Rozhodně si nemyslím, že by poslání hrdiny jak v západní, tak ve východní kultuře skýtalo nějaký větší rozdíl, nicméně je potřeba se zamyslet hlavně nad tím, jak moc působila tamější kultura zahrnující tradice, zvyky a rituály dané oblast na hrdinu samotného.
Ve východních oblastech hlavně v Číně a v Japonsku bylo pro hrdinu důležité dodržování zvyklostí. On sám věřil, že určité sebeočištění a urputná víra v něco vyššího mu jistým způsobem napomůže k výhře a přínosu úspěchu nejen na bojišti, ale hlavně k získání proslulosti a slávy, která je pro něj podstatnou prioritou v jeho životě.
Jde mu hlavně o to, aby si získal slávu a obdiv, jenž ho vynese do výšin proslulých reků, ale zároveň dbá na udržení si jisté své hrdosti a ctnosti. Raději proto zemře, než aby pokořil své vlastní „já“.
V tomto případě se kořeny východního a západního hrdiny do jisté míry scházejí. Spravedlnost a další cíle jsou taktéž podstatné pro hrdinu ze západu.
Neznám žádného jmenovaného hrdinu východního náboženství, ovšem na západě se proslavil především Beuwolf, Tristan a nezapomenutelný rytíř a král od kulatého stolu- Artuš, bojující za nezávislost a svobodu.
Bezpochyby však v obou případech přetrvává idea, že dobro má větší sílu než zlo a negativní vlivy působící na člověka. Vždy má cenu bojovat a skálopevně si stát za svými sny .
Poslední komentáře
před 11 let 25 týdnů
před 11 let 26 týdnů
před 11 let 27 týdnů
před 11 let 37 týdnů
před 11 let 48 týdnů
před 11 let 48 týdnů
před 12 let 5 týdnů
před 12 let 15 týdnů
před 12 let 27 týdnů
před 12 let 35 týdnů