Láska

Co je to láska? Zkusme si nyní položit tuhle otázku a pokusme se na ni odpovědět.
Každý člověk si pod tímto pojmem, citem či podstatným jménem rodu ženského, představí cosi úplně odlišného.
Láska není jen jedna, dělí se mnoha dalších podob či odvětví, né každý může znát všechny její podoby.
Začněme třeba láskou číslo jedna. První láska, kterou je člověk schopen vnímat, první láska, kterou si člověk povětšinou cení a má v ní důvěru. Dle mé vlastní myšlenky je první láskou láska rodičovská. Matka a otec – nejdůležitější stavební kámen nás „dětí“.
Láska číslo dvě? Hm…zkusím se zamyslet… i když momentálně váhám, či tento druh lásky nepatří k té rodičovské, ale budu věřit svému prvnímu mínění a je to tedy láska rodinná. Krom rodičů patří do našeho života i prarodiče, tety, strejdové, a kdo ví možná ještě jednou či dvakrát pra pra… To ovšem taky záleží na rodinných vztazích… Já osobně si stěžovat nemůžu na svou rodinu. Jsem ráda za to, že ji mám tak velkou a se všemi vycházím dobře. Jiní to tak ale mít nemusí. Né každý toto o své rodině může říct. Ale dost už tohohle a přejděme k lásce číslo tři.
Láska číslo tři – „první láska“. Povětšinou první pobláznění kdy si o tom druhém myslíme, že je to láska na celý život, že jsme našli svou drahou polovičku.
Láska ve školce? Láska na prvním či druhém stupni? Často již po nástupu na střední školu či učiliště první lásku máme za sebou. I u mě to tak bylo, co si budeme nalhávat. Avšak někdo na svou první lásku stále nenatrefil a stává se, že ta první láska se mění na lásku v pořadí další – životní.
Takže již zmíněná, životní láska, je v pořadí čtvrtá. Člověk, jež pro nás je vším, máme ho rádi z celého svého srdce. Bereme ho takového jaký je, se všemi chybami, nedostatky i naopak. Snažíme se spolu najít štěstí, později spolu uslyšet zvony štěstí a křik právě narozeného dítěte. V tom dobrém případě spolu tyto dvě osoby vychovávají dítě (děti), prožijí spolu krásný život a vše je tak jak si slíbili – dokud nás smrt nerozdělí.
V opačném slova smyslu to prostě manželům či partnerům neklape ve vztahu z určitého či neurčitého důvodu. To pak občas vzniká i láska další – pátá- láska druhá životní. Né však každému se podaří tuto lásku najít. A opět výkyv – láska druhá životní se v mnoha případech stává láskou životní, neboli láskou čtvrtou v pořadí. No jo - princip života. Dále se v tom rýpat radši nebudu, každý ví své…!
Šestá láska – sesterská, bratrská neboli sourozenecká? Jo jo, tuhle pozná pouze sourozenec a ten posuzuje její intenzitu.
Jsou sourozenci, kteří by této lásce dali 10 bodů z 10 (tj.Max) -> mají se nesmírně rádi, naslouchají si, pomáhají jeden druhému – pravá ruka.
5 bodů jsou ti sourozenci stylu – žiji s tebou, tak tě mám, naslouchám, občas pomůže… Ale ta nejhorší láska s body 0… žiji tak přežiji… jako dva cizí lidé k sobě chovají…
Nula je vidět občas, v dnešní době už ani ne řekla bych, ale přesto někteří jedinci takoví jsou a spíše zavrhují své sourozence, než aby se chlubili světu, že nějaké mají…
Nějaké další typy na lásku?
Sedmá – láska zvířecí – pes, kočka, osmák degu, křečci, potkani, andulky,… jo jo i já v sobě nějakou tu lásku zvířecí mám. Jelikož doma mám křečka s velmi podivným jménem jimž se radši chlubit ani nebudu, rybičky i králíka, tak chápu co může pro některé lidi znamenat.
Osmá – láska ke hrám?
Stolní hry jako – člověče nezlob se X člověče napij se!, Activity (výborná a spousta legrace), Karty – žolík (štěstí ve hře, neštěstí v lásce – jistě každý toto pořekadlo zná), aj.
PC hry – okey, jsou zde i takoví jedinci sedící pouze u PC a hrají „stupidní“ střílečky a myslí si, že jsou nej na celém světě když pozabíjí všechny virtuální nepřátelské…
Nebo dneska tak populární facebookové hry – farmville, bowling, nějaké to akvárko s rybkami, vedení podivné restaurace apod.
Otázka pro vás = Stolní X PC?! Přikláním se osobně k variantě první….