Jak jsou na tom muži s modou?

Obrázek uživatele Lucie-Honest

Ne pro každého muže je pojem móda španělskou vesnicí. Elegantní nemusí být jen žena, dokonce i někteří muži se začali o módu zajímat a velmi jim to svědčí. Je tu ale i druhá strana mince. Kapuce na hlavě, rozkrok u kolen, dlouhé mikiny. I takto vnímají někteří muži módu. Mě tento „hip-hopový“ casual styl příliš neoslovil. Co mě ale v poslední době velmi zaujalo bylo to, že se muži nebojí výrazných barev, vypasovaných jeansů a maxi šál. Možná to na někoho působí dost asexuálně, ale buďme rádi, že móda neklesla až na dno.
Nestačila jsem se divit

Bylo by na místě neodsuzovat muže za to, jak se oblékají. Naopak. Měli bychom je chválit za to, jak o sebe pečují a jaký mají cit pro módu. Vzácným příkladem je Berlín či Praha. Lidé jsou velmi slušně oblečení a mnohdy se nestačíš divit, co dokáží vykouzlit z obyčejného kousku. Při mé poslední návštěvě Prahy mě ale dokonce i pár věcí zarazilo, samozřejmě i příjemně překvapilo. Muž v elegantním kabátu, ale proboha, co to měl na nohách? Prosím, byly to žabky, letní obuv k zimnímu kabátu. Nestačila jsem se divit. Ale musím pochválit některé cizince, stále udržují v kurzu čepice s copánky. A vždy to dokázali nádherně zkombinovat. Měla jsem i tu čest potkat se s mužem, který z tepláků vytvořil ten nejkrásnější outfit. Každopádně to chce dávku odvahy, vyjít si po Praze v teplákách.
Leoš Mareš a jeho móda

Pamatuješ si na pěveckou kariéru Leoše Mareše? Co se týče zpěvu, moc neuspěl. Ale určitě si vzpomínáš na jeho módní kreace. Džíny skoro do zvonů, upnuté tričko a barevné kožichy vážící nejméně tunu. Nechtěla bych se vyjadřovat k tomu, jak vypadal, ale jak vypadá. Dostal se do péče stylistů a vizážistů a pane jo, stal se z něj muž, který se umí oblékat a konečně se naučil kombinovat oblečení. Když jsem ho viděla na televizní obrazovce v pěvecké soutěži, byla jsem pak vždy velmi zvědavá na jeho outfity. Samozřejmě, oblékaly ho stylistky, ale při porovnání jak se obléká on „sám“ a jak ho oblečou stylistky, tak musím jen zatleskat. Stává se, že Leoš šlápne někdy vedle, ale ví co je to vkus a konečně ví, co mu sluší.
Tak kluci, snažte se!

Myslím si, že muži by se mohli také více věnovat módě. Nemusí o ní vědět všechno. Ale měli by zjistit, co jim sluší a poradit se se svou přítelkyní. Dobrá volba: kožená kratší bunda, maxi šála bez konce a upnuté džíny. Kdo si potrpí na detaily, může jít i do pilotek. Možná budeš na první dojem vypadat krapet „namyšleně“, ale nenech se vyvést z míry. Máš svůj styl, tak do něj jdi! Nejde o to, co máš na sobě, ale o to, jak se dokážeš chovat ve společnosti!