnou chvíli nemlčel, řekl Duka nad rakví Berana

4 hod 46 min starý
Čeští věřící v sobotu slavnostně uvítali znovu v jeho vlasti kardinála Josefa Berana, jehož tělo spočívalo téměř pět desítek let po smrti ve Vatikánu. Až do pondělí mohou lidé chodit k rakvi vystavené v katedrále sv. Víta, kde ji poté uloží v kapli sv. Anežky - jak si kardinál přál.

DOKUMENT: Projev prezidenta Zemana na sjezdu KSČM

4 hod 56 min starý
„Vážený soudruhu předsedo, milý Vojto, vážené soudružky, vážení soudruzi, dovolte mi, abych vás pozdravil tímto starým sociálně demokratickým pozdravem,“ uvedl prezident Miloš Zeman na úvod svého projevu v Nymburku, kam ho na svůj sjezd pozvali komunisté. Nabízíme přepis celého projevu.

KOMENTÁŘ: Výraznější popírání holokaustu je v Evropě jen otázka času

5 hod 26 min starý
Před rokem česká Sněmovna přijala „rezoluci“ proti genocidám. Ve světle nárůstu antiromských i antisemitských nálad u nás i ve světě se dříve trochu bezobsažná deklarace jeví jako vhodný preventivní nástroj namířený na zločiny proti lidskosti, píše v komentáři Šimon Krbec, ředitel Centra studia genocid Terezín.

Policie musela zastavit demonstranty. Chtěli vtrhnout na sjezd KSČM

5 hod 55 min starý
I po odjezdu prezidenta Miloše Zemana pokračovaly v Nymburku v průběhu sjezdu KSČM demonstrace proti prezidentovi Zemanovi i proti chystanému vládnímu spojení ANO se sociálními demokraty s tolerancí KSČM. Demonstranti se pokusili vniknout do Obecního domu mezi delegáty sjezdu a musela je zastavit policie.