Děkujeme Steve Jobsi!

Obrázek uživatele PerfectiOn

Rozhodně nikomu z Vás neunikla smrt jednoho velikána, který ohledně informačních technologií spousty z nás ovlivnil.

Steve Jobs narozený roku 1955 vyrůstal v adoptivní rodině. Jeho biologická matka byla tehdy ještě studentkou a proto pro ní bylo zřejmě "nejlepším" řešením dát Stevea k adopci, poté ho adoptoval arménský pár. Steve nedokončil vysokou školu, kterou po půl roce ukončil a rok na to se stal spoluzakladatelem Applu, spolu se Stevem Wozniakem, který mu pomáhal při vytváření prvního počítače Applu v garáži Stevových rodičů. To vše se událo když mladému Stevovi bylo pouhých dvacet let.

O deset let později se Steve s Wozniakem pohádali a on byl z Applu následně vyhozen, ale sám Steve říkal, že šlo o jednu z nejlepších věcí co se mu kdy přihodila. Následně to šlo z Applem od desíti k pěti, jelikož Jobs byl hlavním tahounem celé firmy a jeho nápady kopíruje spousta firem. Vlastně jeho první počin byl počítač, který byl plně ovladatelný myší.

Bohužel Jobse postihla nemoc, která nemá slitování, rakovina. Jednou se mu nad ní podařilo téměř vyhrát, ale později ho znovu dostihla a to pro něho bylo osudné. I přes svůj vážný zdravotní stav nepřestával utvrzovat své okolí podobou workoholického člověka. V srpnu tohoto roku předal "kočírování" firmy svému spolupracovníkovi a začal se malinko věnovat sám sobě. I přes snahu znovu vyhrát 5. října 2011 umírá.

O Jobsovi kolují i jiné věci jakože měl například dislexii, ujížděl na LSD, byl částečný vegetarián a nesnášel kouření, což jenom dokazuje, že Steve byl jen člověk jako každý z nás, který si mnohým prošel a ukázal, že i z ničeho se dá udělat něco. Tento článek nemá být informativní jen pouhou připomínkou nadmíru úžasného člověka, který si splnil svůj celoživotní sen jímž bylo něco dokázat.

Tímto chci si vzdát poctu člověku který je teď v "iHeaven", člověku jenž měl sen, člověku, který i přes své zdravotní potíže pracoval do posledního dechu. Děkujeme Steve Jobsi.