Tekken Movie

Obrázek uživatele PerfectiOn

Jak nejlépe zesměšnit slavnou sérii konzolové bojovky?? Nechte o ní natočit film člověka, jenž o obsahu nemá ani páru.

Chci nejdříve upozornit na možné spoilerování, lidi co nechtějí znát střípky příběhu by neměli číst dál.

Film začíná zajímavě i když řekl bych nesouměrně s hrou. Země byla rozdělena válkou na jednotlivé sektory z nichž jedním je právě sektor nazývaný Tekken, kterému vládne Heihachi Mishima spolu se svým synem Kazuyou. Ve hře by nikdy Heihachi nespolupracoval s Kazuyou, jelikož v jednom z dílů hry Hehachi Kazuyu shodil do žhnoucí sopky. Kazuya to samozřejmě přežil díky Ďáblovu genu, který měl v sobě.
Řekl jsem si je to jen začátek filmu třeba mě režisér Little něčím zajimávým překvapí.

Bohužel se nestalo, ani když po vysvětlení proč jsou zde různé sektory a proč Ameriku ovládá právě sektor Tekken, který je mimochodem podle mě okupován převážně Japonskou částí, mladičký Jin Kazama prchá s bůhví čím před bandou lumpů do úkrytu rebelů aby jim prodal jakýsi vysílač internetu (žeby wi-fi) za Kontinentální dolary (ve filmu byli různé druhy dolarů, které nesly název podle sektoru a lišily se barvou) celý Tekken připomínal Komunistické země kde se musela stát fronta na pomeranče a káva třeba nebyla dostupná.

Jin za vydělané peníze zaplatí dluh v hospodě, koupí od překupníka pomeranč, čokoládu a kávu jen aby potěšil svou matku Jun, ano zde se také objeví Jun Kazama jenž byla jen v prvním díle hry což by ani tak nevadilo kdyby se neblýskla jen v pěti minutách.

Když Jin dorazí domů, dá matce kávu a pomeranč, vzápětí ji oznámí že se chce přihlásit do Tekkenského turnaje což je vlastně zápas jaký známe ze hry
Jun protestuje i přesto že kdysi byla Tekkenskou bojovnicí, nejspíše proto aby Jin nezjistil že Kazuya Mishima je jeho otec, kterého nikdy nepoznal.
Vzápětí na to Jin odejde setká se s neznámou krasavicí, jde si užít (mimochodem Jin je celkem děvkař) mezitím ho začnou hleda Jackové jenž opravdu s herním Jackem nemají nic společného, zabijí jeho matku a Jin ve snaze ji pomstít se přihlásí do turnaje jako volba lidu.
Dobrá nebudu tu rozebírat celý děj filmu – nedostal bych se daleko

Fakt, že se ve filmu vyskytuje asi jen osm postav z různých dílů hry, mě zamrzel. Neoběvují se zde postavy Ling Xiaoyu, Kinga, Julii, Lei Wulonga, Hwoaranga nebo Paula Phoenixe. Kde jsou postavy, jenž jsou tak oblíbené?? Pro ně bych snad i plakal, jen abych je viděl ve filmu. Další zkrat nastal ihned po odhalení Kazuyovi ložnice, kdy se objevily sestry Nina a Anna Wiliams suveréně si to rozdávajíc s Kazuyou. Při této scéně jsem nevěřil jak mohl Little takto zprznit nádheru hry. Možná bych to přešel kdyby souboje byly zajímavé, kamera nelítala všude možně jen ne v aréně a souboje samotné nebyli pětivteřinové.

Jina se ujal pořadatel, který zahajoval souboje pro Volbu lidu, když se u registrace Jina Kazamy ozvalo jméno Steve Fox, zbystřil jsem po chvilce hledání jsem si uvědomil, že ten plešatý týpek starající se o Jina je ten blonďatý Boxer ze hry. Shit! „Little by neměl už nic točit.“ zanadával jsem.

Po vstupu do posilovny se nám ukázali postavy vystupující ve filmu samotném. Bryan Fury, Eddie Gordo, Yoshimitsu, Dragunov, Miguel, Raven a Christie Montiero, jenž vůbec není Brazilského typu.

Ani co se týče Chriestie bojového umění, tak si ho Little zřejmě vymyslel. Všem nám je známo, že ovládá Capoeiru tak proč to měnit?? Dosyta si pánská populace vychutná pohled na její zadek v těsných kožených kalhotech, ale to je asi tak vše co nám milá Christie předvede. Raven málem umře při přestřelce, což jsem nepochopil. Valná většina bojovníků ani nebojuje, natož se vůbec ještě ukáže ve filmu.Jin je kabrňák, vždy když dostane co proto, rozpomene se na radu své matky a každému namlátí a je jasné že to nakonec celé vyhraje, dokonce namlátí i Kazuyovi jakožto svému otci.

Pokud čekáte nějaká komba jako ve hře zapomeňte, vlastně na hru celkově zapomeňte, neboť film jde svou vlastní cestou a nikoho z režie nezajímá co na to řeknou skalní fanoušci hry. Po filmu jsem dlouho přemýšlel, proč se Little pustil do něčeho na co absolutně nemá, proč se snažil o vymyšlení příběhu když se dá snadno vytáhnout ze hry?? A proč sakra udělal z bojovnic prvotřídní kurvy??

Závěr je jednoznačný. Film není pro fanoušky hry a všeobecně lidi co se ve hře, alespoň trošku orientují. Toto „dílo“ je opravdu jen pro lidi co nemají ani zdání, že nějaká hra existuje a kdo to ten Jin vlastně je

Thank you for reading this & have fun