Jsme konfliktní

Obrázek uživatele PerfectiOn

Bohužel je to tak. Nejen já, ale lidé všeobecně. Možná se zatím skrývá více než si vlastně uvědomujeme.

Znáte to, když se dlouho nic neděje a je relativní klid. Všichni okolo vás se mají vcelku fajn a i vy zažíváte tu slastnou chvilku klidu. V tom nejméně očekávaném okamžiku do vás pokaždé někdo začne hustit nehorázné blbosti a ten klídek je rázem v tahu.

U mě se to děje celkem často, ať už je to v rodině, vztahu, ve škole či v jiných blízkých kruzích. Pokaždé někdo přijde relativně prudit.

Lidi mají rádi konflikty a potřebují je, přirozeným vývojem přišli o tu dávku adrenalinu při dokazování, že jsou lepší a nadřazenější a mnozí z nás se tohoto půdu ještě absolutně nezbavili. Možná by se hodilo pár příkladů, ale když je tu uvedu budu evidentně někoho napadat, nebo si to alespoň někdo bude opět myslet a bude oheň na střeše. Možná je to tím, že pořád svalová hmota zatemňuje mozek většině rádoby bouchačů, jak říká jeden můj kamarád “Hovada s pidi mozkem”.

Sám sem si před časem vyzkoušel jaké to je být pod tlakem “neandrtálce”, že cokoliv řeknete se k němu vlastně nedostane a budete pořád na mrtvém bodě. Vidím to stále kolem sebe, přitom stačí jen trocha rozumu a porozumění. Když vás kdokoliv kvůli čemukoliv naštve není to důvod hned se vraždit nebo vyvraždit okolí.

Jenomže konfliktům se prostě nevyhnete. Vždy se najde někdo komu se nebudete líbit, i když obsluhujete stánek a prodáváte ve vánočně naladěném obchodě a přijde k vám zákazník, který by si zasloužil jednu výchovnou. To zkazí náladu.

Na druhou stranu si to sami kompenzujeme, potřebujeme někdy někoho seřvat a vynadat mu, že vše dělá jinak než si vy představujete, i když to zrovna nemusí být vaše chyba. Znám to například z onlinovek, kde se každá, byť sebemenší chyba trestá nelítostnými názory spoluhráčů a potom i ten největší břídil vás nehorázně potopí. Spatřujeme v tom záhadnou nutnost a mít vše uhlazené a dokonalé, spoléháme se na to, že pokud všem vysvětlíme jak je něco důležité a oni to poté pokazí bereme to jako osobní urážku.

Mohl bych uvádět spoustu příkladů a spousty lidí si dokáže představit vlastní situace. Někdy jsme na jedné a jindy na druhé straně barikády. I když se snažíme držet svůj vztek na uzdě ať už relaxací, masážemi, cigaretami, alkoholem nebo Řezníkem stejně si ta prudérnost najde skulinku aby vás ovládla a zničila dosavadní postup.

Ať už jste na tom jakkoliv špatně či dobře, držím vám pěsti. Ono ovládat se při vypjatých situacích není snadné, ale být výbušný jak TNT taky není dobré.

Pevné nervy a díky,

PerfectiOn!