Třinečáci = kulturní barbaři?

Obrázek uživatele Kamil.Mrazek

Šestého dubna se v prostorách haly STaRS konal koncert Peha Tour 2007 spolu s předkapelami Adam Ďurica Band a Ready Kirken. Adama Ďuricu pravděpodobně nikdo v Třinci nezná a Ready Kirken bez svého zpěváka Michala Hrůzy je propadák, více to vystihuje: „To si snad z nás dělají srandu“. Nemluvě o tom, že celý koncert Peha Tour 2007 byl tak špatně nazvučen, že jsem si řekl, do haly STaRS už nikdy.
A jaké bylo publikum, fanoušci? Chtěl bych říct, že tam nikdo nebyl, abych nikoho neurazil. Ale oni tam byli, stáli, dívali se, jako kůl v plotě, interakce mezi účinkujícími a návštěvníky byla na bodu mrazu, až jsem se styděl. Ale jo, světle výjimky se v tom davu našly, i když hala STaRS nebyla ani zdaleka zaplněna. No prostě lidé se přišli podívat, ustát to a šli domů. Byl jsem na koncertě Pehy v Praze, ten rozdíl je značný a publikum úžasné, tam se zpěváci cítí, že hrají pro fanoušky a ne kulturní barbary. Proč vůbec ti lidé na koncert do Třince přišli? Já to vím a bylo to jasné i z několika výkřiků jedinců: „Zahraj Spomal a jdi domů“. Pořadatelé si namastili kapsy, návštěvníci byli spokojeni, že slyšeli Spomal a všichni jsou šťastní. A já jen tvrdím, zkuste se přijít podívat na koncert tam, kde lidé chodí na koncerty, aby se bavili, odreagovali a poslechli si oblíbenou kapelu, tím místem Třinec v okamžiku Peha Tour 2007 nebyl. A já si povzdychl, že někteří mají pravdu. V Třinci jsou konzervativní lidé, kteří opravdu kultuře nerozumí, tím chci říct, že by měli chodit na koncerty, které je zajímají. A pořadatelé vybrat místo, které lze ozvučit, nebo lepší zvukaře, ale v podstatě v Třinci to nevadí, tam jsou kulturní barbaři, kterým je jedno, jak kdo zahraje, protože oni budou spokojeni i tak.
P.S.: Katarina Knechtová (zpěvačka skupiny Peha) byla vynikající, jen jsem se divil, proč přidala, když pohledem do publika se zdálo, že to nikoho nezajímá.