„7“

Sedmička pro každého znamená něco jiného.Napíši pár příkladů, všedního používání čísla sedm.
Tak například :
- Sedm dní v týdnu, být v sedmém nebi, za sedmero horami a sedmero řekami, Sněhurka a sedm trpaslíků, sedmimílové boty, sedm smrtelných hříchů, sedm ctností, sedm andělů stojící před Bohem, kočka má sedm životů……
Ovšem sedmička je pro Lvy (znamení zvěrokruhu) magickým číslem. Říká se, že v sedmém měsíci, tedy červenci, mohou uskutečňovat nejlépe své plány
a rozhodnutí. Číslo sedm, je také číslo Boží přirozenosti. Symbolem dokonalého či dokončeného řádu nebo řady, je také číslo sedm. Prostě ať se podíváte kam chcete, někde se vždy vyskytne sedmička. Je to takové posvátné číslo s hodně tajemnou minulostí, přítomností i budoucností.
Například, sedmicípá hvězda tzv. Heptagram. Je nakreslena jedním tahem a je to symbol planetárních sil. Symbolizuje jednotu sedmi světů. A celý znak je považován za hvězdu lásky. Je to také symbol člověka jako celku – pozemská hlava a božská duše.
Toto číslo také často bývá znakem nějakého uzavřeného celku, obrazem plnosti a světa. Je vnímána jako šťastné a vyvážené číslo. Napomáhá nacházet sebe sama se splynutím starodávných tradic, zvyků a kořenů.
Sedmička má taky povolení zasahovat do svatých míst.
Má zvláštní význam v hinduistické symbolice. Existuje sedm svatých měst coby poutních míst – Varanasi, Haridwar, Avodhya, Marthura, Dwarka, Kanchipuran, Ujjain. Dále také sedm svatých řek – Ganga, Saraswati, Jamuna, Indus, Narmada, Godavari a Kanveri.
Někteří poukazují na sedmičku, jako na číslo spojení duše, ducha a mysli se čtyřmi prvky těla. Ovšem jiní, tuto teorii považovali za víc, než hloupost.
Také jak jsem na začátku zmínila, existuje sedm smrtelných hříchů, což jsou – zlost, závist, pýcha, obžerství, lenost, lakomství, chtíč.
Asi každý z nás, se řadí do něčeho co se dá nazvat „smrtelný hřích“.
Prostě sedmička nám byla, je a bude vždy sympatická, jako číslo, jako celek . . . . .