Lidi co mluví pravdu.

Obrázek uživatele PerfectiOn

Tohle téma bude spíše hudebně, než úvahově založené jelikož od dob Jayk3m-a a S-coreho (S-koreho, Donnieho) se objevili další lidi co stojí opravdu za poslech. Jedním takovým je například Dante Saliven.

Je to už dost dlouhá doba co Jayk vydal svoje první EP v němž se dotkl srdcí hlavně slečen, druhé album bylo více progresivní, ale v některých pasážích hodně podobných S-coremu, který sázel na realitu před klišé. Spousty vulgarismu, čistá pravda, vlastenectví, snaha vytvořit obraz osoby co nesnáší okolí (mnohdy mi přijde, že nesnáší své fanoušky), ale S-core je osobnost dost velká na to aby si tohle vše mohl dovolit. Uznávám toho člověka a jeho songy jsou narvaný v mém mp3 už dlouhou dobu a mj. za pár dní vychází jeho nové album s kapelou VX První kontakt, což bude zaručená kvalita jako vždy.

Jayk také funguje ve squadře DVA:DVA spolu s Tarzim, Venetem & Ghomezem, která je také dost povedeným experimentem, který si zaslouží rozhodně poslechnout. Nedávno vydané EP Dva roky prázdnin se v některých textech obrací vůči státu a upozorňují na vnější problémy.

Dalším povedeným člověkem, který se v jeho pár trecích zaobírá rasismem, lidskými problémy a sny je Dante Saliven. Zatím není ke stažení ani jedna skladba a poslechnout si ho můžete snad jen na BZ, ale nebude to trvat dlouho a on nám to EP dá, jelikož by byla škoda nedat jeho myšlenky do oběhu. Jeho kvalitní hlas, hudba i texty mluví sami za sebe a kdybych tu psal o něm víc možná bych jen srazil nebo přechválil jeho kvalitu tak neváhejte a poslechněte samy.

Rozhodně takových mladých lidí co se rozhodli vyjadřovat svůj názor za pomoci hudby je víc jako např. Adis Bak, Sharkass, Mannia, D.R.F. a je jen na Vás jestli si někoho z nich oblíbíte nebo na ně zanavřete.