iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 51 min 14 sek

Češi nejvíce poškozují životní prostředí elektrárnami a chovem prasat

6 hod 42 min starý
Ani plastová brčka a igelitové tašky, ani automobilismus, ale vytápění, velká spotřeba elektřiny a nadměrná konzumace vepřového masa jsou největšími hříchy průměrného Čecha vůči životnímu prostředí. Zjistila to nejnovější studie vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Stav nouze je protiústavní, míní kalifornský prokurátor. Podá žalobu

Po, 18/02/2019 - 22:46
Generální prokuratura státu Kalifornie se rozhodla soudně napadnout vyhlášení stavu nouze, jehož prostřednictvím chce americký prezident Donald Trump získat peníze na stavbu zdi na hranici s Mexikem. Prokurátor Xavier Bercerra řekl, že žaloba bude podána v pondělí. Připojí se k ní podle něj nejméně 12 amerických států.

V ČR padaly teplotní rekordy, zaznamenala je více než polovina stanic

Po, 18/02/2019 - 21:59
Teplotní rekordy padaly na více než polovině meteorologických stanic v Česku. V Hejnicích na Liberecku naměřili v pondělí až 16,8 stupně Celsia. Teplotní rekord zaznamenalo 79 z celkových 151 stanic, které měří alespoň třicet let. V polovině týdne se mírně ochladí, na víkend se do Česka znovu vrátí jaro.

KOMENTÁŘ: Ministryně neví, o čem mluví. Za drahá data zákazníci nemohou

Po, 18/02/2019 - 21:07
Drahá data a celkově ceny mobilních služeb jsou nekonečným příběhem českého mobilního trhu. A ačkoli si zlevnění dali za úkol i samotní politici, nikdo z nich zatím s touto situací nic neudělal. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková je další, kdo si na nich nejspíš vyláme zuby.

Havel byl v únoru 1989 naposledy odsouzen. Protesty probudily společnost

Po, 18/02/2019 - 20:59
Hru Podněcování a trest Václav Havel nikdy neplánoval napsat. A vlastně ji ani nenapsal. Vznikla tak, že jeho švagrová Dagmar přímo v soudní síni tajně pořídila zvukový záznam soudního přelíčení a přepsala ho jako divadelní „hru“. Hlavní role hrají Havel a soudkyně Helena Hlavatá. Za autorství téhle hry zaplatil čtyřmi měsíci na Pankráci.

Vandalové poškodili náhrobek Karla Marxe v Londýně, letos podruhé

Po, 18/02/2019 - 20:29
Neznámí útočníci pomalovali náhrobní kámen Karla Marxe na hřbitově Highgate v Londýně. Cílem vandalů byl podruhé za poslední dva týdny. Tentokrát použili sytě červenou barvu. Památník slavného politického filozofa je na seznamu významných britských památek.

OBRAZEM: Odstřel holubů v Českém Brodě pokračuje, hlavně u kostela

Po, 18/02/2019 - 20:20
Myslivci v Českém Brodě v pokračovali v odstřelu přemnožených divokých holubů v centru města. V neděli proběhl v pořadí již třetí odstřel, usmrceno bylo dohromady téměř dva tisíce ptáků. Poslední termín se uskuteční na začátku března.

Podpořil demokracii a zemřel, předmnichovská vražda zůstala nepotrestaná

Po, 18/02/2019 - 20:05
Narodil se před 120 lety, na podzim 1938 ale jeho život předčasně ukončili nacističtí vrazi. Šumperský ředitel Svazu čerpacích stanic Franz Hroch se totiž otevřeně postavil za demokratické Československo. Ozbrojenci s vazbami na nacistické Německo a Henleinovu Sudetoněmeckou stranu jeho odvahu tvrdě potrestali.

V kauze držení dětského porna jsme nebyli pod tlakem, tvrdí policisté

Po, 18/02/2019 - 19:53
Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala viněn z držení dětské pornografie, vyloučili, že na průběh vyšetřování byly činěny politické tlaky. Oznámili to u Obvodního soudu pro Prahu 2, který projednává Halovu žalobu na stát. V kauze byl Hala v květnu 2016 pravomocně osvobozen.

Žena napadená dogou stihla jen pozdravit. Pak si soused vybavuje křik a krev

Po, 18/02/2019 - 19:25
Pes stejného majitele ve vsi řádil už mnohokrát. To tvrdí obyvatelé obce Pihel, kde argentinská doga napadla seniorku. Žena později v nemocnici zemřela.

