Praha - stověžatá a velkolepá

Již několikátý rok jsem část prázdnin věnovala právě tomuto velkému a pro nás významnému městu. Tentokrát však z trochu jiného pohledu. Hlavním cílem totiž pro mě nebyly památky, jako tomu bylo již mnohokrát, ale zvířata.
Začalo to tím, že jsem si ani nezařizovala ubytovnu, či nějaký hotel. Výlet byl i tímto faktorem pestřejší než jindy. Naštěstí se našli známí, kteří byli ochotni, na pár nocí mne přijat pod svá „ochranná křídla“.
Největší atrakcí byla Zoologická zahrada hl. města Prahy. Program jasný: za jeden den zvládnout projít celou zoo, vidět vše, co tohle místo nabízí. Samozřejmě jednodušší a méně náročné by bylo nasednout do vláčku, který částí zahrady projíždí. To by však nebylo ono.
Po náročné procházce jsem se ujistila v názoru, že tato zoologická zahrada je velmi snaživá, co se týče přirozeného prostředí pro zvířata. Mnohé výběhy velice blízce připomínají pravý domov zvířat, kteří v nich žijí. Tohle hledisko by mělo být tím nejdůležitějším při zakládání zoologické zahrady, většinou tomu tak ale není. Hlavně proto byl pro mě tenhle výlet velikým zážitkem a to i přes únavu, kterou jsem cítila na jeho konci.
Další navštívení patřilo Mořskému světu v Praze Holešovicích. Cena vstupenky by mohla mnohé odradit od vstupu do toho obřího akvária. Milovníci ryb však na peníze zapomenou, jakmile vejdou dál. Ryby tam jsou různého vzrůstu, barvy, tvaru, chování. Velký zážitek je to hlavně pro malé děti a také pro lidi, kteří rybám rozumí a něco o nich vědí. Pro nás laiky to je taky zajímavé, ale ne až do takové míry, jak bychom očekávali vzhledem k ceně tzv. „vlezného“.
Oba výlety jsem si však užila. Poznala jsem Prahu zase z jiné strany než jen historicky a památkově. Přišla jsem na to, že Praha - to není jen historie, ale i současnost a budoucnost.