Výtvarné Umění

Tak nad tímhle tématem jsem si lámala hlavu dost dlouho a přišla jsem na to, že umění vlastně vůbec nerozumím.
Ano kdyby šlo třeba o hudební umění, to už by bylo mnohem lepší, ale co k výtvarnému mám říci?
Já obrazy rozděluji jen na ty, kde vidím nějaký děj, nebo prostě určitou věc, a pak taky na ty, na které když se podívám, tak vidím jen čáry, kolečka či jiné geometrické tvary nebo vlnky. Tomuto vážně nerozumím. Obraz který třeba vůbec nechápu je například Improvisation od malíře jménem Wassily Kadinsky, je to velmi zvláštní obraz podle mě bez šťávy... já bych tomu teda ani obraz neříkala.
I když jsem totální antitalent na výtvarné umění, mám přes všechno svou favoritku a její obrazy se mi velice líbí. Nejde ani tak o obrazy, ale spíše o obrázky, které "malířka" zpracovává do formy puzzle, kalendářů... Sama jsem doma dlouho žádné její puzzle neměla, ale letos jsem konečně jedno dostala (mimochodem bylo postavené za 4 dny a teď už asi půl roku leží na skříni a čeká na pověšení :) ach ta lenost)
Tato malířka se jmenuje Victoria Frances. Její náměty jsou pro některé lidi přitažlivé a pro některé nikoli. Miluji osobně obrázek s názvem Anděl smrti. Ta kombinace fialové, modré... ty nádherné šaty, nevinný malý tvor v rukou slečny, její výraz obličeje a ta křídla... pastva pro mé oči.
Motivy které se vyskytují v tvorbě Victorie Frances jsou hlavně: hřbitovy, vrány, kříže (často kříž keltský), kostely, měsíc, stromy, svíčky... Na žádném z jejich děl nechybí zachycení nějaké mladé dívky. Pokaždé je dívka jiná, pokaždé má překrásné dlouhé šaty (gothického stylu) a pokaždé má dlouhé vlasy, ne moc upravené... Používá hlavně tmavé odstíny barev.
Mezi další Victoriiny obrazy patří třeba: Havran, Půlnoc, Motýl, Upírka...
Její obrazy mám velmi ráda, protože se v nich skrývá tajemno, duchovno, magičnost a jsou velmi zvláštní.