Aktuální zpravodajství

Po třech dnech se z vesmíru vrátila čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon

iDnes.cz - 2 hod 26 min starý
V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po třech dnech strávených na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska. Jejich kapsle SpaceX se spustila padákem do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal.

Nad broukem ještě není vyhráno. Kůrovcová kalamita skončí nejdříve za dva roky

iDnes.cz - 4 hod 15 min starý
S kalamitou kůrovce bojují i v Brdských lesích, především u vrchu Kočka. Kalamita by definitivně mohla skončit za dva až tři roky, pokud vydrží příznivé počasí. Tedy chladno a vlhko, které kůrovec nemá rád. V boji pomůže taky nově vynalezený repelent, který by měl kůrovce zmást.

Zachránce českých čápů. Izraelský kadeřník ve volném čase ošetřuje ptactvo

iDnes.cz - 4 hod 15 min starý
Izraelec pomáhá ptákům, kteří se zraní při svém tahu za teplem. Pomohl už zachránit více než dvě stovky poraněných ptáků. Vše dělá ve svém volném čase, když zrovna není v kadeřnictví. „Buď jsem v kadeřnictví, anebo tady u nádrží. Roky jsem nebyl v kině ani v restauraci, není na to čas,“ říká, ale nelituje.

KOMENTÁŘ: Proč je najednou vše drahé? Není pravda, že vláda a ČNB za to nemůžou

iDnes.cz - 4 hod 15 min starý
Jak je možné, že se dnes tak rychle zdražuje všechno od potravin přes energie, stavební materiál až po ceny domů a bytů? Příčin je více, v každém případě ale i vláda a centrální banka na tom mají nemalý podíl, vysvětluje v komentáři pro MF DNES ekonomka Stanislava Janáčková.

Google řádně neplatil externisty. Kauzu zametal pod koberec dva roky

iDnes.cz - 4 hod 15 min starý
Společnost Google si údajně najímala tisíce agenturních a dočasných pracovníků v desítkách zemí, kteří byli nepřiměřeně finančně ohodnoceni, a více než dva roky se snažila celou situaci udržet v tajnosti. S informací přišel britský deník The Guardian.

KVÍZ: Jak znáte banky? A co víte o pojištění vkladů?

iDnes.cz - 4 hod 15 min starý
Baví vás svět peněz? Nebo jen rádi sledujete zpravodajství a máte sloní paměť? Vyzkoušejte si krátký kvíz, který otestuje vaše znalosti historie českého a československého bankovního prostředí.

V Indonésii při velké operaci zastřelili islámského vůdce Aliho Kaloru

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 22:34
Indonéští policisté a vojáci v sobotu během přestřelky zabili nejhledanějšího islámského radikála v této asijské zemi Aliho Kaloru. Vojáci pátrají po dalších čtyřech hledaných členech.

Teroristická organizace Islámský stát se přihlásila k útoku na plynovod v Sýrii

Novinky.cz - So, 18/09/2021 - 22:26
K pátečnímu útoku na plynovod jižně od Damašku se v sobotu přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). S odkazem na komunikační kanály IS o tom informovala agentura Reuters. Útok způsobil výpadek elektřiny v hlavním městě a jeho okolí.

Washingtonem zmítají demonstrace na podporu lidí, kteří pronikli do Kapitolu

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 22:10
Ve Washingtonu začali lidé demonstrovat na podporu těm, kteří v lednu vnikli do sídla amerického kongresu a jsou za to souzeni. Shromáždění je podle médií prozatím klidné. Obviněným vyjádřil podporu i samotný exprezident Donald Trump.

V Indonésii při velké operaci proti islamistům zabili jejich vůdce Aliho Kaloru

Novinky.cz - So, 18/09/2021 - 21:35
Indonéští policisté a vojáci v sobotu v přestřelce zabili nejhledanějšího islámského radikála v této asijské zemi Aliho Kaloru. S odvoláním na armádu o tom informovala agentura AP.

