Noc plná hvězd aneb rockový festival již po patnácté + fotogalerie

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

FOTOGALERIE ZDE
První prázdninový víkend, tedy 29. a 30. června 2007, se konal již patnáctý ročník festivalu Noc plná hvězd v Třinci. Skvělý termín, první plus, gratuluji.
Pamatuji si ještě na začátky, kdy tento festival nebyl tak úzce zaměřený, ale s každým novým ročníkem je jasnější, že Noc se vyprofilovala do rockového, hardrockového až punkového festivalu. I když výjimky typu No Name, Anna K., Ewa Farná, Petr Bende zahrály na festivalu taktéž. Řekl bych, že je to jen tah pro děti, přítelkyně a manželky rockových fanoušků a tak to i vypadalo. Vidět dlouhovlasé opilé „tvrďáky“ tancující do rytmu na No Name nebo Annu K. by byl nejzajímavější zážitek, ale nic takového se nekonalo. Není se čemu divit, nemohli do rytmu vykřikovat, klátit hlavami, skákat, tak stáli nehybně na místě a jen ojedinělé skupinky popsané výše si v tu chvíli přišly na své. Takže to shrnu - atmosféra festivalu nebyla nakloněna pop-rockovým fanouškům, a proto jich tam ani moc nebylo, bohužel.
Díky snaze pořadatelů udělat tento festival každým rokem více a více rockovější se musí zákonitě takto úzce specializovaný festival potýkat s efektem méně a méně diváků. A podle mého subjektivního dojmu toto nastává každým rokem. Bylo zase o něco méně diváků a příčina je jasná i z ankety na stránkách festivalu - chtělo by to více hvězd. Čím více hvězd z různých hudebních žánrů vystoupí, tím více diváků a větší úspěch to přinese.
Výrazná pozitivní novinka tohoto ročníku byl Radegast. Snad prominou příznivci Gambrinusu, ale pivo Radegast se dá pít a stálo méně chechtáků než v minulých ročnících stál Gambrinus. Takže Radegast je další plus. Gratuluji ke změně.
Stejně jako minulé ročníky také Radegast tam měl svůj sportovní prostor. Mohli jste si zahrát klouzací volejbal, vylézt na horolezeckou stěnu … Dále byla Noc plná hvězd obohacena scénou Dom(e)czech známou z jiných festivalů. Prostor byl izolován od festivalu neprůhledným plotem, za kterým byl stan. U vchodu stála ochranka. Vytvářelo to krásnou iluzi, že uvnitř se opravdu děje něco zajímavého. Při vcházení jste dostali náramek, prostě jako byste šli na další akci. Nějaké kapely a jejich pódiu samozřejmě hrály, byla tam křesla, občerstvení, stolní fotbálek, na trička jste si mohli vytisknout nápis, nechyběly samozřejmě ani hostesky. Iluzi, že je tam něco zajímavého jste ztratili, ale určitě spolu se sportovním prostorem Radegastu je Dom(e)czech pěkné obohacení festivalu pro všechny účastníky.
O hygienických podmínkách už psát ani nebudu. Nemá to význam, stále stejně špatné. Na festivalech takové velikosti je to prý samozřejmostí. Jeden z účastníků v odposlechnutém rozhovoru byl silně rozhořčený, když chtěl na toalety. No toalety - takto se to nazvat nedá, prostě „kadibudky“, dokonce se i za ně platí, dostal 4 útržky toaletního papíru a s tím se měl utřít po „velké potřebě“ no uznejte sami, to není ani na veřejných záchodcích, kdoví, jak to opravdu bylo, doporučuji přijít a zjistit na vlastní kůži, zda na jiných festivalech je to totéž.
Také jsem se těšil na skupinu Peha a bohužel nezahrála podle programu a ani jsem se jako divák nedozvěděl proč, a rockovým fanouškům to stejně ani nevadilo.
Opět nebyli odlišení novináři od sponzorů a VIP hostů, takže museli neoblomnou ochranku přemlouvat, aby mohli fotit před pódiem nebo se dostat k účinkujícím pro rozhovor. Takže to mnozí vzdali.
Byl jsem ale rád, že časopis PROSTOR tento rok dostal akreditaci produkce, dostali jsme se všude, bylo to způsobeno menší chybou a velkou vstřícností jednoho z pořadatelů, nebudu jmenovat, ale díky němu jsme získali pár rozhovorů, které v Třineckém hutníku taktéž zveřejníme a nafotili fotky, tímto naše očekávání ze získání reportáží, fotek a rozhovorů z festivalu, kde novinářům vůbec nepřejí, stouplo a cesta z Prahy do Třince nebyla marná, takže děkuji vstřícnému pořadateli. Aspoň tento rok v tomto ohledu kredit festivalu ve vstřícnosti k médiím u mě stoupl.
Závěrem bych chtěl říci, že tento 15. ročník mě příjemně překvapil změnou piva a rozšíření služeb blíže k účastníkům a jejich zábavě na festivalu. A bohužel nepřekvapil hudební produkcí, která se každým rokem více a vice úzce profiluje pro menší okruh posluchačů, přidejte něco z kapel Divokej Bill, Vypsaná Fixa, UDG, Support Lesbiens, Kabát, Wohnout, Tři sestry a uvidíte sami, kolik přijde fanoušků a jaké budou.kladné ohlasy. Počasí festivalu tento rok přálo, kratší intenzivnější sprška přišla jen v sobotu, aspoň se diváci mohli trošku osprchovat. Tak zase za rok naviděnou.
FOTOGALERIE ZDE
Diskuzní fórum k festivalu

Komentáře

http://institutpriorit.blog.c

a zdaleka to není všechno, naši vcědci na to neměli nervy...

četls to po sobě vůbec?

píšeš jak jednorožec debile.

nejhorsi clanek sveta

nejhorsi clanek sveta