Šluknovský výběžek středem pozornosti

Obrázek uživatele PerfectiOn

Říká se "Lepší pozdě, než-li později." s ohledem na situaci ve Šluknově a okolí je už hodně pozdě, proto jakákoliv nevole dána najevo je označována za extrémistickou, protizákonnou a rasistickou.

Bydlím ve Šluknově již od malička, pravda je mi dvacet let a nejsem žádný ohromný pamětník, ale průběh situací v nichž často figurují "nepřizpůsobiví" vnímám stejně jako ostatní občané ne zas tak malého pohraničního města. Možná to bylo dětskou idylkou a nasazenými růžovými brýlemi, že se mi zdálo vše ohledně našeho města v pořádku. Dnes již takovou poruchou netrpím, jelikož mě z toho všeho vytrhla trpká příchuť ignorace za strany naší vlády i starostů Šluknovského výběžku. Problémy jsou tu pořád, teď jich je bohužel více a častěji prováděných proto se také ozval lid. Dělala se taková představení s těžkooděnci když ve Šluknově přepadávaly romové důchodce? Dělala se nějaká opatření, když ničili a znesvěcovaly hřbitov a urnový háj? Zajímal někoho fakt, že člověk nemohl jít ven osamocený a nebýt připravený na ránu odkudkoliv? Nemluvě o vandalismu páchaném na autobusovém terminálu, ze kterého se nestydí ukrást sedací část lavičky i po několika opravách. Policie se zřejmě bojí něco udělat i když do jejich řad přišlo 50 (někde se uvádí i sto, ale jak je to ve skutečnosti nevím) těžkooděnců, vše by to vrhalo špatné světlo na celý městský či státní orgán a tak si romští spoluobčané dál sedí na Šluknovském náměstí, okupují a znečišťují kašnu i sousoší nejsvatější trojce, to vše před budovami městské policie a městského úřadu.

Problémy tu byli vždy jen je někdo zahrabal dostatečně hluboko, proč, když pak vyrašili na povrch v mnohem horší formě? Na tuto otázku dle mého názoru nezná odpověď ani naše starostka. Dál se ignoruje fakt, že ze šluknovského sídliště je již ghetto kde se před paneláky válí bordel v podobě pohovek, ledniček a televizí, nechávají to tam ležet a město to pak na vlastní náklady odváží, to mi nepřijde fér, stejně jako to když si na Šluknovský městský úřad přijede romský občan v luxusním autě s SPZ Maďarska pro sociální dávky.

Romové se nebojí toho že budou někdy v nouzi, stát je z toho vytáhne a kdyby jejich děti neměly finance na cesty do školy, poradí jim jak obrat stát na školních příspěvcích (sumy se pohybují okolo desetitisíců) i to jak peníze využít nejen na školní potřeby stačí jen do školy donést paragon na němž jsou školní pomůcky, který nemusí být nutně ani Váš a o nic nepřijdete. Normální slušní lidi musí platit daně z kterých se živí takovíto mrchožrouti, hlavně že má od nich stát klid.

Celá tahle situace vznikl jen proto, že lidé ze Šluknovska již nechtějí žít ve strachu z toho kdy si zrovna "nepřizpůsobiví" vytypují jejich dům, nebo Vás na ulici jen tak z hecu neprobodnou nožem. Na Šluknovsku se den o de dne situace vyhrocuje, již to nejsou jen občasné "výtržnosti" a občané si to dlouho nenechají líbit, stát musí něco začít dělat, odsunout odpad stranou tou lepší cestou nebo se budeme muset začít bát toho že náš pan prezident nazve romy "nemocnými"? Nebo až to vezme do rukou lid a stát začne romy ještě více chránit jako chráněnou zvěř a své slušné občany nazve extremisty a fašouny?

Komentáře

http://pokornyjiri.blog.idnes