iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 37 min 38 sek

Cestu Vondráčka do Ruska považujeme za skandální, řekl Pirát Lipavský

42 min 55 sek starý
Vysvětlení cesty předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska, toho, s kým vším jednal a o čem přesně, budou požadovat některé opoziční strany. „Navrhnu, aby to Radek Vondráček vysvětlil. Tu cestu považujeme za skandální,“ řek poslanec zahraničního výboru za Piráty Jan Lipavský.

Je třeba se z Afghánistánu postupně stáhnout, řekl exministr Zaorálek

58 min 55 sek starý
Pro stažení českých vojáků se vyslovil exministr zahraničí, šéf zahraničního výboru Sněmovny Lubomír Zaorálek z vládní ČSSD. „Situace v Afghánistánu se zhoršuje, budeme na to muset reagovat,“ řekl Zaorálek. „Je třeba hledat cestu, jak kontingent postupně stáhnout. Afghánistán je cíl, který je mlhavý,“ řekl.

Jsme zpovykaní Pražané, trvá na svém výroku Krnáčová

1 hod 4 min starý
V pořadu Rozstřel dnes Adriana Krnáčová komentovala svou politickou kariéru i to, co bude dělat po předání primátorského řetězu. Také řekla, že s premiérem Andrejem Babišem má dobrý vztah a obdivuje ho. Za svou kariéru lituje pádu lávky v Troji a uzavření Libeňského mostu.

Voják padlý v Afghánistánu miloval psy, zůstaly po něm dvě děti

1 hod 6 min starý
Dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš Procházka, který padl v pondělí v Afghánistánu, žil s rodinou v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Před radnicí vlaje černý prapor, ve vestibulu vznikne pietní místo s jeho fotografií. Lidé tam budou moci zapalovat svíčky.

Zeman podpoří vládu při rozpočtu, komunisté taky, ale mají podmínky

1 hod 9 min starý
Prezident Miloš Zeman přijde do Sněmovny podpořit vládu při jednání o státním rozpočtu na příští rok. Opoziční TOP podle Miroslava Kalouska navrhne kvůli schodku 40 miliard korun vrátit rozpočet vládě k přepracování, ale vládu ANO a ČSSD podrží komunisté. Podpoří výši schodku, ale nedávají vládě bianco šek, že podpoří i konečné schválení rozpočtu.

Muž tasil nůž na ženu ve výtahu metra, pátrá po něm policie

1 hod 13 min starý
Žena ve stanici metra Kobylisy doběhla zavírající se výtah, do kterého poté nastoupila. Malé zdržení se však nelíbilo muži v kabině, proto na ni vytasil nůž. Agresora nyní hledají policisté a žádají veřejnost o pomoc.

Potkani vládli městům vždy, ti venkovští třeli bídu s nouzí, tvrdí studie

1 hod 32 min starý
Výhodou měst v porovnání s venkovem je bohatství a hojnost. Platilo to v dávné minulosti, je to tak i dnes. Z dostatku ale netěžili jen lidé a jejich zvířecí mazlíčci, ale také další živočichové, kteří se s nimi o životní prostor dělí – potkani. Tuto skutečnost potvrzují dokonce i archeologické průzkumy.

Erdogan nahou pravdu o vraždě Chášukdžího neřekl, Saúdy vyzval k odpovědím

2 hod 16 min starý
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v projevu k tureckým poslancům v úterý pronesl, že plán vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího začal vznikat už koncem září. O údajných nahrávkách, které Turci mají a které vraždu potvrzují, však neřekl ani slovo. Vyhnul se i roli saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána v celém případu.

Žena se po rozsudku za vraždu zhroutila, nakonec plivla na obhájkyni

2 hod 24 min starý
Krajský soud v Ostravě poslal na 13 let do vězení osmadvacetiletou Martu Leškovou. Uznal ji vinnou z vraždy. Lešková nožem mstila napadení svého otce, které se stalo o tři dny dříve. Když soudce vyhlásil rozsudek, tak se Lešková zhroutila, nakonec při odchodu ze soudní síně plivla na svou obhájkyni.

Karavana migrantů ohrožuje bezpečnost USA, míní Trump. Viní demokraty

2 hod 30 min starý
Asi tři tisíce migrantů, kteří míří od hranic Mexika s Guatemalou ke Spojeným státům americkým, ohrožují podle amerického prezidenta Donalda Trumpa národní bezpečnost USA. Trump proto vyzval hraniční policii a armádu, aby migrantům zabránily proniknout přes mexickou hranici.

