Hutnický den 2012 v Třinci aneb skoro pivní festival

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Změna letošního ročníku Hutnického dne, kdy vstupné bylo padesát korun a „Hutníci“ měli vstup zdarma, byla velmi přínosná, protože program nenasvědčoval velké návštěvnosti. Poloviční vstupné oproti minulému ročníku a ukázkově letní počasí přilákalo mnoho lidí. Tento ročník bych přirovnal k takovému skoro pivnímu festivalu. Řady na občerstvení a hlavně pivo byly obrovské. Stálo by za to, tento nedostatek čepující kapacity vychytat. Každý rok se problém zvětšuje a je jasné, že Hutník má našlápnuto na to, stát se velkým pivním festivalem.
Koupíte si tedy pivo a pokračujete. Zvukař na pódiu u lesa byl „vtipálek“ asi se špunty v uších a Doga měla drsně „ohlučený“ koncert. Řvalo to přímo nesnesitelně, bubínky bolely a chudáci děti. Možná to bylo tím počasím a zvukové vlny se nesly příliš intenzivně, ale přikláněl bych se k „vtipálkovi“.
Co se týká programu, tak se dalo předpokládat, že největším zájem bude o koncert skupiny Chinaski. Stadión byl úplně plný, davy lidí i přesto, že pivní stánek tam nebyl. Koncert za tuto cenu? Kdo by si nechal ujít? Na ostatní vystoupení přišli hlavně fanoušci těch pár kapel a zpěváků, nicméně i jako kulisa třeba k pivu to nebylo vůbec špatné.
Co si budeme povídat. Tento rok zde mládež a dospělí nepřišli kvůli programu, který podle mého subjektivního dojmu, a také negativních ohlasů v diskuzních fórech na Internetu, nebyl žádným tahákem. Všichni se přišli rozhodně pobavit s přáteli u piva a jídla. Pár koncertů a diskotéka byly takovým příjemným občasným doplňkem a navozením jara. Rodiče s dětmi si přišli zase užít zábavu pro nejmenší a kolotoče. Přece, kde jinde v Třinci než na Hutnickém dni by se děti pořádně vyřádily.
Co říct závěrem? Hutník 2012 se podle mě povedl kvůli úměrně sníženému vstupnému k danému programu a velmi podařenému teplému počasí. Všichni se zdáli být spokojeni. Nechybělo ani standardní zakončení tradičním ohňostrojem již ve 23hod. Při sledování ohňostroje se vracejí vzpomínky na nejdelší a nejkrásnější ohňostroje, o kterých se nám může v krizi už jen zdát. A proto, je potřeba poděkovat hlavně sponzorům, že se mohl Hutnický den 2012 uskutečnit. Věřím, že tento ročník vnesl hodně jarní spokojenosti a radosti do lidí unavených z dlouhé zimy. Doporučení pro nespokojené návštěvníky na příští rok: „Kašlete na program, udělejte si pivní festival, jak se patří. Když nebudou žádná očekávání, možná budete i krásně překvapeni“