Aktuální zpravodajství

Co mělo být zničeno, bylo zničeno, píše Hrad ke skartaci zprávy BIS o Vrběticích

Novinky.cz - 1 hod 17 min starý
Veškeré dokumenty, které jsme skartovali, byly určeny k likvidaci a neměly být archivovány, uvedla v sobotu Kancelář prezidenta republiky (KPR). Reagovala tak na informace médií, že se na Hradě skartovala i tajná zprávu BIS o výbuších ve Vrběticích, na což přišla policie, když ji chtěla prozkoumat kvůli otiskům prstů.

Zrod průmyslového vraždění. Historik holokaustu o konferenci ve Wannsee

iDnes.cz - 1 hod 39 min starý
Před 80 lety se nedaleko Berlína sešla nacistická elita, aby naplánovala smrt šesti milionů lidí: zrůdné „konečné řešení“. „Ghetta byla přecpaná, řádily tam epidemie. Do toho v nacistickém hnutí sílily antisemitské nálady. Vznikl tlak zbavit se Židů a celé to vyvrcholilo v lednu 1942 ve Wannsee,“ připomíná v rozhovoru pro Víkend DNES historik holokaustu Pavel Zeman.

KOMENTÁŘ: Osa zla po dvaceti letech. Kam se posunula dnes

iDnes.cz - 1 hod 52 min starý
Přesně před dvaceti lety pronesl americký prezident George W. Bush projev, kterým vešel do dějin termín „osa zla“, označující státy s údajně nejvyšším stupněm hrozby terorismu a nebezpečí vývoje zbraní hromadného ničení. Jaké bylo zákulisí této události, která předcházela válce v Iráku? A jak se za dvě desetiletí změnila politika USA vůči těmto zemím? píše se ve svém komentáři pro MF DNES publicista Tomáš Procházka.

Válek už má jasno. Otevře restaurace neočkovaným

Novinky.cz - 1 hod 53 min starý
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chystá po vzoru Rakouska rozvolnění koronavirových opatření. Do restaurací by mohli nově i neočkovaní. Bližší informace by měl oznámit ve středu po jednání vlády.

Žáka autoškoly zadrželi dvakrát ve stejný den, ve stejném autě a za stejný přestupek

Novinky.cz - 1 hod 53 min starý
Ještě nemá plnohodnotný řidičský průkaz a už ho za řízení dvakrát zadrželi. Nejmenovaný žák britské autoškoly si vyjel na silnice bez dozoru, k jeho smůle byl však přistižen policií. To ho však neodradilo od toho, aby štěstí nezkusil i podruhé, navíc ve stejném vozidle. Opět však skončil v želízkách.

Žalobce zarazil prošetřování Prymuly kvůli zbytečné polní nemocnici v Letňanech

Novinky.cz - 1 hod 55 min starý
Policie odložila případ záložní nemocnice vybudované kvůli zesilování epidemie koronaviru předloni na podzim na výstavišti v pražských Letňanech. Vyšetřovatel prověřoval podezření, zda se tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), v jehož éře byla nemocnice zřízena, nedopustil trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Napsal to v pátek server Seznam Zprávy.

Ostuda. Občané Florence se bouří proti novému logu. F! připomíná nadávku

iDnes.cz - 1 hod 55 min starý
Nové logo městečka Florence, které se nachází v americkém státě Alabama, popudilo část obyvatel. Odpůrci ho označují za „nevkusné“ či dokonce „vulgární“ s tím, že jim připomíná jednu v angličtině hojně užívanou nadávku. Založili proto petici za jeho stažení. Vedení města logo brání a argumentuje tím, že nové logo má být moderní, informovala agentura AP.

Piráti opustí koalici v Plzeňském kraji. Vadí jim chování ODS a její „kmotr“

iDnes.cz - 2 hod 1 min starý
Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji, rozhodli tak členové. Vadí jim, že krajská rada prosadila do představenstva Klatovské nemocnice podnikatele Romana Jurečka z ODS, kterého nazývají kmotrem. Koalici dosud tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09.

Adrenalinové Nazaré, vzrušující podívaná nejen pro surfaře

Novinky.cz - 2 hod 12 min starý
Nazaré, oblíbená letní destinace Portugalců, se od listopadu do března mění v ráj surfařů. Obrovité vlny, které se zde v tomto ročním období tvoří, lákají nejlepší profesionály i zkušené amatéry z celého světa. Jejich pokusům o překonání světového rekordu přihlížejí tisíce diváků.

Z výběru národního ptáka se nesmí stát fraška, varuje ornitolog. Vtipy už kolují

iDnes.cz - 2 hod 12 min starý
Česko se dočká svého národního ptáka. Věc, se kterou přišel na sněmu občanských demokratů Alexandr Vondra, se dostala i do programového prohlášení vlády Petra Fialy. Přípravy ankety jsou teprve v začátcích, podle odborníků je ovšem důležité si již na začátku promyslet, co vlastně bude národní pták symbolizovat a jak jej Česká republika bude používat.

