Pekelná show rozpálila ČEZ arénu

Obrázek uživatele Markéta Markovicsová

23. dubna 2011 se do města Pardubice ve východních Čechách přiřítila skupina Kabát, která předvedla opět nevídanou show. Pardubičtí fanoušci byli tak nedočkaví, že dorazili do arény již 4 hodiny před začátkem koncertu. Jak přibývala hodina, dav pomalu houstl a v osm hodin už byla hlava na hlavě. Hala doslova praskala ve švech a stav prodaných lístků hlásil jasně VYPRODÁNO.
Kabat foto
Turné Banditi di Praga si tak připsalo 15. úspěšný koncert, Pardubice se staly třináctým českým městem této jednoznačně veleúspěšné cesty. Číslice třináct v tomto případě není smolné číslo, neboť se show povedla na 110%.
Viděli jsme spousty technických vylepšení. Pódium ve tvaru X bylo postaveno uprostřed plochy, což bylo velice výhodné. Ti, co měli lístky na stání, se vešli všude okolo a na všechny se dostal obraz Pepy Vojtka. Členové skupiny během vystoupení obcházeli jednotlivé strany pódia, aby ani jedna nebyla ochuzena o přítomnost některého z nich. Skupina Kabát se už řadu let na svých koncertech může pyšnit skvělými vizuálními a pyrotechnickými efekty.

Začátek koncertu
Kabat foto
Skupina nastoupila na připravené pódium až teprve potom, co je vybízel bouřlivý potlesk a hlasité skandování. Pepa ve svém kostýmu principála zahájil koncert písní ze stejnojmenného alba Banditi di Praga, nechyběly však ani historické songy jako Divá Bára nebo Šaman.

V jednu chvíli pódium osvítilo rudé světlo a oheň zatopil aréně. Rázem jsme se ocitli jakoby v jiném světě a ozval se nám hlas Satana. Všude kolem blikaly rohy pravých čertic a Pepa byl jejich ďáblem. Z pódia začal chrlit oheň a tak nám ještě více přitopil pekelnou atmosféru. Zazněly písně V pekle sudy válej a Go, Satane, go. Koncert celkově trval něco málo přes dvě hodiny a během nich zněly další songy jako Starej bar, Dole v dole, Pohoda a samozřejmě Žízeň, kterou fanoušci určitě měli. Nejen, že s nimi zmítalo nadšení, alkohol a euforie, ale od věčného zpívání jim nepochybně vyschlo v krku. Mohu říci, že koncert byl jakási cesta do nepoznaných míst. Objevili se tam také nemrtví a podívali jsme se do Mexika s písní Bum bum tequilla.

Pardubice rozhodně nemají „gaučáky“, neboť i ti, co měli lístky na sezení, vstávali a nechali se unést.
Pardubičtí fanoušci se nenechali oklamat a po prvním „konci“ si horlivě volali o přídavek, kterého se jim také dostalo. Zakončení proběhlo ohňostrojem a děkováním. Někdo si také odnesl dar v podobě bubeníkových paliček, které se po skončení koncertu rozletěly do publika.
Kabat foto
Banditi to rozjeli opět ve velkém stylu a jejich koncerty jsou vždy velkolepá představení. Z pardubického vystoupení si fanoušci odnášeli skvělý zážitek, jedinečnou vzpomínku na vynikající show plnou zajímavých efektů a hudby.