DÝŇOVÉ HODY V BOTANICKÉ

Obrázek uživatele Kateřina Kočová

Botanická zahrada v pražské Troji nabídla návštěvníkům nezapomenutelné zážitky z výstavy unikátních dýňových exponátů. Výstava dýní, díky které zahrada zaznamenala prudký vzrůst návštěvnosti, ukončila svoji exkluzivní sbírku spolu se začátkem listopadu. Koncem října si především dětští návštěvníci mohli vyrobit z vystavených plodů halloweenskou lucerničku, ještě předtím, než se na oranžové giganty vrhla zvířátka ze Zoo. Letošní dýňová úroda se opravdu povedla!

Dobrou zprávou ale je, že od listopadu až do dubna zůstává botanická zahrada v Praze veřejnosti volně přístupná. A že už nikde nic stejně nepokvete? To sice ne, ale třeba takové Lesní biotopy Severní Ameriky, východní Asie, Severoamerická polopoušť nebo půvabná Japonská zahrada s romantickým altánkem se budou moci čím chlubit i v zimních měsících.

Krásný výhled na Trojský zámeček je i z kostelíka Sv. Kláry, který se tyčí nad vinicemi. Trochu "zvlhnout" si můžete zaskočit do tropického skleníku Fata Morgana, rozděleného do třech tematických částí. První část je věnována vegetaci suchých tropů a subtropů, ve druhé části najdete deštný les vlhkých tropů a v neposlední řadě na vás čeká i drsné prostředí vysokých hor.

Nevynechejte určitě ani masožravé rostliny. Předtím, než všakale vstoupíte do jejich hnízda, spočítejte si své kamarády. Zpátky byste se totiž nemuseli vrátit všichni.

Kudy tam
Nejjednodušší bude nasednout na zastávce metra či tramvaje na autobus číslo 112 a svézst se až na konečnou. Od zoologické zahrady pak musíte jít směrem do kopce a asi po 50 metrech zabočíte doprava, mezi domy, úzkou stezkou (tzv. Kozí stezka), která vás dovede, až ke branám zahrady.

Hezkou plavbu po Vltavě si ale můžete užít, pokud se svezete z Podbaby přívozem.(Spoj Podbaba-Podhoří.). Na přívozu platí průkazka MHD. Jízdní řád naleznete zde: