Sněží, sněží, mráz kolem běží…

Obrázek uživatele Credence

Sníh ?
Slovo, které v posledních letech ztrácí na svém významu.
Když jsme ještě byli malé děti, v polovině listopadu nám napadly hromady sněhu a my se celou kalendářní zimu chodili koulovat, sáňkovat, stavěli jsme sněhuláky, a když jsme pak večer přišli domů promrzlí na kost, alespoň jsme koukali z okna, jak se k zemi snáší krásné, veliké vločky.
Píše se rok 2011, prosinec, a my už pár let nezažili, jak vypadá pořádná zima. Sem tam se o Vánocích objevilo pár centimetrů sněhu, které ale na druhý den roztály a my měli místo bílé pokrývky blátivou břečku. Ale co se to děje letos?
Martin na bílém koni nepřijel, Mikuláš nám sníh taky nenadělil a vzhledem k tomu, že je venku 12 stupňů, tak ani Ježíšek nejspíš sněhovou nadílku nedonese.
Pokud to takto bude pokračovat dál, a přísloví „ jak na Nový rok, tak po celý rok“ bude fungovat, za chvíli tady máme subtropický, ne-li tropický podnebný pás.
Ledovce pomalu, ale jistě tají, takže se možná dočkáme i moře. Už nebudeme muset jezdit na dovolenou, dovolená přijede za námi!

Spousta lidí určitě nemá ráda zimu, protože mají rýmu, musí se teple oblékat, jsou často nemocní, je brzy tma a neumí lyžovat, ale Vánoce bez sněhu zkrátka nejsou Vánoce.
Jednou jsme se rozhodli, že budeme mít 4 roční období, tak by se o to měl někdo postarat a opravdu to zařídit.
Z bláta si totiž sněhuláka neuplácáte a kameny se koulovat taky nebudete.