iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 28 min 14 sek

Odpůrci Západu mu děkují. KSČM, SPD i Trikolóra jsou za ventilátory vděčné

45 min 1 sek starý
Poslanci SPD, Trikolóry i KSČM se shodují na tom, že ventilátory od spojeneckých zemí jsou znakem solidarity a vstřícnosti. Většina z nich zároveň dodává, že vláda měla zemi připravit na koronavirovou krizi tak, aby si vystačila sama. Zahradníková z Trikolóry se domnívá, že by stát měl více využívat české firmy. Předseda SPD Tomio Okamura se obává toho, co může Evropská unie výměnou za pomoc chtít.

Pro funkci ministra je zcela kompetentní, říká o Janu Blatném jeho šéf

47 min 1 sek starý
Mít „svého“ ministra zdravotnictví může znamenat pro jižní Moravu výhodu. Teď je však prioritní boj s koronavirem a vše ostatní jde stranou, zní od odborníků z branže. Reagují tak na informaci, že nejžhavějším kandidátem na post ministra zdravotnictví je náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno a dětský hematolog Jan Blatný.

Netolický je potřetí hejtmanem Pardubického kraje, omluvil se za výrok o ANO

53 min 1 sek starý
Martin Netolický byl podle dohody potřetí zvolen hejtmanem Pardubického kraje. Tentokrát kandidoval za koalici 3PK (ČSSD a Společně pro kraj). Jde o jediný post hejtmana, který jeho mateřské sociální demokracii po volbách zůstane.

Zdravotnictví má nového náměstka. Lékárník Chudoba předběhl nového ministra

1 hod 7 min starý
Ministerstvo zdravotnictví ještě ani nemá nového ministra, už má ale politického náměstka. Je jím Lubomír Chudoba, bývalý prezident České lékárnické komory. Chudoba je vystudovaný lékárník, po studiu nastoupil jako interní vědecký aspirant na Státní ústav pro kontrolu léčiv do oddělení farmakologie a toxikologie léčiv. Prezidentem ČLnK byl v minulosti zvolen opakovaně.

V pražském Radotíně se převrátil náklaďák se skružemi, zranily dělníka

1 hod 13 min starý
Během vykládání betonových skruží se v pražském Radotíně převrátilo na bok nákladní auto. Při nehodě utrpěl zranění jeden z dělníků a skončil v nemocnici.

Sázky na šéfa zdravotnictví. Havlíček vede nad Flegrem, ten nad Šmuclerem

1 hod 35 min starý
Sázky na nového ministra zdravotnictví jsou v plném proudu a o favoritovi, náměstkovi ředitele Fakultní nemocnice Brno Janu Blatném není pochyb. Neméně zajímaví jsou ale i outsideři, u nichž jsou sázky ve stovkách ku jedné. Tam má dvojnásobný ministr Karel Havlíček navrch nad parazitologem Jaroslavem Flegrem. Ten zas překonává exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. A ten stomatologa Romana Šmuclera.

Vláda bude jednat o prodloužení nouzového stavu, schválila úlevy podnikatelům

1 hod 46 min starý
Vláda Andreje Babiše bude v úterý rozhodovat o prodloužení nouzového stavu. Nouzový stav je zatím vládou vyhlášen do 3. listopadu. Na dobu delší než třicet dnů ho musí vládě schválit poslanci. Při pondělním jednání podle ministryně financí Aleny Schillerové ministři schválili některé úlevy podnikatelům.

Babiš předložil konec superhrubé mzdy. Budou dvě sazby, bohaté zdaní víc

1 hod 49 min starý
Premiér Andrej Babiš předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a sazbou 23 procent lidem s platem nad zhruba 137 tisíc měsíčně hrubého, tedy těm, kteří mají roční příjem nad 48násobek průměrné měsíční hrubé mzdy. Snížení zdanění práce je zamýšleno pouze na dva roky.

Balvan váží skoro dvě tuny, přesto Čertův kámen v Raduni někdo ukradl

2 hod 1 min starý
Jeden ze symbolů obce i zámeckého parku v Raduni na Opavsku zmizel. Ač tamní bludný balvan nazývaný Čertův kámen měří v nejdelší ose přes metr a jeho hmotnost se může blížit až ke dvěma tunám, někdo jej ukradl. Zloděj musel použít těžkou techniku. Zástupci zámku i obce doufají, že se jim podaří najít svědky.

