Aktuální zpravodajství

Ruský web píše o vtipu Zdechovského. Má chtít připojení Kaliningradu k Česku

iDnes.cz - 45 min 27 sek starý
Český europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský sdílel na svém Twitteru vtip, který hovoří o rozdělení ruské Kaliningradské oblasti mezi Polsko a Česko. O příspěvku následně informoval ruský zpravodajský web EurAsia Daily. Ačkoliv šlo o satiru, prezentuje jej jako seriózní návrh.

Analytik: Putinova anexe může změnit jedinou věc. Zatáhnout do války Bělorusko

Novinky.cz - 45 min 53 sek starý
Ani po anexi čtyř ukrajinských oblastí se bezpečnostní analytik a bývalý poradce ministra obrany Milan Mikulecký neobává, že by Rusko nasadilo jaderné zbraně. Naopak říká, že bychom se jimi neměli sami navzájem děsit. Jedinou změnu, kterou anexe podle něj přináší, je možnost vstupu Běloruska do války na straně Moskvy.

Jednat ano, ale ne s Putinem, připouští Zelenskyj. Požádá o vstup do NATO

iDnes.cz - 1 hod 9 min starý
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance. Ukrajina podle jeho slov nebude jednat s Ruskem, dokud ruským prezidentem bude Vladimir Putin. Budeme jednat s novou hlavou státu, uvedl ukrajinský prezident Zelenskyj.

Varovali nás před hurikánem, ale zůstali jsme. Nyní lidé rozhodnutí litují

iDnes.cz - 1 hod 9 min starý
Přeživší, kteří se již v minulosti s hurikány setkali, popisují jeho aktuální řádění na Floridě jako jedno z nejhorších, které kdy zažili. Někteří obyvatelé i navzdory výzvám k evakuaci ve svých domovech zůstali, nyní svého rozhodnutí litují. Mnozí z nich ale na cestu neměli peníze.

Šamanka pokřtila pravěký člun. Novou repliku nadšenci spustili na vodu

iDnes.cz - 1 hod 10 min starý
Nadšenci spustili na vodu další pravěký člun, dosud největší monoxylon. Archeologové ze Všestar ho vydlabali ze 400 let starého stromu, který se jmenoval Mochovský král a stejný název ponese i loď. Když dosedl na hladinu nádrže Rozkoš, pokřtila člun šamanka. Příští rok vyrazí na expedici napříč Egejským mořem.

Anexe nic neznamená. Evropa odsoudila Putinův projev, USA uvalily sankce

iDnes.cz - 1 hod 28 min starý
Představitelé Evropské unie i západních zemí odsoudili projev ruského prezidenta Vladimira Putina, ve kterém oficiálně ohlásil anexi částí území Ukrajiny. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové anexe ukrajinských oblastí nic neznamená. Bývalý britský premiér Boris Johnson označil Putinův projev za podvod.

Anexi nikdy neuznáme, odsuzuje kroky Ruska Evropská rada i další světoví lídři

Novinky.cz - 1 hod 33 min starý
Nelegální anexe čtyř ukrajinských oblastí Ruskem nic nemění a tato území jsou nadále součástí svrchované Ukrajiny, prohlásila šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Anexi jednohlasně odmítli i členové Evropské rady zahrnující lídry unijních států v čele s jejím předsedou Charlesem Michelem. Ruský krok odsoudil i japonský premiér a další členové mezinárodního společenství, USA na Rusko uvalí nové sankce.

Zelenskyj: S Putinem už jednat nebudeme, až s jeho nástupcem

Novinky.cz - 1 hod 52 min starý
Ukrajina je připravena na rozhovory s Ruskem, ale nikoliv s Vladimirem Putinem. Bude jednat až s novým ruským prezidentem, prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

USA uvalily sankce na 1000 ruských firem a osob

Novinky.cz - 1 hod 53 min starý
Spojené státy uvalily sankce na více než 1000 ruských firem a osob v reakci na páteční ruskou anexi ukrajinských oblastí. Na sankčním seznamu jsou i vysoce postavení představitelé státních institucí, informovala agentura AP.

