Blázinec

Obrázek uživatele Credence

Zítra začíná můj třetí týden vysoké školy a zároveň třetí týden plný nových lidí, zážitků, hospod a těžkých rán.
Snad navždy budu mít své první setkání s Olomoucí spojeno s červeným burčákem, který si dám zase nejdříve za rok...
Co se mi ale na Olomouci zalíbilo nejvíc je fakt, že máte možnost začít s čistým štítem, najít si nové přátele a užít si posledních pár studentských let naplno.

Report z kolejí :
Jak se říká - rodinu a spolubydlící si nevybereš.
Měla jsem možnost poznat, že na tom opravdu něco bude. Obývám buňku s jednou dredatou, šílenou a sprostě mluvící metalistkou, jednou milovnicí blízkého východu, vyznavačkou islámu a jiných teroristických hnutí + se třemi právničkami v pokoji vedlejším..
Mému srdci nejbližší se stala dredatá metalistka, se kterou jsme už stihly projít nejeden Olomoucký podnik.

Report ze školy:
Snad nikdy poctivě neodchodím všechny hodiny a semináře!
Zatím se pro mne velmi nereálné stávají čtvrteční hodiny. Všechny velké párty se totiž dělají ve středu a mé drobné, 50 kg vážící tělo nemá sílu se v 10 hodin zvednout, obléknout a letět na přednášku !!
Jinak musím říct, že ač při přednáškách sem tam zamhouřím očko, v seminářích si poctivě zapisuju každou poznámku a dokonce jsem se už dokopala k napsání dvou domácích úkolu !

Report z nočního života:
Olomouc je město neomezených možností, co se nočního života a kulturního vyžití týče, proto tento odstavec bude nejdelší.
Vysokoškolský život jsem načala „Orientation days party“, což byla akce, kdy nás starší studenti seznámili s plynutím života na univerzitě Palackého a večer nás pak pasovali na právoplatné prváky za pomoci deštníku, tequilly a pravého olomouckého syrečku.
Den poté jsem na vlastní kůži poznala, jak vypadá naštvaná kolejbába a jak se dá na kolej dostat přes balkon vietnamského spolustudujícího.
Taky jsem se zúčastnila ohromujícího vystoupení mého spolužáka a jeho kamaráda, kteří si říkají Mikrofon&Bágl, jezdí po republice a dělají freestylové vystoupení v rapu, kdy jim zadáte slovo a oni vám zarýmujou třeba o růžové zebře, erupci na Slunci a dalších šílenostech ! Tento večer hodnotím jako velmi kulturně obohacující a rozvíjející mou studentskou duši . Při této příležitosti jsem se také naučila „krychlotanec“, na který Vám při požádání pošlu odkaz. ( Výborná věc na D´n´B parties).

Týden poté v Olomouci pořádal T-mobile festival Back to school, na kterém vystupovali Horkýže Slíže, UDG, Nebe, Sto zvířat a Polemic. Vše probíhalo na Korunní Pevnůstce, kde se okolo 9 hodiny nedalo dostat ani dovnitř, ani ven. Horkýže začali hrát dřív, to hodně lidí nečekalo a proto je nestihlo, já osobně jsem si z festivalu odnesla nálepku ze záchodků Toi-toi, bez které se prostě nedalo odejít a dnes zdobí dveře mého pokoje.

Dostala jsem také chuť poznat další krásy Olomouce, proto jsem se vydala zdolat Svatý Kopeček(hodina a půl čisté cesty!!!), kde se nachází mimo jiné Olomoucká ZOO. Tu ovšem zavírají v 16:00 a tak jsem se musela spokojit „jen“ s nádherným výhledem, který mi nakonec za ty puchýře na nohou stál. Z toho plyne poučení, že když je venku horko a vy jdete někam daleko, neberte si džíny a žabky. Ani jedno vám neprospěje!
Večer jsem měla možnost si užít nádherného videomappingu na Horním náměstí a ochutnat výborné Veltlínské zelené z kolejní recepce.
Nechala jsem se zlákat i božsky barevným dětským koutkem v McDonalds, kde jsem se svou dredatou spolubydlící počmárala pár papírů, rozluštila jeden hlavolam a snědla dva cheeseburgery. Tímto se omlouváme slečně „uklízečce“, která neměla dost odvahy na to, aby nás vyhnala…

Po nocích jsem se u piva učila s dalšími spolužáky vyjmenovaná slova, statečně využívala ISIC na mnoho studentských slev a dokonce objevila kouzlo bouchané tequilly !

Také jsem si z nejmenovaného baru odnesla pár svítících panáků na „Metaxa SunTonic“ – pozn.: po dolití tekutiny pořád svítí !!! , a pozbyla své četné náramky na rukou, které jsem věnovala svým veselým spolužačkám.

Mou novou párty partnerkou se stala krásná Klárka, která se nebojí nikoho a ničeho a naším setkávajícím místem se stal střed tvrdého Y pod nápisem PALÁC ( křižovatka ve tvaru Y, uprostřed hotel Palác s velkým svítícím nápisem).
Jelikož jsme při pasování přísahali, že do konce letního semestru podlezeme díru na Dolním náměstí, vydali jsme se tento slib splnit již tento týden v úterý. To jsme ovšem netušili, že díra se nachází v morovém sloupu, dva metry nad zemí. Nicméně za pomoci druhých jsme se všichni poctivě vydrápali nahoru, prolezli dírou směrem k fakultě a ve zdraví se dostali dolů. Teď už musíme minimálně bakaláře zvládnout všichni !
Po tomto velikém výkonu jsme se vydali na retropárty s malinovkou ( byla to limonáda, nikoliv malinový alkohol, jak jsem si myslela ) a i když nám bylo na druhý den tak nějak unaveně, statečně jsme se probojovali všemi přednáškami a večer se mohli vydat na historicky první chodbovici !! ( párty na chodbě, popřípadě v kuchyňce, kdy každý donese lahvinku, nějaký hudební nástroj atakdále..)..
Po chodbovici následoval čtvrtek, takže škola,jak jste se již všichni dočetli, zase nevyšla a já se vydala na cestu k domovu..
Dnes je neděle a zítra mě opět pohltí město hříchu..
Musím říct, že se prostě nemůžu dočkat ! :)