Rakousko uvolní část opatření, navzdory vysokému počtu nakažených

iDnes.cz - 2 hod 24 min starý
Navzdory vysokým počtům nakažených covidem-19 uvolní Rakousko některá protiepidemická opatření. Mírnější pravidla budou platit například v obchodu, gastronomii nebo turismu, oznámil v sobotu kancléř Karl Nehammer. Devítimilionová země přitom v sobotu oznámila 34 748 nových případů nákazy, nejvíce pro tento den od začátku pandemie.

Každodenní maličkosti, díky kterým posílíte partnerský vztah

Novinky.cz - 2 hod 31 min starý
V každém vztahu nastane chvíle, kdy rutina začne převládat nad spontánností a vzrušením. Následně máte dvě možnosti. Buď příliš zpohodlníte a necháte vztah uvadat, nebo vezmete situaci do svých rukou a začnete o vztah náležitě pečovat.

V Hostýnských vrších shořela do základů chata Tesák, zasahovalo osmdesát hasičů

iDnes.cz - 2 hod 33 min starý
Hasiči ve Zlínském kraji vyhlásili v noci třetí stupeň poplachu. Hodinu po půlnoci začala hořet oblíbená restaurace Tesák v Hostýnských vrších. Na místo se sjelo 80 hasičů z 16 jednotek. Dřevěná chata vyhořela do základu. Škoda bude vyšší než pět milionů. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Rakousko pouští neočkované zpět do restaurací a obchodů

Novinky.cz - 2 hod 36 min starý
Navzdory vysokým počtům nakažených koronavirem uvolní Rakousko některá protipandemická opatření. Na tiskové konferenci ve Vídni to v sobotu řekl kancléř Karl Nehammer, podle něhož budou mírnější pravidla platit například v obchodu, gastronomii nebo turismu. Devítimilionová země v sobotu oznámila 34 748 nových případů covidu-19, nejvíce pro tento den od začátku pandemie.

Meteorologové rozšířili varování před vichrem

Novinky.cz - 2 hod 41 min starý
Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před nedělním větrem. Vysoké riziko nově platí pro celý severovýchod Čech, Slezsko a část Zlínského kraje. Vichr by mohl v nárazech dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině.

Navzdory vysokým počtům nakažených uvolní Rakousko část opatření

ČTK - České noviny - 2 hod 47 min starý
Vídeň - Navzdory vysokým počtům nakažených koronavirem uvolní Rakousko některá protipandemická opatření. Na tiskové konferenci ve Vídni to řekl kancléř Karl Nehammer, podle něhož...

Konec elitářství, studenty prestižních francouzských lyceí vybere algoritmus

iDnes.cz - 2 hod 54 min starý
Dvě nejprestižnější střední školy ve Francii se bouří kvůli kroku kabinetu prezidenta Emmanuela Macrona, jenž je hodlá donutit k přijímání více studentů nepocházejících z prominentních rodin. Vláda totiž zbavila Lyceum Ludvíka Velikého a Lyceum Jindřicha IV. práva rozhodovat o tom, koho přijmou. Výběr bude založen na algoritmu, jenž vláda aplikovala na veřejné instituce.

Českem se prožene silný vítr, na horách napadne až 10 centimetrů sněhu

iDnes.cz - 2 hod 55 min starý
Výstraha meteorologů na silný vítr a sníh se rozšířila až do pondělní půlnoci. Oproti upozornění vydanému v pátek platí vysoké riziko už pro celý severovýchod Čech a Slezsko i část Zlínského kraje. Nárazy tam mohou místy dosahovat až 110 kilometrů za hodinu, na horách i 130. V neděli může dosahovat ještě vyšších hodnot. Na horách můžou napadnout až 2 centimetry sněhu za hodinu.

Sílí odpor proti další zástavbě u Lipna

Novinky.cz - 3 hod 7 min starý
Někteří chataři a místní založili spolek Lipensko pro život, který se brání developerským projektům v okolí vodní nádrže. Jak spolek upozorňuje, v blízké budoucnosti plánují developeři vystavět u Lipna více než deset dalších rekreačních komplexů na ploše přesahující 200 hektarů.

Důchodce jezdil 72 let bez řidičáku a bez nehody. Stopku vystavila až kamera

Novinky.cz - 3 hod 24 min starý
Nejmenovaný britský penzista se ve 12 letech rozhodl, že začne řídit auto. Od té doby nikdy neměl ani řidičský průkaz, ani pojištěné auto - a přesto na něj policie přišla až před několika dny.
Syndikovat obsah