Prince of Persia: The sands of time

Obrázek uživatele PerfectiOn

Je tomu poměrně dlouho kdy se tento film objevil v kinech a já taktéž poměrně dlouho přemýšlel jestli je dobré na něho napsat pár slov z vlastní hlavy, ten okamžik nastal právě teď.

Všichni asi moc dobře známe starého Prince z Persie, který měl za úkol v tehdejší době projít palácem, jenž byl prolezlý pastmi a nepřáteli, v němž jste museli zachránit Princeznu před zákeřným Vezírem. Tato hra nás většinu chytla za srdce a její pozdější úplně první 3D zpracování nás ani natolik nezaujalo. Pozdějším nástupem výkonnějších počítačů a konzolových krabic nás upoutala firma Ubisoft novým, krásnějším a lepším Princem z Persie, jenž se nám představil ve stejnojmenné hře jako film.

Ten kdo hrál hru ať už na PlayStationu2 nebo na jiné konzoli, vidí po shlédnutí filmu spatlaninu, která v sobě nese prvky Warrior Within a The Two Throne. Nemyslím teď příběh, ale vzpomenete si jak byl oblečený Princ v Sands of Time?? Měl bílé kalhoty, modré triko s koženým brněním a mám pocit, že mu nechyběla ani vojenská přilbice. Postupně jste je však ztráceli a zůstal Vám jen jen meč, dýka času, kalhoty a krásná Princezna. Ve filmu se však Princ prohání v oblečení ze série Warrior Within

Film začíná více méně stejně jako hra, v němž udatný Jake Gyllenhaal coby Princ, ve hře úmyslně, ve filmu náhodou, nalezne starobylý artefakt ovládající čas. Po dýce však touží Vezír a jde tak říkajíc přes mrtvoly, na nebohého Prince hodí vraždu otce a ten je nucen utéct z paláce pronásledovaný svými bratry (ve filmu má dva, ve hře se jeho bratr objevil až ve čtvrtém pokračování), kterým nakonec objasní co se v zemi děje a že za vším stojí jejich „strýc“ Vezír (jenž se ve filmu jmenoval také jinak než ve hře).

Jako hráč série her z Princem jsem se těšil a nevadil mi ani Jake Gyllenhaal nebo Gemma Arterton coby krásná Princezna, ale po shlédnutí filmu mě zamrzelo. Hlavní příběh se vytratil, však musí se nechat, že režisér si takříkajíc z prstu vycucal nové podání příběhu, při kterém se jen okrajově držel herního titulu. Fanoušky však potěší, že se ve hře objevují Princovi akrobatické kousky i když jen sakra málo, bitev je zde taky jen hrstka a bohužel ani ony moc nezaujmou.

Závěrečný verdikt pro tento film je u mě průměrný, neboť s hrou jako s předlohou má společný jen název a minimum prvků. Tento film však na druhou stranu doporučuji neboť přijít o Gyllenhaala a Arterton v tomto díle by byla možná škoda. Další plus u mě dostává neboť toto zpracování bylo rozhodně důvěrnější než-li zpracování Tekkenu.