Malostranský zápisník: Babiš měl Maláčovou za „debila“ vyhodit z vlády

2 hod 6 min starý
O slabých premiérech a mrtvém hmyzu. Hřib jde stlát postele, kteří primátoři půjdou vytírat na jipku? Záhada chladného víkendu Jana Hamáčka. A ještě že Čechy nedělí tak hluboké příkopy jako Finy.

Česko je bohatší než Itálie a Španělsko, možná předběhne i Japonsko

2 hod 8 min starý
Nejnovější data Mezinárodního měnového fondu ukazují, že Česká republika je poprvé v její novodobé historii bohatší než Itálie a Španělsko. Češi se posunuli v pomyslném pořadí nejvyspělejších ekonomik světa o dvě příčky na 27. místo a dotahují se na Nový Zéland a Japonsko.

Macron dráždí muslimy, zuří Pákistán a žádá zákaz islamofobie na Facebooku

2 hod 12 min starý
Pákistán si v pondělí předvolal francouzského velvyslance, aby mu sdělil svou nespokojenost s šířením nenávisti proti islámu. Toho se podle ministerstva zahraničí dopouštějí někteří politici v západních zemích pod hávem boje za svobodu slova. Pákistán tak reagoval na debatu, která se vede ve Francii ohledně zveřejnění karikatur proroka Mohameda.

Policie rozšířila stíhání predátora z filmu V síti, hrozí mu až pět let

2 hod 34 min starý
Ústečtí policisté ukončili vyšetřování případu muže známého z filmového dokumentu V síti, který zmapoval zneužívání dětí na internetu. Spis nyní předali státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Jak zjistila redakce iDNES.cz, stíhání rozšířili o další trestný čin. Muži tak hrozí až pět let místo dosavadních dvou.

Krásný 28. říjen, tvůj přítel Izrael. Ambasáda u Hradu vyvěsila vzkazy

2 hod 43 min starý
K oslavě vzniku Československa se ve středu 28. října připojí i Izrael, ambasáda v centru Prahy vyvěsí dva velkoplošné plakáty. Podle velvyslanectví je v době koronavirové krize důležité si připomínat dobré vztahy nejen mezi lidmi, ale i mezi státy. K přání se připojil i izraelský velvyslanec, podle kterého je Česko nejbližšími přáteli Izraele v Evropě.

Praha chce odlehčit provozu na Vítězném náměstí, pomůže nová silnice

2 hod 43 min starý
Pražští radní schválili vypsání veřejné zakázky na projektanta plánovaného propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. Město také připravuje rekonstrukci Vítězného náměstí, která by na něm měla omezit provoz automobilů a tramvají.

Češi nechtějí za prezidenta kladeče věnců. Volili by generála Pavla či Ebena

2 hod 50 min starý
Charakterová představa o budoucím prezidentovi či prezidentce je stálá a dlouhodobě se příliš nemění. Voliči zatím zmiňují především mediálně známá jména a minulé kandidáty. Současný prezident Miloš Zeman je aktuálně hodnocen hůře než na jaře. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Za opaření a pobodání dvojice dostal cizinec 15 let vězení a vyhoštění

2 hod 52 min starý
Patnáct let vězení dostal u pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové sedmapadesátiletý Gruzínec Rafail Zeinalov. Podle verdiktu loni v dubnu na ubytovně v Poličce pobodal a polil vařící vodou své spolubydlící.

Vakcínu proti covidu dostane část pacientů už před Vánoci, věří v Oxfordu

3 hod 19 min starý
Lékaři a lidé s vysokým rizikem těžkého průběhu onemocnění covid-19 by mohli být do konce roku očkováni, tvrdí vedoucí pracovník výzkumného týmu Oxfordské univerzity Adrian Hill. Vakcína by podle něho mohla být použita ještě před jejím licencováním. Pro zbytek populace může být dostupná na začátku roku 2021.

Brno staví polní nemocnici, pacienti budou na výstavišti v kójích po dvou

3 hod 23 min starý
Pavilon G2 na brněnském výstavišti se začal měnit na záložní nemocnici. Poskytne tři stovky lůžek pro pacienty s koronavirem. Plně vybavená bude do dvou týdnů, aby ji šlo v případ potřeby okamžitě otevřít.

Lavičku Václava Havla v Jihlavě po pouhých dvou měsících poničil vandal

3 hod 27 min starý
Pouhé dva měsíce vydržela na svém místě před kinem Dukla originální lavička Václava Havla v Jihlavě. O víkendu ji neznámý vandal poničil takovým způsobem, že bude muset být demontována a odvezena na opravu. Pachatele už hledá policie.