Majáles

Obrázek uživatele Kiara

Samotné Majálesy mají obrovskou historickou tradici, vznikly jako studentské oslavy máje a první takové oslavy se datují i mnoho set let nazpět. V dějinách měly zpravidla různé politické nebo sociální podtexty, nejvýraznější v 60. letech 20. století, kdy byly vnímány jako protest proti komunismu. Také komunisté se postarali o jejich zrušení, takže se „nově narodily“ až po revoluci. Hlavním tématem bylo navázání na tradici, to už ale v dnešní době nestačí, takže kromě průvodů a volby krále bylo potřeba přijít s dalším silným programem. V moderním pojetí je Majáles oslava krás studentského života a prezentace studentských dovedností.

Český Majáles 2007 je pokračování jedinečného projektu, ve kterém jsou sdruženy největší české Majálesy. Každoročně se projekt významně rozrůstá a nejinak je tomu i letos - festivaly letos proběhnou v celkem 10 městech České republiky.

V letošním roce prochází jednotlivá města téměř převratnými změnami - především ve smyslu zásadního zkvalitňování programů. Rozšíření na dva dny hlavních oslav, zahraniční hosté, mnohem širší žánrový záběr, více doprovodných akcí. Jestliže loni bylo hlavním mottem festivalů " Nejlepší je na vlastní kůži", letos jej střídá slogan " Nemusíš tam chodit, ale to bys byl blázen".

Bláznovství je vůbec letos významnou tématikou kampaně - koncept je postavený na přesvědčení většiny obyvatelstva, že takové akce mohli vymyslet jen blázni. Kampaň poběží v TV a ve vybraných kinech!
tvoje další kroky nechť směřují tímto směrem