V Krakově je Roger Waters nežádoucí osobou

Novinky.cz - 2 hod 11 min starý
Usnesení „o uznání lidí podporujících kremelský režim jako persona non grata v Krakově“ bylo ve středu jednomyslně přijato krakovskými radními. Je to důsledek přípravy dvou koncertů britského hudebníka Rogera Waterse v tomto městě na duben 2023. Před několika dny byly zrušeny. Usnesení se na něj vztahuje.

Ukrajina podává žádost o urychlený vstup do NATO

Novinky.cz - 2 hod 14 min starý
Ukrajina v pátek podala žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance, oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Napsala to Ukrajinska pravda.

Rusko je potápějící se loď. Čeští politici odsoudili oznámení o anexi

iDnes.cz - 2 hod 20 min starý
Čeští politici odsuzují formální anexi okupovaných území Ukrajiny, kterou v pátek vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Premiér Petr Fiala uvedl, že Česká republika nadále považuje tato území za ukrajinská, anexi označil za nelegitimní a nepřijatelnou. Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský označil Rusko za potápějící se loď.

Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO, uvedl Zelenskyj

ČTK - České noviny - 2 hod 22 min starý
Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance, informují tiskové agentury. Zelenskyj se tak vyjádřil...

Putin vyhlásil anexi a očernil Západ. Bojujeme za velké historické Rusko, řekl

iDnes.cz - 2 hod 30 min starý
V Kremlu v pátek začala ceremonie k formální anexi okupovaných území Ukrajiny. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že lidé v referendech sdělili svůj názor. Varoval, že Rusko svá nová území bude bránit všemi prostředky. Ukrajinu přitom vyzval k jednáním. Výsledky hlasování o připojení Donbasu a Chersonské a Záporožské oblasti neuznává ani Západ, ani Ukrajina.

Podvodník ošálil i ostřílenou účetní. Poslala mu přes čtvrt milionu

Novinky.cz - 2 hod 30 min starý
I zkušenou účetní jedné společnosti na Olomoucku obelstil podvodník. Po obdržení falešného e-mailu žena uhradila požadovanou platbu. Firma přišla o více než 260 tisíc korun.

Ukrajinská armáda dokončuje obklíčení Rusů v Lymanu, hlásí východní velení

iDnes.cz - 2 hod 34 min starý
Ukrajinská armáda dokončuje na severu Doněcké oblasti obkličovací operaci města Lyman. Podle jejích odhadů uvázlo v tamním kotli kolem pěti tisíc ruských vojáků. Mluvčí východního velení Serhij Čerevatyj uvedl, že jsou pod ukrajinskou palbou všechny komunikační a zásobovací trasy ruských obránců.

Ferrari Purosangue jako pick-up či kabriolet? Ilustrátor představil své vize

Novinky.cz - 2 hod 35 min starý
Ferrari Purosangue téměř jistě další karosářské varianty nedostane, přesto se maďarský ilustrátor X-Tomi zasnil a navrhl, jak by mohl vypadat pick-up, kabriolet nebo „třídvířko“.

OBRAZEM: Lodě v ulicích a převrácená letadla. Hurikán zpustošil části Floridy

iDnes.cz - 2 hod 48 min starý
Západní pobřeží Floridy ve středu zasáhla bouře Ian. Udeřila silou hurikánu čtvrtého stupně s rychlostí větru až 241 kilometrů v hodině. K evakuaci přiměla přes 2,5 milionu lidí a podle guvernéra způsobila nejhorší záplavy ve státě za posledních pět set let.

Prodal byt, aby měl na cestování

Novinky.cz - 3 hod 3 min starý
Pětasedmdesát zemí procestoval jednačtyřicetiletý Igor Vymyslický z břeclavské části Poštorná. Touze po poznávání různých míst planety propadl v devatenácti letech a chce cestovat, dokud bude mít peníze a síly. Další metou je pro něj stovka navštívených míst.

Rusko nevnímá jaderné zbraně jako my, varuje expert

Novinky.cz - 3 hod 4 min starý
Rusko nemá jaderné zbraně jenom na odstrašení. Ve své doktríně počítá s možností taktického jaderného úderu o síle asi jednoho procenta bomby v Hirošimě. Nevím, jak by na to Západ odpověděl, řekl na páteční konferenci GenFree ve Varšavě autor knihy „V zajetí geografie“ Tim Marshall.
Syndikovat obsah