Děti a notebooky

Obrázek uživatele Kataleja

Pomyšlení na to, že by mé dítě při prvním nástupu do školy, dostalo do výbavy notebook, mě upřímně děsí. Bohužel jsem se o tom dočetla v novinách, kde právě náš sousední stát, Polsko, o tom uvažuje. K učebnicím, které prvňáčci obvykle dostanou, přibude i zapůjčený notebook.
V této době, kdy počítače a jiná elektronická zařízení, vládnou světu, by právě děti měli toho být ušetřeny. Ale je to jen slabé slovo v křičícím davu. Vzpomínám si až moc dobře na své dětství, kdy jsem každou volnou chvilku trávila se svými kamarády venku. Počítače byly vzácností a my jsme je nepotřebovali. Nevzpomenu si, kdy nám rodiče pořídili první počítač, ale živě si pamatuju své prosby, zda bych si ho vůbec mohla zapnout, aniž bych tam dělala něco kloudného do školy. Dnes to takhle ale nefunguje. Mládež sedí u počítače od rána do noci na facebooku, hrají počítačové hry a chatují si s neznámými lidmi.
Na internetu číhají mnohá nebezpečí. A k tomu, abychom poznali tyto hrozby, nám stačí mít počítač a umět s ním zacházet. Tak proč to nenaučit hned prvňáčky?
Musím se přiznat, že i já vlastním facebooku, a také si ráda zahraju nějakou tu hru, ale rozdíl je v tom, že pro mě to má úplně jinou hodnotu než pro děti, které tím začnou žít.
I „hloupá“ střílečka se stává nástrojem, který dokáže změnit jejich povahu.
Na závěr chci dodat, že je opět jen na rodičích zda své dítě pošlou do školy, která učí jak postupovat. Při zacházení s pc. Ale zamyslete se nad tím, zda to nemůže počkat. Zda nechcete dopřát svému potomkovi krásné a plnohodnotné dětství.