Lidé moderní doby

Obrázek uživatele PerfectiOn

Co se změnilo za dlouhou dobu, kdy bylo lidstvo vnímáno jako dítě matky země.
Pravda, dokázali jsme se prosadit a zůstat tu dostatečně dlouho na to aby to zemi změnilo. Vytvořili jsme si kultury a města, jenž vystihovaly výjimečnost lidstva, poznávali jsme zásady slušného chování a toleranci k ostatním, poznali přátelství i první lásku.
Bohužel, čas šel neúprosně dál a dospěl až do dnešní moderní doby, kdy vstřícnost s laskavostí chtíč. Opravdové vztahy vystřídala reality ty virtuální a vůbec, místo poznávání se, nám stačí jen dvojklik na profil osoby, jenž nás zaujala.
Moderní doba je umělou náhražkou hřejivého objetí přítele, když nám je nejhůř. Dříve jsme cestovali abychom poznávali jiné lidi a okolí, teď lidem stačí facebook, dříve muži byli k slečnám galantní dnes je to výjimka, častěji spíše maska, kterou muži nosí.
Problém dnešní doby je neochota lidí tedy spíše lenost v této hektické společnosti. Lidem dříve mnohdy stačil okruh pár opravdových přátel a dnes se potřebují obklopit dvěma sty přátel, jenž ani nezná. Místo toho aby se kluk seznámil se slečnou rovnou si řekne o její profil a zjistí si co potřebuje, z této doby pomalu mizí to krásné "oťukávání" a zkoumání toho jakou náš protějšek má rád hudbu, jaký dělá sport a jaké jsou její koníčky.
Přestáváme vnímat neverbální komunikaci, která nám prozradí zda je nám s tím daným dobře a zda je nám s tím druhým dobře a zda se dohodnout na další schůzce nebo ne.
Člověk ze ten krátký čas urazil velký kus cesty ve vědě, technice i v jiných jistě zajímavých věcech, jen vztahy moderní doby spíše hynou než vzkvétají. Přesto nelámu nad tímto hůl neboť vím, že pohlazení a objetí je krásnější než změť kabelů a procesorů.