Real vs. Game Life

Obrázek uživatele PerfectiOn

Dost her se nám dostává pod kůži ať už více nebo méně. Z prvu to je opravdu jen hra, později však celý život.
Prvním takovým fenoménem mě napadá nejpopulárnější MMORPG hra World of Warcraft, která jakožto jediná svého typu má stále příznivce po celém světě a je to zároveň nejhranější online hra. Jak je to možné když stále více lidí nadává, že WoW už není takové jako bylo, odpověď je jednoduchá nedokáží se zbavit závislosti.
Zprvu je to jen zaplácnutí volného času, hobby, čirá zábava nebo jen útěk před problémy. Spousty lidí to vidí jinak, ale všichni nakonec skončíme stejně. Já začínal hrát před pěti lety bylo mi něco kolem čtrnácti let a ve světě WoW jsem byl NEWBIE, pouhý začátečník na neznámém serveru. Během pár měsíců jsem si svou Blood Elfku přivedl k dokonalosti a dostal se na první pozici mezi Huntery jak v PvP tak i v PvE. Není to vychloubání tak to opravdu bylo. Třetí nejbohatší guilda na serveru. Splněno vše co šlo a pak začalo bezmyšlenkovité farmení dungeonů a raidů. Pak jsem si najednou řekl STOP!! Kde to sakra jsem?? Nemůžu být ani jeden den bez hraní. Na jedné straně jsem byl neporazitelný pan NĚKDO a na druhé straně NIKDO, rozhodl jsem se to změnit, přestal jsem hrát.
Po dlouhých dnech nutkání kliknout na ikonu jsem se snažil zabavit kreslením, čtením nebo chozením na výlety. Pak jsem najednou zase seděl před monitorem PC a čekal na naběhnutí WoW, při loginu to hodilo chybu, že by špatné heslo, zkusím to znovu a opět chyba, kruci co se děje?? Kouknu na stránky serveru "Server je odstaven na neurčito." první krok k tomu zbavit se toho.
Naštěstí si pořád držím odstup od toho aby mě například WoW pohltilo natolik že ho cpu do reality, není mou každodenní potřebou a doufám že nikdy nebude, rád si jdu zahrát udělat pár levelů a vypnout to. Bohužel valná většina lidí ráno vstane kašle na práci či školu a hraje celý den od nevidím do nevidím jen aby si něco dokázali. Rodiče většinou nevědí co s dětmi, vypojení síťového kabelu by bylo jako prohodit děcko oknem nebo tak nějak :D
Bohužel toto téma se netýká jen dětí, ale i dospělých dokonce i seniorů, kteří jsou mistry svého oboru ;)
Prosím Vás všechny kdo hrají WoW, hrajte ho pro zábavu, pro potěšení, ale nenechte aby se začalo míchat do Vašeho soukromého života. Já vím že je to adrenalin, že vydržet při progressu raidu dvě - tři hodiny nejíst není problém, reálný svět pro Vás už nebude jako dřív já Vím o čem mluvím.
Hraní her musí zůstat jen hraním nesmí se stát součástí Vašeho života za žádnou cenu, tak se prosím Vás zvedněte od PC či Notebooků a vyjděte ven, jelikož realita má stále lepší grafiku ;)
Moc děkuji za pozornost & have fun ;)

Komentáře

Nechutné bláboly

Nechutné bláboly chameleona.

Obrázek uživatele PerfectiOn

To říká někdo kdo neumí

To říká někdo kdo neumí vystoupit z pod masky anonymity ;)
Jako kritiku to beru, jako hodně ubohou kritiku :)