Maturita ( 2. část) - Svatý týden

Pod pojmem „ svatý týden“ by si asi mnoho z nás představilo spíše církevní akci- jakýsi půst či modlitební čas…ale pojďme se od víry na chvilku vzdálit. I když věřte, že pod pokličku její vlastní podstaty nakoukneme na konci příběhu. Ale zpět k významu svatého týdne, slangově svaťáku neboli oslavě matury před maturou… Viďte, vážení propadající… Týden před začátkem maturitních zkoušek hodí totiž profesoři studentům daných ročníků poslední záchranný kruh v podobě volného týdne.
Možnosti nafukovací hračky ale nevyužijí zcela všichni, a to i přesto, že ze strany školy se naivně předpokládá využití ve studijním duchu. Nemalá hrstka studentů tráví daný týden v jim příjemné společnosti podobně smýšlejících spolužáků…a nepředpokládejme, že zakládají předmaturitní studijní kroužek. Spíše nějak podivně oslavují.
Ptáte se, co je důvodem k jejich oslavám? Či jak je vůbec možné takto opomenout nad přípravou před zkouškou dospělosti? Raděj se nebudeme pokoušet pronikat do jejich mysli… Takovéto logické dotazy totiž nedokáží budoucí dospělí zodpovědět. Oni totiž neslaví jen týden před takovouto důležitou zkouškou, nýbrž celý školní rok, a to nejen ve vlastním volném čase.
Tím bych ráda jemně vysvětlila, že skutečný pohled na budoucí maturanty o svatém týdnu v hospůdce není až tak výjimečným zážitkem, ale spíše zažitou rutinou.Totiž…alespoň to pro přítomné není o svatém týdnu přestupkem. Nevěříte? Nemám soudnost? …Zhodnoťte sami. Blíží se ke 2 z chování spíše pravidelný pobyt v oblíbeném baru v dopoledních vyučovacích hodinách či popíjení pivka v čase volnosti o svatém týdnu? Zajisté zapeklité rozhodování.
Ovšem jedno mají oba případy stejné…nepředstavitelnou dávku víry. „Projdou omluvenky?“ „Nebudu o matice úplně zkalený?“ „Vypotím před komisí aspoň pár myšlenek?“
A když následně všechno praskne a zázrak se nestane, popadnou bekovky a jdou to zapít…

Komentáře

PÍČOVINA

PÍČOVINA

Dobré odpoledne

Mohu se zeptat proč??

proto: Blíží se ke 2 z

proto:

Blíží se ke 2 z chování spíše pravidelný pobyt v oblíbeném baru v dopoledních vyučovacích hodinách či popíjení pivka v čase volnosti o svatém týdnu? Zajisté zapeklité rozhodování.