Co je to moda?

Obrázek uživatele Lucie-Honest

O čem je vlastně moda? Musíš se řídit modními trendy? Každý by si měl zanechat svou originalitu, ale mnohdy je to dosti těžké.

Nejde o to, co, ale jakým způsobem věci nosíte. To neznamená, že je nutnost mít tu krásnou kabelku od Marca Jacobse, anebo být navlečená od hlavy až k patě do nové kolekce od Prady. Měla by jsi nosit to, v čem se cítíš dobře.

Džíny, mikina a botasky
Nemůžeš odsuzovat dívky, které nosí obyčejné věci jako například džíny, mikinu a tenisky. Nosí to, v čem je jim dobře. Každá dívka bere modu trošku jinak. Ale pokud taková osoba kritizuje okolí jen proto jak vypadá, nebo jak se obléká tak je ubohá.
Slovo moda je široký pojem. Já modu vnímám trošku jinak. Člověk by pomocí svého oblečení měl vyjádřit svou náladu, jak se cítí a ukázat svou osobnost, z mody můžeme vyčíst leccos. Nakupování v second handech je úplně normální záležitost. I z obečejného kousku se dá vykouzlit nemožné. Pokud umíš dobře kombinovat, tak máš modu na háku. Džíny, zajímavé tričko, řetízky, pěkné boty, i to vypadá dobře. Myslím si, že nejde o to, ukazovat značky, je sice pěkné, koupit si něco značkového. Ale neházej všechny do jednoho pytle. Ten kdo nakupuje v "neznačkových" obchodech, není hned lůzr.
Co originalita?
Všude se povídá nebo píše o originalitě. Co je to za slovo? Všichni chodí v pastelových barvách, nosí květinové vzory, tak kde je originalita? Předvídej trendy. To je hledání jehly v kupce sena. Všechno je o kombinování, kreativitě a vkusu. Znáš porovnávání celebrit? Mají stejné šaty, ale přesto každá vypadá úplně jinak. Jak je to možné? Jde o zásadní věci. Doplňky, líčení, účes, obuv. Nikdo není dokonalý, ani naše celebrity. Mohou mít kolit vizážistů a stylistů chtějí. Ale nastane situace, kdy celebrita šlápne vedle a zvolí nevkusné oblečení. No co, jsou to taky jenom lidi, ne?