Aktuální zpravodajství

ON-LINE: V Británii bude záhy převažovat indická varianta

Novinky.cz - 58 min 23 sek starý
Nakažlivá indická varianta koronaviru se stane během několika dní převažující v Británii. Dění okolo pandemie sleduje v úterý on-line.

Za sportem či na kosmetiku již bez respirátoru. Vydechnou si i kadeřnictví

iDnes.cz - 1 hod 24 sek starý
Od úterý nově nemusí sportovci a lidé při cvičení nosit ochranu dýchacích cest. Respirátory a roušky mohou sundat také zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských služeb či tatérů. Změnu v pondělí schválil kabinet.

Prezident Biden podal daňové přiznání, státu odvedl čtvrtinu svých příjmů

iDnes.cz - 1 hod 12 min starý
Manželé Joe a Jill Bidenovi, prezident Spojených států a vysokoškolská učitelka, si za loňský rok vydělali 607 336 dolarů (přibližně 12,7 milionů korun). Zveřejněním svého daňového přiznání navázali na tradici moderních prezidentů Spojených států, které se vymykal jen exprezident Trump, který přiznání nezveřejňoval. Bidenovi federální vládě tedy za uplynulý rok na daních odvedli 25,9 procent svých příjmů, americký průměr je přibližně 14 procent.

Nálety na Gazu pokračují

Novinky.cz - 1 hod 18 min starý
V noci na úterý opět pokračovalo intenzivní bombardování Pásma Gazy Izraelskými obrannými silami, centrem náletů se hned po půlnoci stalo město Gaza. Pokračovala i palba na Izrael. Americký prezident Joe Biden vyzval obě strany k příměří. Izrael však chce ještě den nebo dva v bojích pokračovat.

Wayne Gretzky prodal podruhé své rozlehlé sídlo, opět vydělal

Novinky.cz - 1 hod 23 min starý
I napodruhé to dal, chtělo by se říci o úspěšném druhém prodeji rodinného sídla, který se podařil kanadské hokejové legendě Waynu Gretzkymu. Rozlehlý dům s fasádami, na nichž se elegantně doplňuje temná červeň cihel s bělostnými římsami, je možné objevit v kalifornském městě Thousand Oaks, prodejní cena tentokrát nakonec činila v přepočtu téměř 371 milionů korun.

Dvojtest Hyundai i30 kombi po faceliftu: Racionální diesel vs. dychtivý benzín v N Line

Novinky.cz - 1 hod 23 min starý
Modernizovaný Hyundai i30 se mi dostal do rukou za posledních pár měsíců dvakrát – jednou se vznětovým motorem v běžné verzi, podruhé se zážehovým motorem ve sportovněji laděné N Line. A třebaže obě verze byly primárně kombíky pro tátu od rodiny s dobrou spotřebou a velikým kufrem, ten táta díky výbornému podvozku u obou z nich nemusí rezignovat na veškerou zábavu za volantem.

Rekordní odškodné pro nespravedlivě odsouzené za znásilnění a vraždu

Novinky.cz - 1 hod 34 min starý
Porota v americkém státě Severní Karolína minulý týden přiznala 75 milionů dolarů (1,5 miliardy Kč) dvěma nevlastním bratrům, kteří byli v mládí nespravedlivě odsouzeni za znásilnění a vraždu 11leté dívky a strávili 31 let za mřížemi. Za každý z těchto roků by podle porotců měli oba dostat milion na odškodném a k tomu 13 milionů prostřednictvím pokuty pro viníka.

Nemocná slezina nebolí, o to víc je třeba podporovat její funkčnost

Novinky.cz - 1 hod 34 min starý
Při zmínce o tomto orgánu se většině z nás asi vybaví leda tak „natržená” slezina, což je lidový výraz pro její nejrůznější poranění, většinou v důsledku pádů, úderů do břicha či dopravních nehod. Jde o vážná zranění, kdy se lékaři snaží udělat všechno pro to, aby poškozenou slezinu zachránili. Jde totiž o mimořádně důležitý orgán pro naši imunitu a správné fungování celého organismu. O to víc bychom měli vědět i o nemocech, které ji mohou ohrožovat, a o tom, jak ji podpořit.

Znáte svá práva při nakupování na internetu?

Novinky.cz - 1 hod 40 min starý
Nakupování v e-shopech v Česku zdomácnělo, především pak v posledních měsících, kdy se kvůli zavřeným kamenným obchodům během pandemie koronaviru mnozí lidé přesunuli na internet. Pohodlí a rychlost jsou pro nakupující hlavními přednostmi. Na druhou stranu hrozí i rizika, proto je důležitá znát svá práva.

