Když muž požádá o pomoc...

Obrázek uživatele Kataleja

Lidé, i v tom to století někdy zadoufají, v lidskou dobrotu, a požádají o pomoc. Samotný fakt, že svou prosbu vysloví, je často velmi nepříjemný proces. Mnoho z nás to moc dobře zná. Vypustit z úst něco co vás staví do pozice lítosti je opravdu situace, které byste se pokud by to šlo, vždycky vyhnuli. Muži v projevení slabosti mají obzvlášť problém. Jsou hrdí a jakákoliv sebemenší lítost z cizí strany je nepřípustná. Co si budeme namlouvat jejich ego je větší, než si kolikrát sami dokážou přiznat. Co to ale o muži vypovídá, že svou hlavu sklopí a o pomoc požádá?
Tento článek není psaný jen tak z rozmaru. Byla jsem tichým svědkem událostí, které k mému nehoráznému překvapení vyústily v hrůzný příklad lidského hyenismu. Muž, jehož jméno nebudu jmenovat, přidal příspěvek na facebooku ve skupině, která nese název Vše pro všechny. Lidé zde mohou diskutovat, prodávat či darovat. Je to velmi šikovně vytvořená skupina, která podle mého názoru slaví úspěch. Ale abych se dostala zpět k události, která se stala. Námi zainteresovaný muž na zeď této skupiny přidal příspěvek. Popisoval v něm v jak obtížné situaci je. Požádal o darování jakýchkoliv věci pro miminko. Sám ztratil práci a na cestě je první potomek. Jeho přítelkyně je v rizikovém těhotenství, a proto i když je v raném stádiu, nemůže pracovat. Nepíšu přesné znění příspěvku, protože jak se dozvíte později, příspěvek byl smazán.
Následně se strhla vlna komentářů. První komentáře byly ještě ve smyslu dobré vůle. Kdy se opravdu maminky nabízely. Pak přišla na přetřes otázka, zda si to námi zainteresovaný muž nevymýšlí, a darované věci nechce následně prodat. Hned co tento komentář byl zveřejněn, ozvala se blízká kamarádka, která těhotenství potvrdila a tím i všechny eventuality s tím spjaté. Ztráta práce, rizikové těhotenství i samotná zoufalá situace daného páru. Všechno tedy bylo ověřeno a objasněno hned v zárodku.
Ale najednou se z prosby o pomoc, stal neuvěřitelný shluk urážek, narážek a hnusných nelidských názorů. Ve zkratce vám popíšu co všechno se ve více jak 150 komentářích objevilo.
Může kluk nosit růžové oblečení? Maminky k tomu dospěly, tím způsobem, že přece nebudou darovat oblečky pro holčičku, když to může být kluk. Strhla se tedy slovní bitva o to, zda by neměla být maminka, která oblékne svého kluka do růžové, i hned vyšetřena odborníkem. O tomto tedy debatovali pod příspěvkem muže, který prosil o pomoc.
Co dál bych měla popsat? Snad to, že jedna nejmenovaná žena vyslovila svůj názor, a to ne jednou, že když nemá práci tak si dítě prostě neměli pořizovat. Samozřejmě odezva byla zdrcující. Ženy se bouřili, protože už bylo známo, že náš muž, přišel o práci před týdnem a usilovně si práci hledá. Ale ta paní asi má za to, že čekat dítě neplánovaně je prostě nehorázná drzost.
Proč pořizovat výbavičku v tak časném stadiu, když vlastně ani neví, jestli dítě budou vůbec mít? Ona je přeci v rizikovém těhotenství a může potratit. Jak popsat člověka, který tohle napíše? Já pro něho nemám žádného slušného slova.
Když jsem ty příspěvky četla, byla jsem tak naštvaná a znechucená, jak se to ani slovy nedá popsat. Bylo mi až do breku jak dokážou být lidi zlí a zlomyslní. Hájí se tím, že vyslovují svůj názor, ale to, že to čte jak náš muž, tak i jeho přítelkyně je nezajímá. Mluvit o potratu a o tom že dítě by vůbec neměli mít…?
Jak příběh končí? Sám náš muž napsal, že ať tento příspěvek smažou, protože je k neuvěření co se tam všechno dočetl. Abych nezavrhla celé ženské plemeno, musím potvrdit, že mimo těch harpií se tam ukázaly i opravdové, laskavé dámy, které ochotně nabídly pomoc. Už je jenom na našem muži, aby se jim ozval a jejich pomoc přijal.
Na závěr bych chtěla dodat, že na světě je ještě spousta věcí, které vás překvapí. Lidé jsou ve své podstatě hodní, když chtějí, ale nezapomínejte, že dovedou být až neuvěřitelně zlí.
Touto cestou bych chtěla našemu neznámému muži, popřát co nejvíce štěstí při hledání nové práce. Hodně, hodně moc zdraví jeho přítelkyni a krásnému děťátku, které se jisto jistě narodí zdravoučké. A také bych je chtěla požádat, aby nezanevřeli na lidi, protože i mezi spoustou kamení se může najít nějaký ten diamant.