Ideál

Obrázek uživatele PerfectiOn

Jednou sem to ve svých předchozích článcích rozebíral. Co je vlastně ideál každého z nás? A teď konkrétně myslím opačné pohlaví. Co se první každému vybaví, když se řekne ideální slečna nebo muž? Ve spoustě případů to bude štíhlá blondýnka s větším poprsím, pro ženy zase svalnatý opálený hezoun. Tedy vlastně přesně to, co na nás chrlí módní časopisy a reklamy, hudební videoklipy nebo filmy. Že je to vše vlastně tak děsně umělé nám už moc nedochází.

Jako kluk, který vždy stál tak trochu opodál a sledoval co se kolem děje, aby si ovšem udělal přehledný obrázek sem se nějakým způsobem vždy držel dál od toho hlavního proudu a od toho co je pro nás údajně dobré. Nikdy sem nehledal slečnu 90-60-90, protože takové neexistují vyjma obálek časopisů a všeho zmíněného už výše. Bohužel se střetu nelze vyhnout úplně, pokaždé vás to praští do obličeje i při "normálním" listováním novinami.

Na druhou stranu pociťuji děsnou závist vůči vypracovaným modelům na obálce, i když vím, že většinu té dřiny u spousty z nich dohnal Photoshop. Protože, i když na sobě dřu, nevidím znatelné výsledky. U mě je to bohužel problém složitějšího rázu a na 178cm vážit jen 55kg je fakt bída. Sám si to uvědomuji, ale na druhou stranu mám vlastně něco co jen tak nikdo nezíská. Mám svatý grál všech žen a slečen, mám vlastně dokonalou ženskou postavu.

Jenomže sem chlap, muž, kluk. Očekává se, že budu svalnatý nebo mít atletickou postavu. Ani jedno z toho nemám, jak už sem ostatně říkal. Tudíž mi z toho všeho vyplývá, že nejsem ideálem ženských myslí a srdcí a přeci jsem nikdy neměl nouzi o přítelkyni. Možná to vyznělo trochu namyšleně, ale přiznejme si to, každý jsme svým způsobem krásní tací jací jsme. Nemusíme se měnit jen protože to udává trend a moderní doba. Na co se měnit v něco umělého a nepřirozeného jen aby nás to udrželo v kurzu? Není důležité kolik lidí vás bude sledovat pro vaší krásu na Twitteru, Facebooku nebo Instagramu. Je důležité aby vás v životě následoval jen jeden člověk a to Váš přítel či přítelkyně.

Ostatně na čem jiném záleží? Vím, že zalíbit se všem nelze, vím to, u mě to však dělá charakter a upřímnost, někdy až moc jízlivá. Co se vzhledu týče mám o sobě dobré mínění, i když není vše tak jak bych chtěl. Nemůžeme mít vše, nakonec musíme hrát a vyhrát s kartami, jenž nám příroda rozdala.

Mějte rádi sami sebe, protože to je podstatné.

S pozdravem,

PerfectiOn