každý druhý bukowski, každý druhá lanczová

Nevím, jestli to je Alešem Hamanem, nebo opravdu existuje něco jako asociativní čtenář - tedy ten čtenář, který čte knihy a následně se snaží přízpůsobit svůj život právě přečtenému. Tohle lze samozřejmě vztáhnout i k filmu nebo hudbě.
Když se podívám, kolik nových Bukowských se tady teď vyrojilo, uvažuju, jestli ti lidé, co píšou tak přehnaně epigonsky, ovšem bez větší životní zkušenosti, mají v hlavách něco jiného než seno.
Ale budiž, třeba začnou číst Skácela a v jejich "básních" se zastaví čas, nebo se dají na Holana a nevylezou z bytu. To by jim možná i prospělo.
Na druhé straně stojí bolestí zmítané slečny plnící své texty hromadami klišé, ale hlavně píšící o tom, co už tu bylo tisíkrát napsáno - láska, zhrzená láska, smrt kamaráda, kouření je špatné, těžké úvahy o světě a citech. Ve výsledku - nevýslovná nuda.
Je to pochopitelné - obě skupiny jsou naprostí kýčaři - protože hledají pro své básně uznání masy podobně naladěných lidí - nic překvapivého, nic nepředvídatelného se v jejich tvorbě nenalézá. Jejich charaktery jsou křišťálově čisté (tj. průhledné) a jejich dílo značně populární - tedy kýčovité. Masa si žádá kýč víc než cokoliv jiného, protože poskytuje jistotu. Namrskat do básně nebo příběhu pár prdelí, hoven a chlastu zvládne každý, málokdo to ale udělá tak, aby přinesl něco nového, novějšího než básně starého chlapáka á la Bukowski. Smutná skutečnost, proti níž se jistě potrefení ohradí.

Komentáře

ja jen tak...

jako bych slysela Mgr. Chrobaka na Seminari ze soucasne ceske literatury :) bukowski, sabach, lanczova - fuj fuj fuj :) a protipol Urban :D a jeho Sedmikosteli :D

tleskám

tleskám (tomu co to napsal i těm co povolili, aby se to tu objevilo), je mi sice jasný, že to je kritika pro mě jako stvořená, ale stejně je pěkný, že se někdo ozval a nenechal si krmit ucho promyšleně (ačkoli, kdo ví...) pitomou prózou - no těch, však je znáte - ani promyšleně zmatenou prózou jistého Zeeho. Ani tak se to netýká obsahu (ačkoli na tom něco je, vlastně toho je dost, ale upřímně... na hodně věcech něco je), ale spíše toho, že to bylo vypuštěno mezi masy. Zase krok ke "svobodě slova", jen škoda, že v novinách se to nejspíš neobjeví (o čemž bych dal hlasovat tady lidmi co to čtou, ale to je zas něco jinýho). možná by bylo zajímavý, kdybys taky něco napsal - tohle se nepočítá, tohle už ti inteligentní dávno ví a ostatní to nepochopí - už se třesu na něco nového, ať už to bude k něčemu nebo ne.

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

svoboda

Svoboda slova pořád existuje, co pořád s tím máte. Není důvod takové skvostné názory nevypouštět. Zamyslete se než začnete psát, že neexistuje svoboda slova, vždyť je to blbost. Máte mylné domněnky, že tady někdo něco cenzuruje. A pořád se to tady omílá dokola. Zaměřte se na psaní svých názorů, aby byl tento časopis, příp. rubrika Studentský svět podle Vašich představ a budete vy i my spokojeni.

svoboda sem svoboda tam

Ale já netvrdím, že svoboda slova na tomto webu není, já jen říkám, že spousta jiných by tohle (kritiku svých - to si přiznejme - jediných autorů, kteří jsou schopni i něčeho jiného, než naprostých hovadin) mezi veřejnost nevypustila, ať už by se to zakládalo na pravdě, či nikoliv. Když se to tu objevilo, měl jsem radost a celý Prostor-web v mých očích (a věřím, že i v očích ostatních) velice stoupnul. A naprostá svoboda slova - teď mě kamenujte - je podle mě hloupost, protože většina lidí prostě nemá co říct a co je horší, někteří si to neuvědomují. Svoboda slova musí být, to jo, ale když se někomu, kdo je za to zodpovědný, dostane do ruky něco ve stylu slečny Plzákové, měl by to urychleně spálit i s autorem a to i za cenu toho, že další týden prostě v Hutníku nic nevýjde. V psaní platí, že kvalita je důležitější, než kvantita - to je prostě fakt. Problém může být v rozhodování - co jo a co ne - ale to je už na vrchním maníkovi, na tom to celé stojí. A co s tou svobodou slova pořád máme? Jsme děti, plné romantiky a ideálů a anarchie a volnosti a zatím si neuvědomujeme, že v podání společnosti by to stálo ale úplně za hovno, tak nás v tom nech - my vyrostem.

pro zeeho

zee: věř mi, že tvoje texty mě k napsání tohohle opravdu nevedly, ty tvoje mají občas originální nápad, což se o jistýc jiných říct nedá

jinak zas to s tím stoupnutím nepřeháněj, třeba tenle názor se tady přes cenzorní nůžky neprotáhnul (viz link)

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

děkuji

Jsem rád, že Vám stojím za to, abyste se o mě a mou novinářskou tvorbu zajímali, četli, reagovali. Jsem rád, že jsem středem Vašeho života, těší mě to. A podporuje dále v mé tvorbě. Díky:-) A věřím, aspoň u některých z Vás, že se nevzdáte dalších a dalších pokusů uspět u přijímacích řízení na VŠ a konečně už budete studovat žurnalistiku:-). Toť reakce na odkaz uvedený výše. Býti idiotem v cizích očích je tak pohodlné a krásné. Chce to trochu více přemýšlet, nad články a nad vaší kritikou. I nad tím, proč se to vlastně děje, milí inteligentní jedinci:-) Např. Třinečáci = kulturní barbaři? Koncert se jmenoval Peha Tour 2007. Věta nezněla kapela se jmenovala Peha Tour 2007, takže výtka typu "kapela se nejnenuje Peha Tour 2007, ale Peha" je, uznáte sami, úplně mylná. Averze vůči osobě Kamila Mrázka Vám zaslepuje mozek:-)) hihi, takže pak se nedivte, že jste nejen v mých očích trochu k smíchu, ale opakuji, je hezké, že jsem váš smysl života a díky mě píšete:-)) Ing. Kamil Mrázek

je hezké, že jsem váš

je hezké, že jsem váš smysl života a díky mě píšete:-)) Ing. Kamil Mrázek

Kritika tu je také proto, aby se autor nad sebou zamyslel a nehrál si na mistra světa. Samolibost některých jedinců však asi nezná mezí. Místo aby se nad sebou zamysleli, tak se ještě snaží omluvit si své nedostatky tím, že všude rozhlašují, jak je tyto nedostatky těší. Bravo, pane inženýre, bravo!

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

mysleni je tezke

Já a zamyslet se, vždyť nemám čím myslet podle vás:-) a zázraky po mě chtít nemůžete:-)

už je mi vše jasné

1) Nikde jsem nenapsal, že se nemáš čím zamyslet...

2) ale nyní jsem si již 100% jist, že tato skutečnost není daleko od pravdy...

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

děkuji

děkuji

kamile

ale kamil mrázek taky nestudoval žurnalistiku - tak si zameť před vlastním chlévem