Přeji pohodové Vánoce, studentům žádná krize v roce 2009 nehrozí

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Čím jsem starší, tím rychleji ten čas utíká, a jestli to bude takhle pokračovat, pak se nedivím statistikám, které tvrdí, že ten náš národ rychle stárne. Na druhé straně existují tvrzení, že je čím dál více dětí a málo školských zařízení. Tak si vyberte, komu tedy věřit. Všechno má ale stejnou příčinu: peníze.
Co nám rok 2008 přinesl? Vyšší věk, vyšší ročník studia, více zodpovědnosti, a vzal nám „všechno“. Možná jen přátelé zůstali a jisté věci, na které se můžeme spolehnout.
Studentský svět je jedna z nich, ať už reálný nebo ten v novinách. Věřili byste, že tato rubrika v příštím roce oslaví 8 let? To už je takový otrlý školáček. Sám jsem zvědavý, zda se Studentský svět dožije vysokoškolského věku.
A co nám přinese rok 2009? Všichni tvrdí, že finanční krizi a to znamená pro studenty jen jedno - slevy. Na druhé straně zase studenti nedostanou tolik peněz z brigád, takže si opět vyberte. Někteří učitelé tvrdí, že studenti více pracují, než se vzdělávají. Divíte se někdo? Potřebují pracovat, aby mohli studovat (platit skripta, jídlo) a to ještě neplatíme ani školné. Zvláštní to národ, aspoň se nám krize vyhne, nemáme tolik, abychom něco ztratili.
Co napsat závěrem?
Užijte si Vánoce, protože žádná finanční krize v roce 2009 nehrozí. Studenti jsou v ní pořád.
Ať už bude krize finanční nebo stárnoucí, ať už nám zruší víza do USA nebo se změní politická situace, tak studenti mají vlastní svět, ve kterém existují jiná pravidla, většinou inteligenční a finanční. Takže, padly-li víza do USA, musely by padnout i ceny letenek na studentskou úroveň, aby to přineslo nějaký zvrat. Stejně jako je potřeba motivovat mladé finančně, aby nemuseli budovat svou kariéru, pracovat a mohli se věnovat činnostem na podporu nestárnutí národa.
Takže přeji Vám pohodové a klidné Vánoce a v tom novem roce 2009 žádné stárnutí, hodně štěstí, málo práce, více studia, hodně čtení, psaní a žádnou finanční krizi ve vašich peněženkách. A hlavně hodně přátel, na které je spolehnutí v každé době za každé situace.