Sladké konce

Obrázek uživatele PerfectiOn

Pocit, při kterém cítíš, že se Tvoje vzdušné zámky rozpadají. Že jsou vlastně věci, kvůli kterým bys klidně přestal dýchat jen abys je mohl mít, i když jsou kolikrát na dosah ruky.Občas když sedíš a koukáš na dno prázdné sklenice a snažíš se v odrazu skla vidět něco více než sám sebe. Myslíš na okamžiky? Chvíle co se událi nebo na ty, které se třeba mohou stát? Myslíš na budoucnost, kterou nikdo z nás nemůže vidět? Coby, kdyby? A jak to vlastně bude, když se sklenka roztříští o beton? Střepy jsou prý předzvěst štětí. Není to pravda neboť jsme za minulý týden rozbili omylem dva talířky. Štěstí se pro odročení nekoná. Asi ho je nedostatek.

Občas když hledím do těch hlubokých hnědých očí mám pocit, že se v nich utopím jakmile přijdeš blíže. Oddaluješ se, i když říkáš jak moc jsi šťastná. Je to jen naivní předtucha utopie? Vztahy jsou utopie ne? Stejně jako opravdové přátelství. Kráčíš po pěšině. Je tam ticho jak se říká? Nebo je to frekventované místo, jelikož každý chce mít svůj klid? Začátky jsou sladké, říká se to, jsou sladké jako lízátko, jako broskev?

Přijde mi, že jsou začátky těžké, že nejsou sladké. Začnou být sladké až někdy uprostřed až někdy po delším čase, kdy víte co očekávat a kdy víte co vlastně chcete od druhých. V tom případě nemohou být ani pomyslnou třešničkou na dortu, tou sladkou tečkou na konci. Je tedy konec sladký?

O sladkých koncích se nikde nepíše, ale dají se zažít. Takové konce jsou s někým koho máte rádi, koho milujete a trávíte s ním mnoho času, na konci dne, když se láme půlnoc. V ten okamžik, pocit dovršení na konci dne by měl být sladký, stejně jako Tvůj úsměv. Mockrát jsem se probudil s tím vědomím, že ho celé dny nespatřím na druhou stranu mě uklidňuje fakt, že ten úsměv a ty krásné hnědé oči tam někde venku jsou.

Sladké konce jsou zároveň i sladkými začátky, které postupně přicházejí. Ale někde uvnitř mám z každého konce strach, jelikož je krásné se vyhřívat na slunci, i když občas hřeje jen v noci, ale kdo mi dá tu jistotu, že se to bude opakovat i poté co by ráno mělo vyjít?

Myšlenky jsou složité a ještě složitější je je nějakým způsobem formulovat.

Nežeňte se moc dopředu, protože až teprve zažijete "sladký" konec, objevíte i ten pravý začátek.

S pozdravem,

PerfectiOn!