iDnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: před 21 min 57 sek

Češi jsou stejně poctiví jako Švýcaři a Skandinávci, ukázal světový test

32 min 20 sek starý
Češi patří společně se Švýcary, Skandinávci nebo Novozélanďany mezi nejpoctivější národy světa. Vyplývá to z nového průzkumu, v rámci kterého jeho autoři nechali ve vybraných zemích světa ležet desítky tisíc peněženek s různou částkou peněz a čekali, které se jim vrátí. Zatímco některé národy byli až nečekaně poctivé, Mexičané nebo Chilané by se měli stydět.

Dvorští nosorožci si ve Rwandě zvykají na akácie, vítaly je stovky lidí

44 min 20 sek starý
Pět nosorožců černých ze safari parku ve Dvoře Králové si zvyká na nový domov ve Rwandě. Zoo je v pořádku přepravila letecky do Afriky a ochranáři je v pondělí odpoledne vypustili do menších ohrad v národním parku Akagera. Tři samice a dva samci mají posílit nově vznikající rwandskou populaci nosorožců.

Praha jako centrum umělé inteligence. Jsme nejlepší kandidáti, řekl Babiš

48 min 20 sek starý
Výzkum umělé inteligence je klíčový pro rozvoj české ekonomiky a Praha se hodí jako sídlo pro evropské centrum, které by se jí věnovalo. Na Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace v Drážďanech to řekl premiér Andrej Babiš. Předseda saské vlády Michael Kretschmer prosazuje, aby nové ideje v inovacích vycházely ze spolupráce zemí východní části EU.

S nadváhou či obezitou se pere každé páté dítě. Sportuje jich stále méně

50 min 20 sek starý
S nadváhou či obezitou bojuje v České republice každé páté dítě ve věku mezi jedenácti a patnácti lety, meziročně navíc dětí s nadměrnou hmotností přibývá. Problémy s nadbytečnými kilogramy přitom postihují především chlapce. Stravovací návyky dětí se lepší, ubylo však těch, které pravidelně sportují.

Vydavatelé projevů Hitlera neporušili zákon, rozhodl definitivně soud

51 min 20 sek starý
Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby. Nejvyšší soud odmítl nesouhlasné dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, rozhodnutí zpřístupnil na úřední desce.

Výbuch odhodil majitele lodi do Labe, popálil ho na 90 procentech těla

53 min 20 sek starý
Vážné následky má pondělní výbuch a následný požár v lovosickém Jacht klubu. Jednasedmdesátiletého muže musel vrtulník transportovat do popáleninového centra ve vinohradské nemocnici, jeho stav je stále kritický.

Babišova vláda podle prezidenta Zemana vydrží do konce volebního období

1 hod 6 min starý
Vláda podle prezidenta Miloše Zemana „s vysokou mírou pravděpodobnosti" vydrží do konce volebního období. „Lidé, kteří jsou nespokojeni s výsledky voleb, mají právo demonstrovat, ale pokud volby, ty příští volby nedopadnou jinak, tak mají smůlu," řekl Zeman na úvod své třídenní návštěvy na Vysočině při setkání se zastupiteli Kraje Vysočina.

V šumavském výběhu je už příliš mnoho vlků, samice dostala antikoncepci

1 hod 20 min starý
Výběh v Srní na Šumavě, kde mohou návštěvníci zblízka pozorovat vlky, je na hranici svých možností. Smečka nyní čítá čtrnáct členů, což je o jednoho méně, než je maximální kapacita. Národní park proto chce dočasně zastavit množení vlků a samice dostala antikoncepci. Hledají se i chovatelé nebo zoo, kteří byli chtěli vlky koupit.

Pole se náhle propadlo, objevil se kráter. V Německu vybuchla bomba z války

1 hod 26 min starý
Německá policie v pondělí oznámila, že kráter, který se objevil na poli v centrální části Německa, způsobila bomba z druhé světové války. Jámu širokou deset metrů a hlubokou čtyři metry má podle odborníků na svědomí stará bomba, která explodovala o víkendu uprostřed noci.

Puma mění teritorium, dostala se už na Žďársko. Policie před ní varuje

1 hod 35 min starý
Velká kočkovitá šelma, kterou v sobotu ráno pozoroval starosta Želiva na Pelhřimovsku, se zřejmě přesunula na Žďársko. Před pumou už varovala policie lidi v Račíně, Polničce, Vepřové a také ve Velké Losenici. Naposledy bylo zvíře spatřeno nedaleko Velkého Dářka.