Desítky policistů pátrají po zmizelém chlapci v okolí Hranic na Chebsku

2 hod 36 min starý
Desítky policistů pročesávají od rána okolí Hranic na Chebsku. Hledají třináctiletého Roberta Krause. Do akce povolali i vrtulník.

Nejstarší z mladých lupičů zabijáků dupal oběti na hlavu, dostal 10,5 roku

2 hod 45 min starý
Dvacetiletého Patrika Danka poslal plzeňský krajský soud na deset a půl roku do věznice s ostrahou. Podle obžaloby je jedním ze čtveřice násilníků, kteří loni v září v Dobřanech na Plzeňsku kvůli penězům umlátili dělníka z Ukrajiny. Rozsudek není pravomocný.

Neutíká se, když začne být horko, tvrdí o misi v Afghánistánu zástupci armády

2 hod 50 min starý
Další český voják padl v Afghánistánu a veřejnost si klade otázky, zda se tolik zhoršuje situace na místě a není na pořadu dne debata o odchodu naší armády z neklidné země. Nejen na tyto otázky odpovídají ve studiu iDNES.tv bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý a bezpečnostní analytik české armády Otakar Foltýn.

Muž ztratil hodinky za čtvrt milionu, pátrají po nich policisté

3 hod 12 min starý
O hodinky za čtvrt milionu korun přišel při večírku šestatřicetiletý muž v Brně. Když se ráno probudil, zjistil, že je někde ztratil. Vypátrat se je nyní snaží policisté.

V Harrachově zavřeli poslední můstek, skokani nemají kde trénovat

3 hod 14 min starý
V Harrachově se kvůli špatnému stavu zavřel můstek K70. Poslední, na kterém se ještě dalo trénovat a závodit. Ostatní můstky už jsou kvůli špatnému stavu zavřené od letošního jara, mamutí dokonce čtyři roky.

Budějovice povede čtyřkoalice. Primátorem zůstává Jiří Svoboda z ANO

3 hod 55 min starý
Čtyři strany a hnutí se v Českých Budějovicích dohodly na koaliční spolupráci. Smlouvu podle informací MF DNES podepíšou ve středu. Vítězné hnutí ANO bude mít v jedenáctičlenné radě pět křesel, druzí Občané pro Budějovice čtyři a další dvě uskupení Společně pro Budějovice a Čisté Budějovice - STAN po jednom.

SOUTĚŽ 100 LET: Ověřte si, co víte o republice, a vyhrajte vyhlídkový let

3 hod 55 min starý
Od vzniku samostatného Československa uběhlo sto let. Výročí věnujeme sérii pěti vědomostních kvízů, kde si můžete nejen ověřit, co znáte, ale také soutěžit o vyhlídkový let k Řípu. Letadlo bude pilotovat akrobat Roman Kramařík, který jako první Čech obletěl svět. Ve hře jsou i další ceny.

Řidič se nevěnoval řízení a urazil přípojku plynu, lidé museli z domů pryč

4 hod 7 min starý
Nemalé následky měla chvilková nepozornost řidiče, který havaroval na Jesenicku. Vůz mimo jiné narazil do přípojky plynu. Kvůli masivnímu úniku byla nutná evakuace blízkých domů.

Čech má naději na odměnu milion dolarů, v USA nahlásil znečištění moře

4 hod 16 min starý
Až milion dolarů (22,5 milionu korun) může v USA získat český námořník Jaroslav Hornof, který americkým úřadům oznámil podvod svého německého zaměstnavatele. Muž se plavil na lodi společnosti MST, která vypouštěla do moře odpadní vodu ze strojovny. Firma již souhlasila s pokutou, ale americký soud požaduje i odměnu pro Hornofa.

Útok mířil na koalici, nikoliv na Čechy. Muž v afghánské uniformě byl zajat

4 hod 22 min starý
Pondělní útok muže v afghánské uniformě necílil přímo na české jednotky, ale na koaliční vojáky, upřesnil náčelník generálního štábu Aleš Opata. Rotný Tomáš Procházka, který zahynul, bude ve středu převezen do vlasti. Další dva vojáci byli zraněni.