Při pádu malého letadla na Českolipsku se zranili dva lidé

Novinky.cz - So, 18/09/2021 - 21:22
U obce Mařenice na Českolipsku spadlo v sobotu vpodvečer malé letadlo. Při nehodě se zranili dva lidé. Se středně těžkým až těžkým poraněním je záchranáři převezli do nemocnice. ČTK to řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Fico vyzval Pellegriniho ke spojení, očekává předčasné volby

Novinky.cz - So, 18/09/2021 - 21:10
Podle předsedy strany Směr-slovenská sociální demokracie Roberta Fica směřuje Slovensko k předčasným volbám a vyzval stranu Hlas-sociální demokracie Petra Pellegriniho ke spolupráci. Hlas vznikl v roce 2020 odštěpením od Směru.

Strach střídá strach. Domovy pro seniory už neřeší covid, ale chřipku

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 20:00
Od září opět v sociálních službách platí povinné testování zaměstnanců i klientů, kteří nejsou očkovaní. Redakce iDNES.cz oslovila domovy pro seniory, zda u nich dochází k nárůstu nakažených či nikoliv. „Výsledky obnoveného povinného testování přinesly naprosto minimální počet pozitivních testů,“ shrnul dosavadní situaci prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS ČR) Jiří Horecký.

Mladí a neočkovaní. Od vakcíny je odrazuje zdraví, politika i nelogická opatření

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 20:00
Nelogičnosti v opatřeních, důvěra ve vlastní imunitu i příliš velký tlak společnosti. To jsou některé z důvodů, které se opakují u mladých lidí mezi 20 a 30 lety, kteří se rozhodli nenechat se očkovat proti koronaviru. Redakce iDNES.cz sesbírala příběhy některých z nich.

Odvezl do Izraele vnuka, který přežil pád lanovky v Itálii. Je podezřelý z únosu

Novinky.cz - So, 18/09/2021 - 19:52
Izraelská policie nařídila domácí vězení Šmulikovi Pelegovi, který 11. září odvezl svého šestiletého vnuka Eitana Birana z Itálie přes Švýcarsko do Izraele. Jeho vnuk je jediný, kdo přežil květnový pád lanovky v horách na severu Itálie. Informují o tom izraelská média. Při neštěstí zemřelo 14 lidí, pět z nich byli Biranovi příbuzní - rodiče, mladší bratr a dva prarodiče.

Žádný Mohamed či Kevin. Uchazeč o prezidenta Francie by zakázal cizí jména

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 19:49
Kontroverzní francouzský komentátor Éric Zemmour pokračuje ve stále ještě nevyhlášené předvolební kampani. Když naposledy propagoval svou novou knihu, podělil se pravděpodobný kandidát na prezidenta o opatření, které by v případě svého vítězství zavedl. Rodiče by svým dětem museli dávat už jen schválená francouzská jména. Nařízení míří zejména proti muslimům.

Do České Lípy se vrátily historické autobusy. Návštěvníci se mohli i svézt

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 19:46
Česká Lípa v sobotu oslavila šedesát let městské hromadné dopravy. Lidé se mohli například svézt historickými autobusy, děti dostávaly kopie tehdejších jízdenek a postarší lidé zavzpomínali na své cestovní zážitky.

Nejsem typ na pískoviště, ale chci na Hrad, tvrdí šéfka marketingu Mattel

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 19:35
Někteří lidé si o Lence Koenigsmark myslí, že si v práci hraje s barbínami. Pracuje totiž jako marketingová ředitelka v hračkářské firmě Mattel. „Práce mě vždy bavila a nejsem typ člověka, který by si užíval dlouhou mateřskou,“ tvrdí matka dvou chlapců, z nichž mladší je těžce tělesně postižený. Nyní Koenigsmark uvažuje o vstupu do politiky.

Brousková a Procházka získali ceny za výkony v dabingu

ČTK - České noviny - So, 18/09/2021 - 19:19
Přelouč (Pardubicko) - Anna Brousková a Aleš Procházka dnes v Přelouči získali ceny za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu. Brousková byla nominována za výkon v roli...

Německo se loučí s kancléřkou. Na trh se chystají marcipánové Merkelové

iDnes.cz - So, 18/09/2021 - 19:16
Angela Merkelová odchází po šestnácti letech z úřadu německé kancléřky. Jeden tradiční německý výrobce marcipánových pochoutek je ale na tento krok už připraven a tak se snaží hořkou realitu jejím příznivcům trochu osladit. Na trh tak přichází se suvenýrem v podobě marcipánové podobizny kancléřky.
Syndikovat obsah