Bylo by vhodné...

A je to opět tady. Je leden roku 2012 a všichni jsou strašně překvapeni, že napadl sníh. Ono v zimě sníh padá a někteří lidé by si to měli konečně uvědomit.

Jsou překvapeni cestáři, jsou překvapeni všichni lidé. Bohužel někteří nejsou schopni přizpůsobit svou jízdu automobilem stavu silnice. A jak to končí? Nehodami, pokud je to lepší možnost, bez zranění. V horším případě je zranění smrtelné. Rok co rok se tohle děje a je smutné se dívat na to nepochopení a hloupost některých z nás.

Rok co rok jsou v oblasti Ostravice-Bílá lidé překvapeni, že jsou cesty zasněžené a že někdy musí použít sněhové
řetězy. Ano, v tomto případě myslím hlavně kamióny. Každý rok mají problémy, každý rok zde končí několik kamiónů zablokovaných na mostu u vodní nádrže Šance. A my, obyvatelé zde dojíždějící, se každý rok můžeme jen tiše rozčilovat.

Život na horách je v zimě tvrdý. Na to si každý, kdo zde bydlí, zvykl. Bohužel nám život komplikují právě takovíto lidé.
Bylo by velice vhodné, aby lidé nemysleli jen na sebe, ale i na ostatní. Aby si sněhové řetězy nasazovali včas a aby jezdili bezpečně a vhodně vzhledem ke stavu silnice. Všichni by pak byli spokojení a všichni by včas a v pořádku dorazili zpět do svých domovů.