Správná cesta

Obrázek uživatele PerfectiOn

V životě se naskytnou příležitosti, spíše rozcestí, která Tě povedou někam dál než sis myslel. Někde se, ale zastavit musíš.

Jsou cesty, spíše rozcestí, kde nerozhoduješ sám, ale tvé činy. Oni tě poté popostrčí tím daným směrem. A je celkem jedno zda budeš spokojen či naopak. Budeš bojovat, snažit se udržet si místo na světě a ukázat, že cesta jenž sis zvolil je ta tvoje. Tím myslím, tu pro kterou se rozhodlo tvé srdce.

Cesty jsou nevyzpytatelné a mi po nich kráčíme již tak dlouho, že nevnímáme jejich význam, netušíme nebo spíše tušit nechceme kam nás vedou. Říkáme, že jdeme za svým, ale musíme přes všechny ty pasti, které nám pod nohy kladou zlé síly. Snažíme se jak nejlépe umíme, ale k čemu to nakonec je.

Sem tam se naskytne možnost změnit směr. Sem tam nám pomůže osoba, třeba ta nám nejbližší nebo naopak nás donutí udělat krok zpět, utéct od ní pryč a nevrátit se. Co když se rozhodneme pokračovat a i tak se bít dál za to čemu věříme, i když nám cesta ukazuje jinudy. Důležité je nebát se a vytrvat. Kolikrát se stane, že vás milovaná osoba bude kopat níž a níž. Nejde o to co si myslí ostatní o vaší cestě a rozhodnutí, jde o to zda věříte tomu co jste si vybrali, zda chcete tou cestou jít. Vždy existuje nějaká vaše cesta a cesta, která je možná morálně správná v každém případě musíte obě podstoupit se vztyčenou hlavou a hrdostí, i kdyby to znamenalo plácat se v neštěstí.

Abys to vše zvládl potřebuješ lidi, přátelé, lásky, rodinu, ale i ty někdy oslepnou vůči tvému cíli a nebudou tě podporovat ani následovat. Jediné co uslyšíš budou urážky a shazování i potom však, prosím, nezahazuj svůj sen a běž po té cestě, kterou tvé srdce vybralo jako nejlepší neboť právě na jejím konci je tvůj cíl.

Ať už půjdeš jakoukoliv cestou věř především sám sobě, neboť právě to tě má tvá cesta naučit.

PerfectiOn!