Volební názor

Obrázek uživatele PerfectiOn

V pátek 12. října se konali krajské volby do zastupitelstev a naše republika se zabarvila rudo-oranžovou barvou.

Ani mě to v současné době nepřekvapuje, vždyť od pádu komunismu v 90. letech uběhlo bezmála dvaadvacet let, kdy se k moci marně snažili dostat. Teď však vyhráli první kolo krajských voleb v ústeckém a karlovarském kraji, nikdo by však neřekl, že v Praze také vyhraje komunistický kandidát.

Na jedné straně KSČM na druhé ČSSD. Ani jedna strana však není výhra, nebo snad ano? Neříkám, že je nutně špatně jak to dopadlo, ale také neříkám, že je to dobré.

Někdy dávno, kam nesahá moje mysl, neboť jsem čestný ročník 91, ovládali Českou republiku hvězdy spolu s kladivy a srpy. Lidé byli tak nějak pod útlakem, ale na druhou stranu tu bylo klidněji, pokud tedy nepočítám strach z toho, že vás zavřou za názor. Kdo v té době nepracoval seděl za vykořisťování státu, nebyli pomeranče a banány, rozhodně byste mohli zapomenout na nějakou dovolenou mimo Čechy.
Po pádu komunismu sice lidé slavili, ale došlo to až do dnešní doby, kdy je všechno jakoby utržené ze řetězu. Lidé okrádají sami sebe a pomáhají k tomu i politikům, není práce a spousty rodin je bez peněz, kvůli nesmyslným poplatkům za všechno možné.

Nevidím v tom dostatečný smysl. Volit nešla ani polovina národa, ale nadávat a stěžovat si budou všichni, jako vždy.

Můžete mě za to klidně kamenovat, ale dát KSČM šanci za to možná stojí, i když rozhodně bych se spíše postavil za někoho kdo by vystoupil z řady jako Dr. Milada Horáková, která éru komunismu, jak doufám všichni víte, nepřežila.
Naštěstí nejsme v 90. letech a komunismus již není ovlivňován tehdejším SSSR a diktátory té doby Leninem a Stalinem. Ten kdo říká, že je tahle situace špatná je hlupák. Za tuhle situaci můžou nevoliči, kteří budou raději sedět doma na zadku a nadávat před televizí nebo v hospodě.

Pokud chcete někdy něco dokázat, alespoň jako národ, měli byste držet při sobě, i když jsme Češi takže v to nevěřím. Zamyslete se hlavně sami nad sebou, zvolili jsme si sami tak to zkusíme ne? Vždyť to, že vyhráli komunisti ve dvou krajích neznamená, že nám tu budou vládnout jako dřív, při nejmenší nám opět zvednou DPH, hranici odchodu do důchodu nebo nějakou jinou kravinou "zpříjemní" žití, jak to ostatně politici umí.

Komunismus je celorepublikový vtip, tak se mu krásně zasmějte a otočte se k nim zády, poté můžete zapřemýšlet, kde se při volbách stala chyba.

Děkuji za pozornost,

PerfectiOn