Vesmír a tak

Obrázek uživatele Zee

Kapitán James byl největším z kapitánů a taky měl největší kosmickou loď. Fakt, velkou jako kráva. A tenhle kapitán James byl fakt tvrdej. Objel na kole celý Ganymédes a holýma rukama složil Kajarského draka (za podpory těžké pěchoty). Taky porazil v šachách Augustína, šestého císaře Orionského Impéria, a osvobodil tak svou loď i posádku. Pojídal švestky i s peckama, a když výtah ze Země na oběžnou dráhu nefungoval, šel pěšky.
Měl svoje apartmá v nejvyšším patře lodi, obrovskou kruhovou místnost obloženou tmavým dřevem. Na stěnách tam měl Čtyři utržené slunečnice od Van Gogha, a také několik vlastních umělěckých děl, včetně holografické avantgardy plné barev, takový klaunův orgasmus, která se vznášela po místnosti, a kterou pojmenoval Moje máma byla entropie. Uprostřed místnosti byla obrovská postel, na které kapitána vždy netrpělivě očekávaly čtyři šestnáctky. Černoška, asiatka, hispánka a indka. Dostal je darem od vládce Země, ctihodného Sultána Massama ibn Mohammeda, pána života a šesti sluncí, když planetu zachránil před M´hu. M´hu totiž byly pěkný svině, ale to je jiný příběh.
V podstatě jde o to, že kapitán James to jednou posral. Zakopnul na schodech, když šel ze svého apartmá do řídící místnosti, a spadnul. Udělal pár kotrmelců a narazil do přepážky, přičemž se od ní odrazil a opět padal ze schodů. Tento postup opakoval u každé přepážky. A jak říkám, ta loď byla velká jako kráva. Padal 87 pater. Jelikož to byl pravý hrdina, tak se dole zvednul a pomocí interkomu si k snídani objednal tři vajíčka naměkko a iontovy nápoj, ale pak padnul mrtvý k zemi. Spal s miss známého vesmíru. Spal i s missákem známého vesmíru. A teď byl mrtvý.
Palubní lékaří mu napočítali 207 fraktur a novým kapitánem se stal jistý Marcel. S tímto postem dostal také apartmá.
Když do něj poprvé dorazil, podíval se na postel a pak poslal čtyři šestnáctky domů. Nésledně se na ní posadil a zapálil si cigaretu. Moc nevěděl, co by měl jako kapitán dělat. Pohodlně se opřel a zavřel oči.