O jediné představení k výročí revoluce v Brně je obrovský zájem

Brno - V unikátní světové premiéře se k příležitosti dvaceti let od revoluce odehraje v brněnské katedrále na Petrově 12. listopadu od 19.30 původní český příběh Anežky České, o který je mezi diváky z Čech i zahraničí veliký zájem od prvních minut předprodeje. Koncertní projekt Tobě a nám, Anežko Česká uvede za účasti prvního polistopadového premiéra Petra Pitharta umělecky zajímavé dílo pod taktovkou největší osobnosti českého divadla J. A. Pitínského.

„Divácký zájem nás mile překvapil. Před dvaceti lety putovalo na svatořečení Anežky do Říma přes dvanáct tisíc poutníků, o dvacet let později se za Anežkou do katedrály na Petrově vydá sice několikanásobně méně lidí, přesto to zatím vypadá na obrovský úspěch,“ těší zájem o hudebně-dramatický projekt Marii Urbánkovou z umělecké agentury Musia, která začala před týdnem s distribucí lístků.

Diváky lákají tři generace výrazných hereček

Chytlavé nápady a dokonale přesné provedení českého divadelního režiséra J. A. Pitínského čekají na trojici předních českých hereček, které ztvární různé životní etapy Anežky České. „Vedle Marty Issové a Daniely Kolářové se představí také Vlasta Chramostová, která s Anežkou na divadelních prknech po životě v disentu začínala a nyní uvedla, že s Anežkou v rodném městě také končí,“ dodává Urbánková.

Scénicky ztvárněné texty z prózy Františka Křeliny a dalších děl o životě světice doplní varhanní skladby Oliviera Messiaena v podání Tomáše Thona, dílo Anežky České připomenou zpěvy gregoriánského chorálu Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena a představí se také studentský soubor Vox Iuvenalis. V průběhu večera vystoupí Tomáš Halík.

Více na