Vánoce 2007 aneb v obklopení zpívajících oveček

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Milí čtenáři Studentského světa,
jsme zase na konci roku, nikoliv na konci svých sil, i když ty vypjaté situace mezi lidmi na ulici, ta deprese ze shánění dárků, to trauma z nekonečných front např. u pokladen obchodních domů je vidět všude. A tak nás přišly potěšit ovečky.
Jsou všude, na billboardech, v televizi, v rádiu, v Praze zpívají i v metru a naše duše se aspoň trochu uklidní. Opět musím vzdát poctu červenému mobilnímu operátoru, protože jejich kreativní oddělení je opravdu úžasné. Minulý rok to byli pejsci, tento rok ovečky, příští rok by to mohly být žabičky.
Nicméně podívejme se na tuto reklamu i z jiného pohledu. Ještě jsem nepotkal člověka, kterého by „ovčí“ reklama jakkoliv urazila. To je asi těmi Vánocemi, ale zamyslíme-li se proč zrovna operátor vybral ovečky, můžeme dojít i k negativnímu závěru a to, že lidi jsou prostě ovečkami tohoto operátora nebo jako stádo ovcí, a to už by se mohlo někoho dotknout. Ale řekněme si pravdu o Vánocích, opravdu lidé vypadají jako stádo ovcí, které se snaží získat co nejlepší a nejlevnější dárky, čekáme ve frontách, „bééékáme“ na sebe vulgární výrazy, ale to už prostě k Vánocům patří, i když by nemělo. Toho si Vodafone všiml a chtěl podobou usměvavých oveček potěšit naše depresivní duše…
Jsou Vánoce, vykašlete se na ten stres z nakupování, vaření, uklízení, pečení cukroví, nebuďte jako stádo ovcí. Dělejte vše z radosti a ne z nutnosti.
Přeji všem čtenářům a pisálkům Studentského světa, aby tyto Vánoce prožili v klidu a v roce 2008, abyste byli úspěšní, zdraví, abyste hodně četli, hodně psali a sláva krásným ovečkám.
Kamil Mrázek
šéfredaktor studentského časopisu PROSTOR

Komentáře

děkujeme kamilovi za

děkujeme kamilovi za neustálé podněty v bádání... již brzy se na tento matroš vrhneme

IP

p.s. vrhneme též

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Hoši, nemáte zač, to je

Hoši, nemáte zač, to je dárek k Vánocům. Už mi bylo smutno.