Proslulí Twisted Sister mají koncertní premiéru v Česku za sebou

Obrázek uživatele Markéta Markovicsová

Twisted Sister v České republice? Ano, je to skutečnost! Legendární kapela si pro tuto jedinečnou příležitost vybrala festival Masters of Rock, který se konal od 14. do 17. července v areálu likérky Jelínek ve Vizovicích.
twisted sister
Nervozita přibývala, když jsem se blížila ke konferenčnímu bílému stanu. Probíhaly tam každý den tiskové konferenci s kapelami. Na dvě takové jsem se dostala také. Jednou z neskutečných setkání pro mě bylo s kapelou Twisted Sister. Je to neuvěřitelné, že po osmatřiceti letech vydávání alb a jezdění na koncerty nikdy předtím nezavítali jak do České republiky, tak ani na Slovensko nebo Polsko. Proto první otázkou na ně samozřejmě bylo, proč jim to trvalo tak dlouho.

„ Zeptejte se našeho manažera. My ani nevíme, proč jsme sem předtím nepřijeli,“ odpověděl David Daniel „Dee“ Snider, frontman kapely.

Na otázku, jaký mají pocit z České republiky, odpověděli taky velice stručně.

„ Zeptejte se po představení. Je to jako v Americe, samý McDonald nebo KFC. Ráno jsme přijeli a zítra zase do Španělska. Poslední zastávka na turné a pak jedem domů, takže je tohle speciální návštěva,“ promluvil Dee Snider za celou kapelu.
twisted sister
Samostatnou kapelu snad netřeba představovat, proto mě zajímaly spíše informace, co se volného času hudebníků týká.

„ Děláme různé věci. Pravda, moc volného času nemáme a je těžké skloubit náš nabitý plán. Skládám svoje memoáry do knihy a to mě zatím zatěžuje nejvíce z volného času,“ zodpověděl znovu frontman Dee Snider.

Dee se také vyjádřil ke kostýmům. Výraznou image kapely tvořily zvlášť kostýmy a celkový vzhled a styl, které na koncertech měli. Na Masters však kostýmy na pódiu nepředvedly. Proč to tak bylo sdělil Dee: „ Od kostýmů jsme opustili již před dvěma lety, kvůli špatné zkušenosti. Pro mnoho fanoušků tato ztráta image, ztratila i smysl naše hudba. Ale naopak jsme si jich díky tomu mnoho získali. Těm, co nejde o náš dřívější vzhled, se hudba líbí nadále. Mě osobně se líbily ty růžové boty. Růžová barva znamenala světlou stranu a černá naopak to tvrďáctví.“

S Twisted Sister jsem strávila ani ne dvacet minut a už spěchali do svého VIP stanu, kde měli spoustu občerstvení, plazmovou televizi a spoustu dalších příjemných věcí. Zřejmě spěchali se připravit na svůj historicky první koncert v České republice. A že stál opravdu za to. Twisted Sister byli legendární. Před hlavní stage bylo narváno. Zazněl například nejznámější a nejslavnější hit We're Not Gonna Take It, který znali snad všichni. Fanoušci jej nadšeně zpívali a Dee byl z toho naprosto překvapený. Takovou odezvu jisto jistě nečekal. Pobavilo mě, že přece jen něco růžového mít musel a to alespoň stojan na mikrofon. Česká republika a všichni, co si je přišli poslechnout, vytvořili neuvěřitelnou atmosféru, na kterou se nezapomene a snad se Twisted Sister rozhodnou po této návštěvě zavítat znovu na české pódium.
twisted sister