Dezorient expres dorazil do Olomouce

Obrázek uživatele Credence

Prago Union poprvé od vydání alba Dezorient expres dorazili i na Hanou.
Vychytané datum 22.11.2011 bylo ideální pro koncert v olomouckém S-cube klubu.
O navození té správné nálady před odjezdem vlaku se postaral nejprve sám En.Dru, dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, poté si k sobě přizval Jirku Vidasova s piánem a Honzu Hovorku s mikrofonem a velmi dobrou „zvukovou výbavou“ v puse.
En.Dru s pomocí své loopstation vytvářel rytmy reggae a funky, společně s doprovodem piána pak zněly i neskutečné jazzové rytmy, do kterých najednou skvěle pasoval i beatbox.
Tato kombinace dychtivý dav skvěle připravila na hlavní hvězdu – kapelu Prago Union.
Kato i ostatní vlítli na scénu jako velká voda a vítal je bouřlivý potlesk.
Ironie osudu fungovala jako vždy dokonale, první dvě písničky nebylo Kata skoro slyšet, nemohl za to fakt, že byl nachlazený, ale určité zmatky ve zvučení.
Nakonec se ale všechno vyšperkovalo a Prago začali velkolepým Ántré, s videoprojekcí za zády a všichni fanoušci si mohli vychutnat Katův slovní vodopád a skvělou sehranost live bandu, který obohacuje hlavně saxofon a flétna.
Kapela si připravila hlavně pecky z Dezorient expresu, nebo nejnovějšího alba V barvách.
Fanoušci jako by si nepřáli konec, když se kapela rozloučila, vyvolávali ji zpět na pódium a přídavku se dočkali.

Po skončení koncertu se Prago tak trochu ukryli před chtivými fanoušky, na pospas se šli vydat jen kytarista Marek a saxofonista/flétnista Radim, kteří dopřáli fanynkám a fanouškům společné fotografie a nebránili se povídání o kapele.

Prago Union vystoupili pár dní před olomouckým S-cube i v třineckém Barrocku, Marek i Radim byli doslova unešení industriální atmosférou, panoramaty Třineckých železáren i zalidněností Vidle´s pubu.

S koncertem byli spokojeni, chválili publikum a my můžeme jen doufat, že se vrátí zas. Ať na olomoucké, nebo třinecké pódium.