Red Bull Doodle Art

Studentský projekt se rozhodl obohatit umělecký svět výtvory ukrytými mezi zápisky školních sešitů. Red Bull Doodle Art kolektuje kresby studentů vysokých škol, které budou následně zveřejněny na lokálních výstavách.

Doodle art nemá umělecký, ale spíše relaxační účel. Přesto se v něm umění odráží nemalou měrou. Takzvané doodly jsou různorodé kresby na papíře, které většinou vznikají v zamyšlení nebo naopak při ztrátě koncentrace u vykonávané činnosti. Přotože má doodling svoje místo především v čase zaneprázdnění mysli nudným objektem, velmi si jej oblíbili studenti. Ty jej vytvářejí při učení nebo v době nekonečné přednášky s nezáživným obsahem. Nejčasněji se doodluje kolem poznámek. Nejaktivnější doodleři už poznámky zcela zavrhli a nahradili je právě těmito kresbami.

Ve škole je potřeba přemýšlet nebo se učit, ale ruka si u toho samovolně jezdí po papíře a vytváří tak linky, tvary, obrazy. Je zřejmé, že každý doodle je jedinečný díky aktuálnímu rozpoložení autora, kombinací různých stylů a psacích potřeb. Studenti mají plné sešity výtvorů, kterými si krátí čas a je pravdou, že ještě nikdy nebyly ve vysokoškolském prostředí kolektovány, natož vystavovány. Díky nápadu dát dohromady „sešitové umění“ budou moci studenti vhazovat své výtvory do sběrných beden umístěných na vybraných vysokých školách. Ty budou rozmístěny po dobu tří týdnů od 20 řijna. Druhá etapa potrvá týden bude věnována výstavě, na které budou k vidění všechny odevzdané doodly. Na konci týdne vybere pětičlenná porota lokálního krále doodlerů. Nejoriginálnější výtvory pak budou oceněny.

Přesné informace, kde budou k nalezení jak sběrné bedny, tak následné výstavy, naleznete na .