Kde domov můj..?

Obrázek uživatele Mirča

Již dlouho uvažuji nad tím, kam naše republika spěje. Poslední dobou je humbuk okolo volby prezidenta. To je krásný příklad toho, jak jde naše země pomalu, ale jistě ke dnu. Copak je možné, aby byla v každé třídě a na úřadech vyvěšena hlava jakéhosi profesora "Avatara" Franze nebo čechojaponce Okamury? Natož pan "Šípková Růženka" Schwarzenberg. Opravdu krásný výběr. Byť to jsou muži zajisté inteligentní, přiznejme si, že bychom byli ostatním zemím jen pro smích.
Do toho se přidávají různé reformy, zvyšování DPH, zavádění zbytečných poplatků... Opravdu už neví, o co nás oškubat! Hlavně, že páni poslanci a senátoři mají peněz dost.
Proto se ptám - má tady mladý člověk do budoucna dostatečně perspektivní vyhlídky? To sotva. Závidím mému mladšímu bratrovi jeho vlastenectví, protože to je věc, která mně chybí a nikdy se u mě nijak zvlášť nevyskytovala. Spíš převládá absolutní znechucení nad tímto "Kocourkovem".
Říkám si - jak se asi žije jinde? Například za oceánem? Vím, že nikde není život ideální a v každé zemi je nějaký problém, určitě jsou ale země, kde jsem si jistá, že mi bude lépe.
Cítím, že na otázku "Kde domov můj..?" musím pokaždé alespoň v duchu ironicky odpovědět "Tady určitě ne.". A takových reakcí u mladých lidí je čím dál víc. Možná po pár měsících v Austrálii či USA zjistím, že se mi po ČR stýská a že toužím po návratu do tohoto chaosu, každopádně teď se jen tiše modlím, aby se mi můj plán na útěk vydařil.
A co si myslíte vy?

Komentáře

A že je v USA prezidentem

A že je v USA prezidentem černoch? To už se tady nerozebírá.. Ano, je tam určité procento žijících černochů.. ale u nás je také plno asiatů, popřípadě jiné menšiny, tak proč by nemohl být prezidentem ČR Japonec? :)

Tak nevím, jestli by bylo

Tak nevím, jestli by bylo nejlepší utéct zrovna do toho "bordelu", kde se každý ohání slovem "freedom" a přitom je tam v mnoha ohledech větší totalita než v S. Koreji... Ano, píši o USA...