Kraj nechal za milion ve svých kancelářích hledat „štěnice“, výsledky tají

Po, 18/02/2019 - 19:14
Vedení Středočeského kraje nechalo v posledním půlroce prohlédnout tři desítky kanceláří firmou specializovanou na odhalování odposlouchávacích zařízení. Zda se „štěnice“ našly není jasné, vedení kraje to s odkazem na důvěrnost takových informací nechce sdělit. Zakázka přišla na zhruba milion korun.

Nejprve prodali moji ledvinu, pak mě. Nepálky bojují proti obchodu s lidmi

Po, 18/02/2019 - 18:41
Hranice Indie a Nepálu se v posledních letech staly jednou z nejrušnějších světových tras pro obchodníky s lidmi. Za oběť jim každý rok padnou desetitisíce žen, které oklamou a prodají do indických nevěstinců. Přeživší hrůz se nyní vzepřely osudu a střeží hranice, aby zachránily další potenciální oběti.

Žena půjčila stavaři kreditku na materiál. Peníze si nechal a boural opilý

Po, 18/02/2019 - 18:27
Případ nepoctivého stavaře vyšetřují nyní policisté z Přerovska. Muž zneužil zapůjčené platební karty a místo použití pro stavbu si vybraných téměř třicet tisíc korun nechal. Ve stejné době navíc porušil hned několik dopravních předpisů, když boural silně opilý a snažil se ujet.

STAN a TOP 09 jdou do eurovoleb společně, kandidátku vede Pospíšil a Polčák

Po, 18/02/2019 - 18:20
Na prvních třech místech kandidátky Starostů a nezávislých a TOP 09 pro volby do Evropského parlamentu budou europoslanci Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer. Volební spolupráci podepsali lídři v pondělí. Předseda Pospíšil by pokládal za úspěch, kdyby koalice obhájila nynější čtyři mandáty a získala 12 až 15 procent hlasů.

Ti tygři jsou bastardi. Jejich orgány mohu použít, hájí se souzený Berousek

Po, 18/02/2019 - 18:13
V České Lípě pokračuje soudní jednání, při němž se rozplétá kauza nelegálního obchodu s částmi tygřích těl. Veterinářka vypověděla, že obžalovanému chovateli šelem Ludvíku Berouskovi potvrdila úhyn tygra, aniž by zvíře viděla.

Způsobili to novináři, hájí ministryně svá slova, že za drahá data mohou lidé

Po, 18/02/2019 - 18:06
Po kritice, kterou sklidila, couvá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ze slov, že za dražší mobilní data mohou lidé, protože využívají wifi sítě. „Při přípravě na vládu informovala, že věci a informace, které se objevily v tisku, jsou vytržené z kontextu,“ řekla kolegyně Novákové, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která je ve vládě také za ANO.

Jsou si taxikáři a řidiči Taxify rovni? Sledujte debatu v pořadu Rozstřel

Po, 18/02/2019 - 18:00
Od letošního roku musejí mít řidiči alternativní taxislužby Taxify licenci stejně jako řidiči běžní řidiči taxi. Před rokem proti těmto službám proběhly v Praze velké protesty a došlo i na soudní zákazy. Dostali klasičtí taxikáři to, po čem volali? V Rozstřelu v úterý od 12:30 vystoupí šéf Taxify ČR Roman Sysel a Karolína Venclová z Asociace koncesionářů v taxislužbě.

VIDEO: Zdrogovaný řidič při honičce narazil do stromu, poté zkusil utéct

Po, 18/02/2019 - 17:31
V divokou honičku se minulý čtvrtek změnila policejní kontrola na Břeclavsku. Řidič před hlídkou začal zběsile ujíždět a zastavil jej až náraz do stromu u vedlejší obce. Poté ještě zkoušel i se spolujezdkyní utéct.

Nigerijec žije už měsíce na letišti. Vyhostila ho i vlastní země

Po, 18/02/2019 - 17:25
Čtyřiadvacetiletý Nigerijec, kterého úřady vyhostily z Izraele, žije už čtyři měsíce na letišti v etiopském hlavním městě Addis Abeba. Nigérie se totiž svého občana pokusila Izraeli poslat zpět, protože jeho doklady o vyhoštění považovala za falešné. Mladý muž tak zůstal na půl cesty v Etiopii, kde v letištní hale už měsíce prosí pasažéry o jídlo.

Dvanáctiletý školák nadýchal téměř dvě promile, nemohl chodit ani mluvit

Po, 18/02/2019 - 17:21
Namol opilé dítě převáželi v pátek záchranáři do plzeňské fakultní nemocnice. Dvanáctiletý chlapec na sebe upozornil tím, že spolu s kamarády kopal do dveří jednoho domů v centru Plzně. Byl tak opilý, že nemohl ani chodit, padal na zem a mluvil jen s obtížemi. Nadýchal 1,72 promile.