O hloupém Zdendovi

Obrázek uživatele Credence

To vám byl jednou takovej klacek a rodiče ho omylem pojmenovali Zdenda. Nikdo vlastně neví proč.Byl malý, zakřiknutý a nejraději si hrál s dětmi na písku, i když už mu táhlo na dvacet.
Byl velmi chudý student. Měl jen dvě knížky-vkladní a žákovskou. A s těmito knihami se vydal do světa, aby se naučil "něco do života"...
Vzal si tedy pár lahváčů, bochník chleba, učísl si svou patku a vydal se v svět.
Svět byl v té době plný nástrah a zlotřilostí-v temném lese žila ježibaba Banketka se zlým dědkem Burianem; na skleněné hoře zase bydlela mocná čarodějka Zobawa a hned za ní dva bratři, kteří obírali ostatní o peníze-Slovan a Švejk.
Hloupý Zdenda nevěděl, kterou cestou se dát, až si nakonec hodil padesátníkem(v té době ještě platným), který našel na zemi.Řekl si, buď panna, nebo nic..A ono nic..
Vydal se tedy pro radu k věštkyni Stodole.Když k ní přicházel, "vítaly" ho davy nevidomých obětí zhoubného kouzla věštkyně. Stály tam a nevnímaly svět, jejich vzhled byl značně zchátralý a zpustlý.
Hloupý Zdenda však směle vkročil do doupěte věštkyně.Ve vzduchu se vznášel podivný zápach kouře smísený s omamnou vůní jakéhosi lektvaru.
Když ho Stodola spatřila, Zdenda spustil: "Já jsem hloupý Zdenda a jdu si k vám pro radu, jak se stát pilným a chytrým." "To velmi prosté."-Odpověděla Stodola. "Stačí abys vypil půllitr mého nový lektvar a smysly se zbystřit hned. Ovšem pozor! Stačí kapička navíc a lektvar Stodolo už ne moudrost, Stodolo pak blbost." (ona totiž věštkyně Stodola byla menšinového ázerbájdžánského původu a tak neuměla moc česky)pozn.aut.
Ovšem říkejte to hloupému Zdendovi! Ten, jak slyšel o moudrosti, vypil půllitrů hned deset.
To jste měli vidět, jak vypadal. Věštkyně to Zdendovi říkala-stačí kapka a seš blbej.
Noo..A vod tý doby si Zdenda lektvar doma vaří sám, myslím, že ho začal prodávat i do ciziny a jestli neumřel, tak žije dodnes...

Komentáře

mas rada choboty?

mas rada choboty?

bzs mela pofajcıt nejakz

bzs mela pofajcıt nejakz chobot