PRVNÍ DOJMY: Vilhelmová se Medou protančila vervou, s jakou ona žila

1 hod 45 min starý
To výmluvné gesto viděli jen diváci v bočních řadách. Vteřinku po konci představení se Tatiana Vilhelmová (Dyková) zvedla ze židle a při odchodu do zákulisí si zhluboka oddechla. Skoro by se dalo říci až odfrkla.

Trumpův tlak uspěl, Mexiko vrací migranty a posílá vojáky na hranici s USA

1 hod 46 min starý
Mexiko přes víkend zesílilo represe, které mají odradit migranty od cesty do Spojených států. Stovky běženců odvezli policisté z různých částí země zpět na jižní hranici. Na severu u hranice USA Mexičané rozmístili přes 15 000 ozbrojenců. Mexiko nedávno pod tlakem Washingtonu přislíbilo zbrzdit ilegální migraci do USA.

Evropa couvla. Vrátila Rusku hlasovací práva, která mu sebrala kvůli Krymu

1 hod 55 min starý
Rada Evropy schválila vrácení hlasovacích práv Rusku, které o ně přišlo v roce 2014 po anexi ukrajinského Krymu. Server Deutsche Welle v úterý v této souvislosti upozornil, že Moskva v případě neobnovení hlasovacích práv hrozila odchodem z organizace. Důvodem k nynějšímu rozhodnutí rady byla také obava o stav lidských práv v Rusku.

Ovčáček po mohutném protestu na Letné zvažuje vstup do politiky

1 hod 56 min starý
Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana, dává najevo, že ho osobně láká vstup do politiky. Naplno to řekl v souvislosti s protesty proti premiéru Andreji Babišovi, které mají na podzim pokračovat. „Moje sympatie mají konzervativní subjekty, ať pravicové nebo levicové,“ řekl iDNES.cz Ovčáček.

KOMENTÁŘ: Zklamaní a znechucení. Demonstrace potvrdila známý fakt

2 hod 20 min starý
Nedělní demonstrace na pražské Letné potvrdila známý fakt. Pokroková elita české společnosti není schopna vygenerovat svou politickou reprezentaci, s níž by byla dlouhodobě spokojená. Píše ve svém komentáři šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

Policie zasahuje na úřadu Středočeského kraje, jde po smlouvách s externisty

2 hod 21 min starý
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl web SeznamZprávy. Důvodem mají být smlouvy s externisty za údajných pět milionů korun ročně.

Letenská pláň v neděli a před 30 lety. Porovnejte snímky z demonstrací

2 hod 25 min starý
V Praze se v neděli uskutečnila největší demonstrace od pádu komunistického režimu v roce 1989. Na protest proti premiérovi Andreji Babišovi přišlo na Letenskou pláň asi 250 tisíc lidí. Největšího masového protestu v průběhu Sametové revoluce se před téměř 30 lety zúčastnilo přes 800 tisíc lidí. Porovnejte fotografie z obou protestních akcí.

Na stavbě domu u Prahy vybuchl plyn, dělník má popálenou polovinu těla

2 hod 34 min starý
Na stavbě domu ve Všechromech na Praze-východ ráno vybuchla propanbutanová lahev. Exploze popálila jednoho z dělníků a poničila okna. Vrtulník muže převezl do nemocnice.

Bílý dům je mentálně retardovaný, Trump ohrožuje světový mír, říká Teherán

2 hod 42 min starý
Spojené státy rozhodnutím postihnout sankcemi íránského duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího podle Teheránu trvale uzavřely cestu diplomacii. Íránský prezident Hasan Rúhání na to označil Bílý dům za mentálně retardovaný a poznamenal, že sankce proti íránskému nejvyššímu duchovnímu selžou.

Německo zažaluje Rakousko, vadí mu tyrolský zákaz sjíždění z dálnic

2 hod 48 min starý
Tyrolsko minulý týden zakázalo motoristům, kteří se chtějí vyhnout zácpám, sjíždět z dálnice. Kvůli zákazu a omezení kamionové dopravy hodlá německé ministerstvo dopravy podat žalobu na Rakousko. V pondělí to oznámil německý ministr dopravy Andreas Scheuer, podle kterého jsou omezení platící v rakouské spolkové zemi diskriminační.