Izraelské bombardování Pásma Gazy pokračuje

ČTK - České noviny - 2 hod 1 min starý
Gaza/Jeruzalém - V noci na dnešek opět pokračovalo intenzivní bombardování Pásma Gazy izraelskou armádou, centrem náletů se hned po půlnoci stalo město Gaza. Mezi zasaženými budovami...

Posezení na zahrádkách je dražší

Novinky.cz - 2 hod 25 min starý
V průměru o deset procent podražilo jídlo a pití ve velkých městech na zahrádkách restaurací. Na těch mohou od pondělí od šesti ráno do deseti večer sedět zákazníci. Musí dodržovat protiepidemická opatření, ale jestli absolvovali třeba předepsané testy, hostinští kontrolovat nebudou. I přes špatné počasí bylo včera na mnoha místech hostů dost.

Lékárny denně odhalují špatně předepsané léky

Novinky.cz - 2 hod 39 min starý
Chybné dávkování léků, záměna tablety za injekce, či dokonce špatně napsané elektronické recepty. Dnes a denně odhalují lékárníci, kteří vydávají pacientům léčiva, lékové chyby. Ty přitom stojí pacienty peníze a někdy jim mohou poškodit zdraví.

Jak loví krakatice? Unikátní záběry ukazují poprvé predátora v akci

Novinky.cz - 2 hod 45 min starý
Krakatice obrovská je tvor dosud obestřený tajemstvím. Vždyť vůbec první snímky tohoto živočicha se podařilo zachytit až v roce 2004. První video dokonce o 8 let později. Ale poznání jde dopředu, podařilo se získat snímky, které ukazují krakatici přímo při lovu. A že lovec je to znamenitý!

Johnson má něco za lubem, varují Irové

Novinky.cz - 3 hod 30 min starý
Irská vláda se obává, že britský premiér Boris Johnson chce kompletně přepsat část brexitové dohody zvanou „severoirský protokol”. Informovala o tom tamní stanice RTE. Londýn označil současnou situaci, i vzhledem k nedávným protestům, za „neudržitelnou”. Máte, co jste chtěli, reagovala Evropská komise.

Sportovci či klienti kadeřnictví už nemusí mít respirátory

ČTK - České noviny - 7 hod 9 min starý
Praha - Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských služeb či tatérů nemusí mít na sobě respirátory. Vyplývá...

Koalice Pirátů a STAN zahájí volební kampaň, představí program i logo

ČTK - České noviny - 7 hod 21 min starý
Praha - Koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN), které poslední volební průzkumy přisuzují první místo v říjnových sněmovních volbách, dnes v Praze zahájí svou volební...

Miloš Zeman dnes přijme srbského prezidenta Aleksandara Vučiče

ČTK - České noviny - 7 hod 24 min starý
Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijme srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. Hlava srbského státu bude na Pražském hradě přijata s vojenskými poctami, následovat bude bilaterální...

Firmy začínají očkovat. Tisícovky zaměstnanců dělí od vakcíny už jen formality

iDnes.cz - 7 hod 29 min starý
Velké firmy začaly očkovat své zaměstnance samy. Je to pro ně výhodnější, nemusí testovat a jejich pracovníci nemusí za vakcínou nikam jezdit. Jenže vláda to zatím nepovolila. Zaměstnavatelé tak našli fígl – po dohodě s krajem zakládají očkovací centra. Pracovníky k očkování navíc motivují odměnami nebo volnem.

Cestovky přestřelily při smlouvání pobytů, teď ruší zájezdy i lety

iDnes.cz - 7 hod 29 min starý
Cestovatelský boom se zatím nekoná. Kanceláře špatně odhadly touhu Čechů vyrazit s ustupující pandemií na zahraniční dovolenou. Na začátek května nasmlouvaly více zájezdů, než kolik se jim nakonec podařilo obsadit. Vyplývá to z počtu letů plánovaných na přelom dubna a začátek května, které nakonec cestovní kanceláře musely kvůli nízké obsazenosti rušit.

Nedostatek vakcín by řešilo partnerství výrobců. Nechtějí se ale dělit o patenty

iDnes.cz - 7 hod 29 min starý
Situace je kritická. V Indii se stále šíří koronavirus rychlým tempem, počty nakažených se rychle blíží 25 milionům. A to jsou čísla vzhledem k omezenému testování zřejmě podhodnocená. Potíže dopadají nejen na samotné Indy, ale i na mezinárodní očkovací program Covax, který má za cíl zajistit dodávky vakcín do chudých zemí.
Syndikovat obsah