Život je přece krásný

Obrázek uživatele Milito999

Tuhle přišla jsem znenadání na myšlenku, která mě zabavila na celé odpoledne. V jednom nejmenovaném časopise jsem četla krátký rozhovor se známou českou osobností, která se snažila vysvětlit svůj vlastní recept na štěstí.
‚‘Dělej jen to, co tě baví a čemu věříš. Obklopuj se jen lidmi, které máš ráda a na kterých ti záleží. Všechno ostatní je nepodstatné a připraví tě o sílu a čas. ‘‘

Vskutku bravurní myšlenka, kterou většina z nás zná. Teď se ale zamyslete všichni, zda takovými lidmi obklopeni jste. Mnoho z vás denně poslouchá ubohé řeči spolužáků, které zrovna nemá v lásce. Další zas mají příšerného šéfa a někdo třeba nesnesitelného člena rodiny.

Tu jsem si sedla ke stolu a pochopila jsem, že mnoha nesnesitelnými lidmi obklopena jsem. Každý mi nespočetněkrát již řekl, že jsem naivní, pokud lidem věřím. Ale já jim věřím i přes ta mnoha zklamání. Jsem ráda obklopena lidmi. Život je přece jen příliš krásný na to, aby byl promarněn zaslepeností k ostatním. Když změníme svůj postoj k nim, možná ho změní i oni k nám.

A co považuji za můj malý luxus? To, že mám úžasného přítele, kterému mohu vše svěřit bez obav, že by mě zradil.
A na závěr nyní již mé heslo? Dnešní heslo a uvědomění? Buď šťastná aneb pozitivním přístupem k dobré náladě!