Jak vztahy mění člověka

Obrázek uživatele Milito999

Leckdo se nad tímto nadpisem pozastaví se slovy, že je to nesmysl, jiní mi dají za pravdu. Ať už jsme v jakémkoliv vztahu, změní nás k lepšímu či k horšímu. Tím horším bych se ráda v tomto článku zabývala.

Většina mých přátel je šťastná ve vztahu a mohu s poklidem konstatovat, že vztah jim svědčí a přinesl jim pouze příjemné změny. Jedné mé kamarádce pomohl přítel k zbavení zlozvyků, druhá se kvůli vztahu s cizincem naučila cizí jazyk., avšak najdou se i výjimky.

Moji dva teď již bývalí blízcí přátelé byli skutečně velmi blízcí a přátelili se s mnoha lidmi- do té doby než spolu začali chodit. Vše to bylo prosté. Ona chodila s jeho nejlepším kamarádem, on po ní tajně toužil a nenápadně se k ní přibližoval formou sms, vzkazů na facebooku, až se nám stala opětovaná láska a třetí srdce zůstalo rozbité. Začátek byl jako u každého vztahu dokonalý, až se začaly dít divné věci. Ti dva se postupně přestali bavit se všemi svými společnými kamarády a nikdo nevěděl proč. Když jste je potkali, dělali, že vás neznají, či se s vámi bavil pouze jeden z nich a druhý vás ani nepozdravil. Počet jejich přátel se zredukoval na brutálních 10 lidí a se všemi zpřetrhali ze dne na den kontakty. Někdo se nad tím pozastavil, druzí tvrdili, že se s nimi stejně nedalo normálně pokecat, poslední dobou je ani nikdo nikam nezval, protože na oslavách se ode všech distancovali a drželi jen spolu. Asi chtěli být pouze a jen spolu a na ostatní zanevřít, kdo ví. Odpověď neznám, jen mě zaráží, jak se s úžasné a milé dívky, stala ve vztahu tichá zakřiknutá holka, která se s nikým nebaví a všechny si bez vysvětlení maže z přátel. Někdo tvrdí, že to on ji říká, s kým se má a nemá bavit, koho vymazat a ani na ulici ho nepozdravit. Každopádně je s ním šťastná a tyto fakta ji očividně nevadí. Oči má příliš zaslepené láskou, tudíž chce být jen a jen s ním. Rychlost s jakou o přátele přichází, je smutné zmiňovat. Jak jednou okomentovala jedna kamarádka jejich vztah- kdyby se cokoliv stalo a ti dva se rozešli, nebudou mít na koho se obrátit, až budou potřebovat přátele.

Vztahy by měly všeobecně směřovat ke spokojenosti obou z partnerů. Pocit, že je tu ten druhý kdykoliv pro vás, ať se děje cokoliv, že se na vás nevykašle, když máte závažný problém a co víc- je ochoten vám s problémem pomoci. Važme si lidí, kteří nás nijak přetvářet nepotřebují, vystačí si s našimi vlastnostmi a nepociťují potřebu nám život diktovat. Láska přece není od toho, aby ji jeden ve vztahu určoval a druhý se jen poslušně řídil.