Vražda Skatalites + prohlášení o havárii

Obrázek uživatele Kiara

Jamajská ikona přijela ukázat Praze kdo stál u zrodu ska.
Členům téhle kapely je dohromady bez mála věčnost, přesto na podiu předvádějí neuvěřitelné věci. Místo činu bylo Palác Akropolis, čas něco kolem osmé. Akropole byla slušně našlapaná a stádečko se dožadovalo jamajské legendy. Přišli na podium. A najednou sálem zavládla uvolněná atmosféra, příjemný pocit a očekávání nezapomenutelného zážitku. Show začala a já nevěděla kam se dívat dřív. Nevím čím ty úctyhodné pány krmí, ale hráli geniálně a ještě u toho tančili, že by si nejeden účastník Star Dance zlostí rozkousal ret. Kapela nemá vůdčí osobnost, jednoduše proto, že je celá složená z leaderů. Skatalites ohřívali Akropoli energickým vystoupením, podepřeným špičkovým instrumentálním výkonem. A návštěvníci přeci nejsou z vosku! Tančili, pohupovali se, roztleskávali a křičeli. Paráda. Skatalites hraje většinou instrumentálně, ale! Na podium vplula Doreen Shaffer, zakládající členka. Dáma s ostrým hlasem, který dal Akropoli zapomenout na depresivní počasí za dveřmi. Doreen nám zazpívala, poděkovala a zase zmizela v zákulisí. Těžko vypíchnout vrchol konceru, protože jednu nakopávající písničku střídala druhá. Zazněla většina hitů a publikum se neukázala jako ňoumové, kteří šli do Akropole pouze na záchod, ale sborovým zpěvem kapelu doplňovalo. Tma. Ozvaly se tóny legendární Guns Of Navarone a všechno co mělo ústa vyřvávalo tá ta tá ta tá ta ta ta ta a připadali jste si jak na rozjeté oslavě narozenin. Tma. Němá komba. Pěkně blbá tma, sice se Skatalites snažili hrát bez pomoci aparatury a aspoň ještě pár tóny potěšit fanoušky, ale nervozita a rozčarovanost obsadila Akropoli. Setrvačností ještě návštěvníci prozpěvovali, podupávali a provolávali slávu Skatalites. Ale nebylo to k ničemu. Světla se nerozsvítila, komba nezapla a Skatalites se už na podiu neobjevili. Po patnácti minutách vylezl před řádně nasrané publikum nejodvážnější pracovník Akropole a oznámil, že shořel jistič a koncert končí. Tak se šlo domu, nebo spíš zapít žal.
Fotky jsou tady:

Prohlášení:
Výborný středeční koncert skvělých jamajských The Skatalites v pražském Paláci Akropolis skončil náhle před svým vyvrcholením. Jeho definitivní ukončení způsobila havárie na hlavním elektrickém rozvaděči objektu. Než se pracovníkům PRE podařilo zjistit závažnost závady, kapela udržovala dvěma akustickými kousky plný sál akropole v neustálém varu. Tří písniček plánovaného přídavku se však „rozjetí“ fanoušci kapely nedočkali...

Omlouváme se divákům, The Skatalites a pořádající agentuře Rachot, ale z důvodu zajištění bezpečnosti všech přítomných jsme nemohli umožnit žádnou další formu produkce kapely.
Děkujeme všem divákům za pochopení a skvělé chování při tomto nedobrovolném „protipožárním cvičení“.

Účastníci koncertu mají právo na podkladě předložené vstupenky o vrácení adekvátní alikvótní části vstupného ve výši 100,- kč a to na pokladně kavárny Paláce Akropolis od pátku 23.11. do pátku 30.11. 2007 vždy od 10.00 h (ve všední dny) a od 16.00 h (so, ne) do 22.00 h.

V úctě Váš Palác Akropolis

Komentáře

podle mych udaju se kolem

podle mych udaju se kolem jistice v te dobe pohyboval jisty kamil

Obrázek uživatele Kiara

Ukřižujem ho?

Ukřižujem ho?

já jsem pro

já jsem pro