Jsem hráč!

Obrázek uživatele PerfectiOn

Abych se přiznal hraju hry už nejspíše od svých čtyř let, já vím pro někoho je to nepředstavitelné a asi si někteří zanadávají na rodiče, ale k Vašemu překvapení ze mě nevyrostl žádný kriminálník nebo násilník, jsem slušný student střední školy co miluje čtení, kreslení, poezii a psaní článků.

Moje první herní zkušenost byla na Commodore 64, tehdy to byla opravdu pecka, jelikož málo lidí mělo něco jako PC. Hrál sem tam výhradně olympiády a hry jako Batman, Spider-man a Ninja Turtles, kdybych jen věděl u čeho jednoho dne skončím.

Pamatuji si jak sem byl z toho všeho unešen a pak když táta koupil první počítač, pamatuji si, že na něm byl operační systém Windows 98 a tenkrát to mělo snad jen 512 mb RAM paměť a možná ani to ne, o grafice ani nehovořím i když věci jako Half-Life byli tenkrát genialitou. Hry kde jste se setkávali s NPC lidma měli často jen čtyři prsty protože tehdejší zpracování grafiky neumožňovalo takové rozsáhlé grafické operace jako teď, také bylo spousty velkých pixelů po obrazovce, že jste je mohli i spočítat, teď ve hře nenajdete ani jeden viditelný pixel jako tenkrát.

Doba spěje kupředu a doba počítačů žene nezastavitelně.

Kdo z Vás neměl doma konzoli na cartridge tzv. kazetkové hry? Kdo z Vás nepařil Maria nebo Contru? U toho jsme proseděli hodiny a hodiny, když se ohlédnu zpátky nelituji toho, jelikož to byli jedny z nejlepších dní co mohli být a výše zmíněné hry byli vlastně jediné pořádné co se na těchto konzolích daly hrát, možná by mě ještě něco napadlo, ale v tuhle hodinu si už jen těžko vzpomenu.

Jeden čas nám táta sehnal Nintendo, nevím přesně jaké to Nintendo neslo název, ale bylo červeno bílé a také na již zmíněné kazety, které byli trošičku odlišné od těch ostatních. Na Nintendu jsem poprvé podlehl kouzlu modrého ježka Sonica. Byl to úplně jiný zážitek než uhopsaný Mario s Luigim a tak tyto dva instalatéry a neschopnou princeznu Peach vystřídal modrý ježek a dvouocasá liška Tails.

Než se mi ale dostal do ruky plnohodnotný PC tak jsem hrál na stroji jménem Amiga, tenhle stroj mi poprvé ukázal CD a to byl už hooodně jinej nářez! Jen si tak matně vzpomínám třeba na Little Devil, Superfrog, Cannon Fodder, Speedbal 2, Lemings, Turrican 1 & 2, Wings, Dune 1 & 2, Moonstone (hodně "nářezová" hra, vlastně takové první RPG), Chaos Engine, Syndicate, Sim city, North & South, který jsme s bráškou pařili již na Commodore 64, Zool, úplně první Prince of Persia a mnohé další.

Poté je následující příběh jasný, jelikož PC nám dalo více rozměrů a jak již jsem víše nastínil, mezi první hry co si pamatuji byli Half-life, Delta Force, Oni, Sin, Need For Speed a to je nespíš vše na co si vzpomenu.

Poté se nám dostal do rukou Plastation One a série Tekken, kde se lidé hodně zastavují například jen u Tekken 3, ale nevadí je to nejspíše tím, že je to začátek opravdové legendy bojových her, mohli jsme se také pořádně bát u Resident Evil či Silent hill, zastřílet si v Medal of Honor a zazávodit si v Toca driver.

Než vyšel další bratříček Playstation 2 od Sony, dostal se mi do ruky Gameboy od Nintenda a to v době, kdy celou Zem ovládali Pokemoni, takže je jasné, že první hrou jenž jsem hrál byli Pokemon Yellow.

Pak tu tedy máme PS2 kde vycházeli hlavně pokračování her z PS One, ale hlavně moje nejoblíbenější série Jak & Dexter, Prince of Persia, Need for speed: Most wanted, Tekken 4 a 5, pokud bych měl vyjmenovávat další byli bychom tu ještě opravdu dlouho.

Xbox od Microsoftu byl vlastně menší napodobeninou PSky a opravdu kvalitní hry mě napadájí jen dvě série Halo a Fable.

Aby Sony nebyl pozadu od Nintenda, které dodnes válí se svými handheld konzolemi, přišel na trh s Playstation portable tedy PSP a to byla před PS3 docela dobrá výhra, jelikož spoustu her se začalo dělat právě jen pro PSP.

Konzole jako Xbox 360, Wii nebo Playstation 3 jsem ještě neměl to potěšení vyzkoušet, ale abych pravdu řekl, ze všech tří zmíněných konzolí mě láká opravdu jen PS3.

A na závěr mám pro Vás takový malinký typ na obchod s hrami, není to jen tak ledajaký obchůdek, jelikož všechny ceny jsou bezkonkurenčně nízko oproti ostatním obchodům zaměřující se na PC hry. Mimo hry na PC zde naleznete i hry na Xbox či Playstation. Do obchodu se dostanete zde a nákupem některé hry nám i obchodu uděláte radost.

Díky za pozornost,
PerfectiOn!